forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mane Bonelli junaka
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 23/02/2010 : 00:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message
kada sam pocinjao citati teksa nije se mnogo libio da premlati i ljude od zakona i sve one koji mu ne pashu. to mi se vise svidjalo. sa zenama je fin sto mu nekad oteza resavanje slucaja. nekad pogadja iz prve (kad to nije toliko bitno), a nekad sa 10 metara promasi begunca i tako se prica produzi za 100 strana. mnogo skita :) i usput nalazi neke slucajeve koji su ispod njegovog nivoa (kao recimo u almanahu 96/97). scenaristi nekad preteruju sa njegovom nedodirljivoscu (kad on ne vidi protivnike, a oni ga sa male razdaljine promase). u pocetnim pricama se vise majao po lekarima (sto je ok). jadni karson nikad ne moze da dobije opkladu :) nekad ne isplaniraju bas celu akciju dobro, ali se namesti da protivnici oglupe u odsudnom momentu i odu 2 metra pod zemlju. smeta mi sto se manje ukljucuje cela cetvorka. obozavao sam epizode kao oni sa aligatorima u zs 1034-1038. najveca mana mu je sto pusi cigare. ima jos, ali ispasce da ne volim teksa :)

quote:
Zadnje što sam procitao su Divovi dobra i zla serijal. U više navrata, Zagor hvata svoje "prijatelje" za gušu (bez nekog veceg razloga) i postaje histericno agresivan.

da meni najveci neprijatelj srusi sneska, drma kavez i izludjuje me, pobio bih sve sto vidim. on je jos dobar bio :|


Edited by - drablj on 23/02/2010 00:42:18
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 23/02/2010 : 01:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Grujah.

MM je geek/bookworm/strebercina :D Verovatno su ga tukli u skoli :P

Zagor iz, meni nepoznatog razloga, vuce sa sobom potpuno nesposobnog Cika. Takodje, pomalo vuce i na simptome "illusion of grandeur" tipa: "ja sam ovde glavni, ja sam zaduzen za mir i red, svi meni odgovaraju", ona scena kada napravi kostim pa se predstavi kao izaslanik Manitua (sa propratnim specijalnim efektima) i sl.




taj nesposobni ciko mu je spasio zivot vise puta,i u prvoj epizodi zagora
pa ako je nesposoban da prebije deset ljudi nije vrijedan zagorovog drustva?svasta



Da li je vredan drustva ili ne, ne znam. Ali to sto ga vuce svuda sa sobom mi je totalno glupavo. Ciko je spor, debeo, nespretan, glup, lose rukuje oruzijem i ima jos gomilu mana koje otezavaju prezivljavanje u nezgodnim situacijama, i do sada bi trebao da je riknuo, umro, zavrsio 2 metara ispod, otegnuo papke, crko i oprostio se od zivota vec gomilu puta.
Da Zagor ima iole sposobnog sidekicka, tipa Robin ili Kasidi ili pak Java, verujem da bi mu oni mogli spasiti zivot isto (a i vise) puta nego Ciko, a imaju i osobine korisnije od ubijanja od hrane. ALi ne, onda Zagorov lik i delo ne bi bili toliko grandiozni, jer ako ima neku totalnu budalu pored sebe od izgleda jos silniji i jaci i zajebaniji.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 01:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson


U Texovim sripovima me nervira sto uvek ON mora da predvidi ili pogodi tacan sled dogadjaja kojemu ne prisustvuju, bilo da se to vec dogodilo, bilo da ce se dogoditi. Carson samo figurira u takvim Texovim komentarima. Srecom je Tiger Jack Indijanac, pa mu Tex prepusta citanje tragova.



Vidis,to sto te nervira kod Texa je upravo Carsonova mana,a ne Texova.
Carson je dakle glup. Kad bi on odlucivao gde,sta i kako svaka epizoda Texa bi se otegla bar na 20 nastavaka i pitanje je da li bi zlocinci bili pohvatani i tad
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 01:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Ultras



Javina mana je govorna mana...


hahahaha



Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 23/02/2010 : 01:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
[quote]Originally posted by Grujah.



zamisli strip zagor sa nekim ozbiljnim saradnikom tipa carson(ne ovaj forumas )zgadio bi se svima,mada se i ovako vecini njih ne svidja
a ciko je svoju sposobnost dosta puta dokazao,kazem ti
i ako cemo tako,i zagor i tex i svi ostali bi po svoj logici trebali biti dva metra ispod zamlje.ali ne,oni uvjek primijete krajickom oka obljesak puscane cijevi i munjevito se bace u stranu i vec u sledecem trenutku zaklonjeni neprijatelj biva pogodjen bilo metkom bilo sjekirom koja po potrebi ubija,onesvjescuje,kida lijane,...
nije ni gruco od neke pomoci dilanu,pa ti zamisli dilana kako skakuce po krovovima,ruku pod ruku sa robinom

Edited by - wele on 23/02/2010 01:22:55
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/02/2010 : 01:15:44  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Tex Willer

Vidis,to sto te nervira kod Texa je upravo Carsonova mana,a ne Texova.
Carson je dakle glup . Kad bi on odlucivao gde,sta i kako svaka epizoda Texa bi se otegla bar na 20 nastavaka i pitanje je da li bi zlocinci bili pohvatani i tad



Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 01:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Tex Willer

Vidis,to sto te nervira kod Texa je upravo Carsonova mana,a ne Texova.
Carson je dakle glup . Kad bi on odlucivao gde,sta i kako svaka epizoda Texa bi se otegla bar na 20 nastavaka i pitanje je da li bi zlocinci bili pohvatani i tad







Pa ozbiljno. Al' dobro,ako Zagor ima Chica,Dylan Grucha,sto Tex ne bi imao Carsona. Uvek je potrebno da bude bar jedan komican lik u stripu da se malo razbije monotonija s vremena na vreme
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/02/2010 : 01:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
@ Tex
Pffff! Ja uvazavam misljenja samo pametnih ljudi, a ti i oni koji se smeju tvojim glupostima sigurno ne spadate u tu kategoriju. Evo misljenje jednog pametnog coveka:

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

A da, kljucni faktor dobre prodaje prica Texa je Carson koji je covek bez mana, savršen, zgodan, lep, initeigentan (mada se ovo više odnosi na našeg Carsona)





Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/02/2010 : 01:28:25  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Kit Carson

@ Tex
Pffff! Ja uvazavam misljenja samo pametnih ljudi, a ti i oni koji se smeju tvojim glupostima sigurno ne spadate u tu kategoriju. Evo misljenje jednog pametnog coveka:

[quote]Originally posted by Bruce Springsteen

A da, kljucni faktor dobre prodaje prica Texa je Carson koji je covek bez mana, savršen, zgodan, lep, initeigentan (mada se ovo više odnosi na našeg Carsona)



A da ti se ne udvara taj mozda?

Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 01:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Kit Carson

@ Tex
Pffff! Ja uvazavam misljenja samo pametnih ljudi, a ti i oni koji se smeju tvojim glupostima sigurno ne spadate u tu kategoriju. Evo misljenje jednog pametnog coveka:

[quote]Originally posted by Bruce Springsteen

A da, kljucni faktor dobre prodaje prica Texa je Carson koji je covek bez mana, savršen, zgodan, lep, initeigentan (mada se ovo više odnosi na našeg Carsona)



A da ti se ne udvara taj mozda?





Vise udvaraca ima,vidis da mu se obraca sa "Naseg" Carsona
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 23/02/2010 : 01:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by wele

[quote]Originally posted by Grujah.



zamisli strip zagor sa nekim ozbiljnim saradnikom tipa carson(ne ovaj forumas )zgadio bi se svima,mada se i ovako vecini njih ne svidja
a ciko je svoju sposobnost dosta puta dokazao,kazem ti
i ako cemo tako,i zagor i tex i svi ostali bi po svoj logici trebali biti dva metra ispod zamlje.ali ne,oni uvjek primijete krajickom oka obljesak puscane cijevi i munjevito se bace u stranu i vec u sledecem trenutku zaklonjeni neprijatelj biva pogodjen bilo metkom bilo sjekirom koja po potrebi ubija,onesvjescuje,kida lijane,...
ni je ni gruco od neke pomoci dilanu,pa ti zamisli dilana kako skakuce po krovovima,ruku pod ruku sa robinom



To potpuno podnosim jer a) da ih je neko ubio ne bi se price pricale o njima ;) i b) jer su oni snazni, agilni, sposobni itd. a kad je neko totalni nesposobnjakovic a non stop je u smrtnoj opasnosti i nikad mu se nista ne desi, ... daj.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 01:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

@ Tex
Pffff! Ja uvazavam misljenja samo pametnih ljudi, a ti i oni koji se smeju tvojim glupostima sigurno ne spadate u tu kategoriju.



U,al' je ovo bezidejno,slabo,ko da ti je seribad neki rod
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/02/2010 : 01:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zagor - nevaspitana sirovina

Zadnje što sam procitao su Divovi dobra i zla serijal. U više navrata, Zagor hvata svoje "prijatelje" za gušu (bez nekog veceg razloga) i postaje histericno agresivan. Osim toga stalno se iživljava na svojem debelom "prijatelju". Takoder, umnogome olakšava posao bjelcima u kradi indijanske zemlje i ponosa (put do pakla poplocan je dobrim namjerama). Dok bjelci obavljaju svoje prljave poslove, Zagor uz pomoc trikova, nasilja i laži drži indijance pokorne. Zaslužio je da ga Chico napusti, a indijanci objese za jaja i izrežu na sitne komadice...



U potpunosti se slazem. Svaka cast Obi,lepo sroceno
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 23/02/2010 : 01:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by wele

[quote]Originally posted by Grujah.



zamisli strip zagor sa nekim ozbiljnim saradnikom tipa carson(ne ovaj forumas )zgadio bi se svima,mada se i ovako vecini njih ne svidja
a ciko je svoju sposobnost dosta puta dokazao,kazem ti
i ako cemo tako,i zagor i tex i svi ostali bi po svoj logici trebali biti dva metra ispod zamlje.ali ne,oni uvjek primijete krajickom oka obljesak puscane cijevi i munjevito se bace u stranu i vec u sledecem trenutku zaklonjeni neprijatelj biva pogodjen bilo metkom bilo sjekirom koja po potrebi ubija,onesvjescuje,kida lijane,...
ni je ni gruco od neke pomoci dilanu,pa ti zamisli dilana kako skakuce po krovovima,ruku pod ruku sa robinom



To potpuno podnosim jer a) da ih je neko ubio ne bi se price pricale o njima ;) i b) jer su oni snazni, agilni, sposobni itd. a kad je neko totalni nesposobnjakovic a non stop je u smrtnoj opasnosti i nikad mu se nista ne desi, ... daj.


budale bog cuva
pa i da je cika neko ubio ne bi se pricale price o njemu
zanimljivo,a ne smeta ti ovo:kad zagor i ciko po prvi put dodju u neko pleme koje pojma nema ko su oni,nakon dva minuta zagoru se svi dive a cika zajebavaju neki klinci?
kod boselija je ciko ozbiljniji,uz marcellov crtez pogotovo.sjeti se epizode BRACA PO KRVI i nastavaka,ciko je ozbiljan tokom citave avanture,pokazuje se i hrabar kad huana pokriva meksickom zastavom(scena za pamcenje)
nolita i donatelijev idiotski crtez su ga napravili budalom.doprinio je i ferri
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/02/2010 : 11:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by King Warrior

Hajde momci, ukljucite malo mozdane celije, ili pisete samo na topicima tipa " Kako poredati stripove ", koji je progurao vec petu stranicu.




Inace ne znam sta se vec po treci put totalno bez veze kacis sa mnom, kad je ovo sto ja sad radim prvi direktni post koji mi razmenjujemo.




Po treci put? Gdje, kada, kako?
Nije mi jasno???
Spomenuo sam onaj topic jer se razvukao na pet stranica, sa tako jednom temom. Ne vidim uopste tebe kao krivca za to, samo sto si otvorio topic i nesto pitao nisi kriv sto se tako nesto razvuklo, a iskreno, nisam ni razmisljao ko je autor.
Ipak, dobro je da si mi skrenuo paznju, ne bih volio da me zamisljas kao nekog neprijatelja, a ja nisam ni svjestan sta se desava.
Izvinjavam se ako sam uradio nesto cime si stekao takav utisak, mada ne znam sta su uopste bila prethodna dva puta, vjerovatno si nesto krivo protumacio. Nemam nista protiv tebe i nemam razloga da bude drugacije.
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 23/02/2010 : 11:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message
martijeva mana je ono što se kod drugih bonelli junaka ne dogada - on stari!
pravo cudo! i time mi se još više svida i cini se realnijim...

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 23/02/2010 : 11:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by King Warrior

Hajde momci, ukljucite malo mozdane celije, ili pisete samo na topicima tipa " Kako poredati stripove ", koji je progurao vec petu stranicu.




Inace ne znam sta se vec po treci put totalno bez veze kacis sa mnom, kad je ovo sto ja sad radim prvi direktni post koji mi razmenjujemo.




Po treci put? Gdje, kada, kako?
Nije mi jasno???
Spomenuo sam onaj topic jer se razvukao na pet stranica, sa tako jednom temom. Ne vidim uopste tebe kao krivca za to, samo sto si otvorio topic i nesto pitao nisi kriv sto se tako nesto razvuklo, a iskreno, nisam ni razmisljao ko je autor.
Ipak, dobro je da si mi skrenuo paznju, ne bih volio da me zamisljas kao nekog neprijatelja, a ja nisam ni svjestan sta se desava.
Izvinjavam se ako sam uradio nesto cime si stekao takav utisak, mada ne znam sta su uopste bila prethodna dva puta, vjerovatno si nesto krivo protumacio. Nemam nista protiv tebe i nemam razloga da bude drugacije.



Slucajno sam juce prije ovog, naisao na jos dva takva posta, ali ako je tako ko sto kazes, sto se mene tice sve je cool, cool, jer najmanje sto me zanima na forumu su prepucavanja bez veze, pogotovo kod ljudi koji inace ne pisu takve postove
Alles wird gut!!!
Inace topic je stvarno dobar, jer tako mogu samo da se iznacitam i pravom shvatim sto ne citam to sto nikad nisam procitao

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/02/2010 : 11:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Ma nema frke.
Moguce je da ponekad negdje odvalim neki "humoristicki" komentar pa se isparim bez razmisljanja da li ce to neko drugacije da shvati.
Ako se sljedeci put tako nesto desi, slobodno me pitaj direktno preko foruma ili posalji PM.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 23/02/2010 : 11:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
Ma nije problem, znas samo sam se bas zacudio. Jer kod tebe do sada nisam vidjao takve postove, pa sam to nekako shvatio... Znas meni je uvek bez veze, jer vecinom nas se i ne poznajemo.
Ali sad je sve jasno, pa moze zajebancija koliko hoces:-)))

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/02/2010 : 12:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Ciko je obrazovaniji od Zagora, kojeg nikad nisam vidio da cita neku knjigu ili bar novine, a vremena za citanje bi sigurno našao da oce. Nije baš niti neki društven tip. To su je jedine Zagorove mane. Ciko je meni najzabavniji od svih Bonelli likova, šta god da napravi, krene po zlu, iako cesto puta ima sasvim kreativne ideje. Blek je obicna siledžija, a kapetan MIki mi ide na živce sa svojim limunadama i cašom mlijeka. Tex je najveci frajer od svih, imun je na ženske podražaje, što ne mora bit prednost, ali s obzirom na to kakve su ženske na koje on nalijece, to je prednost. Neslomljiv duh i tijelo. Voli društvo, uvijek prihvaca poziv na ice ili pice.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/02/2010 : 12:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Hellingen.
Najbolje bi njegov slucaj opisao jednom scenom iz filma "Red Dragon".
Nakon sto Hopkins i Norton dolaze do zakljucka da je Hannibal perfektan psiholog,bolji od Grahama, pita Hannibal nesto kao:
- a kako se onda deslio da si me uhapsio?
Graham:
- imao sam jednu veliku prednost, to je da ste vi doktore ludi.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 23/02/2010 : 12:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by broj jedan

martijeva mana je ono što se kod drugih bonelli junaka ne dogada - on stari!
pravo cudo! i time mi se još više svida i cini se realnijim...


I u sagi "Price sa Divljeg zapada" glavni junaci stare,dobijaju decu i unuke,a prica se proteze kroz ceo 19.vek...
Uzbudljivo,realno i dokumentovano predstavljen period sirenja granica USA,gradjanskog rata i indijanskih ratova!
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 23/02/2010 : 13:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by broj jedan

martijeva mana je ono što se kod drugih bonelli junaka ne dogada - on stari!
pravo cudo! i time mi se još više svida i cini se realnijim...


I u sagi "Price sa Divljeg zapada" glavni junaci stare,dobijaju decu i unuke,a prica se proteze kroz ceo 19.vek...
Uzbudljivo,realno i dokumentovano predstavljen period sirenja granica USA,gradjanskog rata i indijanskih ratova!



ma znam da ima još junaka koji stare, ali je to ipak rijetkost, pogotovo u bonneliju

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 23/02/2010 : 13:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by broj jedan

martijeva mana je ono što se kod drugih bonelli junaka ne dogada - on stari!
pravo cudo! i time mi se još više svida i cini se realnijim...



Ma stari, ali samo na reci
On bi sad trebao da ima vise od 65 godina, a ako ih ima, tip se stvarno dobro drzi

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 23/02/2010 : 15:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
dje je rudi ....

feka
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000