forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Apel svim izdavacima stripova,pogotovo Hello-u
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/04/2010 : 17:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
4.scenarij:

Napravite strip vrlo jeftino,uzmite sve najeftinije,od lepka,do papira,....sve ono tek samo da bude za procitati i da imate najmanje moguce troškove i stavite umjetne dugacke brkove(takve kakve nosi Frenki Beleven) na poklon svakome ko bude kupio taj specialac.
E onda svi koji su kupili imaju mogucnost da stave ove lažne brkove i da idu na neki skup FRENKI BELEVEN SKUP ZA OCUVANJE PRIRODE ili FRENKI BELEVEN SKUP PROTIV NASILJA U PORODICI,....ono bilo šta samo da ima neki pomen i onda svi ovi koji imaju ove brkove idu na neki pješacki pohod od recimo Karlovca do Zagreba ili od Ljubljane do Zagreba,ili od Splita do Dubrovnika i svojim brojem brkatih Frenkija Belevana ce privuci dosta pažnje kod medija pa cete tako reklamirati to neko društvo sa kojima ste se udružili recimo Društvo protiv porodicnog nasilja ili bilo šta a i vlastite firme pa cete tako da napravite sebi i svojim izdanjima dobru reklamu.


[/quote]

da,Frenki je idealan lik za borbu protiv nasilja u porodici


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18528 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/04/2010 : 20:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
tocnije Frenki nas uci KAKO IZBJECI ŽENU RUGUBU KOJA TI SE UDVARA A POKOPALA JE VEC PET MUŽEVA?
Ima Mali rendžer i odgojni utjecaj.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 22:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Inace pozdrav za 1 euro...



Hvala i tebi isto
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 22:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

Mislim da se ovo izdanje nikako ne bi isplatilo/prodavalo ako bi bilo skuplje od 5e.



hja ali onda bi se trebalo prodavati u 500+ primjeraka što je u ovoj situaciji vrlo teško da ne kažem nemoguce
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 22:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Renky





jel ti je to prijateljica,koja je jedva cekala da "vidi more"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 22:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Ima Mali rendžer i odgojni utjecaj.



Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/04/2010 : 22:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by elfak nish

Ja prodajem 14 komada u glanc stanju,ali nazalost otvoreni iz kesica,vecina necitani.
javi se ako ti treba



Prvih 14? Ne bi uzimao preko reda,a i ne bi mogo odmah.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10013 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 18/04/2010 : 23:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message

@ 1Euro,

Potpis (signature) može biti u najviše dva reda

Skrati potpis u red-dva ili ga ukloni.

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 19/04/2010 : 04:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
Nije render vec rendžer

Nemam potpis...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/04/2010 : 21:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Ajde da ne otvaram novi topic pa cu ovdje da pitam izdavace Libelius i ostale:

-jel moguce da npr netko uloži svoj novac u projekt nekog stripa kojeg onda vi zajedno sa njim izdate?

Konkretan primjer:

Recimo netko kao ja npr koji nema pojma o izdavanju stripova,nema svoju firmu,ne zna uopšte kako se to radi,tiska,prevodi,....a taj neko htio bi recimo da izda neki strip u tom primjeru Kit Teller special i još neke druge neobjavljene Kit Telerove.
Jel može da ta osoba( u tom primjeru ja a može i netko drugi) uloži svaj vlastiti novac u taj projakat,odnosno preko vaše firme,izdavacke kuce izdate strip,vi kao kuca kupite prava za taj strip,sve lijepo sredite,prevodite strip,tiskate strip i sve to ali vas ništa ne košta jer ta druga osoba(ja nppr ili neki drugi) placa sve te troškove svojim novcem a samo preko vaše firme odnosno vašom pomoci zajednicki izdate strip.Znate kako mislim?
Na kraju kad se strip proda,najprije ulagac uzme novac koji je uložio od profita i kada se to pokrije onda zajednicki podelite preostali novac.
tako vi ne biste imali nikakav trošak,i da se strip ne bi dobro prodavao ne bi to bila vaša šteta jer je ulagac sve platio,vi biste još zaradili sa reklamom npr ako stavite neku reklamu na vaše korice stripa.
To ne znaci da bi ja uložio novac,možda i bi,ako bi znao koliko od prilike treba uložiti da se pokrije takav projakat ali pitam onako iz radoznalosti,možda tako nešto i druge zanima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2010 : 21:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
To ne znaci da bi ja uložio novac,možda i bi,ako bi znao koliko od prilike treba uložiti da se pokrije takav projakat ali pitam onako iz radoznalosti,možda tako nešto i druge zanima.
[/quote]



depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2010 : 22:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
nece ti proc takva ideja .jedino da van gogh potpuno odustane od Tellera pa nastavi neki drugi izdavac ,pa izda i ovaj specijal


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život

Edited by - lwood on 22/04/2010 22:00:38
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/04/2010 : 22:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

nece ti proc takva ideja .jedino da van gogh potpuno odustane od Tellera pa nastavi neki drugi izdavac ,pa izda i ovaj specijal



Pa kakve veze ima Van Gogh sa ovim specialcem,pa i sam vidiš da jedva guraju,uvijek nešto na novo smišljaju,pa onakva oblika,pa ovakve naslovnice,pa ova cijena,pa ona naklada,...
Nikako da izguraju taj serijal do kraja kako treba,...
Inace ne razumijem kakve veze sad ima van Gogh,pa nemaju oni monopol nad malim rendžerom?
Recimo i VC izdaje Zagora iako istog lika izdaje i Ludens,...pa im to ne smeta,...
Tako da mislim da ne bi bio problem da netko izda neobjavljene stripove od maloga rendžera,zbog mene može i van Gogh meni je svejedno ali bez veze je cekati na njih šta ce oni uraditi.Vidiš šta su na kraju uradili sa Teksom,pa ga je onda Libelius preuzeo i to pali,pa bi mogli preuzeti i Maloga Rendžer aili netko drugi,samo dajte nam vec jednom:
-mali rendžer specialac
-kit teller broj 100 u boji
-neobjavljena prica sa križevima
-carobnjak Zoltan
-a možda ima još onih koji su neobjavljeni,....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2010 : 22:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
naravno da ima veze,jer nece niko otkupljivat prava za samo jedan strip


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2010 : 22:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ako isti junak ima seriju od 255 komada


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/04/2010 : 22:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

naravno da ima veze,jer nece niko otkupljivat prava za samo jedan strip



to nije istina.Recimo ja znam da se prava mogu odkupiti za samo jedan strip takode.
Npr ja sam se vec raspitao kod Bonelija koliko ta prava koštaju,ko ih drži(Loredana Lavezolla i Mercury) i može se kupiti prava za taj jedan strip ili više naravno,tako da ne treba kupiti citav serijal.
Mislim da bi to trebalo uraditi u stilu "ODABRANIH PRICA" jer ipak se radi o strip junaku koga su ljudi vec citali kod LMS pa ne treba da ga ponovo štampaju kao to radi Van Gogh jer to ipak nije Zagor i prodaja bi bil aloša,ali sasvim j edruga pesma za neobjavljene stripove kojih nema cak i u LMS tako da mislim da bi to stvarno išlo,možda da Ludens to objavi???? ili bilo ko??????
Kasnije kada budu objavili sve što je do sada bilo neobjavljivano oni mogu objaviti još poneku drugu epizodu u stilu odabranih prica ili ne,nema veze jer se ne radi u kolekciji od 1-255 nego u stilu neobjavljenih prica.
Evo kada bolje razmislim umjesto "odabranih prica" bolje da kažu "neobjavljene price Kita Telera".
Pa zar stvarno nitko ne vidi da bi tako nešto donelo zaradu strip izdavacima???
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46665 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2010 : 22:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
krivo si me svatija. nisan reka da ne mogu nego da NECE .
niko od izdavaca nece ic na samo jedan strip.ne isplati se


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/04/2010 : 22:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa ne moraju ici na samo jedan strip.....ako žele najprije objave neobjavljene stripove,kojih ima nekoliko,onda ako vide da je prodaja ok,da imaju neku grupu ljudi koja to kupuj eoni mogu da tiskaju i odabrane price npr,tako nece ponovo da idu ove naivne pocetne price nego oni odmah na Jastreba,Crnobradog,Kubaj Kana,Šume Umiru,Put Sijuksa,....a ako prodaja još uvijek dobro ide onda guraju sve dok žele pa ako izguraju citav serijal ok i to,mislim ja se necu žaliti haha.
Da ne bi bilo problema sa kolekcionarima oni mogu da stave unutra originalni broj iako nece izdavati po redu pa ce tako ako ikada odluce da izguraju serijal do kraja da si kolekcionari onda sami poslože stripove prema originalnim brojevima,...tako kako su zamislili i kod Van Gogha,.....
Sada ako bi išlo to kao kiosk izdanje onda si možda u pravu da nece nitko kupiti prava za nekoliko stripova ali da su napravili album ili HC ili tako nešto pa da se to prodaje po striparnicama ne vidim problem u tome što su kupili prava samo za nekoliko stripova,....uvijek mogu oni još da nastave pa zna se da serijal ima 255 stripova pa imaju oni posla ako hoce za 20 godina
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 23/04/2010 : 06:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Ja cisto sumnjam da bi vecina forumasa dala 50 eur da bi dobila Specijalnu Kitu Telera. Mozda par zenskih forumasa (ako ih ima) ...

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod

Edited by - tiberije on 23/04/2010 07:20:57
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2010 : 10:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by tiberije

Ja cisto sumnjam da bi vecina forumasa dala 50 eur da bi dobila Specijalnu Kitu Telera. Mozda par zenskih forumasa (ako ih ima) ...





pa nisu svi scenariji z a50 eura,ima i scenarij gdj ese placa 20-30 eura ili manje,to nisi procitao?
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 23/04/2010 : 11:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by teller

Nekad ce se izdavaci otimati za roman POVRATAK JEDNOG EURA!!!!
Dobre su sve opcije u kojima i ja dobijem jedan primjerak, ipak mislim da ne treba pretjerivati,
tiskati 300 komada u de-lux opremi po cijeni 20-30 eura i dobar biznis je siguran...a kad smo vec
kod ludaka-evo i ja sam spreman dati i 5o eura za dobro napravljen primjerak tog specialca...
Ali nekako se mi cini da ce to odraditi prije ili kasnije(prije kasnije)Van Gogh...
U svakom slucaju podržka 1 euro,ti si car, e da je više tekvih ko ti i profesor....moderatori bi brzo
posivjeli(ako slucajno vec i nisu sivi).
Podržka puna.



Hvala na podršci i znao sam da mogu racunati na tebe znaci izdavaci vec imate dva sigurna kupca!



3 - ako ide prva varijanta od 50 evra.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2010 : 13:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by teller

Nekad ce se izdavaci otimati za roman POVRATAK JEDNOG EURA!!!!
Dobre su sve opcije u kojima i ja dobijem jedan primjerak, ipak mislim da ne treba pretjerivati,
tiskati 300 komada u de-lux opremi po cijeni 20-30 eura i dobar biznis je siguran...a kad smo vec
kod ludaka-evo i ja sam spreman dati i 5o eura za dobro napravljen primjerak tog specialca...
Ali nekako se mi cini da ce to odraditi prije ili kasnije(prije kasnije)Van Gogh...
U svakom slucaju podržka 1 euro,ti si car, e da je više tekvih ko ti i profesor....moderatori bi brzo
posivjeli(ako slucajno vec i nisu sivi).
Podržka puna.



Hvala na podršci i znao sam da mogu racunati na tebe znaci izdavaci vec imate dva sigurna kupca!



3 - ako ide prva varijanta od 50 evra.



Bravo majstore!!!!
Pozdrav u Makedoniju!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 23/04/2010 : 14:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
ljudi i ovo je šupljak .... tabloid je to i hoce da se obogati varajuci nas postene

feka
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12312 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2010 : 14:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by feka82

ljudi i ovo je šupljak .... tabloid je to i hoce da se obogati varajuci nas postene




psttttt,nemoj da viceš na sav glas

Ali ozbiljno,ja sam stvarno zainteresiran da se to izda pa sam samo htio pomoci izdavacima sa nekim "poslovnim nacrtom" da i oni vide kakva je to prilika.
Ja sam ovdje u ulogi kupc akao i svi ostali tako da j anikoga ne želim prevariti( a ionako nije to moj stil!) nego da "navucem" nekog izdavaca da pocne to izdavati....
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 24/04/2010 : 15:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by teller

Nekad ce se izdavaci otimati za roman POVRATAK JEDNOG EURA!!!!
Dobre su sve opcije u kojima i ja dobijem jedan primjerak, ipak mislim da ne treba pretjerivati,
tiskati 300 komada u de-lux opremi po cijeni 20-30 eura i dobar biznis je siguran...a kad smo vec
kod ludaka-evo i ja sam spreman dati i 5o eura za dobro napravljen primjerak tog specialca...
Ali nekako se mi cini da ce to odraditi prije ili kasnije(prije kasnije)Van Gogh...
U svakom slucaju podržka 1 euro,ti si car, e da je više tekvih ko ti i profesor....moderatori bi brzo
posivjeli(ako slucajno vec i nisu sivi).
Podržka puna.



Hvala na podršci i znao sam da mogu racunati na tebe znaci izdavaci vec imate dva sigurna kupca!



3 - ako ide prva varijanta od 50 evra.



Bravo majstore!!!!
Pozdrav u Makedoniju!



Pa druze svi se budale prave kako im previse skupo.
Ko da mi ne pratimo aukcije i ne gledamo sta i po
kojoj se ceni tamo prodaje. Jedam bre MM gigant od broja
6 pa nadalje poceo da dostize cjenu od 400 i vise kn, pa
sto ne bi moglo i jedno unikatno izdanje malog rendzera,
pogotovo ako je u boji, a ako je sve uradjeno kako treba
boja nece biti veliki trosak, ali ce doprineti kvalitetu.
Evo recimo TexColorBiblioteka se sada prodaje po 250 kn,
a citaj ovaj post za godinu dana i smijaces se cjeni od 250.
Ne da je strip zakon, nego ima dobar (smart) marketing.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000