forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No specijal proljece 2010
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2010 : 16:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
opa, jos jedan pseudonim? krasno. da nisi mozda ti tamara?
ni ne zivi = niti ne zivi. naglasavamo negaciju. nisam ni bio tamo, npr. tebi ocito nepznata forma.
letjelica??? hahaha! onda bi stavio zvijer, pila, sto vec. ajde, tamarice, daj se malo doskoluj, ocito si mnogo prespavala. koljes jezik, izbacujes glagole, prevodis doslovno... uzas nad uzasima...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/04/2010 : 17:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Mickey

quote:
Originally posted by Curunir

sto je najgore, ona uopce ni ne zivi u brazilu
ali tamara bi rekla da je dosla brodom tj. letjelicom



prvo: NI NE živi? važno je da se razmeceš kako se kužiš u jezik.


Ne vidim šta je pogrešno u tom NI NE živi?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2010 : 18:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Hvala ti Marko za onu napomenu oko posta vezana uz "Dokov" mr no maksi iz 2008. suludo je i pomisliti da bih ja ono napisao iza leda. napisem svasta, ali uvijek u lice. znaju to i oni kojima sam najvise stao na zulj.
sad se lijepo vidi da je onaj post pun ironije i mrznje prema Doku (ali i prema meni, vidljivo iz prve recenice!) napisala Tamara alias Mickey. ima u njemu nekih dobrih primjedaba (kao i bezveznih), ali zaboravlja da je i najlosiji Dokov prijevod jos uvijek svima citljiv, za razliku od njenih, i da ja lekturu vrsim samo za LB (uz iznimku Hladnog pola na brzinu).
Pojma nisam imao, kaze delboj da sam tad bio izbacen, tko se vise sjeca zbog cega

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 26/04/2010 : 14:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message
Evo kupio ga baš ovaj vikend. I mene je malo razocarala prica i nekako mi je predvidljiva. Crtež je poznati Disovski tj. lica izgledaju kao da svi imaju hematome pa glavi al s vremenom ipak moraš prihvatiti neke stvari. Da je objavljen ranije ili nedugo nako što je izašao u Italiji, sigurno bi ostao upamcen kao jako dobar zato što sam onda bio klinac i vjerojatno bi imao drugi doživljaj citanja i ne sjecam se dosadnih stripova. Koliko znam Dnevnik je objavio samo dva specijalca Mr. Noa (imam oboje - onaj u boji i Krug se zatvara).
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/04/2010 : 15:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by bonellistar

Evo kupio ga baš ovaj vikend. I mene je malo razocarala prica i nekako mi je predvidljiva. Crtež je poznati Disovski tj. lica izgledaju kao da svi imaju hematome pa glavi al s vremenom ipak moraš prihvatiti neke stvari. Da je objavljen ranije ili nedugo nako što je izašao u Italiji, sigurno bi ostao upamcen kao jako dobar zato što sam onda bio klinac i vjerojatno bi imao drugi doživljaj citanja i ne sjecam se dosadnih stripova. Koliko znam Dnevnik je objavio samo dva specijalca Mr. Noa (imam oboje - onaj u boji i Krug se zatvara).


Onaj u boji nije specijalac, regularni broj 100.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 27/04/2010 : 00:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Kada ce novi Mr. No iz Libellus biti na prodaji...? Brojevi 41, 42 . . . . ?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/04/2010 : 00:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
pred mafest, dakle 20ak dana. 2 izvanredne price, gangsterska saga i nenadmasna ananga.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/04/2010 : 21:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
samo da bude prevod na nivoju.
Ostalo me i ne brine.
hihihihihihihihi

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 28/04/2010 : 10:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message
Hvala Poli. Imaš pravo al smo ga mi tako zvali jer je bio u boji + veci broj stranica pa je sve što je odstupalo od klasicnog bilo specijalno.

Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 28/04/2010 : 13:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

pred mafest, dakle 20ak dana. 2 izvanredne price, gangsterska saga i nenadmasna ananga.



Pa to ce da budu lude epizode.jedva cekam da to drzim u saci..Ananga mi sigurno ulazi u top 10 svih vremena.Mada i ove zadnje dve nisu nikako za potcenjivanje.Upravo su stigle u darkwood.

Samo jedno pitanje,posto se ipak hrvatski dijalekt pomalo razlikuje bod srpskog,zanima me kako se kaze pravilno a vezano za vase govorno podrucje:

1)Ja sam tamo bio samo jednom i to sa svojim piperom.

2)Ja sam tamo bio samo jednom i to svojim piperom.

Nemojte pogresno da me shvatite,vidim da se malo polemise o prevodima pa me cisto zanima da li se tako po pravilu kaze kao recenica pod brojem 1?

Jer bih ja to licno napisao u dativu,znaci kao recenica pod brojem 2.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7290 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/04/2010 : 13:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Zar stvarno svaki topic mora bit usran raspravama o prijevodu?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2010 : 13:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by bonellistar

Hvala Poli. Imaš pravo al smo ga mi tako zvali jer je bio u boji + veci broj stranica pa je sve što je odstupalo od klasicnog bilo specijalno.


Zapravo Dzungla nema veci broj stranica, "klasicnih 96" jer je ipak iz regularne serije (prica u jednom broju).
No, hvala Dnevniku sto je ipak izdao jubilarca u boji, pa makar kao specijalno izdanje.
Texovog jubilarca (broj 100) su iskasapili da je stao na 96 strana, plus bio je c/b.


Danas je Bezimeni svijet dosao i u dezelu.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/04/2010 : 14:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
kakav da bio,svaki novi special me obraduje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/04/2010 : 15:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Nadam se pravoj prici,Nollita i Diso, ipak...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/04/2010 : 15:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by mrmada

quote:
Originally posted by Curunir

pred mafest, dakle 20ak dana. 2 izvanredne price, gangsterska saga i nenadmasna ananga.



Pa to ce da budu lude epizode.jedva cekam da to drzim u saci..Ananga mi sigurno ulazi u top 10 svih vremena.Mada i ove zadnje dve nisu nikako za potcenjivanje.Upravo su stigle u darkwood.

Samo jedno pitanje,posto se ipak hrvatski dijalekt pomalo razlikuje bod srpskog,zanima me kako se kaze pravilno a vezano za vase govorno podrucje:

1)Ja sam tamo bio samo jednom i to sa svojim piperom.

2)Ja sam tamo bio samo jednom i to svojim piperom.

Nemojte pogresno da me shvatite,vidim da se malo polemise o prevodima pa me cisto zanima da li se tako po pravilu kaze kao recenica pod brojem 1?

Jer bih ja to licno napisao u dativu,znaci kao recenica pod brojem 2.





pravilno je samo pod 2. pod 1 bi znacilo da su on i piper isli nekamo (nekuda) ako si naisao na to u libellusu onda je to moj tezak previd
ubuduce slobodno posalji na pm, jer ovako podsjetis nepismenekojimisledasupismeni da su ipak nepismeni pa se zestoko iznervišu
a mozes i na onaj topik u svastari, odgovorit ce ti netko drugi, delboj ili stari borac...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/04/2010 : 08:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
a na kioscima(bez Tomice) novi MISTER NO broj 56, PRESUDA, nastavak predhodnog, meni i ne tako lošeg.
Ljudi kupujte makar....ne smijemo dozvoliti da kiosk izdanja umru.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 30/04/2010 : 13:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message
Svakako da cemo kupiti.Ova Mister noova saga pocev od crvenog vetra je meni jako dobra.Mozda cak i bolja od onih prethodnih epizoda koje je izbacila dalmacija.A i kroz 5-6 godina ce strip agent stici veseli cetvrtak,veseli ce do tad verovatno da izgura do kraja,a i ako ne stigni do kraja,tu ce biti novi agentovi maxiji.S druge strane,sto najvise i prizeljkujem jeste da libellus samo nastavi sa pilotom pa ce za za 5 godina sustici slobodnu dalmaciju.Do tada ce valjda bernard izdati sve ostale mister no specijale i onda,mister noovci,eto nama na policama simpaticnog manauskog pilota od a do z.
Zivi bili pa videli.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/05/2010 : 13:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
je li bilo najave za ovaj novi mister no 56??
ili je samo ovdje spomenuto u ova dva posta???
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/05/2010 : 13:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
http://shop.stripovi.hr/BinaryLibrary/8d0fe6dd-1091-4959-914a-496f3cd53816/Resized_78c634ec-bec8-4047-9987-4926f145d66a/600_600.jpg

evo slika...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/05/2010 : 14:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Zakon specijalac.
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 11/06/2010 : 14:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message
Najgori Mister-No kojega sam ikad procital.Nista se ne dogada,samo oni prokleto dosadni znanstvenici filozofiraju po cijelom stripu o nekoj blesavoj statui.Statua bla bla bla,statua bla bla bla,i to tako cijelo vrijeme...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000