forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nagrispane stranice u stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/01/2010 : 11:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
Primjetio sam da su mi se u dosta stripova nagrispali(postali valoviti?) listovi. Vecinom je rijec o fibrinim albuimima na onom debelom papiru. Pretpostavljam da ima veze s vlagom. Jel ima neko nekakav savjet kako da mi se to vise ne dogadja, kao i kako vratiti postojece na staro.

p.s.

Necu drzati stripove u vrecicama.




Markos
Webmaster



Croatia
29195 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/01/2010 : 11:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne brini, papir reagira na uvjete u prostoru u kojem se nalazi. Kad se smanji vlaznost u zraku, on ce se sam od sebe ispraviti. To je sezonski proces:) (pod uvjetom da nije dosao iz tiskare vec valovit, to je onda drugi problem)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/01/2010 : 11:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
U biti danas su manje nagrispani nego prekjucer. Ocito je manje vlage u zraku.

Neki dan sam izvadio svagdanju borbu da cu citati i bila je toliko izvitoperena, pa mi nije bilo jasno o cemu se radi, jer se sjecam da sam je dobro pregledao kad sam kupovao.

Uglavnom, sad imam dobar mjerac vlage u zraku. :)
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 10/01/2010 : 11:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Isti problem imam,potpuno isti,samo sto se kod mene radi o stripovima LMS i ZS.Kupim odlicno ocuvane stripove i dobijem ih takve,lagerujem u original zastitne kesice(bez da ih zatvaram,znaci kesica je otvorena gore,savjet Njemackog stripofila u strip knjizari),i ostavim u policu.Nakon nekog vremena slucajno uzmem strip u ruke,kad ono cuda,strip sav valovit,sok za mene
E sad me interesuje bas ista stvar,zasto je to tako i imali lijeka.Sto Marko kaze,vraca se,kod mene ne pije vode.Znaci,kad se uvije ,ostaje takav i mogu ga baciti samo, jer takve nemogu ocima vidjeti
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/01/2010 : 12:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Jesi razmišlja o doktoru?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/01/2010 : 13:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Mord

Primjetio sam da su mi se u dosta stripova nagrispali(postali valoviti?) listovi. Vecinom je rijec o fibrinim albuimima na onom debelom papiru. Pretpostavljam da ima veze s vlagom. Jel ima neko nekakav savjet kako da mi se to vise ne dogadja, kao i kako vratiti postojece na staro.
p.s.
Necu drzati stripove u vrecicama.


Nemoj uzeti zdravo za gotovo da je u pitanju višak vlage. Meni zimi uvijek ruke ispucaju što sugerira na manjak vlage. Takoder sam jedne godine primjetio da su mi stripovi (Ludens uglavnom) koje držim u hodniku (gdje se grije), dobili neku krutost, te su se savili u obliku slova U. Ja sam nakacio posude za isparavanje na svaki radijator gdje ima stripova i sada je sve u redu. Dakle, kod mene je bio manjak vlage u pitanju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
871 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 10/01/2010 : 15:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
Pozdrav.....
Elvise....evo, najbolje ti je, ako imaš stalno jednake uvjete u onome prostoru, u kojem su ti stripovi! Dakle, posto vlage ti kroz godinu u vazduhu stalno variira - ali taj višak/manjko mora se oduzeti/nadoknaditi....Najbolje rešenje ti je klimatizirana soba sa stripovima, ako imaš tu mogucnost! Inace je naboranje stripova usled previsokog postotka vlage u zraku obican pojav, kod stripova LMS/ZS i toliko bolje zapažen, jer su izradeni iz recikliranog papira, koji po mojih informacija upija veci posto vlage/vode nego obica papir (onaj pisarniški bjele boje...)...
I da, isto i ja ovde sugeriram, da se stripove ne drže u hermetickoj zatvorenim vrecicama za stripove, jer ako se u procesu pakovanja uz strip "upakira" i manji posto vlage, onda imamo problem, jer se ta višak vlage NE MORA nikud odvesti.....

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 10/01/2010 : 16:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Moje je misljenje da nije potrebna klima vec je bolje povaditi stripove iz kesica i ostaviti jednostavno na suho mjesto.Ova plasticna vrecica stvara neku vrstu kondenzacije u prostoru kad se mijenja temperatura sobna(toplo/hladno) itd..., i tu nastaje problem i vlaga uzima svoj danakAli opet,s druge strane,kako lageriti stripove ako nisu u kesicama.Los papir,njezni a skupi,lako se usi naprave, i tako tih manjih ostecenja koliko zelis moze brzo da se napravi.Ipak je najbolje sve prodati i poceti sa HC koji su puno cvrsci i bolji.Ali,to je opet sve ispocetka,ohhh,nesmijem ni misliti koliko posla,zivaca,vremena i para.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/01/2010 : 16:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
suho i tamno misto bez vanjskih utjecaja.
temperatura od 7-19 C

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

J.C.Debs
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/01/2010 : 23:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send J.C.Debs a Yahoo! Message  Send J.C.Debs a Private Message
Vrecice ne smiju biti od pvc-a nego od polypropylena,u vrecicu ide kartoncic koji ne
sadrži kiselinu,on sprecava savijanje,pakiraš na sobnoj temperaturi i zatvaraš obicnim
selotejpom.Postoje i posebne kutije u koje stane oko 100 kom standardne zs,lms,sd,lu,vc
velicine.One su od dvostrukog kartona te se mogu slagati do pet u visinu.Ja tako cuvam stripove
i nemam nikakvih problema.Cijela stvar se zove Comic defense system,nekad se to nalazilo na
www.diamondcomics.com
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 11/01/2010 : 16:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Ti kao da si mi zavirio u sobu
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/01/2010 : 16:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Da li si gledao ispod kreveta? Mozda je trenutno u tvojoj sobi :-))!

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4722 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 11/01/2010 : 16:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Možda je fakat neki vrag sa zrakom , kad sam kupio neke libellus strip -knjige ovog ljeta , sve je bilo uredu , a sad kad sam na njih u prosincu bacio pogled stranice su se zavalovile u jednu val

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 11/01/2010 : 16:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
Meni se to sa talasastim stranama desava samo kada pakujem albume i stripove uspravno. Tako lepse izgledaju u policama, kao biblioteka, ali ocigledno nije bas dobro za stripove. Kada ih pakujem jedan na drugi, nema tog problema sa stranama.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000