forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Torgal,Šninkel,Sambrovi!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 27/09/2009 : 11:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
Razmišljam se uzeti ove albume.
Pa me zanimaju vaša mišljenja,bila dobra ili loša.
Hvala!

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 27/09/2009 : 12:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Ja sam Torgala poceo da citam nedavno(!) Izuzetno mi se dopada, iako ne volim epsku fantastiku. Sambrovi su takodje jaaako dobri, a Sninkel me se bas i nije dojmio.

There ain't no grave gonna hold my body down.

Edited by - morrison on 27/09/2009 12:37:47
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 27/09/2009 : 13:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
Uzmi sve. Neceš požaliti.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 27/09/2009 : 13:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message
Slazem se da treba uzeti sve(imam sve i extra su).
Po ceni od 100 kunica najbolja investicija u A4 HC kolor izdanja.
Meni sva tri pomenuta albuma imaju i dobre price i dobre crteze,i jos nisam sreo nekog da mu se nista ne svidja od njih,nekima nije bas prica bas dobra ali crtez jeste ili crtez nije dobar ali prica jeste.
Svidece ti se 100% i sad je dobra prilika za kupovinu ili javi nekom jos danas da tu uzme u BG dok traje Salon stripa ili jos bolje za Sajam knjiga u BG u poslednjoj nedelji Oktobra.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/09/2009 : 13:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Uzmi sve, ja ih imam i odlicni su!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/09/2009 : 14:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
sva tri stripa su kult i prava remek-djela
ne mozes pogrijesiti
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 27/09/2009 : 14:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by shommy

Slazem se da treba uzeti sve(imam sve i extra su).
Po ceni od 100 kunica najbolja investicija u A4 HC kolor izdanja.
Meni sva tri pomenuta albuma imaju i dobre price i dobre crteze,i jos nisam sreo nekog da mu se nista ne svidja od njih,nekima nije bas prica bas dobra ali crtez jeste ili crtez nije dobar ali prica jeste.
Svidece ti se 100% i sad je dobra prilika za kupovinu ili javi nekom jos danas da tu uzme u BG dok traje Salon stripa ili jos bolje za Sajam knjiga u BG u poslednjoj nedelji Oktobra.



Ma zato i pitam,idem na sajam knjige pa ih tamo mislim uzeti.
Hvala!!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/09/2009 : 14:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Ja sam procitao sve od integrala Belog Puta. Nisam naišao niti na jedan koji je prema mojem ukusu loš.
Jako dobri stripovi, a ovi što si ti naveo su mi u vrhu.

Kao što su ostali rekli s tim stripovima neceš pogriješiti.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/09/2009 : 18:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Thorgal i Šninkel pod obavezno.
Sambrovi mi se nisu baš svidjeli...
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 27/09/2009 : 19:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message
Obavezno!
Po meni još i indijansko leto,Tamo gde pogled ne dopire,Bleksad,Jaguar...
Odlicni stripovi u kvalitetnom izdanju.

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/09/2009 : 20:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Sambrovi mi se nisu baš svidjeli...

Mojem frendu se Sambrovi isto nisu svidjeli... dok meni jesu jako... u rangu sa Šninkelom ako ne cak i bolje.

Strip je baš neka luda alternativa... samo zbilja ti mora leci, radi se o još jednom stripu iz kategorije ili voliš ili ne voliš, teško da ima sredina.

Priznajem da je kao takav rizicnija kupnja od Torgala i Šninkela koji se teško mogu nekom ne svidjeti.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/09/2009 : 20:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Meni su Sambrovi najbolji.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 27/09/2009 : 23:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Imam Sambrove i Šninkela, posudim ti ako hoces, pa vidi...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 27/09/2009 : 23:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
Shninkel je meni odlichan.
Pricha i crtezh, ne znam shta je bolje.
Odlicna pricha koja u srzi ima neko posebno tumachenje biblije (Mozhe se reci i prozivka)
Ali je strip zaista odlichan. Obavezno preporuchujem.
Torgala i Sambrove nisam chitao.

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 28/09/2009 : 06:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Sihinkel mi je najbolji - cak sta vise to mi je jedan od najboljih stripova koje sam procitao
, pa onda Thorgal,
pa Sambrovi - mada sam procitao samo prvi album,

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 28/09/2009 : 08:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

Imam Sambrove i Šninkela, posudim ti ako hoces, pa vidi...



Hocu,znaš di sam.
Kad ti bude usput,a možeš ostaviti i dole u podrumu ako mene ne bude!
Hvala
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6146 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 28/09/2009 : 13:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Thorgal je pod obavezno, s tim da je malo nezgodno jer su izdane knjige 3 i 4 , pa ima par lošijih epizoda(posebno u 4), ali neceš požaliti ako uzmeš jer valjda ce jednog dana izaci i 1 i 2 i to onda predstavlja jednu finu cjelinu.Procitaj i malo recenzije , ima par Thorgalovih.

Šninkel nije loš,nije za padati u nesvijest i meni osobno nije tako dobar kao što ga hvale, ali i za njega neceš požaliti ako ga uzmeš.

Sambrovi su vizuelno super,odlican crtrž i boja (one crvene oci su zakon),jedino su možda predepresivni i melanholicni .

Možda da probaš i sa Tamo gde pogled ne dopire?Jako dobar strip,meni je bolji od Sambrova.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 28/09/2009 : 14:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Thorgal je pod obavezno, s tim da je malo nezgodno jer su izdane knjige 3 i 4 , pa ima par lošijih epizoda(posebno u 4), ali neceš požaliti ako uzmeš jer valjda ce jednog dana izaci i 1 i 2 i to onda predstavlja jednu finu cjelinu.Procitaj i malo recenzije , ima par Thorgalovih.

Šninkel nije loš,nije za padati u nesvijest i meni osobno nije tako dobar kao što ga hvale, ali i za njega neceš požaliti ako ga uzmeš.

Sambrovi su vizuelno super,odlican crtrž i boja (one crvene oci su zakon),jedino su možda predepresivni i melanholicni .

Možda da probaš i sa Tamo gde pogled ne dopire?Jako dobar strip,meni je bolji od Sambrova.




Thorgal
Procitati cu,
samo otkud da su izdali tim redoslijedom,znas li zasto nije islo redom?

Šninkel
Vidio sam nekoliko tabli,procitao kratki sadržaj i ne cini mi se loš strip.
A ovo što kažeš same pohvale,ubiti toga se najviše i bojim, stripove(filmove) koje mi nahvale zbog velikog ocekivanja mi se na kraju ni ne svide!
Al mislim da cu ga uzeti.

Sambrovi
Isto kao i Šninkela, procitao kratki sadržaj vidio koju tablu ali i procitao recenziju koja mi se svidjela.
Kao što kažeš strip je pomalo depresivan,ja bih rekao mracan al mu to i daje neku draž.
Mislim to sudim po kratkoj rezenziji.
A o crtežu ne treba ni raspravljati, jednostavno prekrasan!

Tamo gde pogled ne dopire
Svakako cu ga prelistati i pogledati na sajmu knjiga,pa možda i uzeti jer pored ovih još mislim uzeti Hogar strašni,Metabarune,Redov Bili i popuniti kolekciju grafickih novela.

Hvala na preporuci!
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
918 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 28/09/2009 : 14:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message
quote:
Originally posted by no1
Thorgal
Procitati cu,
samo otkud da su izdali tim redoslijedom,znas li zasto nije islo redom?



Mislim da je problem tad bio u tome što materijali za prve albume nisu digitalizovani, a Beli put nije hteo da ceka da se to desi pa da tek onda krene sa Torgalom. Kakva je sada situacija sa tim materijalima stvarno ne znam.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/09/2009 : 17:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by no1

Tamo gde pogled ne dopire
Svakako cu ga prelistati i pogledati na sajmu knjiga,pa možda i uzeti jer pored ovih još mislim uzeti Hogar strašni,Metabarune,Redov Bili i popuniti kolekciju grafickih novela.




U sustini vecina stripova sto stoji kod BP na sajtu pod stripovi su takodje graficke novele. Nije mi jasno zasto su napravili i kategoriju GN,a Sninkel i Tamo gde pogled ne dopire, izmedju ostalih stoje medju stripovima.
"Tamo gde pogled ne dopire" je mozda najbolja GN sto je izasla na nasim prostorima, sto se ne moze reci na prvi pogled na osnovu crteza koji djeluje neozbiljno(na prvi pogled).Zbog crteza sam dugo odbijao ovaj strip da procitam ,a onda je usljedio jedan pozitivni sok.

Edited by - King Warrior on 28/09/2009 18:02:32
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 28/09/2009 : 18:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by misterx381

quote:
Originally posted by no1
Thorgal
Procitati cu,
samo otkud da su izdali tim redoslijedom,znas li zasto nije islo redom?



Mislim da je problem tad bio u tome što materijali za prve albume nisu digitalizovani, a Beli put nije hteo da ceka da se to desi pa da tek onda krene sa Torgalom. Kakva je sada situacija sa tim materijalima stvarno ne znam.



A dali su to povezane price,ili je svaka za sebe?
Odnosno koliko toga propuštam što ne pratim serijal od pocetka?
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 28/09/2009 : 18:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by no1

Tamo gde pogled ne dopire
Svakako cu ga prelistati i pogledati na sajmu knjiga,pa možda i uzeti jer pored ovih još mislim uzeti Hogar strašni,Metabarune,Redov Bili i popuniti kolekciju grafickih novela.




U sustini vecina stripova sto stoji kod BP na sajtu pod stripovi su takodje graficke novele. Nije mi jasno zasto su napravili i kategoriju GN,a Sninkel i Tamo gde pogled ne dopire, izmedju ostalih stoje medju stripovima.
"Tamo gde pogled ne dopire" je mozda najbolja GN sto je izasla na nasim prostorima, sto se ne moze reci na prvi pogled na osnovu crteza koji djeluje neozbiljno(na prvi pogled).Zbog crteza sam dugo odbijao ovaj strip da procitam ,a onda je usljedio jedan pozitivni sok.



Mislim da se graficke novele dijele po formatu,A tamo gdje pogled ne dopire,Blaksad,Hogar strašni,Šninkel su ipak veceg formata.
Vjerovatno zato.
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
592 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 28/09/2009 : 19:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
Van Hamme je zbilja pravi genijalac. Nisam još citao nešto njegovo loše. A ova izdanja su odlicna i jako jeftina. Cuj, Thorgal integral ima 5 albuma, a može se kupiti za 150 kuna. Što se tice Sambrova, imam i njih. Atmosfericno, no mislim da nije toliko dobro koliko to želi biti. :) Ali daleko od toga da je loše. Kad smo kod Hammea, i Gospodari jecma su odlicni!

Humbert Coe
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6146 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 29/09/2009 : 11:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by no1

Thorgal
Procitati cu,
samo otkud da su izdali tim redoslijedom,znas li zasto nije islo redom?




Možda zato jer su pocetne epizode izašle u piratu;-))Šalim se ,naravno ali valjda ce izdat i prve 2 knjige..Ne znam koji je razlog ali izdanje BP-a je dobro, ja sam obe knjige uzeo na ovogodišnjem Mafestu,cijena je bila (pomalo nestvarnih) 150 kuna što dode 30 kuna po albumu(u boji).Probaj ga nabaviti,možda na Mafestu 2010?Neke Thorgalove epizode su samostalne,ali uglavnom se radi o mini-ciklusima više epizoda,pogledaj recenzije pa ceš vidit.

"Tamo gde pogled ne dopire" mislim da takoder neceš požaliti ako uzmeš.

Preporucio bih takoder i Živu Metu.Interesantna prica,možda malo nezgrapno prevedeno,ali zato premocno nacrtano od strane pokojnog Biukovica.Na Mafestu je koštala 50kuna pa sad vidi;-))Od ostalih novela sam odustao pa pitaj nekog drugog što valja uzimati.

Ono što ne preporucujem je Indijansko leto,to mi se nikako nije svidjelo a tako je hvaljen strip.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 29/09/2009 : 13:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by no1

Thorgal
Procitati cu,
samo otkud da su izdali tim redoslijedom,znas li zasto nije islo redom?




Možda zato jer su pocetne epizode izašle u piratu;-))Šalim se ,naravno ali valjda ce izdat i prve 2 knjige..Ne znam koji je razlog ali izdanje BP-a je dobro, ja sam obe knjige uzeo na ovogodišnjem Mafestu,cijena je bila (pomalo nestvarnih) 150 kuna što dode 30 kuna po albumu(u boji).Probaj ga nabaviti,možda na Mafestu 2010?Neke Thorgalove epizode su samostalne,ali uglavnom se radi o mini-ciklusima više epizoda,pogledaj recenzije pa ceš vidit.

"Tamo gde pogled ne dopire" mislim da takoder neceš požaliti ako uzmeš.

Preporucio bih takoder i Živu Metu.Interesantna prica,možda malo nezgrapno prevedeno,ali zato premocno nacrtano od strane pokojnog Biukovica.Na Mafestu je koštala 50kuna pa sad vidi;-))Od ostalih novela sam odustao pa pitaj nekog drugog što valja uzimati.

Ono što ne preporucujem je Indijansko leto,to mi se nikako nije svidjelo a tako je hvaljen strip.



Živu metu sam uzeo na zadnjem Mafestu,da dobar je!
A što se tice ostalih novela uzimam Propovednika,koji mi je odlican,te Sin City,100 Metaka,Helblazer,Sandman,Batman,u biti skoro sve.
Zasad su mi OK!

Za Indijansko leto još ima vremena,kao i za Jaguar i neke druge albume Belog Puta.


Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 29/09/2009 : 14:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
Jaguar - slabo
Šninkel - za
Torgal - oke
Sambrovi - meni se svidilo

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000