forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 viteštvo u stripu i filmu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 28/11/2009 : 02:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
od srednjeg veka do najnovije dobe

evo, to sam prihvatio danas

multimedijski projekt

vec razmišljam i o glasbi

nije to samo moja stvar, ja sam zapravo samo delic, to je strucni projekat, o oklopima, macevina, nacinu života, obavezama viteštva, a ja dolazim kao desert. vec sam suradjivao sa tom institucijom in bili su oduševljeni
pa znate vec, šta cu uraditi; potražicu sve viteške stripove koje znam, od srednjevekovnih do modernih samuraja
uzecu panelke i napravicemo ogromne slike, takve metar i po, bice to eksibicija, puštacu nonstop filmove, srednjevekovnu muziku i samurajštinu
naravno hoce imat i strucni esej, tako poduuuulji, i rekli mi vec, da ga nece prevoditi, nek ga napišem i na engleskom
pa, za promjenu, cu biti i placen, i to jako dobro placen
rok za siže, za prezentaciju, mi je dva meseca, a za krajni produkt još osam meseci
bice to gala stvar, a možda ce i neko iz stripaških foruma biti zainteresiran, da se to negdje objavi

pravo, da kažem, nisam siguran, zašto sam prihvatio
vec sam jih jednom odbio
radilo se tada o znanstvenoj fantastici
ali su izborom nekog drugog doživeli takav strucni i finansiski fijasko
da znanstvene fantastike nece više ni taknuti

vitezi, samuraji, jakuze...
mac kao oružje ubijanja i mira u duši
mamice, bice to zanimljivo, poucno
mnogo toga cu morati nauciti

______________________
onaj, koji sniva tudje snove

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/11/2009 : 07:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
lepo, lepo
A di to?U Ljubljani?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 28/11/2009 : 07:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
s roninom (ili space usagi) predeš u sf i voila:)
imam ti nešto literature ako te bude zanimalo - recimo bitke u engleskoj od 1011 pa do 17 st...
swvakako staviti Ivenhoea mini serija s Anthony Andrewsom i James Masonom bolja je od filma s Robertom Taylorom i svakako svakako Robin & Marian Richarda Lestera
ima još toga ako ti što ustreba javi
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 28/11/2009 : 09:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
hvala, rommel, trebacu to
da, bice to u ljubljani
dobicete katalog, bice pozamašan
a možda i navratite
krajem 2010
a razstava ce ionako biti otvorena bar 4 mjeseca
u svakom slucaju
imate moj standing invitation

sve je zapravo pocelo necim bizarnim
jedan istoricar i arheolog obratio mi se obzirom na rad jaana kangilaskija the seeking sword, i ja sam mu prvo mrtav hladan to izrecitirao a potom knjižurinu i doneo
govorimo o beletristiki, ali je on bio toliko fasciniran naslovnom stranom, na koju je naletio...
na internetu je tražio sve o macevima, pa tako...

______________________
onaj, koji sniva tudje snove

Edited by - sigismundus on 28/11/2009 09:02:49
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/11/2009 : 14:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Zvuci izuzetno zanimljivo, Sigi, postavi ovde sve što budeš mogao!

Evo, u jednom od prethodnih brojeva Politikinog Zabavnika izašao je tekst o Valiantu i Raspevanom macu - "Kad mac propeva", a isti autor, inace arheolog, imao je predavanje na poslednjem Salonu stripa na temu "Mac princa Valianta"...
http://www.politikin-zabavnik.co.yu/pz/tekstovi/kad-mac-propeva

Meni tekst doduše deluje pomalo neozbiljno i kao da je rec o nekoj radnoj verziji, ali možda posluži, makar kao trag ka necem drugom...

quote:
Originally posted by rommel

...swvakako staviti Ivenhoea mini serija s Anthony Andrewsom i James Masonom bolja je od filma s Robertom Taylorom i svakako svakako Robin & Marian Richarda Lestera
ima još toga ako ti što ustreba javi



U pravu si za Ivanhoea, ali mislim da Knights of the Round Table s njim vec ne bi trebalo zaobici ovde.
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 28/11/2009 : 14:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
ej, puno hvala Gil-galad :)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/11/2009 : 10:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
a i Schaffnerov Warlord i Boormanov Excalibur, Verhoevenov Flesh+Blood,
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/11/2009 : 11:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Zasto ne i The Knight's Tale? We will Rock You!
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 30/11/2009 : 11:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
Ne zaboravi na Shane-a. To što ne poslužuje macem - za to su mu krivi protivnici....

PS:
A, sad vidim. Macevi, oklopi.... Tu su ti Obi-wan i Darth-Vader, ne zaboravi na njih, koleege s foruma.... old padawans...

SJAJAN PROJEKT!!!!! Dobiceš samo ovdje milijun ideja, siguran sam!!!!

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 30/11/2009 11:34:07
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000