forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 KOJI SU VAM PLANOVI U 2002
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 16/01/2002 : 22:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Sto se takvih situacija tice, Blek je mala beba za Batu Zivojinovica.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/01/2002 : 00:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Niko nije rekao da u Bleku nema naivnosti i preterivanja. Ja sam samo napisao da bih voleo imati i ponovo procitati prvih pedesetak Blekovih stripova (dok su ga radili italijani, kasnije su ga preuzeli francuzi i sve to sa "saratogom" je taj francuski deo) gde je on sasvim razlicit od kasnijeg Bleka, premda i u tim prvim epizodama ima ponegde preterivanja (na primer, Blek potrci za konjem i sustigne ga)

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 17/01/2002 : 12:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Gandaf to je mozda i moguce ja sam na satelitskoj gledao kako covjek dize kompletan auto
Ti stari topovi su bili laksi od danjasnih
Ali recimo da je naivno
Blek Miki i Mark i svi stripovi starije generacije pa i stari zagor obiluju naivnim scenama koje su mozda i moguce ali je tih scena previse pa je jasno da se radi naivi
Ali danasnji scenaristi valjda u nedostatka ideja uzimaju naivu koja je i fizicki i psiholoski nemoguca ali bitno da je efektna
Mene to nezavarava pa mi jos vise smeta
Kad pokusas sakriti a neuspijes je jos gore nego kad neskrivas naivu i koristis je u odredjenoj mjeri

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/01/2002 : 15:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Procitao sam zaista mnogo zagorovih epizoda, ali samo u jednoj koliko se sjecam, promasio je metu, sa sjekirom. A toje bilo u epizodi
ZAGOROVA ODISEJA. Taj zagorov promasaj toliko mi se svidio, dasam uvijek posle navijao da opet promasi, ali nisam vise naisao za dugo vremena na slicnu scenu.Sto se tice BLEKA o njemu mogu reci samo najbolje, istina daje prvih 50 epizoda zaista nesto najbolje, ali i francuzi su imali nekoliko bisera.
PLAVA PECINA
U PRASKOZORJE
GRAD CAROLIJA
COVJEK PTICA
BESMRTNI BIZON
SARATOGA
BLEKOVA STAZA
PRICA O V.BLEKU
ZLATNA MUNJA
IMPERATOR VULKANE
BLEKOVA SENKA
OKULTISOVO DJETINJSTVO
7 DZINOVA
i jos pojedini da sada ne nabrajam, sigurno zasluzuju da budu u kolekciji.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/01/2002 : 02:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Svakako Kolekcionar da ima dobrih epizoda i kod francuskog Bleka. No, italijanski mi je bio bas onako pravi.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2002 : 16:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Ja vise cjenim francuskog zbog crteza i zato sto se brze cita
Iako mi je i talijanski dobar

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 18/01/2002 : 23:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Naravno daje TALIJANSKI bio najbolji, pogledajte samo prvih 5 epizoda
VELIKI BLEK
SINOVI SUME
JEZERO LESINARA
POBUNA ROBOVA
COVJEK S BICEM, svi traju do 130 strana. Jedino neznam zasto su JURIS TRAPERA objavili na samo 66 strana. Inace najdraze
epizode su mi upravo blekova borba sa
SLIJEPIM MISOM, nevjerovatan crtez, stvarno za svaku pohvalu.


Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2002 : 23:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Zato sto su oni u Dnevniku uvjek bili blesavi i hvala im na blesavoci i fiks idejama
Ali meni su ipak drazi francuski crtaci ali to je stvar ukusa

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 19/01/2002 : 02:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Moja najveca zelja za 2002. godinu se ne odnosi direktno na nabavku stripova vec ja imam nesto drugo na umu.A to je-ucenje Italijanskog jezika.Taj sam cilj sebi zacrtao i ima da ga ostvarim po svaku cenu u naredne 2-3 godine.Bas sam pitao Colta kako je on to izveo,a on mi doslovno kaze:
"dosadilo mi je samo da skupljam i listam originale pa ja tako seo,uzeo recnik i naucio Italijanski jezik"?!?!Ludak.
Cuo sam da se za ucenje jezika ne moze biti prirodan talenat(kao za fiziku,matematiku i sl.)ali je on izgleda izuzetak...
Kad malo bolje razmislim potrebno je znanje 3 osnovna jezika za kvalitetno pracenje svetske strip scene,a to su:Francuski,Engleski i Italijanski(ipak moramo priznati da je on tek na trecem mestu).Malo manje Spanski i Japanski,to je to(ipak mislim da niko nije lud da uci ova 2 samo radi pracenja stripova).

Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 19/01/2002 : 04:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Oces da ucis Italijanski a ni sociologiju nisi popravio. Inace sto se tice Italijanskog ja sam se upisao na kurs.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 19/01/2002 : 06:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ma ne moras da ucis ddfan, postoji program (zove se Universal translator koji automatski prevodi (vise-manje korektno, premda ponekad bukvalno, ali je ipak solidno "inteligentan") sa 33 jezika na engleski. Engleski, naravno, vec znas.

Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/01/2002 : 07:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
pa kada je tako, moj dd fan onda ja sam prvi koj bi htio pomoci...
naredni dana ako nemas nista protiv, cu ti poslati jedan taljansi dylan dog, strip je (reprint), no mislim da jos nije objavljen kod vas (nas) , ali bice uskoro, ... naslov je “abissi di follia” broj 148.

pa probaj onako, a kada izadje i na vash jezik oda nek ti to bude neka vrsta recnika...

p/s.
znaj jos nesto, nije na odmetu da sada na godine koje si malo da zapostavis stripove (jer skoro smo svi mi ostali na “tvoje godine” to radili), i hvatilisuse, kako kazete FAXA, zavrsli po koj tamo “zanat” i to!!!!!!, a, italjanski je (nek bude) jedan deo tog kontiuniteta usvrsavanja tvoje visosti... i td. ...a onda dodje vreme za sve...
a naj vaznije bice ti to da te going-going nece te vise zezati ;-)

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 19/01/2002 : 13:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Desperado,nemam nista protiv da mi posaljes taj strip a i poslacu ja tebi nesto za uzvrat.
Cenim savete koje si mi dao.Na faxu cu sa stripovima morati da usporim...Ipak nema nikakve teorije da obustavim totalno.
A sto se tice Going-Goinga,ni on mi nije bio zlatan u skoli samo sto on uziva da zeza druge osobe(a mene ponajvise)a ja bas i ne(preterano).Ali dobro,znamo se pa mu je sve oprosteno...(a i imam neke stripove kod njega,pa dok mi to neda ne smem da mu se zameram,posle cu mu j...)

Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 19/01/2002 : 14:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
OK ljudi ddfan mi je dao odobrenje da prodam 2 Dnevnikova DD Delirijum i Senke (54 i 56). Ko daje vise??

Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/01/2002 : 14:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
ok, bice toga...

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 19/01/2002 : 15:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Dejane,kako da dodjem do tog programa?

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 19/01/2002 : 16:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Javi mi na mail adresu (ili na ICQ), pa cu ti poslati i taj i onaj sa skeniranim stripovima (kad vec danas nisam dosao u Novi Sad, izvini, nisam mogao jer nocas nisam uopste spavao, i sad se tek spremam da malo odspavam)

Go to Top of Page

Doc
New Member

Croatia
108 Posts

Member since 24/01/2002

Posted - 25/01/2002 : 09:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Doc a Private Message
U Novoj godini sam odlucio kompletirati Mister Noa od LMS, Texa i Zagora od SD i baciti se na skupljnje Alan Forda do broja 200. Dakle ili Loto ili moram pocte prodavat namještaj.
Blek je imao genijalne crtace, ali je bio previše za moj želudac. Isto vrijedi i za Komadanta Marka. Jednostavno nisu vrijedni da i se dvaput cita, a moja kolekcija zauzima previše prostora da bi je punio stripovima koje necu ponovno citati. Ipak kad razmislim, tocno je da su prvi Zagori malo nalik ovim junacima, ali uz njega me veže jak sentiment...
Glede originala, ja sam sretan i ovako. Na našim lijepim južnoslavenskim jezicima je objavljeno dovoljno talijanskih stripova, a još ce oni izlaziti...

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000