forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 tex
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 04/11/2002 : 01:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
zanima me koje su vam najbolje epizode tex-a.
meni su to
ZS 707 Tex Willer Tajna mumije
ZS 708 Tex Willer El morisko
ZS 709 Tex Willer Kamen smrti
ZS 710 Tex Willer Stižu Ruralesi
i ZS 913 Tex Willer Usijani rezervat
ZS 914 Tex Willer Covek kostur
ZS 915 Tex Willer Zaštita Nocnog orla




KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 04/11/2002 : 01:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Izvini ciko koliko ti je godina..Sobzirom stasi odabro, vjerovatno nemas vise od 15 g..
Nadamse dase neces naljutiti, istina da svako ima svoj ukus..Ali ovo stosi ti naveo.. mislim stvarno..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7106 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/11/2002 : 04:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Kolekcionaru, bas cekam ovih dana da stignu one epizode Tex-ova koje si ti do neba ishvalio : Vrac Dijablero i nastavci, Usijani Krater i nastavci, kao i jos neki drugi sto ih je Sigismundus nabrojio ukljucujuci Kazna za Oholog Pukovnika (ZS 18) i Poslednje Putovanje U Silver Bel (ZS )25.
Reci cu cu ti kakvi su kad ih procitam


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/11/2002 : 11:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:

Izvini ciko koliko ti je godina..Sobzirom stasi odabro, vjerovatno nemas vise od 15 g..
Nadamse dase neces naljutiti, istina da svako ima svoj ukus..Ali ovo stosi ti naveo.. mislim stvarno..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...




Ne znam zasto bi imao 15 godina ako mu se ove epizode svidjaju. Obe se vrlo dobre!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/11/2002 : 13:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
definitivno najbolja Tex epizoda za mene je:

"CARSONOVA PROŠLOST"
"RAZBOJNICI IZ MONTANE"
"POSLJEDNJI OKRŠAJ U BANOCKU"


Za one neupucene nabavljivo u izdanju SD-a!

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 04/11/2002 : 15:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
ove su mi najbolje zato sto je razlicit scenarij od uobicajenog.jedan zlocinac gnjavi grad itd.slazem se sa D.J-om za usijani krater,njega sam zaboravio.tex ima puno dobrih prica al ove se izdvajaju samo po scenariju,ukljucujuci i usijani krater

Go to Top of Page

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 04/11/2002 : 15:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
nema ljutnje

Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 04/11/2002 : 18:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
Zenda,Gavranova stena(sa nastavcima),
Ranc izgubljenih,Tiha smrt(sa nastavcima),Korumpirani grad itd.

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 04/11/2002 : 22:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Vec sam naveo chici dase nenaljuti..
Po njegovim navedenim epizodama vidise da covjek nije procito nekih pravih stvari od TEXA, zatosam i onako naveo, kolikomu jegodina, kada nije odabro sta bolje.. D.J. Cak i oni koimabi ti TEXOVI
Vrac Dijablero
Cvijet Smrti
Poslednja Noc (18 g. sam ga trazio)
Usijani Meteor
Krater Strave bili prvi ikada procitani stripovi doslibi do zakljucka i zakljucili
DACE OD SADA POCETI CITATI STRIPOVE...Vidjeces kada dobijes a imene mozda vise nego tebe, zanima tvoja reakcija
kada ih procitas..Za ove ti brojeve nije potrebno da imas ukusa.. Jer toje TEX KLASIKA.. vidjeces..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 05/11/2002 : 02:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
opet, o ukusima se ne raspravlja...

--< Why do only fools and horses work? >--
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7106 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/11/2002 : 02:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
quote:
Vidjeces kada dobijes a imene mozda vise nego tebe, zanima tvoja reakcija
kada ih procitas..Za ove ti brojeve nije potrebno da imas ukusa.. Jer toje TEX KLASIKA.. vidjeces..

Jedva ih cekam da stignu mozda me vec cekaju kod kuce Stvarno kad sam vidio da ih spominjes u mozda 3 topica, mislio sam si pa moram ih odmah nabaviti. A takoder mi dolaze i one neki Kit Telerovi sa tvoje naj liste, kao npr. Kojoti Ne Oklijevaju

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 02:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Tacno leopolde_IV o ukusima se neraspravlja..Ali ovo nisu UKUSI nego nesto stobi i najzatucaniji dosli do zakljucka dase radi o BESTSELERIMA ZA SVA VREMENA...
Dakle rijec je o PROVJERENOJ KVALITETI..








Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

davor
New Member

Croatia
104 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 05/11/2002 : 16:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send davor a Private Message
1.ZS937 RATNI POŽAR,938 BEKSTVO IZ ANDERVILA,939 LIK IZDAJNIKA
2.ZS877 UBICA BEZ LICA,878 CEJEN APANOZA,879 ZASLEPLJEN MRŽNJOM(GALEP NA VRHUNCU)
3.ZS906 IŠCEZLI LEŠ,907 ZAKOVANA VRATA
OD EPIZODA KOJE JE IZDALA SLOBODNA DALMACIJA NAJBOLJE SU MI "STRAH" I #nEPRIJATELJ BEZ LICA#

radoja
Go to Top of Page

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 05/11/2002 : 20:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
kao sto vidis jos sam nov kolekcionaru.nazalost nisam stigo procitat neke epizode.najstariji tex mi je lms44 a nisam ih puno citao od 100-500.nadam se da cu nabaviti te koje ti kazes da su dobri.a siguran sam da su dobri

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6156 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 20:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ja ih nisam puno procitao ali najbolja mi je ona kad Tex uz logorsku vatru prica ekipi kako su se upoznali on i Tiger Jack.Ne znam tocno kako se zovu epizode ali prica je sjajna.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 21:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Citaj ovo ACO;
Upravo tog trenutka kao odgovor mladom apacu
odjekuje iz daljine ali veoma jasno
strasan neljudski urlik...Odmah zatim sledi
stravicni lelek koi se pretvara u
zlosutni hor.. Crtez je radio LETERRI ili VILLA broj 2...Covjek crta fenomenalno..
ili ovo ACO..Mladi indijanac je cuo ocajnicko rzanje i snazno udaranje kopita, tose njegov konj borio od napada zvijeri..
Ubrzo oko pecine je zavladala tisina.
Nista se vise nije culo.Ali ta
tisina je bila puna prijetnje..I zaista nekoliko trenutaka docnije indijanac je zacuo ubrzan i tezak dah neke zivotinje koja je dugo jurila za svoim plijenom...
Mislim prica je STRAVA ziva, i nebije bolju sastavio ni SCLAVI..Ovose obavezno cita kada navece legnete u krevet, i provjerite dasu vrata zakljucana..Zaista vrhunsko djelo, koje zadugo nista nece moci zasjeniti od TEXA naravno..Uvod u ovu pricu je toliko dug, dase TEX pojavljuje tek na 34 strani...
Neponovljivo..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6156 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 21:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Brrr!!!Ovo si ispricao takvim žarom da sam se naježio! :)))
Vjerujem da je prica OK samo mi još moraš reci tacno o kojim se epizodama radi,možda ih imam..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 21:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
ZS 221 Vrac Diablero
223 Cvet Smrti
225 Poslednja Noc

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 05/11/2002 : 21:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message
quote:

ZS 221 Vrac Diablero
223 Cvet Smrti
225 Poslednja Noc

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...



U pravu si klasika nazalost imam samo 223 ali se tog prvog dobro sjecam!

I ja sam bio mlad kao i ti - možda i mladi.

Edited by - mephisto_III on 05/11/2002 21:56:51
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/11/2002 : 21:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:

...kao i jos neki drugi sto ih je Sigismundus nabrojio ukljucujuci Poslednje Putovanje U Silver Bel (ZS )25.



E to je strašna epizoda, nevjerojatno nabrijana. Od pocetka kada Tex ubije na mrtvo ime Freda Beckera, pa kad se nakon toga on, Carson i šerif Ross poigraju sa cijelom ekipom sa ranca "Rainbow" te na kraju kad se pojavi Ruby Scott koji spraši 4 metka u Texa. Sama završnica je zaista izvrsna i u njoj glavnu ulogu ima žena Rubyja Scotta, inace indijanka. Sve u svemu, epizoda za cistu peticu!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 22:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Izvini gastone mozes li reci jeli taj dasa sprasio u texa 4 metka u dvoboju, ili u nekoj pucnjavi..Akoje u dvoboju, dalije izvlacio pistolj iz futrole, ilije pucao ne vadeci ga kroz futrolu...Veoma je bitno dato navedes...Jer mozda je vec reprintovan...

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

davor
New Member

Croatia
104 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 06/11/2002 : 14:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send davor a Private Message
U dvoboju.I nije izvlacio pištolj iz futlore.

radoja
Go to Top of Page

davor
New Member

Croatia
104 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 06/11/2002 : 14:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send davor a Private Message
iz futrole

radoja
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/11/2002 : 14:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:

Izvini gastone mozes li reci jeli taj dasa sprasio u texa 4 metka u dvoboju, ili u nekoj pucnjavi..Akoje u dvoboju, dalije izvlacio pistolj iz futrole, ilije pucao ne vadeci ga kroz futrolu...Veoma je bitno dato navedes...Jer mozda je vec reprintovan...

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...




Ako se dobro sjecam prvi metak kojim mu je izbio pištolj ispaljen je iz futrole, a nakon toga kod lijecnika netko (mislim Carson) objašnjava lijecniku da mu je prvim metkom pucanim iz futrole izbio pištolj, a nakon toga izvadivši pištolj pogodio ga je u palac, rame i u glavu. Vjerujem da mi je memorija tocna ali cu provjeriti u stripu sutra ujutro. Inace, primjerak koji ja posjedujem je original ZS 25.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 06/11/2002 : 16:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
HHmmm skoro dasam siguran daje reprintovan od strane Dnevnika..A voliobi da nisam upravu..Nesjecam se kakose zvao naslov u reprintu, ali evo sadacu pogledati sve moguce texove naslovnice, i vjerujem dacuse sjetiti o kojem je broju rijec...steta..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/11/2002 : 16:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Naslovnica je sigurno bila još na jednom kasnijem Texovom stripu samo nisam siguran na kojemu. Takoder nisam siguran da li se iza te naslovnice krije reprint Silver Bella.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000