forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 krivotvorine???
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 18/01/2010 : 00:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Bas me zanima kakvo je stanje po ovom pitanju u strip trzistu, narocito oko starijih stvari? prvi puta sam se susreo sa krivotvorinom Klark sitija pred jedno petaestak godina, ali to je bilo vrlo amaterski napravljeno. kakvo je danas stanje sa time? da li se moze olako prepoznati krivotvorina?
bavim se filatelijom i to podrucjem koje vrvi od krivotvorina i to je ogroman problem sa kojim se bave atestatori.
Zanime me da li mislite da bi uspjeli prepoznati npr. lms 4 koji je stampan na starom papiru? tko nam uopce garantira da imamo originale? Da li postoje atestatori za stripove??

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 18/01/2010 00:18:54

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 18/01/2010 : 02:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
Oni su medzu nama......
LMS 4 je siguran kad ga simnes sa nekog tavana
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 18/01/2010 : 07:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Nikako ne mozes prepoznati, tehniku koju je imao Dnevnik svojevremeno imaju sad svi (i mnogo bolju). Pa ako se to dobro odradi, samo CSI moze da utvrdi kad je to tiskano :-)

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

J.C.Debs
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/01/2010 : 08:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send J.C.Debs a Yahoo! Message  Send J.C.Debs a Private Message
Može se to prepoznati,onaj Klark city sam i ja videl,lik na Trešnjevackom je cak
metnul Zagora na naslovnu,a posebno je volio kopirati Texove iz lms a.Tek na ponovljene
upite je priznal da se radi o kopijama,s tim da su za ono vrijeme cijene bile paprene.
Kolko sam cul neki koji su kupili glanc Zagore,posle su ga tražili.To je išlo dok nije bilo interneta i foruma.
Prvu stvar koju gledaš je roto papir,stari i žuti s vremenom,zatim uvez,ljepilo i naravno nekakvo iskustvo
s stripovima,ne velim da nebi bilo moguce napravit super kopiju,problem je u tome da je to preskupo.
Di buš našel stari roto papir,ili kemikalije da ga postaraš i tak dalje.Sve u svemu neisplativo.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 18/01/2010 : 09:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Naravno da sumnja postoji po pitanju original ili ne,ali sta ces,!?Ja sam uvjerenja da ima i to 100% falsa koji se prodaje pod original.Ljudi kopiraju sve zivo na svijetu,pa dje je onda problem stari roman i obicni papir kopirati.Naprave Euro lazni a da nejde roman.Hallloo,razmislite!!Kemikalije i te stvari,nije problem
Npr..,moja zena radi u papirnoj firmi u laboru.Pa ljudi sve imaju i sve mogu dobiti iz te firme,aaaaaaa takodje mogu odnijeti na analizu roman koji platim 200 €.Pa prije nego mi neko uvali,neka razmisli.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/01/2010 : 10:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Na poklon sam dobija dvi, privatno ukoricene, knjige sa kopiranim stripovima Hugo Pratta. Iz njemacke je narucen papir vrlo slican i po boji i po opipu i izgledu papiru Stripoteke iz osamdesetih. Namjerno radeno tako. Kad bi se takav papir malo pohaba citanjem i sl. teško bi itko bez analize utvrdija razliku. Tehnika je cudo

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/01/2010 : 10:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
troškovi izrade savršene kopije lms 4, ocjena 4, vjerojatno su veci nego cijena koju mogu postici na aukcijama
a proizvest 100 komada bi bilo sumnjivo

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 18/01/2010 : 11:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Ma lose kopije se poznaju naravno, ali kad vidis glancer uvek mislis da je to neko grizljivo cuvao. Ja sam pre nekih deset godina kupio Zagor ZS od 450 pa nadajle - GLANC. Tip je imao skoro sve ZS i LMS nad 450 (jer je ostatak bio prodao). Tip je bio star i stvarno su stripovi bili originali. Tako da kad vidimo GLANC (bar ja) uvek mislimo da se neki resio nakon 100 godina (ne bas dragom voljom) resiti svoje kolekcije.
A mein Freund, da ti ne uvale neki strip, pa mozes posle testirati koliko hoces. Ali ja sam skoro siguran da ti (kao i ja) ne bi imao nista protiv da kupis neki fals komplet ZS i LMS po neku dobru cenu, a da sve izgleda ko original, a razlika da se moze utvrditi samo testiranjem.

I dosta sam pisao ovdje, kasnim s prevodom. Nek ide u...

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 18/01/2010 : 11:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

troškovi izrade savršene kopije lms 4, ocjena 4, vjerojatno su veci nego cijena koju mogu postici na aukcijama
a proizvest 100 komada bi bilo sumnjivo



Ma jedan broj ne ni mozes izraditi, da se to isplati trebas napraviti najmanje 100 kom (posto mogu postici veliku cenu), a inace ne manje od 1.000. I niko nece odjednom da prodaje 100 kom. Taj ko je pametan da uradi savrsene falce nije glup da prodaje sve odjenom i na istom mestu.
Znas i sam koliko se stripova prodaje van foruma.
Pun kurac (juh, izvinite)

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 19/01/2010 : 12:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

Ali ja sam skoro siguran da ti (kao i ja) ne bi imao nista protiv da kupis neki fals komplet ZS i LMS po neku dobru cenu, a da sve izgleda ko original, a razlika da se moze utvrditi samo testiranjem.



Vidis ja bih imao protiv i vjerujem da bi i on bio protiv toga.
Fals je fals i ne moze vrijediti kao original. Zapravo fals ne vrijedi nista.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/01/2010 : 12:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by rgorgiev

Ali ja sam skoro siguran da ti (kao i ja) ne bi imao nista protiv da kupis neki fals komplet ZS i LMS po neku dobru cenu, a da sve izgleda ko original, a razlika da se moze utvrditi samo testiranjem.



Vidis ja bih imao protiv i vjerujem da bi i on bio protiv toga.
Fals je fals i ne moze vrijediti kao original. Zapravo fals ne vrijedi nista.



Ma ja se sasvim slazem, ali kad ne znas i ne boli. Ali ipak ima jedna stvar koja ne moze da se falsifikuje. A to je miris stripa. Evo bas sam sada gledao ZS 359 - ocena 5, super izgleda ali kad otvoris i pomirises - vremenska masina. E to se ne moze falsifikovati. A izgled...

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 19/01/2010 : 12:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Možda bi vrijedio,ali po prikladnoj cijeni,krivotvoritelj bi ga trebao nekako oznaciti,npr.nešto kao drugo izdanje,ili piratsku oznaku.

#!??

Edited by - bvagner3 on 19/01/2010 12:59:15
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 19/01/2010 : 13:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3

Možda bi vrijedio,ali po prikladnoj cijeni,krivotvoritelj bi ga trebao nekako oznaciti,npr.nešto kao drugo izdanje,ili piratsku oznaku.



To i jest najveci problem.
Nema oznake i nikada je nece nitko staviti.
Cilj krivotvoritelja i je da ti prodaju muda pod bubrege.
Platis 1200kn strip koji je kao star, a jucer se osusila boja
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 19/01/2010 : 14:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Da,to je nažalost istina,ja sam još prije otvorio slican topik o piratskim izdanjima i došao do jasnog zakljucka da pirati i krivotvorine nisu ista stvar,pa kako.Eto pirati su(nprA.F.Quark,DD&MM-Kraj sveta,te svojedobno DD-Frankenštajn,i AF.-Formule itd.)neobjavljena izdanja za kojima je postojala potražnja,no niti jedan izdavac se (iz tko zna kojih razloga)nije odlucio na objavljivanje,pa je bio jedini nacin pojave piratskim izdanjem,ta izdanja neskrivaju da su pirati,i to se zna,eh da a krivotvorine su izdanja koja imitiraju vec objavljeno(ali vrlo skupo i rijetko),falsifikat s namjerom da bude što uvjerljiviji,kako bi se podvalio kupcu pod original,i prevario ga za iznos originala.Ista stvar kao i sa krivotvorenim slikama,filatelijom,numizmatikom,umjetninama itd.Mislim da tu treba napraviti jasnu razliku. vs

#!??

Edited by - bvagner3 on 19/01/2010 14:05:39
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/01/2010 : 14:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3

Da,to je nažalost istina,ja sam još prije otvorio slican topik o piratskim izdanjima i došao do jasnog zakljucka da pirati i krivotvorine nisu ista stvar,pa kako.Eto pirati su(nprA.F.Quark,DD&MM-Kraj sveta,te svojedobno DD-Frankenštajn,i AF.-Formule itd.)neobjavljena izdanja za kojima je postojala potražnja,no niti jedan izdavac se (iz tko zna kojih razloga)nije odlucio na objavljivanje,pa je bio jedini nacin pojave piratskim izdanjem,ta izdanja neskrivaju da su pirati,i to se zna,eh da a krivotvorine su izdanja koja imitiraju vec objavljeno(ali vrlo skupo i rijetko),falsifikat s namjerom da bude što uvjerljiviji,kako bi se podvalio kupcu pod original,i prevario ga za iznos originala.Ista stvar kao i sa krivotvorenim slikama,filatelijom,numizmatikom,umjetninama itd.Mislim da tu treba napraviti jasnu razliku. vs



To je sasvim jasno da pirati i krivotvorine nisu ista stvar, i kad kupis pirata (koji nisu jeftini) si sretan sto imas nesto drugo i bar znas sta imas. Ali kad bi kupio falca, a mislio da kupujes original, e onda si se sjebo. Posebno ako platis mnooooooooogo. Problem je u tome sto ako to neko na aukcije proda, sta ces mu - iskluciti ga??? Bas ga zabole. Ko sto sam i juce reko, mnogo, mnogo toga se prodaje van aukcije.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 19/01/2010 : 14:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Ne odnosi se to samo na stripove.
Zamisli kupiš "originalnu" tablu ili naslovnicu nekog stripa za iznos od recimo 500 eura i dodjes kod nekog prijatelja te vidis na njegovom zidu istu takvu koju mu je sam autor poklonio/prodao
Sada se ti zali!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/01/2010 : 16:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Ne odnosi se to samo na stripove.
Zamisli kupiš "originalnu" tablu ili naslovnicu nekog stripa za iznos od recimo 500 eura i dodjes kod nekog prijatelja te vidis na njegovom zidu istu takvu koju mu je sam autor poklonio/prodao
Sada se ti zali!



Kod table je jos lakse, ja takvo nesto (pogotovo na aukciji) nikad ne bih kupio

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000