forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 tex
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 01/09/2006 : 09:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Ima nešto posebno u njegovon crtežu, a kako je samo tigrovu glavu nacrta, maestralno!
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1439 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 02/09/2006 : 02:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Pa živiš u NS, pitaj drugove iz Dnevnika zašto su se stalno iživljavali po stripovima.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.




Iživljavaj se ti po cemu hoceš sa svojim novim primitivizmom, ali da nije bilo tog Dnevnika, niko od vas ne bi ni cuo za Bonellija...

KAFANA NE SME DA TRPI ZBOG ŽENU I DECU
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26616 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/09/2006 : 20:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by SejoSexon

Pa živiš u NS, pitaj drugove iz Dnevnika zašto su se stalno iživljavali po stripovima.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.




Iživljavaj se ti po cemu hoceš sa svojim novim primitivizmom, ali da nije bilo tog Dnevnika, niko od vas ne bi ni cuo za Bonellija...

KAFANA NE SME DA TRPI ZBOG ŽENU I DECU


i sada bi im mi morali biti zahvalni šta su upropastili skoro sve šta se može?
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1439 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 03/09/2006 : 01:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Ne, Vi bi morali biti zahvalni na pionirskom poduhvatu, imajuci u vidu da su Bonellijeva izdanja, kao stripovi B kategorije, u to vreme imali status palp literature (što ona iskreno i jesu), shodno tome, odgovarajucu opremu i odgovarajuci tretman. Licemerno je porediti situaciju skraja šezdesetih, za vreme sedamdesetih pa i osamdesetih sa nastupajucim decenijama i uporedivati ih.

A to da su upropastili... pa ne znam otkud ti ta ideja? Koliko vidim, ni Ludens se nije baš proslavio jer je odstupio od Boneli formata i prešao na Dnevnikov...

Zar ti se ne cini da je to malo prestroga formulacija i da je izrecena to jest napisana pod uticajem kojekakvih glasnogovornika i demagoga ciji je jedini cilj popunjavanje sopstvenog džepa?

Razmisli malo, da nije Dnevnika, kada bi, odnosno da li bi uopšte bilo i SD i Ludensa i ovog foruma?

Dnevnikova izdanja su deo mog detinjstva i mladosti, ova kuca je zaslužna za to što sam zavoleo stripove i smeta mi kada neko subjektivno, pogrešno izvedeno iz konteksta vremena i okolnosti, negativno ocenjuje taj period...

KAFANA NE SME DA TRPI ZBOG ŽENU I DECU
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/09/2006 : 02:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
henry prije nego pocmes drugima pricati o objektivnosti pokusaj to i sam biti...
Ako je netko fozio ficu sedamdesetih i osamdesetih godina, i na njemu ucio voziti,
ne znaci da mu taj auto negdje u srcu nista ne znaci, ali isto ne znaci da danas
ne moze voziti Golfa, BMW, Audi...
I prije svega ne znaci da nesmije uputiti kritiku na racun tog fice, jer je bio sranje.
U sedamdesetim je biop nesto, nekome pojam za auto, ali mi vise nismo u sedamdesetim, ako to netko nije primjetio.
Meni osobno je dnevnik drag, nikada se ne odricem svoje kolekcije ali samo zbog sentimentalne vrijednosti.
Da nije dnevnika bili bilo Bonellija, i ovog foruma?
Da pokusam sa protupitanjem, mislis li da nije Tesle i Edisona da bi mi jos uvijek cucali u mraku sa svijecama?
Da nije dnevnika bilo mozda bi bio netko drugi koji bi to mozda i bolje napravio, a mozda i losije tko to zna?
No cinjenica je da se neke stvari ne mogu prigovoriti dnevniku, zbog politike i vremena
kad su ta izdanja izlazila ALI neke stvari itekako mogu i to je cista objektivnost.
Hoces mi pricati o potrosenom novcu, o vrijednosti?
Pa pricaj mi molim te ali prije toga pogledaj koliko kostaju odlicno ocuvana dnevnikova izdanja.
Meni je dnevnik drag kako sam vec napisao ali prica kako mi trebamo zatvoriti oci nad njihovim pogreskama
i lose odradjenim stvarima jednako je blesava kao i prica da nista sto je dnevnik napravio nije dobro.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Stari borac
Average Member

Croatia
505 Posts

Member since 03/11/2004

Posted - 03/09/2006 : 08:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Stari borac a Private Message
Potpuno se slažem, i meni je Dnevnik dio djetinjstva. Danas mogu razumjeti neke njihove negativne poteze (cenzura - recimo da su morali), ali im nikad necu oprostiti nepostojanje ozbiljne urednicke politike, loše prijevode, skracivanje radi skracivanja, ocajan papir (kako to da su istovremeno Stripoteka, Eks almanah ili Superstrip izlazili na kvalitetnom?), sramotan tisak (nije usporediv ni s cim, a Decje novine, primjerice, nisu ni imale svoju tiskaru), što sve pokazuje razinu odnosa prema poslu i prema citateljima.
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 03/09/2006 : 14:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
[quote]Originally posted by Dado

henry prije nego pocmes drugima pricati o objektivnosti pokusaj to i sam biti...
Ako je netko fozio ficu sedamdesetih i osamdesetih godina, i na njemu ucio voziti,
ne znaci da mu taj auto negdje u srcu nista ne znaci, ali isto ne znaci da danas
ne moze voziti Golfa, BMW, Audi...
I prije svega ne znaci da nesmije uputiti kritiku na racun tog fice, jer je bio sranje.
U sedamdesetim je biop nesto, nekome pojam za auto, ali mi vise nismo u sedamdesetim, ako to netko nije primjetio.
Meni osobno je dnevnik drag, nikada se ne odricem svoje kolekcije ali samo zbog sentimentalne vrijednosti.
Da nije dnevnika bili bilo Bonellija, i ovog foruma?
Da pokusam sa protupitanjem, mislis li da nije Tesle i Edisona da bi mi jos uvijek cucali u mraku sa svijecama?
Da nije dnevnika bilo mozda bi bio netko drugi koji bi to mozda i bolje napravio, a mozda i losije tko to zna?
No cinjenica je da se neke stvari ne mogu prigovoriti dnevniku, zbog politike i vremena
kad su ta izdanja izlazila ALI neke stvari itekako mogu i to je cista objektivnost.
Hoces mi pricati o potrosenom novcu, o vrijednosti?
Pa pricaj mi molim te ali prije toga pogledaj koliko kostaju odlicno ocuvana dnevnikova izdanja.
Meni je dnevnik drag kako sam vec napisao ali prica kako mi trebamo zatvoriti oci nad njihovim pogreskama
i lose odradjenim stvarima jednako je blesava kao i prica da nista sto je dnevnik napravio nije dobro.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
[/quote

da nije bilo tesle sigurno bi još danas cucali u mraku sa svijecama.

Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 03/09/2006 : 15:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Ja ne bih cucao, ja bih sjedio...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/09/2006 : 19:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ne može se dnevnik i njegovo vrijeme usporedivati s današnjim izdavacima, griješili su, jesu, ali su nam donijeli stripove i stvorili generacije citatelja, njihove greške možemo promatrati samo kroz prizmu njihovog vremena, nikako iz današnje perspektive, jer to nije pošteno
ili kako dado kaže, tada smo vozili ficu, a danas neke bolje aute
s tim da je fico 70-ih bio jebeno dobar
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/09/2006 : 09:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by henry

Iživljavaj se ti po cemu hoceš sa svojim novim primitivizmom, ali da nije bilo tog Dnevnika, niko od vas ne bi ni cuo za Bonellija...



Da nije bio Dnevnik, bio bi neko drugi, možda manje, a možda i više kompetentiji od njega. Što bi bilo da su alanfordovci iz RH izdavali pojedine Bonellije?

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 04/09/2006 : 09:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by henry

Iživljavaj se ti po cemu hoceš sa svojim novim primitivizmom, ali da nije bilo tog Dnevnika, niko od vas ne bi ni cuo za Bonellija...



Da nije bio Dnevnik, bio bi neko drugi, možda manje, a možda i više kompetentiji od njega. Što bi bilo da su alanfordovci iz RH izdavali pojedine Bonellije?

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...



Da, moglo se izbjeci ono gemistanje i komadanje serijala. Zagor bi bio Zagor, a Tex bi bio Tex...

Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1439 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 04/09/2006 : 12:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Dado, a vidiš, nasuprot tebi, ja kupujem SD i Ludensovog Zagora ISKLJUCIVO I JEDINO ZBOG SENTIMENTALNE VREDNOSTI.

U tome se ti i ja razlikujemo, u doživljaju pomenutog...

A objektivnost je kada stvari sagledavaš iz perspektive vremena i okolnosti u kojima su se desile, i mislim da ti tu grešiš. Dozivljaj žiroke i ne preterano zahtevne (za razliku od danas) stripovske publike u to vreme bio je takav, i zato je Dnevnik savršeno dobro obavio svoju pionirsku i ponavljam PIONIRSKU ulogu. Uporeživati ga sa današnjim izdanjima je u najmanju ruku nefer...

Samo vidi poslednju recenicu Kenovog posta i sve ce ti biti jasno...

KAFANA NE SME DA TRPI ZBOG ŽENU I DECU
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 04/09/2006 : 12:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
s kakvim sam entuzijazmom citao Dnevnikove stripove 80-tih godina (i sakupljao brojeve koji su izlazili ranije 70-ih), nažalost necu nikad citati Ludensove...jebi ga to je sigurno danak odrastanju i drugacijem razmišljanju....ti su stripovi bili lošije izvedeni od ovih danas, ali jebi ga, srce mi je lupalo 100 na sat kad sam kupio od preprodavaca Veliki Bleki ili Nasilje u Darkvudu...takvo nešto je danas neponovljivo.....zahvaljujuci Dnevniku (ma kako on bio loš) danas kupujem i Bernijeva i Libellusova i štojaznam cija izdanja.....zato cu ja samo reci U SVOJE VRIJEME JE BIO DOBAR, DANAS VIŠE NE BI BIO....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 04/09/2006 : 20:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Nevjerovatno je da se na internetu može naruciti sve brojeve Texa ikad izašle (na talijanskom, naravno), 549 brojeva+ specijalci. Dok kod je nas nažalost, izašlo tek negdje pola od toga...šmrc.
I sad se neko buni protiv Dnevnika, u ono vrijeme je Tex puno brže izlazio...
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 04/09/2006 : 23:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Ja ne bih cucao, ja bih sjedio...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.




Sasvim realna opaska!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/09/2006 : 00:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
henry istina je da i ja danas mnoge stripove kupujem iz "emotivnih" razloga,
no ti razlozi mi nece zatvoriti oci pred nekim cinjenicama.
Ja gledam situaciju i iz onog vremena i sve to stoji da je dnevnik tada radio za siru i manju zahtjevnu publiku.
Dnevnik sigurno ima i svoje zasluge za ovo danas, no da je savrseno dobro obavio svoju pionirsku ulogu ne slazem se.
Necemo pricati o kvaliteti papira, necemo pricati o uvezu, necemo pricati o formatu,
necemo pricati niti o cenzuri jer sve to moze biti dio tog vremena.
Ali pricajmo o naslovnicama! Pricajmo o logici da se ne koriste originalne naslovnice kako treba
iako su to mogli, pricajmo o zamjenskim naslovnicama koje su stavljali...
Pa idemo zanemariti i naslovnice pricajmo o izbacenim stranicama i kronologiji izdavanja!
Uzmimo primjer Texa kojeg je netko spomenuo, je li cenzura kad se strip sreze sa 160 na 96 stranica?
Ja mislim da nije, jer izbacene stranice nemaju veze sa cenzurom bilo kojeg vremena pa ni tada.
Sto je sa kronologijom? Ja sam uvjeren da je dnevnik svoj posao odradio kako treba Tex Willer
bi danas bio znatno popularniji junak nego sto je to trenutno.
No preskocene epizode, silni reprinti, zamjenske naslovnice su odraz "savrseno dobro obavljenog posla"???
Ne bih se slozio... i samo cu ponoviti, dnevnik ima svoje zasluge ali ima i sranja sto su ih radili
koja ne moze opravdati ni politicka scena ni manje zahtjevna publika niti vrijeme u kojem se sve to odigravalo.
To je samo moje, recimo subjektivno misljenje...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 05/09/2006 : 09:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Pa, dobro, onda možemo reci i da su kazete i ploce teški šit jer je zvuk loš i nisu ni blizu superiornijim CD-ima. Ali, da li je to tako? Ja cak više volim slušati kazete nego CD jer mi CD ima nekako presterilan zvuk, a zvuk na kazetama je nekako životniji. I nisam jedini koji tako misli, moja bivša profa iz glazbenog je isto spomenula nešto slicno...

Današnji stripovi su mi previše sterilni, prijevod je preknjiževan, i ne mogu s uživiti u SD i Ludens kao u LMS i ZS, koji me još uvijek pucaju na nekom instinktivnom nivou. A vrijedi spomenuti da su LMS i ZS izlazili tjedno, tako da su pojedine epizode Zagora i Teksa bile apsolvirane nakon tri tjedna (naravno, zbog izlaženja drugih junaka u tim serijalima, broj ukupno objavljenih epizoda godišnje je jednak ovome od Ludensa i kompanije)... nisam strip-cistunac, cuvam stripove, ali ako mi neki padne na pod, necu rezati žile. Ako i nedostaje neka pasica, preživjet cu. Citam stripove zbog zabave, a ne da bih pisao doktorate o njima... zato, Dnevnik- palac gore!

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/09/2006 : 09:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Pa, dobro, onda možemo reci i da su kazete i ploce teški šit jer je zvuk loš i nisu ni blizu superiornijim CD-ima. Ali, da li je to tako? Ja cak više volim slušati kazete nego CD jer mi CD ima nekako presterilan zvuk, a zvuk na kazetama je nekako životniji. I nisam jedini koji tako misli, moja bivša profa iz glazbenog je isto spomenula nešto slicno...

Današnji stripovi su mi previše sterilni, prijevod je preknjiževan, i ne mogu s uživiti u SD i Ludens kao u LMS i ZS, koji me još uvijek pucaju na nekom instinktivnom nivou. A vrijedi spomenuti da su LMS i ZS izlazili tjedno, tako da su pojedine epizode Zagora i Teksa bile apsolvirane nakon tri tjedna (naravno, zbog izlaženja drugih junaka u tim serijalima, broj ukupno objavljenih epizoda godišnje je jednak ovome od Ludensa i kompanije)... nisam strip-cistunac, cuvam stripove, ali ako mi neki padne na pod, necu rezati žile. Ako i nedostaje neka pasica, preživjet cu. Citam stripove zbog zabave, a ne da bih pisao doktorate o njima... zato, Dnevnik- palac gore!

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.


Evo prijatelju, ja ti zelim da od sad nadalje slusas glazbu samo na kazetama i citas samo Dnevnikove stripove. Uzivaj!

Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/09/2006 : 10:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Pa, dobro, onda možemo reci i da su kazete i ploce teški šit jer je zvuk loš i nisu ni blizu superiornijim CD-ima.

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.


To sto kome bolje zvuci, ploce, kazete ili CD ostavljam svacijem ukusu, no ovo se ipak
ne moze porediti sa onim sto sam ja naveo...
Sedamdesetih godina nisu mogli snimati na CD jer je isti tek pocetkom osamdesetih uveden u praksu...
Nicim se ne moze opravdati izbacivanje stranica koji nisu imali veze sa cenzurom, te nelogicno objavljivanje i ponavljanje epizoda.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 05/09/2006 : 10:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by realist

Pa, dobro, onda možemo reci i da su kazete i ploce teški šit jer je zvuk loš i nisu ni blizu superiornijim CD-ima. Ali, da li je to tako? Ja cak više volim slušati kazete nego CD jer mi CD ima nekako presterilan zvuk, a zvuk na kazetama je nekako životniji. I nisam jedini koji tako misli, moja bivša profa iz glazbenog je isto spomenula nešto slicno...

Današnji stripovi su mi previše sterilni, prijevod je preknjiževan, i ne mogu s uživiti u SD i Ludens kao u LMS i ZS, koji me još uvijek pucaju na nekom instinktivnom nivou. A vrijedi spomenuti da su LMS i ZS izlazili tjedno, tako da su pojedine epizode Zagora i Teksa bile apsolvirane nakon tri tjedna (naravno, zbog izlaženja drugih junaka u tim serijalima, broj ukupno objavljenih epizoda godišnje je jednak ovome od Ludensa i kompanije)... nisam strip-cistunac, cuvam stripove, ali ako mi neki padne na pod, necu rezati žile. Ako i nedostaje neka pasica, preživjet cu. Citam stripove zbog zabave, a ne da bih pisao doktorate o njima... zato, Dnevnik- palac gore!

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.


Evo prijatelju, ja ti zelim da od sad nadalje slusas glazbu samo na kazetama i citas samo Dnevnikove stripove. Uzivaj!





What we' ve got here is failure to communicate

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/09/2006 : 11:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Ma zajebavam se. Imam i ja doma brdo Dnevnikovih stripova i dragi su mi. Puno ih vjerovatno nikad necu prodati jer su mi sentimentalno dragi.

Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 05/09/2006 : 15:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

henry istina je da i ja danas mnoge stripove kupujem iz "emotivnih" razloga,
no ti razlozi mi nece zatvoriti oci pred nekim cinjenicama.
Ja gledam situaciju i iz onog vremena i sve to stoji da je dnevnik tada radio za siru i manju zahtjevnu publiku.
Dnevnik sigurno ima i svoje zasluge za ovo danas, no da je savrseno dobro obavio svoju pionirsku ulogu ne slazem se.
Necemo pricati o kvaliteti papira, necemo pricati o uvezu, necemo pricati o formatu,
necemo pricati niti o cenzuri jer sve to moze biti dio tog vremena.
Ali pricajmo o naslovnicama! Pricajmo o logici da se ne koriste originalne naslovnice kako treba
iako su to mogli, pricajmo o zamjenskim naslovnicama koje su stavljali...
Pa idemo zanemariti i naslovnice pricajmo o izbacenim stranicama i kronologiji izdavanja!
Uzmimo primjer Texa kojeg je netko spomenuo, je li cenzura kad se strip sreze sa 160 na 96 stranica?
Ja mislim da nije, jer izbacene stranice nemaju veze sa cenzurom bilo kojeg vremena pa ni tada.
Sto je sa kronologijom? Ja sam uvjeren da je dnevnik svoj posao odradio kako treba Tex Willer
bi danas bio znatno popularniji junak nego sto je to trenutno.
No preskocene epizode, silni reprinti, zamjenske naslovnice su odraz "savrseno dobro obavljenog posla"???
Ne bih se slozio... i samo cu ponoviti, dnevnik ima svoje zasluge ali ima i sranja sto su ih radili
koja ne moze opravdati ni politicka scena ni manje zahtjevna publika niti vrijeme u kojem se sve to odigravalo.
To je samo moje, recimo subjektivno misljenje...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Da neceš sad možda i da nam kažeš kako Libelus izdaje Kena zbog nas neprosvecenih i oštecenih od strane Dnevnika? A ne zbog toga da bi ZARADIO KINTU. Cena Libelusovih izdanja je takva da svako ko kupi njihovog Kena treba u svesci da ocekuje ugraden menjac i volan jer svaka košta ko polovni Fica.

Što se mene tice, vrlo rado cu ostati na Dnevnikovim i Sistemovim izdanjima, jes da nisu dovoljno reprezentativna i u boljoj opremi ali dobar strip ce uvek biti dobar strip pa makar ga štampali i na toalet papiru.

Dakle, drugovi iz Libelusa, ako vec tolko volite Kena ko što pricate, smanjite malo cenu tih tvrdokoricenih izdanja koja su nedopustivo i itekako bezobrazno skupa, pa ce onda da razgovaramo kolko su bolja od Dnevnikovih.

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/09/2006 : 16:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Otkrio si nas, priznajem. Cijeli stripovi.com je otpocetka zamisljen kao paravan za guljenje koze naivnim kolekcionarima, Libellus je osnovan kako to ne bi bilo preocito, a Kenova cijena (i svih ostalih izdanja) je namjerno prenapuhana, s maržom od preko 400%.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/09/2006 : 16:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma nije valjda to istina??? Tolike godine u zabludi...

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/09/2006 : 16:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Oooh vratio se drug dexa ja mislio ti neces vise da komuniciras s nama, ne rece li takvo nesto?
Ti bi najmanje trebao pricati o dnevniku oni su napravili najvece zlo za tebe i tvoje istomisljenike,
krivi su za popularnost vama omrazenog Zagora... na lomacu s njima, zar ne?
Sto se mene tice za koje stripove ce se netko odluciti je slobodan izbor i bespredmetno je o tome pricati
a niti je to bila tema razgovora. Ako nisi primjetio pricalo se o kvaliteti, o nedostatcima,
a ne o tome tko ce sto citati i od kojeg izdavaca...
No zasto ti nebi iskoristio priliku i pljucnuo malo na nesimpaticne likove? Samo izvoli...
Molio bih te da mi nabavis jedno desetak fica po cijeni od 120 kuna komad, obzirom da je
pola fice kao jedan Ken u Libellus izdanju...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000