forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 opet novi izdavac
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 24/11/2009 : 09:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Mislim da se ovo odnosi vise na vronskog.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 24/11/2009 : 11:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Nisam ja neosetljiv na pravopisne, gramaticke ili bilo kakve druge greske, ali dajte da ne preterujemo. Ja racunam da ono sto je za nas bitno, kako ce najavljen strip izgledati. Ova najava mislim da nije bitna za nas, sacekacemo jos neko vreme, ovo ce ugledati svetlost dana, onda cemo imati osnov za eventualnu kritiku, ili mozda cak i pohvalu.


Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/11/2009 : 14:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Eh, pa nije pljuvacina, nego samo skretanje paznje na sitne propuste. Nismo jezicki cistunci, ali nismo ni nepismeni. Svako izdanje bi trebalo da ima lektora, pa cak i najava. Na kraju krajeva, stripovi sluze i za ucenje jezika (ovde ne mislim na upotrebu argoa i slenga kod pojedinih karaktera). Danasnja generacija se slabo bavi citanjem pa bi bilo pozeljno da bar ovo malo bude jezicki sto ispravnije. Bojim se da ce se ceo recnik sledece generacije sastojati od: ono, kao, brate, keve mi, cool.


Ima ih dosta koji jesu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/11/2009 : 18:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Nisam ja neosetljiv na pravopisne, gramaticke ili bilo kakve druge greske, ali dajte da ne preterujemo. Ja racunam da ono sto je za nas bitno, kako ce najavljen strip izgledati. Ova najava mislim da nije bitna za nas, sacekacemo jos neko vreme, ovo ce ugledati svetlost dana, onda cemo imati osnov za eventualnu kritiku, ili mozda cak i pohvalu.




ako je u onako kratkom tekstu kao što je najava bilo onoliko grešaka, a hej, to bi trebala biti reprezentativna reklama, o cemu mi pricamo onda! strašno! mislim da se na taj nacin podcjenjuje strip publika
Go to Top of Page

.dejan.
Starting Member



39 Posts

Member since 24/02/2009

Posted - 24/11/2009 : 19:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send .dejan. a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by regar

Nisam ja neosetljiv na pravopisne, gramaticke ili bilo kakve druge greske, ali dajte da ne preterujemo. Ja racunam da ono sto je za nas bitno, kako ce najavljen strip izgledati. Ova najava mislim da nije bitna za nas, sacekacemo jos neko vreme, ovo ce ugledati svetlost dana, onda cemo imati osnov za eventualnu kritiku, ili mozda cak i pohvalu.




ako je u onako kratkom tekstu kao što je najava bilo onoliko grešaka, a hej, to bi trebala biti reprezentativna reklama, o cemu mi pricamo onda! strašno! mislim da se na taj nacin POTCENJUJE strip publika


A šta to btebi smeta, kad ti u ovom svom još manje tekstu imaš grešku :D
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/11/2009 : 19:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by .dejan.

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by regar

Nisam ja neosetljiv na pravopisne, gramaticke ili bilo kakve druge greske, ali dajte da ne preterujemo. Ja racunam da ono sto je za nas bitno, kako ce najavljen strip izgledati. Ova najava mislim da nije bitna za nas, sacekacemo jos neko vreme, ovo ce ugledati svetlost dana, onda cemo imati osnov za eventualnu kritiku, ili mozda cak i pohvalu.




ako je u onako kratkom tekstu kao što je najava bilo onoliko grešaka, a hej, to bi trebala biti reprezentativna reklama, o cemu mi pricamo onda! strašno! mislim da se na taj nacin POTCENJUJE strip publika


A šta to btebi smeta, kad ti u ovom svom još manje tekstu imaš grešku :D


ovo je besplatno ono nije as simple as that - meni ne treba lektor za nešto što poklanjam - njima treba za nešto što prodaju za novac...
a ti u još kracem tekstu imaš grešku koja je isto kao i moja tipfeler - njihove nisu

Edited by - rommel on 24/11/2009 19:33:24
Go to Top of Page

.dejan.
Starting Member



39 Posts

Member since 24/02/2009

Posted - 24/11/2009 : 20:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send .dejan. a Private Message
Moje greške su nastale zbog brzine kucanja :),a tvoje, pa pretpostavimo, jer nisi obratio pažnju na to... Zato nemoj da obratiš pažnju ni u tekstu koji su oni napisali.
Da li ste upucenu u to da li imaju lektora ili ne? Jer ne možeš da ocenjuješ njihov rad ako nisi ni video neko njihovo izdanje... A to što si video ti nisu prodali nego POKLONILI... Da ne misliš da ja podržavam gramaticke i pravopisne grešeke, naprotiv. Ali mi smeta to konstantno, ni sam ne znam kako da nazovem to što gomila ljudi s ovog foruma radi, omalovažavanje truda ljudi koji se bave strip izdavaštvom ovde.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/11/2009 : 20:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by .dejan.

Moje greške su nastale zbog brzine kucanja :),a tvoje, pa pretpostavimo, jer nisi obratio pažnju na to... Zato nemoj da obratiš pažnju ni u tekstu koji su oni napisali.
Da li ste upucenu u to da li imaju lektora ili ne? Jer ne možeš da ocenjuješ njihov rad ako nisi ni video neko njihovo izdanje... A to što si video ti nisu prodali nego POKLONILI... Da ne misliš da ja podržavam gramaticke i pravopisne grešeke, naprotiv. Ali mi smeta to konstantno, ni sam ne znam kako da nazovem to što gomila ljudi s ovog foruma radi, omalovažavanje truda ljudi koji se bave strip izdavaštvom ovde.


Sve ti je to u konstruktivne svrhe. Da ima stalno cestitamo, pokvarili bi se.
A sada, ta nova izdavacka kuca se još uvijek ne bavi izdavanjem stripova - sve je u fazi najava (a po jutru se dan poznaje). U pitanju je nepoznanica i naše kritike su uglavnom zato da bi se startalo (i nastavilo) što bolje i kvalitetnije jer nitko sretniji od nas kada se pojavi novi strip izdavac ili strip. Dajemo do znanja da nismo ni ovce ni nepismeni te da ako žele nešto raditi, bolje da to obavljaju profesionalno od pocetka. U protivnom bi mogli brzo završiti sa izdavanjem stripova (što im mi definitivno ne želimo).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/11/2009 : 20:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by .dejan.

Moje greške su nastale zbog brzine kucanja :),a tvoje, pa pretpostavimo, jer nisi obratio pažnju na to... Zato nemoj da obratiš pažnju ni u tekstu koji su oni napisali.
Da li ste upucenu u to da li imaju lektora ili ne? Jer ne možeš da ocenjuješ njihov rad ako nisi ni video neko njihovo izdanje... A to što si video ti nisu prodali nego POKLONILI... Da ne misliš da ja podržavam gramaticke i pravopisne grešeke, naprotiv. Ali mi smeta to konstantno, ni sam ne znam kako da nazovem to što gomila ljudi s ovog foruma radi, omalovažavanje truda ljudi koji se bave strip izdavaštvom ovde.

recimo da iz prve ruke znam koliko se pažnje posvecuje odredenom izdanju pa me ovakvi gafovi smetaju - a to što oni ovo dijele besplatno ipak je s ciljem zarade pa cisto da znaju da si prvo oni sami takvo što ne bi smjeli dopustiti
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5839 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/11/2009 : 20:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:

Da li ste upucenu u to da li imaju lektora ili ne?
Ako nemoju lektora, ne valja. Ako imaju i njegov rezultat je ova najava, onda je jos gore.

Jer ne možeš da ocenjuješ njihov rad ako nisi ni video neko njihovo izdanje...
Niko nije ocenjivao rad na izdanju nego u najavi. A pretpostavka je pretpostavka. Moz bit a moz bit ne... Bilo bi mi drago da lektorisanje najave i izdanja ne radi isto lice.

Ali mi smeta to konstantno, ni sam ne znam kako da nazovem to što gomila ljudi s ovog foruma radi, omalovažavanje truda ljudi koji se bave strip izdavaštvom ovde.

Zasto smatras da je neko omalovazen time sto mu ukazes na ociglednu gresku? Ispravka te greske samo moze da doprinese kvalitetu.
Sto jes jes , ima ovde i profesionalnih spitfajera, ali vecina je ipak dobronamerna.

Go to Top of Page

.dejan.
Starting Member



39 Posts

Member since 24/02/2009

Posted - 24/11/2009 : 21:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send .dejan. a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

quote:

Da li ste upucenu u to da li imaju lektora ili ne?
Ako nemoju lektora, ne valja. Ako imaju i njegov rezultat je ova najava, onda je jos gore.
Pa ne piše im valjda lektor na sajtu, mislim, to je obicna najava na sajtu, koju prvo niste mogli da docekate, a sad...

Jer ne možeš da ocenjuješ njihov rad ako nisi ni video neko njihovo izdanje...
Niko nije ocenjivao rad na izdanju nego u najavi. A pretpostavka je pretpostavka. Moz bit a moz bit ne... Bilo bi mi drago da lektorisanje najave i izdanja ne radi isto lice.
Pa da kad ne pljuješ izdanje pljuješ najavu :D

Ali mi smeta to konstantno, ni sam ne znam kako da nazovem to što gomila ljudi s ovog foruma radi, omalovažavanje truda ljudi koji se bave strip izdavaštvom ovde.

Zasto smatras da je neko omalovazen time sto mu ukazes na ociglednu gresku? Ispravka te greske samo moze da doprinese kvalitetu.
Sto jes jes , ima ovde i profesionalnih spitfajera, ali vecina je ipak dobronamerna.
A kome to ovde ukazuješ? Kad nemaju nikog svog ovde... A što niko od vas ne izda neki strip, onako, cisto da vidi kako je to, pa da ga svi pohvale na ovom forumu kako dolikuje ;D



Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/11/2009 : 21:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
da bane što ne izdaš vec neki svoj strip
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 24/11/2009 : 21:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Dejane, cat claw je valjda izdao gomilu više stripova od Dukreesa. :D:D

Edit: pretek'o me rommel :D

Edited by - Grujah. on 24/11/2009 21:25:23
Go to Top of Page

.dejan.
Starting Member



39 Posts

Member since 24/02/2009

Posted - 24/11/2009 : 21:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send .dejan. a Private Message
a ja to treba da znam :D
a to se nije ni odnosilo na njega direktno, vec na ne znam koga :)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/11/2009 : 21:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
cat claw i .dejan.

Kvotanje vam nije baš jaca strana ha...
Kada idete na Reply with quote, postavite kursor na prvi slobodan red iza teksta koji komentirate pa ce biti pregledno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/11/2009 21:54:06
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/11/2009 : 21:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by .dejan.

a ja to treba da znam :D
a to se nije ni odnosilo na njega direktno, vec na ne znam koga :)


Znaci ovako.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/11/2009 : 21:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by .dejan.

a ja to treba da znam :D
a to se nije ni odnosilo na njega direktno, vec na ne znam koga :)


da ne treba da znas ali i ne sudi o ljudima koji komentiraju kao da su niškoristi
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/11/2009 : 22:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by .dejan.

a ja to treba da znam :D
a to se nije ni odnosilo na njega direktno, vec na ne znam koga :)


Štos je što ti jako puno toga ne znaš...
No, ne brini, ovdje se svašta može saznati.
cat claw je Bane Kerac, naš cuveni, galakticki poznat (a omiljen još šire) crtac. Najpoznatiji (bar meni) po stripovima Cat Claw, Kobra, Blek. Covjek koji o izdavanju stripova zna sigurno više od mene, a i mnogih drugih.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/11/2009 22:12:40
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25157 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/11/2009 : 22:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by .dejan.
A što niko od vas ne izda neki strip, onako, cisto da vidi kako je to, pa da ga svi pohvale na ovom forumu kako dolikuje ;D



Ovo je legendarno!
Mada, covek je u pravu. Bane, ima dva izdanja koja cekamo željno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5839 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/11/2009 : 22:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
jbga, lektor me ispalio pa sad moraju i Kobra i Blek da cekaju.
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 25/11/2009 : 10:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by regar

Nisam ja neosetljiv na pravopisne, gramaticke ili bilo kakve druge greske, ali dajte da ne preterujemo. Ja racunam da ono sto je za nas bitno, kako ce najavljen strip izgledati. Ova najava mislim da nije bitna za nas, sacekacemo jos neko vreme, ovo ce ugledati svetlost dana, onda cemo imati osnov za eventualnu kritiku, ili mozda cak i pohvalu.




ako je u onako kratkom tekstu kao što je najava bilo onoliko grešaka, a hej, to bi trebala biti reprezentativna reklama, o cemu mi pricamo onda! strašno! mislim da se na taj nacin podcjenjuje strip publika



A da pricamo o samom izdanju kada izadje. Sta ako bude dobro, jel ce se onda secati neko ove najave. Strip nije ni izasao, ali ovde vec ima smrtno uvredjenih. Nije vise dovoljno da nekom smeta uvez, otisak, dizajn naslovnice, miris i ukus, sada su pocele da smetaju i same najave, pa i najave najava. Jel bas niko nema strpljenja da saceka da izadje strip, da ga drzi u rukama pa onda da kritikuje ili hvali nesto.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25157 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/11/2009 : 13:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
@regar

Dobrodošao u kapitalizam. Mislim da treba razlikovati dobronamernu od zlonamerne kritike. A jedno 'izdanje' cini i njegovo predstavljanje, a ne samo konacan proizvod. Ovde se radi o izdanju u kome je jezik važan cinilac, pa ako je sama najava ovakva, možemo se zapitati kakav ce biti sam strip, zar ne?
A što se tice onoga da sacekamo i da kritikujemo strip kad izade: zamisli da kupuješ pljeskavicu od neke brkate tetke, koja ima kecelju punu krvavih mrlja, sa crnim ispod noktiju, dok na sve strane zuje muve? Da li ceš vec tada doneti neki svoj sud, ili tek kad probaš pljesku? Zato kažem, dobrodošao u kapitalizam, i McDonalds je omiljen zbog slike koju je stvorio, a ne zbog onog pacovskog mesa koje ono zovu hamburgerom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 25/11/2009 : 13:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by regar

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by regar

Nisam ja neosetljiv na pravopisne, gramaticke ili bilo kakve druge greske, ali dajte da ne preterujemo. Ja racunam da ono sto je za nas bitno, kako ce najavljen strip izgledati. Ova najava mislim da nije bitna za nas, sacekacemo jos neko vreme, ovo ce ugledati svetlost dana, onda cemo imati osnov za eventualnu kritiku, ili mozda cak i pohvalu.




ako je u onako kratkom tekstu kao što je najava bilo onoliko grešaka, a hej, to bi trebala biti reprezentativna reklama, o cemu mi pricamo onda! strašno! mislim da se na taj nacin podcjenjuje strip publika



A da pricamo o samom izdanju kada izadje. Sta ako bude dobro, jel ce se onda secati neko ove najave. Strip nije ni izasao, ali ovde vec ima smrtno uvredjenih. Nije vise dovoljno da nekom smeta uvez, otisak, dizajn naslovnice, miris i ukus, sada su pocele da smetaju i same najave, pa i najave najava. Jel bas niko nema strpljenja da saceka da izadje strip, da ga drzi u rukama pa onda da kritikuje ili hvali nesto.



nema smrtno uvrijedenih...ali ima ljudi koji iz nemara na naslovnici mogu zakljuciti kakav ce biti odnos prema ostalome...ruku na srce dobro govoriš - drugima treba više da dodju do istog zakljucka....ali tada se greške vec placaju...
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 25/11/2009 : 15:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Ocigledno da mi nismo sa iste planete. Ja sam bar naucio da ne kritikujem nesto napamet. Ako ste vi 101% uvereni da onakva najava automatski znaci da je izdavac neozbiljan a buduce izdanje krs, onda u redu. Sta ako na kraju ispadne dobro,ako ona brkata sto radi na rostilju napravi najbolje cevape ili pljeskavicu sto si probao. Odavno je poznato da je najbolja klopa na najmanje uglednim mestima (gde su masni stonjaci, pune pepeljare i zagusljiva prostorija) a ne u fensi restoranima, gde ti posluze neka govna sa savremenim nazivom u minijaturnim porcijama.

Mozda ja zaista iscaseno razmisljam kada kazem da nesto treba hvaliti ili kuditi tek kada vidis odnosno imas u rukama, ne znam. Ako je to kapitalizam onda sam ja ispade zakleta komunjara.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 25/11/2009 : 15:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
ako najavu od desetak recenica netko nije u stanju pregledati - što ocekivati na više strana? to je poanta i ništa drugo (cak ni komunizam kojeg iz bog zna kog razloga potežeš)...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000