forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kociz
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 09/11/2002 : 13:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Upravusi nemoguse svega sjetiti, ima jos i
ona plavusa SVEA..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 10/11/2002 : 07:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Hvala Wahoomi

Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 11/11/2002 : 00:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
No problem --dp--!!! Drago mi je što još ima ljudi koji vole one stare, pomalo naivne westerne. Danas kada je sve manje i manje westerna preostaje nam jedino skupiti ono vrijedno što je vec izašlo u zlatnom dobu westerna. A nadam se da nikad necu dovoljno odrasti da mi ti westerni ne bi bili dobri.
TO JE BILO NEKO LJEPŠE I SRETNIJE VRIJEME...

MISTER NO FOREVER!!!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/11/2002 : 04:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
______________________________________________
TO JE BILO NEKO LJEPŠE I SRETNIJE VRIJEME...
______________________________________________

Da, i nece se, NA ZALOST, nikad vratiti osim sto mu se mi stalno vracamo na na primer preko stripova i u hiljadu drugih svakodnevnih dogadjaja... Upravo zato vacina nas voli one stare "Dnevnikove" stripove (pa i ja cak i sad kad imam podosta italijanskih originala) koje najpre otvorim i pomirisem, i tog momenta vratim se u mislima u te godine...

Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 11/11/2002 : 06:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
sto se tice starih stripova, sto su isli kao dodaci u ranim epizodama LMS i ZS meni je posebno bio drag Garth (3 i 4 broj LMS). Dvije fenomenalne price: Velika igra i Noc, kada govore nozevi (mislim, da je bio takav naslov). To je prica o Jacku razparacu. A scenarista je bio fenomenalni Peter O'Donnell, koji je nama dobro poznat kao tvorac Modesty Blaise. Inace ja polako spremam potpunu stripografiju Gartha(tamo oko 40 epizoda od ukupno cca 160, sto je nacrtano), Sve, sa uvodom, crtacima, scenaristima...
A od westerna, kao dodatak brojevima oko 50(ili je bio LMS ili ZS, ne znam trenutacno) bio je fenomenalan Wes Slade, crtaca Georgea Stokesa, koji je izlazio i u Plavom vjesniku, pa Stripoteci, Panorami, Eks almanahu(ovde je izaslo i par epizoda nekog drugog avtora, kojeg ne poznam). Inace to su realisticke price o divljem zapadu, da bolje ne mogu biti. Na razini Mata Mariota, koji je takodje izlazio u Zlatnoj seriji. Da li se ko seca Cijene postenja? To su bili brojevi tamo oko 230. Spremam takodje i stripografiju Wes Sladea. Nezaboravna je prica u Mini Eksu, kad gone nekog starog, zlog indijanca, koji ima grozno lice. Taj se indijanac na begu sprijatelji sa slepom djevojcicom i spasava joj zivot. I pobjegne poteri. No, ta je prica skracena od originala za par kartica, ali ipak se je jos isplati procitati. No, u vezi Kociza, kazali ste vec sve sto i ja znam. Secam se tog junaka, koji je daleko od realisticke, istorijske licnosti. Indijanski borac za pravdu. No nije mi se bas posebno svideo. Istina, malo naivni western. O njemu ste vec skoro sve kazali, no pogledacu jos u svojim virovima, ako nadjem jos nesto u italijanskim izdanjima. A sto se tice Zoroa, to je veoma zanimljiv lik. Istina je, izlazio je i u velikom MIKIju, bio je to Disneyev strip, vjerovatno je najbolje ostvarjenje bio Zoro Alexa Totha(pa znamo ga po prvim dvema epizodama Torpeda). Fenomenalan strip, fenomenalan avtor. Kao stvoren za crtanje Zoroja. A u poslednje vreme me zapanjio Zoro Mc Gregora, dnevni crnobeli strip, sto je poceo izlaziti pre dve i po godine(moze se naci i na mrezi).Vec sam jednom kazao, da je americki pustolovni novinski strip mrtav, no Zoro je izuzetak. Toliko je dobar. Tek kad sam ga sad procitao u izdanju Imagea, prvo godiste, zapanjen sam bio nad crtezom i scenarijem. To su dve price: Tusk Envy i Dead Woman Rising. Crtez me podseca na Buz Sawyerja i Andriju Maurovica a i price su vise nego impozantne. Srz price je Zorov poduhvat, sto vraca mrtvo tjelo ubijene indijanke njenim ljudima. A za njim gomila vojnika. Pa tu su kocije, sto se razlupaju, pa Zoro bjezi sa mrtvim tjelom zene na ledjima, pa neverovatni skokovi njegovog konja preko provalija. Kakav crtez.Nista naivno. A i mistika, kakvu se u danasnje doba tesko nadje. A ima i protivnika sto ga se tesko nadje. Profesionalnog ubicu sa posebnim macem. Najtoplije preporucujem. Kazem vam, kao da sam citao Maurovica u najboljem izdanju. Jedva cekam, da izadje drugo godiste. Godina 2001. I mislim, da je scenaristi uspelo spojiti dnevni strip sa nedeljnim izdanjem. Jer to se tako objavljuje, da prica ide veoma polako, pa da se donekle moze citati i samostalno nastavak sto izlazi u nedelju, koji je nekakav size cijele sedmice, a neke se mini radnje dogadjaju samo u dnevnim novinama. To je radjeno tako, da i onaj ko kupuje samo nedeljne novine, moze nekako da prati strip. I to je veoma tezak zadatak za scenaristu, da to dobro odradi. A sad idem, da ga potrazim na webu, jer objavljuju dnevne pasice, pa da vidim kako izgledaju nove epizode.

sigismundus

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 11/11/2002 : 15:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Znaci da brojevi LMS 3 i 4 imaju jos visu vrijednost nego prije..Samo jos jedno pitanje SIGI..?
Stanam mozes reci o NASRADINU HODZI..
Izlazioje i kao dodatak nesjecamse tacno koim junacima..Ali evo vidim daga cak od '69
Dnevnik objavljivo kao dodatke....Tkoje crtac, i nijeli to ISTORISKA LICNOST kojaje ipak cinimise postojala...

Sretno ti bilo i imala svega u dvorcu od zlata
a ja kao prosjak zivot proklinjao ispred tvoih vrata...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/11/2002 : 18:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Kociz u K Marku ( kao dodatak )
993, 1000, 1005, 1013, 1020, 1024, 1027, 1034, 1042, 1049, 1056, 1063
a nije ga bilo u ona 3 posljednja sto su jos izasli
u 1070 i 1074
a u 179 i nije mogao izaci zato sto je taj Mark na 96 stranica
crtac je J Garcija

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 12/11/2002 : 10:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Hvala Ivice, ovo je sad kompletna informacija i o Kocizu i o Zorou, za kojeg pretpostavljam da nije izlazio kao druga prica u ZS i LMS

Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 12/11/2002 : 13:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
Zao mi je. Nasradin Hodzu nikad nisam citao. Da, secam ga se povremeno, a u jednoj mojoj izgubljenoj kolekciji stripova bio je i samostalan strip na a-4 formatu. Trenutno nisam u mogucnosti, da ga potrazim. Mozda kasnije. Izvinjavam se. A sto se tice vise vrednosti LMS 3 i 4. Pa ne vjerujem. Kad objavim Gartovu stripografiju sigurno nece biti vise od petdeset posetilaca, a isto tako sigurno nece niko ni odgovarati na topic. Jer ovde na sajtu citaju svi uglavnom samo Bonellija. A i skupljaju skoro samo Bonellija. Tako da zbog dviju epizoda Garta zbilja ne vidim, da bi LMS postao trazeniji.

budite mi dobro

sigismundus

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 12/11/2002 : 13:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:

Zao mi je. Nasradin Hodzu nikad nisam citao. Da, secam ga se povremeno, a u jednoj mojoj izgubljenoj kolekciji stripova bio je i samostalan strip na a-4 formatu. Trenutno nisam u mogucnosti, da ga potrazim. Mozda kasnije. Izvinjavam se. A sto se tice vise vrednosti LMS 3 i 4. Pa ne vjerujem. Kad objavim Gartovu stripografiju sigurno nece biti vise od petdeset posetilaca, a isto tako sigurno nece niko ni odgovarati na topic. Jer ovde na sajtu citaju svi uglavnom samo Bonellija. A i skupljaju skoro samo Bonellija. Tako da zbog dviju epizoda Garta zbilja ne vidim, da bi LMS postao trazeniji.

budite mi dobro

sigismundus




Nemoj tako ostro...pa ako treba tu smo da ukazemo bonnelijevcima na njihove zablude....
a zaboravio sam ako t ustreba mogu ti izvuci Gartha iz Bis stripa....upravo sam poceo na njima biljeziti koje pasice fale na modesty pa cu i to staviti uz popise a to cu napraviti i na ostalim izdanjima modesty - mozda nekome bude koristilo....

I Realised Fear One Morning,
To The Blare Of The Fox Hunters Sound,
When They're All Chasing After Poor Bloody Fox,
It's Safer To Dress Like The Hound!

Edited by - rommel on 12/11/2002 13:14:37
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 12/11/2002 : 13:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
Dobro, dobro. Izvinjavam se. Zbilja nisam mislio nista lose. Pa i ja ih citam. Samo nisam toliko zaokupljen Bonellijevim stripovima.

Mislite, da sam nacrtao smajli. Moze i dva.

pozdrav

sigismundus

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000