forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 |
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 27/08/2009 : 23:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
eh, ja sam kolekcionar u punom smislu te reci
ovako: ja stripove skupljam, sortiram, cuvam jih, citam jih i pišem o njima
znaci, da obradjujem sve tri bitne djelatnosti: skupljanje, citanje i pisanje o stripova
pa me svrstajte negde, ako možete :)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 28/08/2009 : 10:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Ja bih te svrstao u prijatelje,Sigi,ako moze?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/08/2009 : 10:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
polovinu svojih stripova nisam nikad procitao,i sumnjam da cu kad.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/08/2009 : 10:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
U jednom sam trenutku kolekcionarenja skuzio sa mi fali oko miljun kuna stripova izdanih u ZS i LMS koje vec imam u Extra Zagoru, Bleku i Marku od Ludensa itd. I onda sam odustao od toga, prodao sve duple stripove. Danas je Zagor prica jedini strip kojeg imam u dva razlicita izdanja. A budget sam preraspodjelio na nova izdanja i alkohol.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18754 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/08/2009 : 11:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
teško mi priznat ali sam ipak više kolekcijonar nego citatelj...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 28/08/2009 : 12:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

Ja bih te svrstao u prijatelje,Sigi,ako moze?



pocastvovan sam, frende :)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/08/2009 : 12:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by alen

U jednom sam trenutku kolekcionarenja skuzio sa mi fali oko miljun kuna stripova izdanih u ZS i LMS koje vec imam u Extra Zagoru, Bleku i Marku od Ludensa itd. I onda sam odustao od toga, prodao sve duple stripove. Danas je Zagor prica jedini strip kojeg imam u dva razlicita izdanja. A budget sam preraspodjelio na nova izdanja i alkohol.


Da nadodam
Imam doma oko 4000 stripova, a samo jedan dupli.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 28/08/2009 : 13:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Sebe ne mogu da smatram pravim kolekcionarom, jer svakako samo sa 1000 stripova to nisam A nisam ni samo citaoc, jer imam oko 1000 stipova Znaci nešto izmedu Sa druge strane možda mogu sebe definisati kao malog kolekcionara, jer imam odredene kolekcije junaka u odredenim edicijama odredenih izdavaca od prvog broja do zadnjeg U suštini skupljam i kupujem ono što najviše volim da procitam, mada ima i neceg što ne citam, a skupljam iz nostalgije (LU Blek), i ako to ne racunam, nikad mi ne ostaje više od 2% nepocitanih stipova u vitrini Sve u svemu, jedno je sigurno da za sebe mogu da kažem, da jesam pravi ljubitelj stripova

Edited by - Bruce Springsteen on 28/08/2009 13:24:53
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/08/2009 : 13:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
onako usput :)
skupljam iskljucivo ono sto citam!!!! ako nesto procitam, i ne dopadne mi se, najverovatnije cu da se ratosiljam na ovaj ili onaj nacin.


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 28/08/2009 : 16:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Ja sam više kolekcionar nego citatelj. Volim stripove i citam samo ono što znam da ce mi se svidjeti, a kupujem sve i svašta i samo slažem na police, veliki broj stripova nikad nisam ni otvorio. Patim još od bolesti numeriranja ("moraš skupit sve"), tako npr. kupujem sve ove orke, kolorke... , a da neke nisam ni procitao ili me uopce ne zanimaju.
Iako u kolekciji imam oko 5000 stripova ne smatram se nekim strip poznavaocem, vec samo kolekcionarom.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 29/08/2009 : 00:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
iako Gand istice krajnosti u njima ima puno tocnosti.......po meni bi pravi "...fili" trebali bit nekaj izmedu. kolekcionirati stvari koje vole (po jedan primjerak) i djeliti ih s drugima. nema potrebe za kupovinom stvari koje nam ne koriste (meni to cak s psihološke strane djeluje kao kompleks manje vrijednosti), koje držimo pod "kljucem" i pokazujemo samo u posebnim prilikama i slikamo se s njima......osobno cak i sklanjam stvari s police jer ne želim da ih impresionira kolicina necega a znam da ionak nemaju pojma koja je vrijednost pojednih stvari. ali bu ih impresionirala kolicina i onda pametuju pa ja to rješim tak da im ne pokazujem, a kad dode osoba koja kuži stvari onda o tome raspravljamo!

sve u svemu zanimljiva tema...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 29/08/2009 : 08:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message
ono što je mene posebno zaintrigiralo je da su prakticki svi redom krenuli od sebe. sad samo treba vidjeti tko se u biti hvali, tko se zaista propituje, tko žali što nema više a tko žali što nije više procitao...hi hi hi

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 29/08/2009 : 10:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by THeMiSFiT

ono što je mene posebno zaintrigiralo je da su prakticki svi redom krenuli od sebe. sad samo treba vidjeti tko se u biti hvali, tko se zaista propituje, tko žali što nema više a tko žali što nije više procitao...hi hi hi


Da, lijepo receno:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/08/2009 : 17:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ha, ja sam i jedno i drugo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

alanford70a
Starting Member



38 Posts

Member since 24/03/2008

Posted - 29/08/2009 : 19:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford70a a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Mislim da se stripofili ne mogu tako grubo u dvije grupe strpati.



Normalno. Baš tako.

Kad ce Ken Parker u mekom povezu, od prvog broja?
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 29/08/2009 : 22:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
kad se malo razmisli u biti postoje dvije skupine ljudi:
oni koji kupuju stvari i oni koji dopuštaju da stvari kupuju njih!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12318 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/08/2009 : 23:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Ne sakupljam ništa osim ken parkera.
Citam sve i to uglavnom skenirano.
Stripovi su postali skupi a novaca je uvijek malo.
Treba stotinu rupa zakrpat tako da stripovi nisu prioritet.

Have mercy
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 29/08/2009 : 23:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
Uaaa citaoci, ziveli kolekcionari!!
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 29/08/2009 : 23:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message
quote:
Originally posted by hua

Uaaa citaoci, ziveli kolekcionari!!



Bar si iskren....perfekcionisto

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 30/08/2009 : 10:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Postoje dvije vrste ljudi: oni koji dijele ljude u dvije vrste i oni koji to ne rade.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/08/2009 : 10:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Archy

Ja mislim da si ti Gand objasnio dvije krajnosti. Jer vecina ljudi koja se bavi stripovima je pomalo i od jednog i od drugog. Sad, pitanje je na koju stranu naginje, ali vrlo je malo onih crno-bijelih. Recimo, ja volim strip i citam puno toga šta nabavim i mimo svoje kolekcije, ali imam doma i kolekciju. Mislim, svatko ko cita stripove ima neku svoju kolekciju. To te cini pomalo i kolekcionarom, ali više ljubiteljem stripa. Pravi su kolekcionari oni koji kupuju LMS 4 ili ZS 13, zato jer je to LMS i ZS, iako te iste price se u boljoj opremi mogu naci u Ludensu.


Upravo tako. ja bih rekao da velika vecina nas ovdje spada u neku prelaznu kategoriju kolekcionar/ljubitelj (cak nekih 80 %) dok navedenim krajnostima ostaje po 10 % na svakoj strani...
U zadnje vrijeme se ono "kolekcionar" sve više spominje u nekom negativnom kontekstu. Sve neka nelagoda oko toga. Odmah cu reci da onima koji imaju 5 zgužvanih stripova ispod kreveta, a procitali su sve (jer posuduju), nikako ne spadam. Imam svoju kolekciju koja mi služi za opuštanje, hobi, slaganje, citanje, listanje, gledanje slika i naslovnica. Cuvam stripove kojiko god mogu. Da mogu, poslagao bih u pregledne police sa staklima, ali samo za moju dušu. I naravno da ih citam (koliko god stignem). I naravno da sam kolekcionar...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 30/08/2009 : 11:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja mislim da posedujem nalepsu strip kolekciju od Skoplja do Kraljeva, ne racunajucu tzv. juznu Srbiju. Mislim da po Gandovoj podeli ipak spadam u onu grupu koja vise cita nego sto skuplja stripove. Ja uvek kupujem ono sto volim ili sto mi preporuce drugari sa foruma sa cijim se ukusom slazem. Kolekcionarskoj strasti podlezem jedini kad je u pitanju VC jer od njih posedujem sve sem kolekcionarskog Zagora.
Inace, bez privjua i pitanja kupujem sve od Fibre i Belog puta. Takodje posedujem puno albuma od Libelusa, Bukgloba, Marketprinta, Sistema..., ali od Fibre i Belog puta imam bas sve. Istina od Fibre mi jedino nije valjao Mehanicarka Megi i Eternaut, a od Belog puta ne volim Mracnog viteza.
Devedest posto moje kolektcije cine stripovi koje citam vrlo cesto. Ne moze se izbrojati koliko puta sam citao Palomar, Propovednika, Metabarone, kompletnu Orku, biblioteku Triljo, Inkala, Sninkela, Pogled, kompletnog Korta, Spagetije, Sambrove, Bluberija, Crnjake, Na povratku kuci, Nadzirace, Vendetu, Gospodare jecma... Ma puno toga.
Neko je vec spomenuo Panorame, ediciju Lale, Stripoteke i druge strip revije. Ja to ne kupujem i ne gledam. Kao dete sam odrastao na Boneliju i sad mi je malo kasno da pocinjem sa strip revijama, ali cu svakako nabaviti komplet Macanovog Q-ua. To pre svega zato sto je revija pocela da izlazi skorije, a i zbog toga sto verujem u ukus Darka Macana sa kojim sam se upoznao u Makarskoj. Kupovao bi i almanah Belog puta o kome mi je Boban Knezevic pricao, ako do realizacije ove ideje dodje.
Od Libelusovih Bonelija kupujem Magicnog, a imam i kompletnog Fibrinog Kena. Zaista mi je krivo sto nisam krenuo sa skupljanjem Martija i Mister Noa, ali se nadam da cu ipak doci i do tih stripova, da li putem aukcija ili na drugi nacin. Ista stvar vredi i za Alana Forda.
Kad je u pitanju bolest kolekcionarstva, jedino mi je zao sto nemam komplet ZS i LMS i to u glanc stanju. Voleo bi to da imam i ako bog da zdravlja i para ovu cu zelju sebi ispuniti. Mada se nikad ne zna, mozda mi se ispuni san i da tu ediciju na neki nacin capim iz Pokrajinske biblioteke u Pristini. Zivi bili, pa videli.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Garrett
Junior Member



Croatia
382 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/08/2009 : 11:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Garrett a Private Message
ja nisam kolekcionar jer mi nije bitno kako je strip ocuvan. cak sam mogao od prijatelja DOBITI dvije kutije stripova ZS i lms 500tinjak stripova i što se je vec onda citalo ali nisam htio nego je to na kraju prodano neman pojma kome za 100-200 kn kako sam poslje cuo.

welcome to the slim shady mecca rebecca -- huligani sa stripovi.com --
http://www.youtube.com/watch?v=Eev6jbCrrfk - http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35152
Go to Top of Page

Garrett
Junior Member



Croatia
382 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/08/2009 : 11:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Garrett a Private Message
inace imam kolekcije mister no lms/sd/ludens, teks sd/ludens, lazarus ledd, jako puno zagora sd/ludens itd

welcome to the slim shady mecca rebecca -- huligani sa stripovi.com --
http://www.youtube.com/watch?v=Eev6jbCrrfk - http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35152
Go to Top of Page

Keltoslav
Starting Member



Poland
84 Posts

Member since 15/04/2009

Posted - 30/08/2009 : 21:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Keltoslav a Private Message
povremeno kupim pokoji strip, prvenstveno radi uživanja u citanju (i uživanja u lijepom crtežu naravno), poslije citanja ga stavim na policu, al' cisto pedanterije radi -nikakvo kolekcionarenje :)

Komedijašu baci taj revolver!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000