forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra na Interliberu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2009 : 11:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by DeeCay

[quote]

Ima stripovske ekipe okolo. Vrijedi navratiti kod svih!


a kada si ti to bio i gdje si se vucarao pa smo se mimoisli



Srijeda i cetvrtak od pola sedam do 8 i nešto... NE lutam ja dugo, princip IN and Out, znam što hocu, malo pospikam s ljudima i to je to! NIje to kao na autoizložbama gdje ima golišavih teta pa da imaš što virkat...

Ti si nešto aktivan u ZG u zadnje vrijeme?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15171 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/11/2009 : 11:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nije bas da nema:) Ako me netko uvjeri da je to bas za njega i da to bas bas jako zeli, onda ima. Jucer su dvojica uspjela:)



dobro,navratil budem pa uvjeraval

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 13/11/2009 : 14:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
Znaci maximalni sajamski popust je 10%?
Ma zaniama me,jer kao clan udruge STRIPOS u striparnici u Ðakovu imam popust od 10% na karticno placanje a
od 15% ako placam za gotovinu!
I to za sva izdanja koja se tamo nalaze,Bookglobe,Fibra,Libellus idr.
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 13/11/2009 : 20:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

NIje to kao na autoizložbama gdje ima golišavih teta pa da imaš što virkat...



Ima teta ima, itekako, a i sve si nekako mislim da su ove puno kvalitetnije od onih s auto šoa.Ove kao da su kvalitetne i iznutra
Recimo Markos ima jednu zanimljivu plavaooku djevojku na štandu (nadam se da mu nije žena, mislim drago bi mi bilo zbog njega da je, ali...)

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29018 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/11/2009 : 22:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by no1

Znaci maximalni sajamski popust je 10%?
Ma zaniama me,jer kao clan udruge STRIPOS u striparnici u Ðakovu imam popust od 10% na karticno placanje a
od 15% ako placam za gotovinu!
I to za sva izdanja koja se tamo nalaze,Bookglobe,Fibra,Libellus idr.


Ne znam kako tko formira cijene. Ja se referiram na cijene u Libellusu i na njih dajem popust od 10%. Ako neka striparnica daje vece popuste, tim bolje!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29018 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/11/2009 : 22:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by il cattivo

quote:
Originally posted by DeeCay

NIje to kao na autoizložbama gdje ima golišavih teta pa da imaš što virkat...



Ima teta ima, itekako, a i sve si nekako mislim da su ove puno kvalitetnije od onih s auto šoa.Ove kao da su kvalitetne i iznutra
Recimo Markos ima jednu zanimljivu plavaooku djevojku na štandu (nadam se da mu nije žena, mislim drago bi mi bilo zbog njega da je, ali...)


Nije mi zena, ali je zato kci jednog gospodina s foruma kojeg necemo imenovati (je li tako, risbozg?) pa ...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 13/11/2009 : 23:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by no1

Znaci maximalni sajamski popust je 10%?
Ma zaniama me,jer kao clan udruge STRIPOS u striparnici u Ðakovu imam popust od 10% na karticno placanje a
od 15% ako placam za gotovinu!
I to za sva izdanja koja se tamo nalaze,Bookglobe,Fibra,Libellus idr.


Ne znam kako tko formira cijene. Ja se referiram na cijene u Libellusu i na njih dajem popust od 10%. Ako neka striparnica daje vece popuste, tim bolje!



Buduci da sam prozvan, moram replicirati i pojasniti.
Cijenu u striparnici Babilon iz Ðakova firmiramo po preporucenoj cijeni izdavaca (u ovom slucaju Fibre) objavljenoj na izdavacevoj web stranici. Zbog karticnog placanja preporucenu cijenu u startu povecamo za 5,26% (provizija banke) zbog korištenja pos terminala. Za gotovinsko placanje odobravamo popust od 5%, što daje opet preporucenu cijenu izdavaca. Evo i primjera takve kalkulacije. Za primjer je idealna ORKA 12 TIKI zbog cijene od 100,oo kn.

Preporucena maloprodajna cijena izdavaca 100,oo kn
Cijena se uvecava za 5,26% radi karticnog placanja i na polici stoji izložen strip sa istaknutom cijenom od 105,26 kn.
100,oo kn + 5,26% = 105,26 kn

Želite nešti kupiti, a clan ste udruge StripOS ili naš stalni kupac, imate popust na cjelokupni asortiman na sve vrste placanja u iznosu od 10%.

Ako placate ORKU 12 TIKI karticom, cijena je 94,73 kn
105,26 - 10% = 94,73 kn

Ako placate ORKU 12 TIKI gotovinom, tada prvo odbijamo 5% za gotovinsko placanje, a nakon toga još 10% na 'clana udruge' ili 'stalnog kupca'. Prodajna cijena je tada 90,oo kn.
105,26 - 5% = 100,oo kn
100,oo - 10% = 90,oo kn

Sada se vratimo na pocetak price o popustima na Interliberu. Predpostavimo da je na Fibrinom štandu (neka Markos ispravi ako griješim) sajamski popust 10%.
Tada ORKA 12 TIKI košta 90,oo kn. Znaci, ako placate u gotovini cijena je ista.

Ako placate karticno cijena ORKE 12 TIKI je 94,73 kn ali imate mogucnost odgoda i drugih pogodnosti koje daje odredena kartica. Za predpostaviti je da na sajmu nema karticnog placanja.

Zakljucak:
Tko kako voli nek' izvoli

info@babilon-strip.hr

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29018 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/11/2009 : 23:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Eto, Zlatko je sve lijepo objasnio. I svaka cast za te popuste, defacto imaš sajamske cijene za clanove StripOS-a, stvarno super.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/11/2009 : 00:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Eto, Zlatko je sve lijepo objasnio. I svaka cast za te popuste, defacto imaš sajamske cijene za clanove StripOS-a, stvarno super.



I za clanove StripOS-a, ali i za stalne kupce.
Naime, ima nekoliko redovitih kupaca koji ne žele nikakvo clanstvo, niti ih zanima udruga. Oni su "slobodni strijelci". Da bi bili ravnopravni a i dalje slobodni, pocastili smo ih popustom.

A kako postati stalni kupac ... info@babilon-strip.hr

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 14/11/2009 : 00:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by il cattivo

quote:
Originally posted by DeeCay

NIje to kao na autoizložbama gdje ima golišavih teta pa da imaš što virkat...



Ima teta ima, itekako, a i sve si nekako mislim da su ove puno kvalitetnije od onih s auto šoa.Ove kao da su kvalitetne i iznutra
Recimo Markos ima jednu zanimljivu plavaooku djevojku na štandu (nadam se da mu nije žena, mislim drago bi mi bilo zbog njega da je, ali...)


Nije mi zena, ali je zato kci jednog gospodina s foruma kojeg necemo imenovati (je li tako, risbozg?) pa ...


Onda cestitke uvaženom forumašu na jednom takvom djelu

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 14/11/2009 : 13:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message
quote:
Originally posted by Babilon

quote:
Originally posted by Markos

Eto, Zlatko je sve lijepo objasnio. I svaka cast za te popuste, defacto imaš sajamske cijene za clanove StripOS-a, stvarno super.



I za clanove StripOS-a, ali i za stalne kupce.
Naime, ima nekoliko redovitih kupaca koji ne žele nikakvo clanstvo, niti ih zanima udruga. Oni su "slobodni strijelci". Da bi bili ravnopravni a i dalje slobodni, pocastili smo ih popustom.

A kako postati stalni kupac ... info@babilon-strip.hr




Davno je Groucho Marx rekao: Ne želim biti clan kluba koji bi mene želio za clana . Šala, o StripOsu mislim sve najbolje, decki rade hvalevrijedan posao i svaka im cast, ali ja jednostavno ne volim clanstva u bilo kojem pogledu . Zato hvala Zlatku što misli i na nas samozatajne (što bi Obi rekao) i introvertirane ljubitelje dobrog stripa.
E da, i napuni gepek sutra Fibrom, imam i neke rodendane ovih dana pa da riješim poklone.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/11/2009 : 14:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message
quote:
Originally posted by Nostromo

quote:
Originally posted by Babilon

quote:
Originally posted by Markos

Eto, Zlatko je sve lijepo objasnio. I svaka cast za te popuste, defacto imaš sajamske cijene za clanove StripOS-a, stvarno super.



I za clanove StripOS-a, ali i za stalne kupce.
Naime, ima nekoliko redovitih kupaca koji ne žele nikakvo clanstvo, niti ih zanima udruga. Oni su "slobodni strijelci". Da bi bili ravnopravni a i dalje slobodni, pocastili smo ih popustom.

A kako postati stalni kupac ... info@babilon-strip.hr




Davno je Groucho Marx rekao: Ne želim biti clan kluba koji bi mene želio za clana . Šala, o StripOsu mislim sve najbolje, decki rade hvalevrijedan posao i svaka im cast, ali ja jednostavno ne volim clanstva u bilo kojem pogledu . Zato hvala Zlatku što misli i na nas samozatajne (što bi Obi rekao) i introvertirane ljubitelje dobrog stripa.
E da, i napuni gepek sutra Fibrom, imam i neke rodendane ovih dana pa da riješim poklone.



Naravno, gepek je cist i spreman za Fibru, a ti si uvijek dobro došao.

Nešto opcenito o svijetu oko nas ili moj pogled na svijet:
Ako si manjina u bilo kom pogledu, onda si dar društvu u kojem živiš. Raznilikosti nas oplemenjuju i šire vidike. Prošla su vremena kad smo svi morali javno misliti kao jedan. Što prije to spoznamo, bit ce manje svih oblika diskriminacije.

Danas je dovoljno reci da voliš strip, da bi te 9 od 10 ljudi upitno pogledalo.
To sam doživio bezbroj puta. Nekima sam bio i smiješan.
Zbog toga mi je drago da sam zajedno sa uvaženim forumašima i ostalim poznatim i nepoznatim ljubiteljima stripa društvena manjina.
I zato, glavu gore manjinci svih vrsta, a pogotovo stripofili, ma gdje bili.

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 14/11/2009 : 16:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
quote:
Originally posted by Babilon

quote:
Originally posted by Nostromo

quote:
Originally posted by Babilon

quote:
Originally posted by Markos

Eto, Zlatko je sve lijepo objasnio. I svaka cast za te popuste, defacto imaš sajamske cijene za clanove StripOS-a, stvarno super.



I za clanove StripOS-a, ali i za stalne kupce.
Naime, ima nekoliko redovitih kupaca koji ne žele nikakvo clanstvo, niti ih zanima udruga. Oni su "slobodni strijelci". Da bi bili ravnopravni a i dalje slobodni, pocastili smo ih popustom.

A kako postati stalni kupac ... info@babilon-strip.hr




Davno je Groucho Marx rekao: Ne želim biti clan kluba koji bi mene želio za clana . Šala, o StripOsu mislim sve najbolje, decki rade hvalevrijedan posao i svaka im cast, ali ja jednostavno ne volim clanstva u bilo kojem pogledu . Zato hvala Zlatku što misli i na nas samozatajne (što bi Obi rekao) i introvertirane ljubitelje dobrog stripa.
E da, i napuni gepek sutra Fibrom, imam i neke rodendane ovih dana pa da riješim poklone.



Naravno, gepek je cist i spreman za Fibru, a ti si uvijek dobro došao.

Nešto opcenito o svijetu oko nas ili moj pogled na svijet:
Ako si manjina u bilo kom pogledu, onda si dar društvu u kojem živiš. Raznilikosti nas oplemenjuju i šire vidike. Prošla su vremena kad smo svi morali javno misliti kao jedan. Što prije to spoznamo, bit ce manje svih oblika diskriminacije.

Danas je dovoljno reci da voliš strip, da bi te 9 od 10 ljudi upitno pogledalo.
To sam doživio bezbroj puta. Nekima sam bio i smiješan.
Zbog toga mi je drago da sam zajedno sa uvaženim forumašima i ostalim poznatim i nepoznatim ljubiteljima stripa društvena manjina.
I zato, glavu gore manjinci svih vrsta, a pogotovo stripofili, ma gdje bili.


Da se izrazim na srpskom jeziku : Mnogo lep post bre
Da, mi nismo normalni (stripofili jelte) jer mi slinimo, trošimo pare, energiju i vrijeme na nešto što smo davno trebali prerasti...
Evo jedne anegdote sa Interlibera...
tražih po Profilovom ogromnom štandu u 5.om paviljonu stripove od Belog puta, i tako ja dodem do lika koji radi tamo i pitam ga gdje su stripovi od Belog puta, afrajer me uputi na djecji odjel sa slikovnicama .
Ajde reko dobro, i nastavim dalje sam tražiti...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 14/11/2009 : 21:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by Babilon

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by no1

Znaci maximalni sajamski popust je 10%?
Ma zaniama me,jer kao clan udruge STRIPOS u striparnici u Ðakovu imam popust od 10% na karticno placanje a
od 15% ako placam za gotovinu!
I to za sva izdanja koja se tamo nalaze,Bookglobe,Fibra,Libellus idr.


Ne znam kako tko formira cijene. Ja se referiram na cijene u Libellusu i na njih dajem popust od 10%. Ako neka striparnica daje vece popuste, tim bolje!



Buduci da sam prozvan, moram replicirati i pojasniti.
Cijenu u striparnici Babilon iz Ðakova firmiramo po preporucenoj cijeni izdavaca (u ovom slucaju Fibre) objavljenoj na izdavacevoj web stranici. Zbog karticnog placanja preporucenu cijenu u startu povecamo za 5,26% (provizija banke) zbog korištenja pos terminala. Za gotovinsko placanje odobravamo popust od 5%, što daje opet preporucenu cijenu izdavaca. Evo i primjera takve kalkulacije. Za primjer je idealna ORKA 12 TIKI zbog cijene od 100,oo kn.

Preporucena maloprodajna cijena izdavaca 100,oo kn
Cijena se uvecava za 5,26% radi karticnog placanja i na polici stoji izložen strip sa istaknutom cijenom od 105,26 kn.
100,oo kn + 5,26% = 105,26 kn

Želite nešti kupiti, a clan ste udruge StripOS ili naš stalni kupac, imate popust na cjelokupni asortiman na sve vrste placanja u iznosu od 10%.

Ako placate ORKU 12 TIKI karticom, cijena je 94,73 kn
105,26 - 10% = 94,73 kn

Ako placate ORKU 12 TIKI gotovinom, tada prvo odbijamo 5% za gotovinsko placanje, a nakon toga još 10% na 'clana udruge' ili 'stalnog kupca'. Prodajna cijena je tada 90,oo kn.
105,26 - 5% = 100,oo kn
100,oo - 10% = 90,oo kn

Sada se vratimo na pocetak price o popustima na Interliberu. Predpostavimo da je na Fibrinom štandu (neka Markos ispravi ako griješim) sajamski popust 10%.
Tada ORKA 12 TIKI košta 90,oo kn. Znaci, ako placate u gotovini cijena je ista.

Ako placate karticno cijena ORKE 12 TIKI je 94,73 kn ali imate mogucnost odgoda i drugih pogodnosti koje daje odredena kartica. Za predpostaviti je da na sajmu nema karticnog placanja.

Zakljucak:
Tko kako voli nek' izvoli

info@babilon-strip.hr





Hvala,sad je i meni jasnije.
Nisam znao da je prilikom placanja na kartice cijena stripa uvecana na 5,26%.(što realno i treba da bude)
S ovim pitanjem nisam nikoga prozivao,nego me samo zanimalo dali je popust na stripove veci od 10% a tebe sam navek kao primjer iako nisam znao tu informaciju.
Mislim da nebude zabune nisam mislio ništa loše,recimo nedavno sam na Beogradskom sajmu knjige imao popust od 20%, na izdanja Belog puta.
A za sva sljedeca imam popust od 30%.(VIP)
A evo i sad sam kupio na Interliberu Oci i tama i Odmetnuti po cijeni od 300kn(redovna cijerna 430kn)
Opet ponavljam nisam mislio bacit kost,nego me samo zanimalo dali je popust veci od 10%
Nadam se da me niste krivo shvatili!
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/11/2009 : 23:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message

Hvala,sad je i meni jasnije.
Nisam znao da je prilikom placanja na kartice cijena stripa uvecana na 5,26%.(što realno i treba da bude)
S ovim pitanjem nisam nikoga prozivao,nego me samo zanimalo dali je popust na stripove veci od 10% a tebe sam navek kao primjer iako nisam znao tu informaciju.
Mislim da nebude zabune nisam mislio ništa loše,recimo nedavno sam na Beogradskom sajmu knjige imao popust od 20%, na izdanja Belog puta.
A za sva sljedeca imam popust od 30%.(VIP)
A evo i sad sam kupio na Interliberu Oci i tama i Odmetnuti po cijeni od 300kn(redovna cijerna 430kn)
Opet ponavljam nisam mislio bacit kost,nego me samo zanimalo dali je popust veci od 10%
Nadam se da me niste krivo shvatili!
[/quote]

Nisam krivo shvatio, barem ja, za druge ne znam.
Htio sam samo pojasniti cijene i popuste u Babilonu kako bi ti imao uvid isplati li se ici na Interliber.
Moje mišljenje je da treba ici, naravno ako možeš, jer ipak na jednom mjestu imaš sve ili gotovo sve izdavace.
Što se velikih popusta tice od 20, 30 i više posto to mogu raditi izdavaci, dok striparnice mogu tek uz odobrenje izdavaca ili na rasprodaji.
Za konkretna dva gore navedena stripa sam tražio odobrenje cim se pojavila objava na forumu. Decki su zbog posla malo zakasnili s odgovorom, tako da nisam stigao na vrijeme objaviti rodendanske pogodnosti. Ali za nove akcije idemo zajedno, tako da i oni koji ne mogu do Interlibera, CRŠ-a, MaFesta ili nekog drugog sajma i okupljanja budu zastupljeni u susjedstvu.

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000