forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sto mu gromova i stoljetni rat na strip sceni
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/08/2009 : 21:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Cito sam malo portal SMG! i mogu reci kako sve nekako odiše jednom blago receno netrpeljivošcu prema ovom forumu i njegovom staffu, konkretnije Markosu.


Mislim, citam Radicevu kolumnu i na svakome mjestu gdje se dotice ovaj forum ili "jedan prominentni strip nakladnik" nailazim na izrazitu netrpeljivost, cak i gadenje, kao da se spominje puž balavac.


S time da u cca 10ak kolumni se barem u polovici oceše o ovu temu.


U cemu je kvaka? Prosvjetlite me.


OK, kužim da su si Fibra i Bookglobe konkurencija i da se Fibra pojavila kao novi igrac na tržištu gdje je Bookglobe bio jedini igrac (ako se ne varam). Ali je takoder istina da su segmenti tržišta prilicno razliciti, jer Fibra ide sa stvarno raznim izdanjima, koje je neko nazvao alternativnim ili kako vec, dok Bookglobe uz kiosk superheroje izdaje uglavnom poznatije naslove, od kojih je tu i bonellijev Dampyr.

Isto znam da je Fibra na tržište uvela neke novitete tipa previewe svojih izdanja i podršku s web stranicom koja reklamira i nudi neke informacije vezane uz izdanja, dok Bookglobe to nije imao.


Medutim, ne bi rekao da je to dovoljno za takvu jednu vrstu neprijateljstva. Mislim, Radic se ponaša kao da je Markos u najmanju ruku ratni zlocinac i najvece zlo ovoga svijeta. Ima li tu još nešto osim rivalstva dvojce izdavaca ili neki ljudi jednostavno ne trpe konkurenciju?


Ovo mi je posebno zanimljivo - Radic kaže da je izbacen sa foruma bez nekog konkretnog razloga i to da je dobio koliko sam shvatio permanent ban. Nisam pratio tu raspravu, niti sam je igdje vidio. Ne znam zašto je izbacen, ali smatram da se takve mjere smiju iskoristiti iskljucivo u slucaju teškog kršenja pravila foruma u vidu rasnih, vjerskih i slicnih vrijedanja.


Zašto je bio izbacen? Ako bi se nekome da iskopati link te rasprave ili barem Radicev nick na forumu, bio bih zahvalan, jer me baš zanima o cemu je bilo rijeci.


Radic se takoder hvata i politike izdavaštva znane pod brojem 500. OK, moglo bi se polemizirati je li naklada od 500 komada premala, a cijena previsoka, ali cijenu i kolicinu na kraju odreduje tržište. Ako se zbog previsoke cijene i sljedom toga preniske prodaje neki izdavaci ugase, ocigledno je rijec o lošoj odluci. S druge strane, dok postoje ljudi koji kupuju, gura se dalje.


Iskreno, ne kupujem baš Bookglobova izdanja. Gledao sam jedino Dampyra, koji nije bitno jeftiniji u odnosu na recimo Libellus. Primjerice, sa 192 stranice, Dampyr košta 75 kn. S druge strane, Libellusovi almanasi i MM sa istim brojem stranica koštaju od 75 pa do (cešce) 85 kn. Znaci, razlika i nije neka velika, pa mislim da Radic i nije u poziciji nešto previše prigovarati.


Komentari?!

No sikiriki

Edited by - Archy on 18/08/2009 21:59:37

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 18/08/2009 : 22:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
To je sigurno ovaj:
http://forum.stripovi.com/pop_profile.asp?mode=display&id=4300
A gdje je ta kolumna,nisam je vidio?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 18/08/2009 22:07:52
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2009 : 22:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Radic nije izbacen nego je sam otišao, nakon jedne rasprave s Kicom, mislim. Nemam sad vremena traziti, ali naci ces mu postove na searchu. Pa procijeni sam o cemu je rijec.
Moj odgovor na tu kolumnu je, vec kad te zanima cijela prica, ovdje, http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34513

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2009 : 22:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
U biti, evo, lako sam ga našao, ovdje je taj "oproštajni" post:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32086

Trouble will find me
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 19/08/2009 : 09:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message
Hvala, link na topic je baš dobro došao, ne zbog oproštaja nego zbog rasprave o Che-u, s obzirom da je sinoc o njemu na HRT-u bio baš dobar i zanimljiv dokumentarac.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/08/2009 : 11:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Kao što je rekao jedan moj kolega:"Tko za glavu strši, mnogi mu žele da za glavu bude i kraci".
Izdanja mu ne idu kako bi htio(to ne može podnesti), s druge strane, nekima idu izvrsno( to ne može podnesti još više), sajt mu nije dosegao popularnost koju je htio( to ga ljuti), s druge strane, neki i dalje imaju izvrstan sajt( to ga ljuti još više) i na kraju, nema bazu clanova koji bi držali njegovu stranu.
Vjeruj mi Archy, zavist, ljubomora i podvale su na ovim prostorima deset puta vece nego drugdje. Iskusio sam to dosta puta i na svojoj koži. Ljudi te jednostavno ne mogu smislit ako napraviš bilo šta dobro.
A ako to što si napravio dobro napraviš u njihovoj branši - e tek je onda nastao problem.
A ako to još povrh svega napraviš bolje od njih - e onda imaš gadnog dušmanina na ledjima.

Ali, ne treba se sa takvim ljudima svadati. Treba im sa smiješkom odgovoriti nešto tipa:"Nisi u pravu, a moj nivo razgovora nije tako nizak da bi se s tobom prepirao."
I to je to.
A tek ce ih takav odgovor razbjesnit.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2009 : 12:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
stoji da je g.Radic kontraverzna licnost(i Kerum je takav, pa ga Splicani vole)...
ali isto tako stoji da izdaje dobre i popularne stripove(Lucky luke i Blueberry meni najdraži),
da o izdanim i najavljenim integralima ne govorim.
pa šta sad, da prestanem kupovati njegove stripove iz solidarnosti ili bojkota? nema šanse-
volim stripove i baš me briga ko jih izdava...sajt mu nije loš što god mislili o osnivacu...
covjek izdaje najprodavanije kiosk izdanje u Hrvatskoj(Spektakularni Spidermen)koji se distributira u u novinama, pa sad rec da nije ništa uradio za širjenje strip kulture opet ne valja...da su njegova izdanja nekvalitetna mogu rec samo oni koji traže dlaku u jajetu...a da su skupa-pa su-kao i sva izdanja tiskana za 300 ili 500 ljudi.
Covjek je(to stoji)konfliktna licnost/osoba, ali dok izdaje dobre stripove, svaka mu cast...
zanimljivo da sa Bernardom(SA i djelimicno Ludens)nije na bojnoj nozi i cak štoviše dobro suraduje...možda sa takvim ljudima treba znat postupat,a to nemože ili nezna svatko.
Toliko.
Nije da ga branim,ali kad covjek nema pristup forumu-zašto ga sad razcetverit.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/08/2009 : 14:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Po stoti put, covjek IMA pristup forumu, NIJE izbacen, nego je svojevoljno odlucio ne sudjelovati na njemu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/08/2009 : 15:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Bojkot izdanja nitko nije ni spominjao.Barem ja ne.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/08/2009 : 18:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Da, malo sam citao neke postove. Izgleda da stvarno nije izbacen, s obzirom da je u posljednjem pojavljivanju rekao nešto kao više ne idem na forum, ali ovo nisam mogao prešutiti ... Što je kontradiktorno s njegovom izjavom u blogu na SMG!, ali dobro.


Nisam još došao do onog djela di se svada sa Markom. Tako da ne kužim di je pukla veza i zašto je izbacio Fibrina izdanja iz MC, odnosno kasnije SnK. Ako neko (ponovno) ima link, bilo bi zgodno, a ako ne, možda i sam nadem.

Pravi sam inspektor

No sikiriki
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000