forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Alan Ford - IZBOR NAJBOLJE EPIZODE - 40 godina ne
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 15/01/2010 : 23:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Glasao za ,,Frit i Frut,, jer mi je to najdraza epizoda!A najbolja mi je ,,Zimska Idila,,...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/01/2010 : 02:29:29  Show Profile Show Extended Profile
"Kuca duhova", i ja kao Tex.
A ima li neke slabije epizode od ovih sa liste?
Naravno da nema, sve su fenomenalno dobre!

Edited by - docA on 16/01/2010 02:30:51
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 16/01/2010 : 03:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
quote:
Originally posted by docA

"Kuca duhova", i ja kao Tex.
A ima li neke slabije epizode od ovih sa liste?
Naravno da nema, sve su fenomenalno dobre!



Agree Slicna je tu tematika,dosta humora u svakoj tako da su nijanse jako male

Nemam potpis...
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 16/01/2010 : 07:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Zimska Idila, Bob Rok patosiran grudvama - neprocenjivo:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/01/2010 : 13:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Da li ovaj topik u Bonelli da prebacim? Bice primecen, sigurno...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 17/01/2010 : 16:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message
"Zimska idila"

Smejem se od same pomisli na tu epizodu a s a druge strane ona je i jedna od prvih koje sam pocitao. Tako da prema njoj gajim posebne simpatije.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46535 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2010 : 16:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
11. Broj 1.

a onda bi valjda bija trio Fantastikus

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 18/01/2010 : 13:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
Zimska idila...
Emotivno vezan a i kvalitativno

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Gonzo
Starting Member



42 Posts

Member since 17/01/2010

Posted - 18/01/2010 : 14:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Gonzo a Private Message
Meni je dobar i Bolnica bez nade

Sweet seduction in a magazine,
endless pleasure in a limousine,
in the back shakes a tambourine,
Nicotine from a silver screen
Go to Top of Page

Gonzo
Starting Member



42 Posts

Member since 17/01/2010

Posted - 18/01/2010 : 14:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Gonzo a Private Message
a najsmrdljiviji mi je Hotelski misevi
Go to Top of Page

dente cariato
Starting Member



13 Posts

Member since 04/10/2008

Posted - 18/01/2010 : 17:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dente cariato a Private Message
Ma sve epizode sa liste su odlicne,nema losih....jos da je upala koja iza 75
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 19/01/2010 : 13:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Ajde, jos malo,pa nestalo...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 19/01/2010 : 13:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by dente cariato

Ma sve epizode sa liste su odlicne,nema losih....jos da je upala koja iza 75


npr?
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 19/01/2010 : 15:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by dente cariato

Ma sve epizode sa liste su odlicne,nema losih....jos da je upala koja iza 75


npr?


Ove su sve odreda izvrsne,a ima ih još:
Sjecam se
Podružnica
Veliki zadatak
Potraga za sinom
Najcrnja kronika
Veliki biznis
Odluka u pravi cas/ BJ se vraca
Dobrocinitelj
Popart
Piroman
Djevojka zvana Brenda
Crne planine Južne Dakote
Banda propalica
Kriminal and kompani
Pikova dvojka(remekdjelo)
Ponovo Baby Kate
Loža p38
Sastanak na groblju
Prve dvije Gumifleks trilogije,posebno druga
Saga o smrti Broja 1,posebno Umro je br1 i Hikhikhura
Ralje
Dan osvete
Viša rasa
Lunapark(samo zbog citata ?Torba je moja!Ja sam nepobjedivi prvak!?)
Morski pas koji govori
Kron
Covjek kompjuter
Veliki banket
Ljevoruki udara
4clana banda
OŽV
Cijeli serijal o Mangii
Antenman
Uhvatite Antenmana
Povratak u tor
Tele x
Operacija Pokita
Ne pucajte
Arakno
Tobija bježi
Mutni poslovi
Primamljiv poziv
Mršav Božic
Blago inka
Osveta u dimu
Cudo
Šaljivcina
Oblaci
Pokajnik
Na pasjoj vrucini
itd,itd...
To da samo prvih 75 valjaju je jedna od najvecih zabluda ljudskog roda.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dente cariato
Starting Member



13 Posts

Member since 04/10/2008

Posted - 19/01/2010 : 16:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dente cariato a Private Message
ove koje si naveo su stvarno odreda odlicne,a evo, uz vec spomenutu Pikovu dvojku , posebno su drage Veliki zadatak,Crne planine Juzne Dakote,Morski pas koji govori,Ruzicasta majca za Boba ( takodjer remek djelo),pa onda trilogija sa Grbavcem ( Grbavac, Grbavceva tajna,Igra istine),Tajna loza P38.,pa onda epizode sa bratom blizancem Lamp-a ( Kron i Covjek kompjuter),Covjek iz Teksasa, Kako je zavrsio smrdljivac Massey....stvarno je velika zabluda da samo prvih 75 valja
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 19/01/2010 : 16:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Zaboravio sam spomenuti Velikog šišaca...

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 19/01/2010 : 16:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
ima dobrih medju ovima sto si naveo...TELE-X posebno
Go to Top of Page

dente cariato
Starting Member



13 Posts

Member since 04/10/2008

Posted - 19/01/2010 : 22:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dente cariato a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

Zaboravio sam spomenuti Velikog šišaca...

...dobar je Veliki šišac...zapravo je odlicno sto ce se sve te epizode opet pojaviti na kioscima...dobar feeling
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 19/01/2010 : 22:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
opti,ima i epizoda za potpalu medju ovima koje si naveo
tobia bezi,mrsav bozic,zlato inka...
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 20/01/2010 : 03:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message
Meni nije dobro objašnjenje što su pomenute epizode izbacene.
Ovo mi je isto glupo kao kad je Magnus bio izbacen iz izbora za najboljeg crtaca Alan Forda... Pa on i jeste originalni crtac. Ne piše džaba ono "Relizatione di Grafica Magnus" i na novim stripovima. On je autor, tvorac, pored Bunkera, naravno... A mi smo onda valjda birali Magnusa mjesto Magnusa.
Helem neze... vratimo se temi: Trilogija o Superhiku je malo remek djelo unutar velikog remek djela Magnusa i Bunkera, znanog kao strip Alan Ford.
A zašto ne bismo bili subjektivni i emotivni kod tog izbora. Pa na to imamo pravo kao pripadnici ljudskog roda. Pa zar nije sam doživljaj stripa subjektivan. Ne postoji obrazac po kojem treba ocjenjivati neki strip. U suprotnom strip ne bi bio umjetnost.
Kako je nastala Grupa TNT je sigurno vecini ovdje simaticna, ali licno mislim da je to bio namjerni komercijalni potez autora. Duhovita da, ali sve su duhovite, zar ne, ova možda i više od ostalih. Ali ta duhovitost je sigurno sigurno manja u onom crnom smislu (manje crnog humora), a više ona opšta. Zbog toga toj epizodi i pripisuje komercijalnost. Zamislite (barem pokušajte) da prvi put citate AF originalnim redoslijedom. Prije nje biste bar u jednom momentu poželjeli da se pojavi takva nekakva epizoda sa objašnjenjima... Dakle predvidljiva na neki nacin, a predvidljivost je cesta odlika komercijalnosti... Pored toga, ona je prvi "pravi" jubilarac, pa odatle možda i zaista potreba za tom komercijalnosti.
Jubilarci? Pa šta? Valjda su se autori tu malo više trudili. Logican bi zakljucak bio da se to pozitivno odrazilo na kvalitet.

Ali na stranu i jedni i drugi argumenti... Zašto (ali stvarno zašto) uvijek nekakvo diskvalifikovanje? Ako biramo najbolju epizodu Alan Forda onda moramo birati izmedu svih epizoda. I nikako drugacije.
A ovo što je navedeno da ne bismo bili "objektivni" je dvosjekli mac. Jer nije objektivno ne uzeti sve u obzir. Daj nam šansu da to ne budemo.
Ovako ispada, da te epizode jesu najbolje, pa biramo slijedece najbolje... Ali to da su najbolje je neko drugi pdlucio za nas. Smiješno! Ko još umjesto mene može reci da je meni nešto bolje (pod uslovom da sam psihicki zdrav - ali i to je relativno).

Dosta nas živi na Balkanu, "regiji" ili kako vec ko voli, ili ima kontakte sa ovom stranom svijeta, i kada su neki izbori u pitanju cesto se dešava da unaprijed znamo ko ce pobijediti, iako taj to ne zaslužujem, ali to je demokratija...

Ja sam glasao (mada možda iz protesta nisam trebao, ali eto jesam) za Bila jednom jedna nagrada... Recimo razlog bi ukratko mogao biti:
Prvi put je lova tu, ali kokuzi moraju ostati kokuzi zar ne.
A ostalo je valjda subjektivno, ali nam se to ne dopušta u ovom topicu, barem ne potpuno.
Izbor je mogao biti i na nekoj drugoj epizodi, jer sve su fantasticne. Ali eto...
Inace je možda taj period, od negdje 20.-50. epizode najkreativniji period iz opusa majstorskog dvojca M&B. Opet ja subjektivno, jbg.

I molim vas još jednom: Ako postavljajte neko glasanje ne diskvalifikujte ništa! Please!!!

Edited by - sabko on 20/01/2010 03:51:57
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 20/01/2010 : 11:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by sabko

Meni nije dobro objašnjenje što su pomenute epizode izbacene.
Ovo mi je isto glupo kao kad je Magnus bio izbacen iz izbora za najboljeg crtaca Alan Forda... Pa on i jeste originalni crtac. Ne piše džaba ono "Relizatione di Grafica Magnus" i na novim stripovima. On je autor, tvorac, pored Bunkera, naravno... A mi smo onda valjda birali Magnusa mjesto Magnusa.
Helem neze... vratimo se temi: Trilogija o Superhiku je malo remek djelo unutar velikog remek djela Magnusa i Bunkera, znanog kao strip Alan Ford.
A zašto ne bismo bili subjektivni i emotivni kod tog izbora. Pa na to imamo pravo kao pripadnici ljudskog roda. Pa zar nije sam doživljaj stripa subjektivan. Ne postoji obrazac po kojem treba ocjenjivati neki strip. U suprotnom strip ne bi bio umjetnost.
Kako je nastala Grupa TNT je sigurno vecini ovdje simaticna, ali licno mislim da je to bio namjerni komercijalni potez autora. Duhovita da, ali sve su duhovite, zar ne, ova možda i više od ostalih. Ali ta duhovitost je sigurno sigurno manja u onom crnom smislu (manje crnog humora), a više ona opšta. Zbog toga toj epizodi i pripisuje komercijalnost. Zamislite (barem pokušajte) da prvi put citate AF originalnim redoslijedom. Prije nje biste bar u jednom momentu poželjeli da se pojavi takva nekakva epizoda sa objašnjenjima... Dakle predvidljiva na neki nacin, a predvidljivost je cesta odlika komercijalnosti... Pored toga, ona je prvi "pravi" jubilarac, pa odatle možda i zaista potreba za tom komercijalnosti.
Jubilarci? Pa šta? Valjda su se autori tu malo više trudili. Logican bi zakljucak bio da se to pozitivno odrazilo na kvalitet.

Ali na stranu i jedni i drugi argumenti... Zašto (ali stvarno zašto) uvijek nekakvo diskvalifikovanje? Ako biramo najbolju epizodu Alan Forda onda moramo birati izmedu svih epizoda. I nikako drugacije.
A ovo što je navedeno da ne bismo bili "objektivni" je dvosjekli mac. Jer nije objektivno ne uzeti sve u obzir. Daj nam šansu da to ne budemo.
Ovako ispada, da te epizode jesu najbolje, pa biramo slijedece najbolje... Ali to da su najbolje je neko drugi pdlucio za nas. Smiješno! Ko još umjesto mene može reci da je meni nešto bolje (pod uslovom da sam psihicki zdrav - ali i to je relativno).

Dosta nas živi na Balkanu, "regiji" ili kako vec ko voli, ili ima kontakte sa ovom stranom svijeta, i kada su neki izbori u pitanju cesto se dešava da unaprijed znamo ko ce pobijediti, iako taj to ne zaslužujem, ali to je demokratija...

Ja sam glasao (mada možda iz protesta nisam trebao, ali eto jesam) za Bila jednom jedna nagrada... Recimo razlog bi ukratko mogao biti:
Prvi put je lova tu, ali kokuzi moraju ostati kokuzi zar ne.
A ostalo je valjda subjektivno, ali nam se to ne dopušta u ovom topicu, barem ne potpuno.
Izbor je mogao biti i na nekoj drugoj epizodi, jer sve su fantasticne. Ali eto...
Inace je možda taj period, od negdje 20.-50. epizode najkreativniji period iz opusa majstorskog dvojca M&B. Opet ja subjektivno, jbg.

I molim vas još jednom: Ako postavljajte neko glasanje ne diskvalifikujte ništa! Please!!!


Sabko, nisi bio tu. Nedelju dana se glasalo za sve epizode u poslednjih 40 godina. Toliko su svi nagrnuli da glasaju da se topik preselio na drugu stranu... Superhik trilogiju i Tako je nastala grupa TNT nisam stavio bas iz razloga sto bi ljudi glasali za te epizode mahinalno, jer vec godinama se prica da su to najbolje epizode. Hteo sam da ljudi glasaju glavom, jer u moru dobrih epizoda, meni trilogija moze da bude samo najbolji serijal, mada je i to diskutabilno... A ovo glasanje sam pokrenuo da bi ljudi malo vise obratili paznju na Alana, jer je mrtvo stanje sto se tice zainteresovanosti. Jedino se ljudi jave kada treba da pljunu po stripu i to uglavnom rade oni sto ga ni ne citaju Ubacio sam 15 epizoda, preko 75. broja je bilo nabrojano 4 do 5 epizoda, nije bilo teorije da udju u izbor. Jebiga, ni meni se ne svidja, ali tako je...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 20/01/2010 11:09:28
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 20/01/2010 : 13:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
Ovako sam glasao tada....
1. Jedan, dva, tri, cetiri
2. Frit i Frut
3. Superhik
4. Ucviljeni diktator
5. Operavija Frankenstein

6. Pljackaš
7. Kuca duhova
8. Pukovnik Kattycat
9. Trio Fantastikus
10. Sve ili metak

...a pošto mi najmilija nije ušla u finale, tu je "Frit i Frut".

Jeste li za jedno brijanje s izbrijavanjem?

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 20/01/2010 13:48:31
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 20/01/2010 : 14:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok
Superhik trilogiju i Tako je nastala grupa TNT nisam stavio bas iz razloga sto bi ljudi glasali za te epizode mahinalno, jer vec godinama se prica da su to najbolje epizode. Hteo sam da ljudi glasaju glavom, jer u moru dobrih epizoda, meni trilogija moze da bude samo najbolji serijal, mada je i to diskutabilno...

... pa si ti razmišljao umjesto njih!

Nemoj se ljutiti, ali tako ispada.
Ja nekažem da bih ja glasao za te epizode. Ali ne volim kad mi smanjuju mogucnost izbora.

Moja poenta u prošlom postu bi trebala biti: Ako biram nešto od necega traba da imam sve opcije na raspolaganju.

Opet ponavljam: Smiješno je bilo i ono oko izbora najboljeg crtaca Alan Forda... Najbolji je Magnus. Znam da bi takav rezultat bio da se mogao birati. On je crtac-dizajner, a ostalo su manje ili više uspješne kopije.

Prema tome ovdje automatski ne odgovara naziv topica. Pravi naziv na bi bio:
"Alan Ford - IZBOR NAJBOLJE EPIZODE - 40 godina ne racunajuci trilogiju Superhik, Kako je nastala grupa TNT i jubilarne epizode"
Ovime automatski daješ tim epizodama prednost nad svim ostalim.
Znaci mi ne biramo najbolju epizodu Alana Forda u njegovih 40 godina postojanja... To je to kako ispada...

Izvini, ali nisi dobro postavio stvari!

P.S. To što me nije bilo tu ne znaci da ne mogu ništa reci...
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 20/01/2010 : 14:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Nadam se da si sada zadovoljan.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 20/01/2010 : 14:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message
Rijec je o promjeni naziva topica?
Ma nisam... Ako misliš da je to izmjenom naziva topica riješeno...
To sa nazivom topica je samo bila konstatacija. Krajnja posljedica je bila da sadržaj topica ne odgovara njenogom nazivu.
Ali nema veze, ako ostalima tako odgovara...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000