forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 koliko je stripova izašlo kod nas
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 27/09/2009 : 16:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
ej, ginko, ovo sa nikad robom je genijalno, hvala
nikad nisam dobio ovako iscrpne informacije
još ceš mi šta objasniti, zar ne?
a ja mislio, da imam samo jedan jedincati a4 format:(

da li znaš koliko je bilo cirilicnih i makedonskih
ako slucajno znaš
kuriri dolaze posle broja 802?
mamice, pa zar nisu poceli oko 600+

moram doc u svoju riznicu i pocet kopati:)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 27/09/2009 : 16:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message
quote:
Originally posted by sigismundus

ej, ginko, ovo sa nikad robom je genijalno, hvala
nikad nisam dobio ovako iscrpne informacije
još ceš mi šta objasniti, zar ne?
a ja mislio, da imam samo jedan jedincati a4 format:(

da li znaš koliko je bilo cirilicnih i makedonskih
ako slucajno znaš
kuriri dolaze posle broja 802?
mamice, pa zar nisu poceli oko 600+

moram doc u svoju riznicu i pocet kopati:)

Edicija Nikad Robom je teža za slaganje baš kao i Lale jer su izlazili malo redovni brojevi,pa pokoji vanredni.
Lale ediciju sam skenirao i napravio kompletan spisak po brojevima sa vremenima izlaska(naravno na kojima je to pisalo) i dao Marku na pregled.
Nikad Robom sa svim tim vanrednim brojevima(MIRKO I SLAVKO KURIRI,KO JE,godišnjaci,debeli 112 str.,vanredni u boji,crtana škola..) ima 802 broja,s time da sam napisao koliko kojih ima.Sa brojem 595 do 642 redovne serije koje spominješ(na njima piše KURIR NIKAD ROBOM)
,dok vanredna MIRKO I SLAVKO KURIRI ima 55 broja.
Iako mi toga fali 22 broja ipak polako kad stignem skeniram tu po meni vrlo "tešku" ediciju.Moram napomenuti da su mi prekrasni posteri s motivima bitaka kroz povijest u crtanoj školi.
Ako treba,napisat cu i Lale ediciju kompletnu po serijama,jer mnoge buni redovna serija i vanredni brojevi.


Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 27/09/2009 : 16:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message
quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by sigismundus

ej, ginko, ovo sa nikad robom je genijalno, hvala
nikad nisam dobio ovako iscrpne informacije
još ceš mi šta objasniti, zar ne?
a ja mislio, da imam samo jedan jedincati a4 format:(

da li znaš koliko je bilo cirilicnih i makedonskih
ako slucajno znaš
kuriri dolaze posle broja 802?
mamice, pa zar nisu poceli oko 600+

moram doc u svoju riznicu i pocet kopati:)



Edicija Nikad Robom je teža za slaganje baš kao i Lale jer su izlazili malo redovni brojevi,pa pokoji vanredni.
Lale ediciju sam skenirao i napravio kompletan spisak po brojevima sa vremenima izlaska(naravno na kojima je to pisalo) i dao Marku na pregled.
Nikad Robom sa svim tim vanrednim brojevima(MIRKO I SLAVKO KURIRI,KO JE,godišnjaci,debeli 112 str.,vanredni u boji,crtana škola..) ima 802 broja,s time da sam napisao koliko kojih ima.Sa brojem 595 do 642 redovne serije koje spominješ(na njima piše KURIR NIKAD ROBOM)
,dok vanredna MIRKO I SLAVKO KURIRI ima 55 broja.
Iako mi toga fali 22 broja ipak polako kad stignem skeniram tu po meni vrlo "tešku" ediciju.Moram napomenuti da su mi prekrasni posteri s motivima bitaka kroz povijest u crtanoj školi.
Ako treba,napisat cu i Lale ediciju kompletnu po serijama,jer mnoge buni redovna serija i vanredni brojevi.

Ja skupljam latinicnu verziju,iako imam i neke brojeve na cirilici.





Edited by - ginko on 27/09/2009 16:46:49
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 27/09/2009 : 21:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
aha, sad mi je jasnije
znaci svega skupa ima 802 broja
imam i ja 3-4 ona debela
ali ti si izgleda ovde za to baš pravi
preuzimam sve podatke od tebe
da, crtana škola stripa je super
a meni su posebno drage price o akantu od bogicevica
svojedobno smo na slovenskom forumu imali i topik u kojim brojevima se piše o istoriji slovenaca
zbilja hvala

a što se lale tice, ti samo daj
ja doduše mislim, da imam sve, ali nikad se ne zna
ovako, po secanju, jer nemam kod sebe, cini mi se, da ima još 34 broja izvanrednih sveski, onih 220/1, šta ja znam, al bi morao proveriti
ako iskrsne, da postoji još koji broj, za kojeg ne znam, to bi bilo prekrasno

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 27/09/2009 : 21:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
što se tice ovog topika
prevazišao je osnovnu namjeru
radit cu ga tako dugo, dok ne popišem sve (kolko je to moguce)
onda cu to polako sredjivati, abecedom, dodavati cu podatke, jer neke stvari su samo meni i još nekima jasne
a verovatno bi trebalo i skenirati neke brojeve
zamišljam, da u dalekoj buducnosti napravim svesku, koja bi imala sve što je kod nas izašlo
ne samo koliko je brojeva bilo, nego i instant knjižicu
ajmo, da postanem kolekcionar
pa zapto bih samo ja morao biti ta jebena stranka i mahnito sakupljati te stripice
nek najebu i drugi:)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 27/09/2009 : 22:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
da, mnoge buni ljubavni i ojni romancici, koji su umetnutu u redovnu ediciju lale

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 27/09/2009 : 22:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message
Ma sitnica,sa tim edicijama sam duboko povezan.Vecini znalaca je poznato da je tada bilo lakše uvrstiti neke vanredne bojeve,nego pokrenuti novu ediciju.
Lale su još teže za objasniti ,ali kad Marko prikaže naslovnice, mnogima ce biti lakše.
Dotada

LALE EDICIJA - 529 komada ukupno

REDOVNI - 439 komada ukupno
- u tu redovnu ediciju ulaze (imaju obje numeracije)
-LJUBAVNI STRIP LALE - 18 brojeva
-RATNI STRIP LALE (KANONADA)- 30 brojeva
-TARZAN I KORAK (TIK) - 1 do 12

VANREDNE SVESKE - 2 broja
VANREDNO IZDANJE ZENIT-LALA (format A4)- 1 broj
VANREDNE SVESKE (RIMSKI brojevi) - 36 brojeva
EXTRA LALE - 34 broja
VANREDAN TARZAN I KORAK(TIK )- brojevi od 13do22 - 10 brojeva
LALE SUPER TARZAN - 7 brojeva


Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 27/09/2009 : 23:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
hvala bogu, ovo mi sve klapa
samo pitanjce, one dve vanredne sveske su nebojša i doktor doom sa osvetnicima, jeli ?
malo veci format, tanki
samo mi tarzan i korak ne upali
možda imam, možda nemam, majke mi(ti vanredni...)

hvala, puno:)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 28/09/2009 : 16:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message
quote:
Originally posted by sigismundus

hvala bogu, ovo mi sve klapa
samo pitanjce, one dve vanredne sveske su nebojša i doktor doom sa osvetnicima, jeli ?
malo veci format, tanki
samo mi tarzan i korak ne upali
možda imam, možda nemam, majke mi(ti vanredni...)

hvala, puno:)





-Da,213/II je Neustrašivi,a 217/II je dr.Dom sa Osvetnicima.Po meni,
jedan od rijetkih ljudi koji znaju jaaako puno o stripovima je Vedran( V.J).Pravi istinski ljubitelj i poznavatelj stripa.
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 28/09/2009 : 19:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message
Sigismundus i Ginko , vi ste pravi ljudi , dajte nam naslovnice svih Lala , hvala unapred!

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 28/09/2009 : 20:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message
Da ovo za Lale i Nikad robom su odlicne informacije, jako je teško naci nekoga ko ih skuplja i ko ima te podatke
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 29/09/2009 : 02:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message
Kod Nikad Robom jos jedino treba dodati da u seriji Kuriri, prva 22 broja i nisu stripovi, vec pisani romani, sa ilustracijama, a od 23 krece i strip. Ima i par nekih svescica, dnevnika Nikad Robom,album Mirko i Slavko, ali nevazne su za serijal.
Takodje ima tu i tamo nekih gresaka i sa numeracijama, recimo sa pocetkom crtane skole broj 195 postoji 2 komada i nisu obelezena razlicito.

Jurice, na koja 4 vanredna mislis? Ona dva iz 1967 od 27. jula i 01. avgusta sto su izasli izmedju brojeva 107 i 108 I, II i Krvavo Svitanje, MG? Jel si njih svrstao u ta 4, ili?

Kod Lala ko vec sakuplja, da se ne zbuni sa Hercom, Kanonadama, iako je Jurica naveo da imaju obe numeracije malo jos preciznije, oni nose i zasebne numeracije od 1 do 18 od 1 do 30, ali i redovne brojeve Lala. Herc pocinje od 302, Kanonada od 304, a Korak od 418.

Osim Tom i Jerry edicije, ja ne znam sta je od posleratnih serijala teze sakupiti od Lala i Nikad Robom, to je potpuni uzas(jedino Mikijev Zabavnik sa svim albumima, slicicama, kalendarima, posterima, dodacima...), ali u tome je kolekcionarska draz, ili bolest, dodje mu na isto



Veliki pozdrav mom prijatelju ZIGI LESKOVSEKU, legendi strip scene
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3493 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/09/2009 : 02:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
Mislim da se to menja Laleta, ne Lala - kao ime, ne kao cvece. Bilo kako bilo, postoji spisak u podforumu Popisi pa bi bilo super da ga neko proveri:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=25859

Edited by - Vlaadisha on 29/09/2009 02:34:10
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 29/09/2009 : 03:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
ej, sloba, prijatelju moj dragi, baš je fino te vidjeti ovde
za par meseci sigurno dolazim u BG, e onda idemo na pivo
dugo se nismo videli
eh, napisao sam ono o alan fordu, kad su neki govorili, da sam pokupovao sav tiraž, secas se? štos je bio dobar, samo mi je žao da sam zbilja imao samo jedan primjerak, pa ti nisam mogao poslati duplica

budi dobro, a vidimo se sigurno u godini koja dolazi
a i ti znaš, gdje je slovenija, hehe

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 29/09/2009 : 03:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
vlaadisha, cao

tek sad vidim, da si se i ti trudio sa spiskom
ja sam u medjuvremenu uspio sakupit lale, mnoštvo toga imam i po više brojeva
a pre više godina poceo sam radit i spisak
vec je davno, pa bi morao popuniti rupe
ali ipak, ako ti bilo šta pomogne:
to je sa sajta svima nama drage nine lovric
strip enciklopedija
te sam spiskove radio ja, te jamcim da su tacni
kad se vratim u svoju riznicu, popunicu te rupe, koje fale
i da, lale je, kažu, nastalo od imena urednika
napravio covek sam sebi spomenik:)

http://stripovi-comics.com/stripovi/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2_16&products_id=197&zenid=74ffacc49f4bb5abd771f9fad7516d1d

http://stripovi-comics.com/stripovi/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2_16&products_id=51&zenid=74ffacc49f4bb5abd771f9fad7516d1d

Biblioteka Lale - vanredne sveske

1.junaci sportskih arena, ivica bednjanec
2 Tarzan i Dalila,crtac; John Celard,kaisevi 7819-7892 ili od 18. avgusta do 10. novembra 1964
3.tom randal, lekar na divjem zapadu,ivica bednjanec
4.tarzan protiv veselog rodžera,celardo
5.pet sekundi života, vojni
6.9-0-1, vojni
7.sukob sa neprijateljem, vojni
8.poslednji torpedo, vojni
9.tarzan otkriva zlocince, celardo
10.viva meksiko,ivica bednjanec
11.neustrašivi kevin(kevin the bold)27pp
-megdan(5pp)kraljevic marko,ivica bednjanec
12.Lale biblioteka van -bekstvo sa planete varl( 22pp),neukrotiva snaga( 6pp) ivica bednjanec
13.bitka u apackom klancu(džim bridžer)
14.izvidnik(džim bridžer)(28pp)
15.laredo, bob schoenke
16.stubicka avet,ivica bednjanec
17.sablast nad medvedgradom,ivica bednjanec
18.tarzan u pustoj areni,celardo(20pp)
-red rajder(12pp)
19.tarzan i zloglasni fon kraup(15pp)
-wild bill hickok(16pp),russ winterbothsm/ralph lane
20.zlatni sombrero(30pp),ivica bednjanec
21.tarzan u borbi za opstanak,celardo
22.manuela,ivica bednjanec
23.tarzan i skriveni neprijatelj,celardo
24.žedj,ivica bednjanec
25.tarzan pobedjuje,celardo
-partizanska snalažljivost(7pp)
26.dorados pance vile,ivica bednjanec
27.tarzan na putu ka cilju,celardo
28.bekstvo iz pakla,vojni
29.fiesta,ivica bednjanec
30.tarzan spasava decu,celardo
31.pobuna vješanih, ivica bednjanec
32.laredo,nevino optužen, bob schoenke
33.tarzan, naucnik i varalica(25pp)celardo
-veliki lovac(6pp)dragoš jovanovic pera
34.laredo kroket,odmetnik spasilac,bob schoenke
35.tarzan rešava zagonetku,celardo
-reprint:zenit#1-
36.laredo kroket(22pp)bob schoenke
-toncek(8pp)



______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 29/09/2009 : 18:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message
Bok Slobodane,dugo se nismo culi !
Nisam htio toliko duboko uci u to,bitno je da smo odredili tocan broj.Od tih dodatnih serija Kuriri su najviše mijenjali svoj sadržaj,a i naslov,ali ajmo i to odraditi,pa me možeš ispraviti,jer neki brojevi mi fale.
KURIRI( 1-55 broja )
1 do 6,17 -MIRKO I SLAVKO KURIRI -pisani romani sa ilustracijama
7 do 16,18-MIRKO I SLAVKO KURIRI -pisani romani ilustracijama plus 4 do 6 strana stripa
19 do 24 MIRKO I SLAVKO KURIRI - pisani romani sa ilustracijama do 32 strane,ostalih 32 strane strip
Od 25 do 34 broja imamo strip podijeljen napola sa po 32 strane
- sa prve strane naslovnica,broj i MIRKO I SLAVKO KURIRI
- sa zadnje naslovnica,i STRIP ZABAVA KURIRI
od 25 do 28 broja
MIRKO I SLAVKO KURIRI -pisani romani sa ilustracijama do 32 strane
STRIP ZABAVA KURIRI - 32 strane stripa
29 i 30 broj
-MIRKO I SLAVKO KURIRI - 32 strane stripa-pisani romani sa ilustracijama do 16 strane,strip do 32 strane
-STRIP ZABAVA KURIRI - 32 strane stripa
od 31 do 34 broja
-MIRKO I SLAVKO KURIRI- 32 strane stripa
-STRIP ZABAVA KURIRI - 32 strane stripa
Od 35 broja do 53 broja zove se Revija domacih stripova KURIRI.
U sredini posteri strip crtaca i autora.(od 35 do 45 broja )
Broj 54 i 55 zove se REVIJA DOMACEG STRIPA KURIRI.
Eto,napokon je i to gotovo.!





quote:
Originally posted by Sloba

Kod Nikad Robom jos jedino treba dodati da u seriji Kuriri, prva 22 broja i nisu stripovi, vec pisani romani, sa ilustracijama, a od 23 krece i strip. Ima i par nekih svescica, dnevnika Nikad Robom,album Mirko i Slavko, ali nevazne su za serijal.
Takodje ima tu i tamo nekih gresaka i sa numeracijama, recimo sa pocetkom crtane skole broj 195 postoji 2 komada i nisu obelezena razlicito.

Jurice, na koja 4 vanredna mislis? Ona dva iz 1967 od 27. jula i 01. avgusta sto su izasli izmedju brojeva 107 i 108 I, II i Krvavo Svitanje, MG? Jel si njih svrstao u ta 4, ili?

Kod Lala ko vec sakuplja, da se ne zbuni sa Hercom, Kanonadama, iako je Jurica naveo da imaju obe numeracije malo jos preciznije, oni nose i zasebne numeracije od 1 do 18 od 1 do 30, ali i redovne brojeve Lala. Herc pocinje od 302, Kanonada od 304, a Korak od 418.

Osim Tom i Jerry edicije, ja ne znam sta je od posleratnih serijala teze sakupiti od Lala i Nikad Robom, to je potpuni uzas(jedino Mikijev Zabavnik sa svim albumima, slicicama, kalendarima, posterima, dodacima...), ali u tome je kolekcionarska draz, ili bolest, dodje mu na isto



Veliki pozdrav mom prijatelju ZIGI LESKOVSEKU, legendi strip scene

Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 29/09/2009 : 19:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
nemam reci :)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 29/09/2009 : 20:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message




-Kod CRTANE ŠKOLE ne vidim neki problem ,po datumima se podudara, a i svaki strip s unutarnje strane ima naslov sljedeceg stripa.
Broj 195 REDOVNI Nikad robom je dimenzije 170x125mm ,a takvi su svi brojevi sve do 378
Broj 195 CRTANA ŠKOLA ima dimenziju 205x145mm,ostali su isti i kod prvih 9,a i ostalih 1 do 30
Oba stripa su izašla 4.aprila 1969.



Takodje ima tu i tamo nekih gresaka i sa numeracijama, recimo sa pocetkom crtane skole broj 195 postoji 2 komada i nisu obelezena razlicito.

___________________________________________________________________

- Da,mislim na ta cetiri vanredna,po datumima se vidi izmedu kojih brojeva su izašli.Iako ima puno brojeva koji ga nemaju.



Jurice, na koja 4 vanredna mislis? Ona dva iz 1967 od 27. jula i 01. avgusta sto su izasli izmedju brojeva 107 i 108 I, II i Krvavo Svitanje, MG? Jel si njih svrstao u ta 4, ili?
___________________________________________________________________


- Što se tice Lala najbolje je pricekati da Marko stavi naslovnice koje sam skenirao,iako sam dao i kompletan spisak ,to je bila zezancija cca 3-4 tjedna.



Kod Lala ko vec sakuplja, da se ne zbuni sa Hercom, Kanonadama, iako je Jurica naveo da imaju obe numeracije malo jos preciznije, oni nose i zasebne numeracije od 1 do 18 od 1 do 30, ali i redovne brojeve Lala. Herc pocinje od 302, Kanonada od 304, a Korak od 418.

_____________________________________________________________________

-S ovim se slažem u potpunosti,iako kod Tom i Jerrya nema ovakvih pretumbacija,pa je puno lakše se snaci.Ove edicije mi nažalost nedostaje dosta brojeva,ali polako,pa tek 28 godina skupljam !!!




Osim Tom i Jerry edicije, ja ne znam sta je od posleratnih serijala teze sakupiti od Lala i Nikad Robom, to je potpuni uzas(jedino Mikijev Zabavnik sa svim albumima, slicicama, kalendarima, posterima, dodacima...), ali u tome je kolekcionarska draz, ili bolest, dodje mu na isto

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16832 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 03/10/2009 : 08:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Trebalo bi u ovaj spisak dodat i Zlatno doba stripa, jedno izdanje ima tri broja i sad je izašlo ponovno izdanje drugog prošireno novim stripovima, a u drugom izdanju su reprinti starih domacih stripova.

Mikijev Zabavnik - 1271 broj (cirilicni)
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000