forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 opet novi izdavac
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 01/09/2009 : 23:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message

Kako smo sa brojm prodavaca stripova ( na ovaj ili onaj nacin) odavno prevazisli broj citatelja stripa, pa to vise nije aktuelno, vreme je za novo takmicenje.

Trci ko ce biti pobednik, sa otvaranjem 1001 izdavacke kuce u odnosu na 1000 ljudi koji citaju strip, prikljucuje se i jedna firma iz Italije. Opredelili su se za sada samo za Mange. Kupili su trenutno prava na tri naslova i polovinom ovog meseca bi trebalo da startuju sa prve dve sveske, a po njihovim recima, ubrzo i sa trecom. Bude li iole prihvatljiv odziv, pozurice, kako kazu, da otkupe nove naslove i sve ubrzaju.

Cena bi trebalo da bude prihvatljiva za broj strana, a za kvalitet garantuju (da vidimo).
Javice mi kada mogu da stavim i zvanicnu najavu za start na kioscima sa tacnim datumom.


I pored straha da se sve ne urusi zbog prevelikog broja izdanja na vise ne tako plodnom trzistu stripa, radujem se sve vecem izboru.

Nadam se da ce uspeti u ovome, jer ovo realno ima potencijal ako se sve dobro organizuje i adekvatno proprati reklamom, da kod mladjih generacija ozbiljnije ispopularizuje strip.

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 01/09/2009 : 23:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by Sloba


Kako smo sa brojm prodavaca stripova ( na ovaj ili onaj nacin) odavno prevazisli broj citatelja stripa, pa to vise nije aktuelno, vreme je za novo takmicenje.

Trci ko ce biti pobednik, sa otvaranjem 1001 izdavacke kuce u odnosu na 1000 ljudi koji citaju strip, prikljucuje se i jedna firma iz Italije. Opredelili su se za sada samo za Mange.




samo neka guraju :D

edit: Jel ovo kod nas ili u italiji bre?

Ako je kod nas onda upravo vrishtim
Sad moram da spavam sutra se budim rano za skolu...
Pozdrav i SAMO NAPRED

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju

Edited by - weljko94 on 01/09/2009 23:48:19
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/09/2009 : 23:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pa kod nas Veljko, naravno
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 01/09/2009 : 23:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Kakva vest! Nadam se da ce mange ovde naci plodno tle kao shto su i svuda u svetu.

Imash li neku ideju koji su naslovi u pitanju?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40047 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/09/2009 : 23:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Srecno buducem izdavacu.. Nadam se da ce uspeti, mada ja ne volim Mange...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/09/2009 : 23:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
Bravo Slobo !
Cekalo se dugo na to

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 02/09/2009 : 00:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message
OMG!!!!
Napokon i to cudo da se desi!!!
Nadam se dobrim naslovima...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 02/09/2009 : 00:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Ako komentari budu dobri, uzimam...

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/09/2009 : 09:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Zanimljivo! Jedva cekam da vidim što su izabrali!

Trouble will find me
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/09/2009 : 10:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Možda ce poceti s Blade of Immortal... Kod nas ocito mange baš i nisu uspjele, a sumnjam da i Algoritmu ide nešto. Vidjet cemo što ce biti sa srpskim tržištem.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 02/09/2009 : 12:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Nadam se da nece poceti sa Blade of Immortal, jer to vec imamo da kupimo. Valjda ce biti nesto skroz novo na ovim prostorima. Bar za Mange imaju ogroman izbor. Ako izaberu naslove koje vec izdaje Algpritam, pa to ce sjebati i jedne i druge. Ne bi rekao da je neko tako neozibiljan da istim stripovima ide na isto trziste.


Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 02/09/2009 : 16:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ja sam Blade of Immortal-u dao šansu, kupio sam prva dva broja i nikako mi taj strip nije legao.

Ako objave nešto mi zanimljivije rado cu procitati.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 02/09/2009 : 17:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
Znachi odlicna vest..
A znam da u Srbiji ima dosta njih koji bi kupovali mange!
Svaka cast! bravo bravo bravo, samo da izbor ne bude bljakav.
Ne daj bozhe da izaberu neki ogroman serijal jer je to chitaocima neisplativo.
Ali videcemo. Jedva cekam!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 02/09/2009 : 17:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Podrska novom izdanju, zasad samo moralna, posto ne ljubim Mange. No, ko zna, mozda se i predomislim; u svakom slucaju, samo napred!

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/09/2009 : 20:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam Blade of Immortal-u dao šansu, kupio sam prva dva broja i nikako mi taj strip nije legao.

Ako objave nešto mi zanimljivije rado cu procitati.


Ja sam procitao prvi i bilo mi je totalno necitljivo (najnecitljiviji strip do sada, nisam imao snage za dalje). Nedavno sam procitao neke druge mange (Psy-comm, Riding shotgun, Hellgate London i Balada o janjetu) i stvarno su mi ok stripovi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 02/09/2009 : 20:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam Blade of Immortal-u dao šansu, kupio sam prva dva broja i nikako mi taj strip nije legao.

Ako objave nešto mi zanimljivije rado cu procitati.


Ja sam procitao prvi i bilo mi je totalno necitljivo (najnecitljiviji strip do sada, nisam imao snage za dalje). Nedavno sam procitao neke druge mange (Psy-comm, Riding shotgun, Hellgate London i Balada o janjetu) i stvarno su mi ok stripovi.



Aha! Probat cu nabaviti nešto od toga. Inace, o Mangama pojma nemam, jer uglavno citam samo Europski strip.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 02/09/2009 : 20:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nedavno sam procitao neke druge mange (Psy-comm, Riding shotgun, Hellgate London i Balada o janjetu) i stvarno su mi ok stripovi.

Da, ali to nisu prave mange, te su time i prilagodjenije zapadnom vidjenju stripa. Blade je uncut Japan, i meni je lichno neuporedivo bolji od ovih navedenih.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/09/2009 : 20:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Obi-wan

Nedavno sam procitao neke druge mange (Psy-comm, Riding shotgun, Hellgate London i Balada o janjetu) i stvarno su mi ok stripovi.

Da, ali to nisu prave mange, te su time i prilagodjenije zapadnom vidjenju stripa. Blade je uncut Japan, i meni je lichno neuporedivo bolji od ovih navedenih.


Pa piše da je Balada o janjetu 100% manga, cak se i cita unatraške. Za ostale znam da nisu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/09/2009 : 20:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam Blade of Immortal-u dao šansu, kupio sam prva dva broja i nikako mi taj strip nije legao.

Ako objave nešto mi zanimljivije rado cu procitati.


Ja sam procitao prvi i bilo mi je totalno necitljivo (najnecitljiviji strip do sada, nisam imao snage za dalje). Nedavno sam procitao neke druge mange (Psy-comm, Riding shotgun, Hellgate London i Balada o janjetu) i stvarno su mi ok stripovi.



Aha! Probat cu nabaviti nešto od toga. Inace, o Mangama pojma nemam, jer uglavno citam samo Europski strip.


Probaj Riding shotgun pa Psy-Comm. Dopadljive stvari.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 02/09/2009 : 20:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pa piše da je Balada o janjetu 100% manga, cak se i cita unatraške. Za ostale znam da nisu...

U pravu si, a trebalo bi i da je dobra, samo je se josh uvek nisam dochepao. :)
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 02/09/2009 : 20:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Obi-wan

Nedavno sam procitao neke druge mange (Psy-comm, Riding shotgun, Hellgate London i Balada o janjetu) i stvarno su mi ok stripovi.

Da, ali to nisu prave mange, te su time i prilagodjenije zapadnom vidjenju stripa. Blade je uncut Japan, i meni je lichno neuporedivo bolji od ovih navedenih.



Pa tebi je bolji, ipak si ti Samourai

Ma ja sam Blade prva dva broja stvarno pažljivo procitao, od slova doslova i nikako mi nije "leglo". Što ceš, stvar ukusa.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 02/09/2009 : 20:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
Sva sreca da sam BOI kupio odjednom prva 3 volumea josh onda. Jer da nisam odustao bih posle prvog. Evo me sada na desetom i idalje chitam. Chekam samo da se nagomila malo stiva pa da kupujem jer ne mogu da podnesem razmak od 4 meseca.
Inache te ne cenzurisane mange tj. prave japanske su i najbolje, a ne sranja koja prodaju naivnim americkim gikovima...

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 02/09/2009 : 21:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message
Glasam za One Piece, Full Metall Alchemist i za još nešto od Katshuhira Otomoa. :) Daj bože da je ova sva prica istinita

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 02/09/2009 : 21:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ma ja sam Blade prva dva broja stvarno pažljivo procitao, od slova doslova i nikako mi nije "leglo". Što ceš, stvar ukusa.

Mislim da je samo potrebno shvatiti da ovo nije chisti crtezh na kakav smo navikli i da svaki panel nece biti u potpunosti jasan - neshto poput modernih filmova u kojima se montazhom kadrovi mnogo brzhe smenjuju i bash ni sam nisi video shta se tachno desilo, vec otprilike i to ti je dovoljno - i onda zaista mozhesh da uzhivash u ludilu manga stila pripovedanja.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18761 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/09/2009 : 12:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
podržka od srca iako nisam baš neki strastveni mangofan...procitam poneku ali ostajem
hladan, valjda fali tracak nostalgije da bi bio užitak potpun...samo šopajte, zbog mladih.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 15/09/2009 : 19:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message
Ovako... Slucajno sam preko fejsbuka "iskopao" par informacija... Istina je, u buducnosti nas ocekuje ne jedan vec više manga serijala! Izdavac je DUKREES Communications! Iako se još nisu izjasnili koji se stripovi nalaze u njihovom izdavackom katalogu obecali su skoro objavljivanje saopštenja za javnost sa detaljnim informacijama. Moram napomenuti veliku dozu profesionalnosti i (relativno) brzih odgovora na sva postavljena pitanja! Interesovalo me da li ce objaviti One Piece ili Death Note... NECE Za sada... U buducnosti možda
E da, imaju i svoju internet stranicu...
http://www.dukrees.rs/
Niko sretniji od mene, jedva cekam...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000