forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Demoni ludila (Zagor) VS Naj prica Dylan Doga
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 04/09/2009 : 14:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Ipak su demoni bolji od bilo koje Dylanove price.Ne kazem,da Dylan ima pricu od 5 nastavaka,ko zna.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 14:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by nolo contendre

Bez uvrede,ali topik je toliko šupalj,da curi na sve strane.Prvo,neke se stvari ne mogu uporedivati.Ne vucem stranu ni jednom junaku,ali profili ovih stripova se toliko razlikuju da su neuporedivi.Bilo bi kao da poredimo Štrumpfove i Torgala,pa kao,koji strip je bolji?

Druga stvar,bez obzira na pricu,svi fanovi ce vuci stranu svom miljeniku.Onda,daj da se jednom prebrojimo,koliko ima Dilanovaca,a koliko Zagorovaca.To ce dati odgovor na 90% pollova i topica.



I te kako su uporedivi druže Oba junaka su Bonelli, i jedan i drugi su najpopularniji i najprodavaniji na prostorima bivše SFRJ, i na kraju kad su price u pitanju, konkretno Demoni ludila i vecina prica Dylana imaju dodirnih tacaka, pocev od fantazije, SF, horora, paralelnih svetova, vaskrsnuca... I na naravno kao što sam rece vecita dilema (koja za mene ne postoji) koji su brojniji Zagorovci ili Dylanovci Ali naravno ti imaš pravo na svoje mišljenje
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/09/2009 : 14:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by nolo contendre

Bez uvrede,ali topik je toliko šupalj,da curi na sve strane.Prvo,neke se stvari ne mogu uporedivati.Ne vucem stranu ni jednom junaku,ali profili ovih stripova se toliko razlikuju da su neuporedivi.Bilo bi kao da poredimo Štrumpfove i Torgala,pa kao,koji strip je bolji?

Druga stvar,bez obzira na pricu,svi fanovi ce vuci stranu svom miljeniku.Onda,daj da se jednom prebrojimo,koliko ima Dilanovaca,a koliko Zagorovaca.To ce dati odgovor na 90% pollova i topica.



I te kako su uporedivi druže Oba junaka su Bonelli, i jedan i drugi su najpopularniji i najprodavaniji na prostorima bivše SFRJ, i na kraju kad su price u pitanju, konkretno Demoni ludila i vecina prica Dylana imaju dodirnih tacaka, pocev od fantazije, SF, horora, paralelnih svetova, vaskrsnuca... I na naravno kao što sam rece vecita dilema (koja za mene ne postoji) koji su brojniji Zagorovci ili Dylanovci Ali naravno ti imaš pravo na svoje mišljenje


A šta cemo mi koji podjednako volimo i Zagora i Dilana?

Edited by - Mhejl on 04/09/2009 14:19:01
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 14:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Interesuje me Bruce, po kom kriterijumu poredimo dve epizode
Da bi ih poredio, moras ih strpati u isti kos, pa me interesuje sta odlikuje ovaj

Generalno, mislim da su pojam Zagor i pojam Dilan Dog potpuno neuporedivi, iako volim da citam i jednog i drugog.



Eto u predhodnom postu sam dao svoje obrazloženje, a evo još jedna povezanost, da mnogi vole da citaju i jednog i drugog junaka
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 14:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

treba se staviti konkretna epizoda ovo sad ovako neodredjeno ce dovosti do gusenja topica
ispade demoni ludila vs dd
blaaah



Moglo bi se i tako protumaciti Demoni ludila Vs DD Ali mislim da je krajnje vreme da se vatreni Dylanovci jednom slože i izaberu naj pricu Dylana, kao što smo to uradili sa Zagorom
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 14:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

A šta cemo mi koji podjednako volimo i Zagora i Dilana?




Pa viste i najmerodavniji da date najrealniju ocenu, bez pristrasnosti i subjektivnosti
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 04/09/2009 : 14:59:42  Show Profile Show Extended Profile
"Demoni ludila" jeste najjaca Zagorova prica, naravno, potpisuje je T.Sclavi...

GOLKONDA, PRICA NI O KOME, TOTENTANZ, DUGACKI POZDRAV .......
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 15:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Moglo bi se i tako protumaciti Demoni ludila Vs DD Ali mislim da je krajnje vreme da se vatreni Dylanovci jednom slože i izaberu naj pricu Dylana, kao što smo to uradili sa Zagorom

A zashto? Bash je Dilanova lepota i specifichnost u tome shto se ne dopada sve svakome podjednako. Ko voli poetiku/romantiku, voli Dugachki pozdrav, ko voli poetiku/filozofiju, voli Poslednji chovek na svetu, ko voli ezoteriju ima gomilu pricha sa Madam Trelkovski, ko voli chistu koljachinu, ima i tu gomila pricha, ko woli weird as fuck epizode koje ne potpadaju ni pod jedan zhanr, ima Golkondu, i josh nekoliko drugih.

Dilan nikada nece imati ultimatvinu "najbolju" epizodu jer Dilanovi fanovi znaju da ima josh gomile podjednako savrshenih epizoda pored njihove omiljene.

Kod Zagora je situacija dosta jasnija, jer on ima more pristojnih epizoda, i tek par izuzetnih.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 04/09/2009 : 15:23:10  Show Profile Show Extended Profile
Eto, tu je Samuraj da pojasni neke stvari!

TO JE TO!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22285 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/09/2009 : 16:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Ali mislim da je krajnje vreme da se vatreni Dylanovci jednom slože i izaberu naj pricu Dylana, kao što smo to uradili sa Zagorom


Tesko,kao "vatreni dylanovac" ni sam nisam siguran...
Kod Zagora bi bilo isto da nije te superiorne epizode "Demoni ludila", u tom slucaju bi isto misljenja bila dosta podijeljena na druge epizode.
Slicno kao u Dylana, masa vrhunskih epizoda. Ali srecom postoji taj biser, ne samo Zagora vec cijelog Bonellija.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 04/09/2009 : 16:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
Za sve postojece i potencijalne kriticare ovog topika- on je opravdan iz više razloga.
Rec je o stripovima koji se podvode pod termin realizam, pripadaju ne samo istoj školi stripa, vec i istom izdavacu, pritom, i Demone i Dilana potpisuje isti scenarista, što potvrdjuje približan stepen zastupljenosti fantastike i horora, kao i prisustvo istih osnovnih idejnih, odnosno autorskih premisa.

Uvek je, uostalom, moguce poredite osnovne kvalitete stripa kao medija: scenario, kadriranje, montažu, dijaloge,...

Ispred nekoliko, vanvremenski dobrih prica, klasika ne samo horor stripa, vec i celokupne horor literature, stoji bastion celokupnog Boneli univerzuma, prica koja je povezala dve generacije citalaca, pokazala mogucnosti Boneli-stripa, ponela teško breme legende o Duhu Sa Sekirom.

Veca je to prica od svih drugih.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25098 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/09/2009 : 16:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Moglo bi se i tako protumaciti Demoni ludila Vs DD Ali mislim da je krajnje vreme da se vatreni Dylanovci jednom slože i izaberu naj pricu Dylana, kao što smo to uradili sa Zagorom

A zashto? Bash je Dilanova lepota i specifichnost u tome shto se ne dopada sve svakome podjednako. Ko voli poetiku/romantiku, voli Dugachki pozdrav, ko voli poetiku/filozofiju, voli Poslednji chovek na svetu, ko voli ezoteriju ima gomilu pricha sa Madam Trelkovski, ko voli chistu koljachinu, ima i tu gomila pricha, ko woli weird as fuck epizode koje ne potpadaju ni pod jedan zhanr, ima Golkondu, i josh nekoliko drugih.

Dilan nikada nece imati ultimatvinu "najbolju" epizodu jer Dilanovi fanovi znaju da ima josh gomile podjednako savrshenih epizoda pored njihove omiljene.

Kod Zagora je situacija dosta jasnija, jer on ima more pristojnih epizoda, i tek par izuzetnih.



Touché!!!!
Mada, moram da spomenem "Gospodar tišine", epizodu koja je, rekao bih sve ovo gore navedeno u jednom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22285 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/09/2009 : 16:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Rick

Za sve postojece i potencijalne kriticare ovog topika- on je opravdan iz više razloga.
Rec je o stripovima koji se podvode pod termin realizam, pripadaju ne samo istoj školi stripa, vec i istom izdavacu, pritom, i Demone i Dilana potpisuje isti scenarista, što potvrdjuje približan stepen zastupljenosti fantastike i horora, kao i prisustvo istih osnovnih idejnih, odnosno autorskih premisa.

Uvek je, uostalom, moguce poredite osnovne kvalitete stripa kao medija: scenario, kadriranje, montažu, dijaloge,...

Ispred nekoliko, vanvremenski dobrih prica, klasika ne samo horor stripa, vec i celokupne horor literature, stoji bastion celokupnog Boneli univerzuma, prica koja je povezala dve generacije citalaca, pokazala mogucnosti Boneli-stripa, ponela teško breme legende o Duhu Sa Sekirom.

Veca je to prica od svih drugih.


Bravo majstore! Divno receno u tvom prepoznatljivom pjesnickom stilu!

Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 16:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

[quote]Originally posted by Le Samourai

Mada, moram da spomenem "Gospodar tišine", epizodu koja je, rekao bih sve ovo gore navedeno u jednom.

Chak bih se i slozhio, mada sam je bash bash davno poslednji put chitao, hmmm, znanje bi se moglo ponoviti.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25098 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/09/2009 : 17:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Rick

Za sve postojece i potencijalne kriticare ovog topika- on je opravdan iz više razloga.
Rec je o stripovima koji se podvode pod termin realizam, pripadaju ne samo istoj školi stripa, vec i istom izdavacu, pritom, i Demone i Dilana potpisuje isti scenarista, što potvrdjuje približan stepen zastupljenosti fantastike i horora, kao i prisustvo istih osnovnih idejnih, odnosno autorskih premisa.

Uvek je, uostalom, moguce poredite osnovne kvalitete stripa kao medija: scenario, kadriranje, montažu, dijaloge,...

Ispred nekoliko, vanvremenski dobrih prica, klasika ne samo horor stripa, vec i celokupne horor literature, stoji bastion celokupnog Boneli univerzuma, prica koja je povezala dve generacije citalaca, pokazala mogucnosti Boneli-stripa, ponela teško breme legende o Duhu Sa Sekirom.

Veca je to prica od svih drugih.


Bravo majstore! Divno receno u tvom prepoznatljivom pjesnickom stilu!





Ma dajte....kao kada bi uporedivali MN i MM, samo zato što je Castelli radio na oba junaka???? I oba su iz Bonelli štale. I u jednom i drugom ima arheologije, avanture, Južne Amerike i Afrike...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 04/09/2009 : 17:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message

[/quote]

Ma dajte....kao kada bi uporedivali MN i MM, samo zato što je Castelli radio na oba junaka???? I oba su iz Bonelli štale. I u jednom i drugom ima arheologije, avanture, Južne Amerike i Afrike...
[/quote]

Na stranu Sklavi i Boneli. Ako bi bilo kako ti kažeš ne bi postojali ni Oskar, Zlatni lav, Vil Ajzner, Ras Maning, Žuti decak, niti bilo koja druga nagrada, ili jednostavno ne bi imala smisla.
Ipak, kada se nagrade dodeljuju, u konkurenciji su i drame, sf, vestern, komedije... A ovde se cak radi o srodnim žanrovima.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 04/09/2009 : 17:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
[/quote]
Bravo majstore! Divno receno u tvom prepoznatljivom pjesnickom stilu!


[/quote]

Hvala, King. Verujem da sam govorio u ime mnogih.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25098 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/09/2009 : 18:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Rick

Na stranu Sklavi i Boneli. Ako bi bilo kako ti kažeš ne bi postojali ni Oskar, Zlatni lav, Vil Ajzner, Ras Maning, Žuti decak, niti bilo koja druga nagrada, ili jednostavno ne bi imala smisla.
Ipak, kada se nagrade dodeljuju, u konkurenciji su i drame, sf, vestern, komedije... A ovde se cak radi o srodnim žanrovima.



Klasicna zamena teza, ali nemam vremena sad.
Nije ni važno, mislim samo da ne može da se uporeduje jedna epizoda jednog serijala sa citavim drugim serijalom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 04/09/2009 : 18:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
[/quote]

Klasicna zamena teza, ali nemam vremena sad.
Nije ni važno, mislim samo da ne može da se uporeduje jedna epizoda jednog serijala sa citavim drugim serijalom.
[/quote]

Ne pravim zamenu teza. Da budem jasniji- po meni su Demoni bolji ne od Dilana kao serijala, vec od bilo koje Dilanove epizode.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/09/2009 : 18:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message
@Bruce

Ma okej,ja na stvari gledam malo drugacije.U svakom slucaju glas za Dilana.Glas je za "S druge strane smrti",jer je za mene to najbolja epizoda DYD.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9588 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2009 : 19:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Interesuje me Bruce, po kom kriterijumu poredimo dve epizode
Da bi ih poredio, moras ih strpati u isti kos, pa me interesuje sta odlikuje ovaj

Generalno, mislim da su pojam Zagor i pojam Dilan Dog potpuno neuporedivi, iako volim da citam i jednog i drugog.



Eto u predhodnom postu sam dao svoje obrazloženje, a evo još jedna povezanost, da mnogi vole da citaju i jednog i drugog junaka



mislim da nisi dobro definisao navedene okvire. naime, to sto izlaze iz iste kuce, sto su na vrh liste najprodavanijih, pa cak i to sto ih je radio isti autor nema nikakve veze.

zagor je jednostavno strip kome je teziste akcija, avantura, zabava i slicno. sta god da se desi u njemu, sto moze biti eventualno protumaceno kao nesto veliko je veliko zato sto je lepo iskadrirano, lepo nacrtano i radnja nije naivna kao u ostalim epizodama.

kod dialana je teziste, kao sto je drug samuraj rekao, u poetici, junacima, porukama, refleksijama; u velikoj meri su zastupljeni psihologija, etika, medjuljudski odnosi, reference na knjizevnost i umetnost uopste....

sad, glasacete prema afinitetima naravno, i opet ce se po ko zna koji put pokazati da su ankete, statistike i slicno, potpuno besmisleni....(ne mislim na forum, nego uopsteno)

zasto je irelevantno sto je sklavi autor velikog broja (najboljih) dilanovih epizoda, a i "demona ludila" zagor jednostavno ima svoj okvir, a dilan ima svoj. sklavi u jednu zagorovu epizodu moze da unese elemente horora i fantastike, ali samo do te mere koliko to odgovara definiciji zagora, dok kod dilana moze da radi sta hoce zato sto je dilanove definicije stvorio on sam.
evo, za primer, sklavi je napisao i "crnog gospodara", koji je docekan siroke ruke kod se videlo da ce biti u OP-1, pa sam stoga i ocekivao da ce biti epizoda za pamcenje. ispostavilo se da su mi na primer "sjene nad darkwoodom" i "sedam gradova cibole" na visem nivou za 2 duzine....

nemojte me shvatiti pogresno da ja ovde pljujemo po zagoru ili slicno. ja veoma volim da ga citam, samo pokusavam da pokazem zasto smatram da se on i dilan ne mogu porediti na ovakav nacin.

BTW, Bruce, tvoja formulacija pitanja moze da dovede do stavova da podrazumevas da zagor izlazi iz price kao pobednik. mslim da si ipak trebao da odredis jednu dilanovu epizodu za takmicenje, na ovaj ili onaj nacin

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22285 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/09/2009 : 20:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89


kod dialana je teziste, kao sto je drug samuraj rekao, u poetici, junacima, porukama, refleksijama; u velikoj meri su zastupljeni psihologija, etika, medjuljudski odnosi, reference na knjizevnost i umetnost uopste....




vidis, vecina ljudi ce ipak reci da je teziste Dylana horror,uzas i brutalne slasherske scene vecinom kopirane iz b-movie horrora.
Kuzis,sta hocu reci? Ako zelis da nesto vidis kao umjetnost, onda mozes to uraditi s time sto izvuces neke stvari koje pozitivno zvuce, s druge strane moze se i od najvece umjetnosti izvuci slabe strane i staviti u prvi plan i pokusati prikazati kao nesto lose.

Apsolutno nije vazno sta po nekima preovladava u stripu, vec nacin na koji je to izvedeno. Imas western stripova koji obradjuju iste teme, ljigavost do bola, akcija i sta ja znam, razlika je u tome kako je to na kraju izvedeno i to preovladjava o kvalitetu stripa, kao i sam crtez. Strip nije knjizevnost niti slikarstvo, strip je umjetnost za sebe.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9588 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/09/2009 : 20:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Lord Vader89

kod dialana je teziste, kao sto je drug samuraj rekao, u poetici, junacima, porukama, refleksijama; u velikoj meri su zastupljeni psihologija, etika, medjuljudski odnosi, reference na knjizevnost i umetnost uopste....




vidis, vecina ljudi ce ipak reci da je teziste Dylana horror,uzas i brutalne slasherske scene vecinom kopirane iz b-movie horrora.
Kuzis,sta hocu reci? Ako zelis da nesto vidis kao umjetnost, onda mozes to uraditi s time sto izvuces neke stvari koje pozitivno zvuce, s druge strane moze se i od najvece umjetnosti izvuci slabe strane i staviti u prvi plan i pokusati prikazati kao nesto lose.




hmmm....vecina moze da misli sta god hoce, bitno je sta svaki od nas misli kao pojedinac.
sad, nisam te najbolje razumeo, joces da mi kazes kako je zagor umetnost, unakazen vadjenjem losih odlika iz celine; a dilan sa druge strane precenjen, istom tehnikom, samo obrnuto stvarno, nisam dobro razumeo, nisam cinican

negde gore, ili u nekoj drugoj temi si napisao kako si vatreni dilanovac, a sa druge strane znamo i koji je tvoj odnos prema zagoru. reci mi samo da nisi nimalo subjektivan kada kazes da su "demoni ludila" bolji od najbolje dilanove price koja nosi naslov "XY"

da zaokruzim ovaj komentar, ja ne kazem da dilan u sebi krije "nesto vise" zato sto ja tako zelim, nego zato sto mi se to nametnulo samo od sebe. od svih bonelija koje sam ja citao, to "nesto vise" sam nasao jedino jos kod NN, mada ne u tolikoj meri, ali ne zato sto sam iskljucivo to trazio, nego jednostavno nasao

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 20:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Lord Vader89


kod dialana je teziste, kao sto je drug samuraj rekao, u poetici, junacima, porukama, refleksijama; u velikoj meri su zastupljeni psihologija, etika, medjuljudski odnosi, reference na knjizevnost i umetnost uopste....




vidis, vecina ljudi ce ipak reci da je teziste Dylana horror,uzas i brutalne slasherske scene vecinom kopirane iz b-movie horrora.
Kuzis,sta hocu reci? Ako zelis da nesto vidis kao umjetnost, onda mozes to uraditi s time sto izvuces neke stvari koje pozitivno zvuce, s druge strane moze se i od najvece umjetnosti izvuci slabe strane i staviti u prvi plan i pokusati prikazati kao nesto lose.

Apsolutno nije vazno sta po nekima preovladava u stripu, vec nacin na koji je to izvedeno. Imas western stripova koji obradjuju iste teme, ljigavost do bola, akcija i sta ja znam, razlika je u tome kako je to na kraju izvedeno i to preovladjava o kvalitetu stripa, kao i sam crtez. Strip nije knjizevnost niti slikarstvo, strip je umjetnost za sebe.



King neverovatno lepo i za mene pravo obrazloženje, da nemam šta dodati
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/09/2009 : 20:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
@ Rick

Sve receno, nije ni cudo što priželjkujemo isti koncert i na njemu pobednicko slavlje i ako je cela stvar posvecenja bežanju (za one koji ne razumeju u mom potpisu je objašnjenje)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000