forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 **Strip REVIJA** br.1 (najava)!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message






***prva najava***

-Ovako bi to trebalo izgledat.Skenovi naslovnice nisu orginalni(ovako je to prvi puta bilo dizajnirano)!

Uglavnom,naslovnica je kao na skenu..jedino je donekle,sasvim malo,došlo do promjene najave sadržaja(nozovimo to "spuštanjem teksta"-kako bi naslovnica bila što "otvorenija").

Da puno ne objašnjavam,skenirao sam prve stranice svakog pojedinog stripa unutar revije.

Ideja je jednostavna,u prva cetri broja revije(svaka preko 100 stranica),bio bi nekakav prijesjek povijesti hrvatskog stripa.

**napomena**

-ova cetri stripa,koja ce bit objavljena u prvom broju STRIP revije do danas nisu reprizirani-objavljuju se prvi put nakon premijernog izlaženja i to u izvornoj formi(zadržan je onovremeni pravopisni i jezicni izricaj)!Npr.strip ZLATNI OTOK(crtali:A.Maurovic-W.Neugebauer) prvi i jedini puta objavljen u ZABAVNIKU 1943/44......strip PUŽ BESKUCNIK (scenarij i crtež-braca Neugebauer,Norbert i Walter) prvi puta objavljen u ediciji VESELI VANDROKAŠ 1939.....itd.

*****-Revija je iskljucivo djelo UDRUGE LJUBITELJA STRIPA "STRIPFORUM"!!!!!!

Edited by - dveribad on 04/11/2009 23:58:35

manhunter
Moderator



Switzerland
25156 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/11/2009 : 23:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Puno srece želim, mada, moje skromno mišljenje je da je ovaj Dž.Vašington na naslovnici promašaj.
Trebalo je nešto "prijemcivije", za šire narodne mase, pogotovo mlade. Ali dobro, možda grešim.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 04/11/2009 23:11:31
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Puno srece želim, mada, moje skromno mišljenje je da je ovaj Dž.Vašington na naslovnici promašaj.
Trebalo je nešto "prijemcivije", za šire narodne mase, pogotovo mlade. Ali dobro, možda grešim.



Hvala,ima smisla,ali odlucilo je "tko je to crtao"!?...i kada je nacrtano.

Edited by - dveribad on 04/11/2009 23:14:28
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Sjajno!

Gledam skenove i upis teksta i razmišljam o mogucnosti da ste ostavili stari upis i tekst pa vidim doli da ste baš to napravili. 5+

To mi je jebeno dobar potez.

Usput, klamano ili broširano?

Priprema mi djeluje za broširani uvez. Cini mi se da bi mi to bilo bolje.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25156 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/11/2009 : 23:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by manhunter

Puno srece želim, mada, moje skromno mišljenje je da je ovaj Dž.Vašington na naslovnici promašaj.
Trebalo je nešto "prijemcivije", za šire narodne mase, pogotovo mlade. Ali dobro, možda grešim.



Hvala,ima smisla,ali odlucilo je "tko je to crtao"!?



Ma naravno, shvatam potpuno, ali onaj marketinški efekat je propušten (to ako je uopšte bio uzet u razmatranje).
U svakom slucaju, moja podrška!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Sjajno!

Gledam skenove i upis teksta i razmišljam o mogucnosti da ste ostavili stari upis i tekst pa vidim doli da ste baš to napravili. 5+

To mi je jebeno dobar potez.

Usput, klamano ili broširano?

Priprema mi djeluje za broširani uvez. Cini mi se da bi mi to bilo bolje.



Da,broširano,A4 format,116 stranica,nešto reklama(mora ic uz reviju).....cijena?(tko prvi pogodi cijenu,ima poklon-ovu reviju,pomoc:nije baš jeftino!)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Genijalno, turbogenijalno!!!!!!!!!!!!!!
Ako MK ovome ne da ni lipe, treba ih povjesat sve na Jelacic-placu, gubavce nijedne!! Pizdim napamet, mozda vec i sudjeluju, makar sumnjam.
"Korienski" pravopis NDH izdanja malo iritira, ali kao svjedok jedne nazalost mracne epohe u kojoj je ovo bilo jedno od rijetkih svjetala, mudro da je ostao.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
35 kn

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Puno srece želim, mada, moje skromno mišljenje je da je ovaj Dž.Vašington na naslovnici promašaj.
Trebalo je nešto "prijemcivije", za šire narodne mase, pogotovo mlade. Ali dobro, možda grešim.



ma nije problem u georgeu, vec sto je ovo taman, monoton, gotovo crno-bijeli crtez. za privuci klince trebalo bi zivopisno, sareno, i blazinin dizajn, dakako
svejedno, klinci nazalost ovo nece ni pomirisati, ali valjda je dovoljno istinskih zaljubljenika u strip (je rajt, pusta nadanja...)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

Genijalno, turbogenijalno!!!!!!!!!!!!!!
Ako MK ovome ne da ni lipe, treba ih povjesat sve na Jelacic-placu, gubavce nijedne!! Pizdim napamet, mozda vec i sudjeluju, makar sumnjam.
"Korienski" pravopis NDH izdanja malo iritira, ali kao svjedok jedne nazalost mracne epohe u kojoj je ovo bilo jedno od rijetkih svjetala, mudro da je ostao.




-Sudjeluje MK i ne samo ono-vidi se na skenu zadnje korice tko je shvatio ideju.
Prevladalo je mišljenje da se izvorno uradeno ne dira,a mislim da nitko na to nebi ni imao pravo.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

35 kn



Znao sam da si optimista,no,vjerojatno nisi cuo koliko se traži za pravo objavljivanja Neugebauerovih strip tabli.....
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
pa dobro, toliko corav nisam da ne vidim tko je glavni sponzor. zanimali me oni probisvijeti u mk sto uglavnom lade jaja. lijepo od njih, makar je vjerujem premalo.
uskladjivanje s danasnjim pravopisom uvijek se ima pravo. ali, koliko je to pametno je nesto drugo
kazem, mudar potez.
ja bih samo ocistio greske koje su i tad to bile te ispravio tipfelere (ako ih ima, a ima ih uvijek). no, kako se onda vodilo daleko vise racuna, vjerujem da je to zanemarivo.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
e da, 59 kn?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Renky

35 kn



Znao sam da si optimista,no,vjerojatno nisi cuo koliko se traži za pravo objavljivanja Neugebauerovih strip tabli.....



Mislija san da je tužni smajlic varka da malo ispipaš puls. Znam, prica si mi ne tako davno da se zakompliciralo no nisi spominja cifre pa ni ja nisan pita. Enivej... Time padaju u vodu rasprave o naslovnici. Kakva god bila, nije namjenjena pravim klincima nego "klincima" u srcu. I onako ovi današnji ne znaju da smo vec onda imali dostojnu konkurenciju Disneyu.
Bravo još jednom!

Ali sve od Julesa... Afrika, Western, Povijesni, Partizanski, Humoristicki... joooooooooooooooooooooooooooj!!!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

pa dobro, toliko corav nisam da ne vidim tko je glavni sponzor. zanimali me oni probisvijeti u mk sto uglavnom lade jaja. lijepo od njih, makar je vjerujem premalo.
uskladjivanje s danasnjim pravopisom uvijek se ima pravo. ali, koliko je to pametno je nesto drugo
kazem, mudar potez.
ja bih samo ocistio greske koje su i tad to bile te ispravio tipfelere (ako ih ima, a ima ih uvijek). no, kako se onda vodilo daleko vise racuna, vjerujem da je to zanemarivo.



Nekada i lijepa rijec cini cuda.Jesu,dali su i opet ce dat,samo treba bit uporan i fino prezentirat ideju.
U prijevod ne ulazim jer sam laik,ali jednog dana kada se otkupi dovoljno materijala za album,sigurno da bi trebalo pokušat prilagodit te stripove današnjem pravopisu.Ipak se radi o 60 godina...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 04/11/2009 : 23:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Bas pojma nemate. Na naslovnoj je Horacije Nelzon, a ne onaj lik sa novcanice
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
dobro, bravo za njih, ali svejedno kazem - ako ovome ne bi dali, cemu onda bi i cemu uopce postoje???

ako bi se ikad pokusalo, pa eto i preko njih, probiti s tim u skolske knjiznice i slicno, onda bi ga svakako trebalo prilagoditi.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Bas pojma nemate. Na naslovnoj je Horacije Nelzon, a ne onaj lik sa novcanice




.....ciji li je crtež???
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Bas pojma nemate. Na naslovnoj je Horacije Nelzon, a ne onaj lik sa novcanice




vidi vraga! samo coravac ne vidi da je i ovaj corav. a ja jos ljudolovcu odgovaram da nije problem u džordžu, uh...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

dobro, bravo za njih, ali svejedno kazem - ako ovome ne bi dali, cemu onda bi i cemu uopce postoje???

ako bi se ikad pokusalo, pa eto i preko njih, probiti s tim u skolske knjiznice i slicno, onda bi ga svakako trebalo prilagoditi.



Ide u Školsku knjigu,pomogli su,a u reviji je njihova velika reklama za strip I.Bednjanca(DURICA)...recimo da se spojilo-ugodno sa korisnim!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
nego reci jel 59 kn il nije???

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 04/11/2009 : 23:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
I sve cestitke za novi magazin, naravno. Uz ''Zlatno doba'' bar ce nesto biti spaseno od zaborava.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

nego reci jel 59 kn il nije???



Nije
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/11/2009 : 23:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ajde za ostale reci barem vise ili manje

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

I sve cestitke za novi magazin, naravno. Uz ''Zlatno doba'' bar ce nesto biti spaseno od zaborava.



Hvala Bane,ja se nadam da ce puno tog bit spašeno od zaborava.Nije zatvorene tematike.Ipak je Strip revija,a to znaci da ce u reviji u narednim brojevima bit svih stripova i tekstova.Pricat cemo oko ovog uskoro...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

ajde za ostale reci barem vise ili manje



lik iz avatara bi to vidio u kugli
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000