forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolje epizode Marti Misterije
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 04/11/2002 : 23:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:

Apsolutno najbolja epizoda Martina Mysterea do danas mi je "Smrtonosni ujed". Citao sam ju nekoliko puta do sada i uvijek me iznova odusevila. Za one koji su zaboravili o kojoj se epizodi radi samo da podsjetim, super intelegentan komarac koji je dobio te sposobnosti u komori za ubrzanje evolucije od 10 000 godina!
Ufff kada se samo sjetim finalnog dvoboja Martina i komarca! Jos jednom za mene definitivno najjaca epizoda:-))

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."

Ta epizoda je i za mene jedna od najboljih i najuzbudljivijih epizoda MM. Koja steta sto izlazi samo 4 puta godisnje, a kako izgleda ove godine smao 3 puta!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/11/2002 : 00:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Eh da za nadati se da ce sljedece godine biti nesto bolje za MM. Bez previse polemike radi se o odlicnom stripu...

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/11/2002 : 01:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

ko je po vama najbolji crtac MM?




Svakako Alessandrini, takodje i Casertano a cak je i Chiarolla dobar

I've always been a nobody.When i was a child,my mother used to confuse me with my brother,even though i'm an only child.To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 01:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
BIGNOTI je fenomenale..
Vampir u new yorku, Proklestvo Vampira..
Izvor Mladosti.. i da nenabrajam..
A SMRTONOSNI UJED sa komarcem, normalno dasu za takvu SITNU MAJSTORIJU morali pronaci,
covjeka koi je savrsen kadasu u pitanju najsitniji detalji..Neznam koje to crto
(sa komarcem) ali daje uradio majstorski, jest vala da nemoze bolje..Cak bimu i VILLA pozavidio..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7108 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/11/2002 : 02:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Ahaaa... to je Bignoti crtao te epizode!!!
Zadnji put sam ih citao prije deset godina i nisam znao da je to on crtao. Svaka mu cast samo se sjecam da su mi bili super ti prvi Martiji.
Ovdje covjek nauci nesto svake sekunde. Kao sto sam vec prije cuo od nekih od vas, ovaj site je cista adikcija, gori je od samih stripova



Edited by - D.J. on 05/11/2002 02:14:00
Go to Top of Page

MMSR
Starting Member

50 Posts

Member since 27/09/2002

Posted - 05/11/2002 : 09:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send MMSR a Private Message
Zna li neko ima li indicija da ce da se ponovo pokrene izdavanje MM u Jugoslaviji?
One more time, bio bih zahvalan ako bi me neko uputio na neke izvore skeniranih MM :)

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/11/2002 : 09:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Hmmm, neke informacije su procurile da u drugom mjesecu ponovno krece VANNINI ili kako ce se vec zvati.
Navodno talijani sami ulaze u igru i stripovi ce se stampati kod njih pa prevoziti u jugu!
S obzirom da imaju prava za 4 junaka realno je za ocekivati da ce se i Martin naci ponovno na trzistu:-)))

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 05/11/2002 : 14:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
quote:

Meni najdraza epizoda od MM je ona kadase ljudi pretvaraju u onome selu u VUKODLAKE...
Dvoica od tih seljana, me nevjerovatno posjecala na ASTERIXA i OBELIXA...Neznam kakose zvala prica, ali nestoje (pulsirajuca masa) zivjelo u bunaru, i podcinjavalo citavo selo...Meni jedna od nekih tridesetak klasika, koliko ih i ima u starim MM...

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...




Ej Kolekcionare ta epizoda koju si spominjao nosi naslov:Carobni napitak i Noci punog meseca(Casertano)i ODLICNA je!

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 15:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:

BIGNOTI je fenomenale..
Vampir u new yorku, Proklestvo Vampira..
Izvor Mladosti.. i da nenabrajam..
A SMRTONOSNI UJED sa komarcem, normalno dasu za takvu SITNU MAJSTORIJU morali pronaci,
covjeka koi je savrsen kadasu u pitanju najsitniji detalji..Neznam koje to crto
(sa komarcem) ali daje uradio majstorski, jest vala da nemoze bolje..Cak bimu i VILLA pozavidio..




Pa tu je epizodu Villa nacrtao :))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 18:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Eto vidis za bozije cudo.. koja podudarnost stobi reko mefisto_III..Stvarno nisam imao
blage veze, jer tosam zaista davno cito, i kao kroz maglu, malose sjecam kadaseje marti cinimise obuko u ronilacku opremu, i kadaje stavio onu kacigu, komarac je vec bio unutra u kacigi...takoreci na njegovom nosu...Prica je pravi HOROR, nakraju se svi komarci kolektivno ubijaju, utapajuse u vodi, tako nekako..A o crtacu blage veze nisam imao stvarno...Dragomije akome moja intuicija nije prevarila, pa eto tu famoznu pricu je znaci ipak crtao VELIKAN STRIPA... LEGENDARNI VILLA...

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

ante
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 05/11/2002 : 21:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ante a Private Message
meni je isto najbolja DANI MORE iako mi se ne svida crtež, a na drugo bi mjesto stavio TRAGOVI NASKE

democracy is just a big fake
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 02:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Pa tu je epizodu Villa nacrtao :))


Ma koji crni Villa?!
Zaista ne mogu da se setim ko je crtao tu epizodu, ali ne moze biti Villa...

quote:

meni je isto najbolja DANI MORE iako mi se ne svida crtež


To je crtao poznati crtac iz Dylanovog staffa Giovanni Freghieri koji ni meni nije medju omiljenim crtacima, ali prica je izvanredna.

I've always been a nobody.When i was a child,my mother used to confuse me with my brother,even though i'm an only child.To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7108 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/11/2002 : 02:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Sad sam provjerio na Bonelli site-u. Smrtonosni ujed je crtao Bignotti. To je broj 31 u italiji.

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 04:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Sad sam provjerio na Bonelli site-u. Smrtonosni ujed je crtao Bignotti. To je broj 31 u italiji.


Uh, ne bih stalno da zakeram ali mislim da nije Bignotti. Bonellijev sajt gresi
Hajde ko ima taj strip neka pogleda!

I've always been a nobody.When i was a child,my mother used to confuse me with my brother,even though i'm an only child.To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 08:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Tesko da se dd fane mozemo uzdati u Dnevnikova izdanja. Tamo je tek bio divlji zapad, nikada nisi bio siguran sto je tocno napisano:-((((((

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 08:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Tu epizodu sa komarcima je sigurno crtao Villa!

-|VJ|-
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 10:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Meni se isto cini, ali buduci da sam strip zavario u plastiku nekako mi ga se neda otvarati:-)))))
Jos jednom opako dobra epizoda i ispravak netocnog navoda!
Nije se komarac sakrio u masku koju je Martin imao na licu vec u zracni mjehur na pipi, buduci da je stric Martin zapalio gumu i tako htio ugusiti zvijerku...tek kada se dim razcistio Martin skida masku i komarac dolece na njegov nos....

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 10:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Ma ja ne pratim tko je crtao Martina ali ova epizoda s komarcima se spominje u jednoj knjizi o Villi tako da znam da je on crtao. Nego, cini mi se da mi je Markos rekao da je Villa crtao cak i neke Mister Noove umjesto Bignottija koje je Bignotti valjda samo tusirao (i potpisao :P).

-|VJ|-
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 10:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Kakova je tebi ta epizoda sa komarcem VJ?



"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/11/2002 : 10:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:

Sad sam provjerio na Bonelli site-u. Smrtonosni ujed je crtao Bignotti. To je broj 31 u italiji.





Podatak nije tocan.Crtao je Villa baš kao što rekoh.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 10:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:

Kakova je tebi ta epizoda sa komarcem VJ?



Kad sam je citao bila mi je vrlo dobra, ali citao sam je zadnji put prije dosta godina.

-|VJ|-
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 10:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
SD je zapocela sa odlicnom epizodom povratka MM.
SOTONSKI EKRAN je takoder po meni vrhunska prica.

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 11:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Jeste, jeste, to je Villina epizoda, sad sam i ja pogledao.
Stvar je u tome da evo do dana danasnjeg nisam znao da je Villa crtao Martija Martija sam citao pre oko 3 godine kada nisam bio ovako zagrejan za stripove i kada mi nije bilo toliko bitno ko je crtao koju epizodu...
A sa druge strane, znao sam da ne moze biti Bignotti jer u tom stripu ima nekih impozantnih scena koje on ne moze nacrtati.
quote:

tek kada se dim razcistio Martin skida masku i komarac dolece na njegov nos....


I Marti ga spljosti jednim udarcem. Pomalo naivno od najinteligentnijeg komarca na svetu
BTW DDevile, drago mi je da si se konacno malo aktivirao na forumu!

I've always been a nobody.When i was a child,my mother used to confuse me with my brother,even though i'm an only child.To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 11:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Malo?

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 06/11/2002 : 11:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Ja sam po toj epizodi zapamtio Villu(ima jos par epizoda koje je crtao Villa)pa tek kasnije video njegove naslovnice za DD i ono sto sledi posle.Znaci definitivno je on crtao, vidi se i po crtezu da je on.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000