forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 TALACKA KRIZA U ZAGREBU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2010 : 16:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message


Pobješnjela vrana ozlijedila troje ljudi

Osim policije i Hitne, u zagrebacku Malešnicu upuceni su i vatrogasci kako bi zaustavili borbu izmedu macke, koja kao taoca drži ptica, te pobješnjele vrane, koja se bori za svoje mlado.
Tri su osobe ozlijedene nakon što ih je u cetvrtak u zagrebackoj Malešnici napala pobješnjela vrana, doznaje se u zagrebackoj policiji.

Prema prvim informacijama, radi se o lakšim tjelesnim ozljedama koje je rastrojena ptica nanijela žrtvama kljunom i kandžama.

Vrana je podivljala nakon što joj je macka pojela jedno mlado.

Medutim, iz policije javljaju da se bitka vodi i na tom polju, buduci da je drugi ptic pao u grmlje te ga macka žestoko brani od spašavanja.

Na teren su, osim policije i Hitne medicinske pomoci, naknadno pozvani i vatrogasci.


adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2010 : 16:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message

Pobješnjela vrana napala i ozlijedila petero prolaznikaZAGREB: Vrana je krenula u osvetu na Malešnici nakon što joj je macka uzela ptica. Okomila se na prolaznike. Vatrogasci su skinuli gnijezdo sa boraPiše: Iva Milotic | zadnja izmjena prije 12 min.Krv mi je potekla iz glave, ali vrana nije odustajala. Odlucila mi je i treci put zariti oštri kljun u tjeme. Poceo sam bježati prema svom dvorištu i nekako se uspio otarasiti podivljale ptice, rekao je Krešimir Starešinic (70), jedan od stanara zagrebackog naselja Malešnica, kojeg je oko 11 sati, na putu do trgovine, napala vrana. Oko starog bora, kod kucnog broja 44 u ulici Malešnica, okupila su se tek znatiželjna djeca. Odrasli su u strahu nastojali što prije proci kroz ulicu u kojoj vrana, bijesna jer joj je macka zaklala ptica, vec dva dana napada ljude.
- Osjetio sam tupi udarac u zatiljak. Okrenuo sam se i bio sam siguran da me udario netko tko je hodao iza mene. Medutim, nije bilo nikoga. Napravio sam još dva koraka, a crna pticurina letjela je ravno prema meni. Jaknom koju sam nosio preko ramena, pokrio sam lice. Zabijala se u mene i onda je otišla - rekao je umirovljenik Ivan Maric (52) pokazujuci krvavu ranu na glavi. Ptica ga je ozlijedila samo par minuta nakon što je napala Krešimira. U srijedu je krilima okrznula i malu Anu (10) u cijem je dvorištu bor s gnijezdom. Njezin je tata noc ranije cuo zavijanje macaka u dvorištu. Ujutro je vrana nasrnula na njegovu kcer. U dva mjeseca, otkako je gnijezdo na njihovom boru, vrane nisu nikoga napale. Agoniju stanara na Malešnici oko 14.30 sati prekinuli su vatrogasci i veterinari iz zoološkog vrta koji su se vatrogasnim ljestvama približili gnijezdu i skinuli ga s oko 151/7
(G. Stanzl/Pixsell)Vrana je kružila oko bora






metara visine. Bilo je prazno. Dvije vrane su nakon toga nastavile kružiti oko bora, a potom su obje odletjele.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40002 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/05/2010 : 16:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ima li ko onu sliku da okaci, Spok sto se lupa po celu...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2010 : 16:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
U PRVIM IZJEŠTAJIM JE BILO TROJE, SAD je vec petoro lakše ozlijedenih.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2010 : 16:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
IZ POLICIJSKE uprave zagrebacka doznajemo kako je u naselju Malešnica macka pojela vrani mlado pa se ljutita ptica obrušila na ljude.

U tom pticjem napadu su najmanje cetiri osobe ozlijedene pa je stigla i hitna pomoc. Doznajemo kako je jednog muškarca vrana napala kada je izlazio iz diskonta Kajto.

Vrana napala još jucer

Indexovoj redakciji javio se citatelj koji kaže da ga je vrana na Malešnici napala još jucer. "Stavio sam slušalice u uši, išao sam prema autobusnoj stranici na Vrapcu kad me odjednom nešto udarilo u glavu. Osjecaj je bio kao da me netko udario šakom. Okrenuo sam se onako polu zbunjen i nije bilo nikoga. Onda sam vidio da je na podu rana, samo je stajala i gledala me", rekao nam je Josip Božic.

"Nastavio sam svojim putem, još sam se par puta okrenuo, ali ona je i dalje bila na istom mjestu. Kad sam se uhvatio za glavu, bila je krvava", kaže Božic i dodaje kako napad nije nikom prijavio niti je išao doktoru.

Kao iz Hitchcockovog filma

U tijeku je tijekom dana bila akcija smirivanja i hvatanja pobjesnjele ptice koja je ostala bez svoga potomstva te krenula u osvetnicku akciju. Cijela situacija podsjecala je na poznato djelo majstora filmskog horora Alfreda Hitchcocka "Ptice".

Iz policije je priopceno kako se ptica kandžama i kljunom okomila na njih troje, ali vjerojatno ima još osoba koje nisu prijavile napad vrane. Sve je zapocelo kada je macka pojela jedno mlado, dok je drugo palo u grmlje. Tada je vrana krenula u obranu svojeg potomstva.

No, nedugo nakon što je macka pojela i drugo mlado, vrana se udaljila. Iz policije tvrde da su kontaktirali strucnjake koji su im rekli da se radi o normalnom ponašanju za vrane pa se ne ocekuju novi napadi.

Na mjesto dogadaja su upuceni vatrogasci, kao i veterinari iz Zoološkog vrta koji su sa stabla skinuli prazno gnijezdo.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2010 : 16:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
strah me sad ic doma s posla
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 20/05/2010 : 16:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
A najbolje od svega je što mi je jucer frend pricao kak je vrana napadala ljude u jednom restoranu u mom kvartu hahahahahah
Navodno se cak zabijala kljunom u šoferšajbu auta!!! Ovo je fakat Hickok!!!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2010 : 16:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
srecom su svi napadi ograniceni na Trešnjevku
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/05/2010 : 16:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
znao sam ja da je Zagreb opasan grad....

nadam se da ce se sve dobro rješiti (hahaha)
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/05/2010 : 18:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message
Jel' macka privedena?
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 20/05/2010 : 18:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Da, nije više zgodno pojavljivati se na mjestima gdje ima puno ptica i pokoja gladna maca.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/05/2010 : 19:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ima li ko onu sliku da okaci, Spok sto se lupa po celu...



ajme, nije Spok, nego Pikard




Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 20/05/2010 : 19:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
ako vam je olaksanje, ovo se svake godine desava i u skoplju! :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 20/05/2010 : 20:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by nolo contendre

Jel' macka privedena?





Ma jesi ti normalan , macka je ugledna gradanka

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/05/2010 : 20:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ko zna šta se sve dogada a da i ne znamo

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40002 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/05/2010 : 21:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

[quote]Originally posted by sawitch
ajme, nije Spok, nego Pikard



Meni to sve isto.. Ja sam hejter te serije..

A macka nije privedena, ima lovu i ne moze joj niko nista..
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/05/2010 : 22:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by nolo contendre

Jel' macka privedena?



Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/05/2010 : 22:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message
Eto, a kod nas džukci imaju lovu..
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/05/2010 : 22:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Meni to sve isto.. Ja sam hejter te serije..




Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/05/2010 : 09:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Macka je pobjegla, isto kao i vrana, jucer sam na ponocnim vijestima cuo da su bile cak 2 vrane, vjerojatno roditelji koji brane dijecu. To objašnjava toliki broj napada.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/05/2010 : 10:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Lord Vader89

[quote]Originally posted by sawitch
ajme, nije Spok, nego Pikard



Meni to sve isto.. Ja sam hejter te serije..








COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/05/2010 : 10:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
evo jedan komentar iz vecernjeg koji me stvarno dirnuo.
Vrana je strahovito odvažna i inteligentna beštija. Jednom sam, u krugu Vinogradske bolnice, prisustvovao sceni napada dviju vrana na macku koja je šcepala neopreznog goluba. Kad je macka konacno pustila ranjenog goluba, koji je lepršao ne uspjevši više poletjeti i spasila se šmugnuvši u obližnje grmlje, vrane su se okomile na ljude koji su promatrali taj nevjerojatni prizor. Svi su se brže bolje razbježali, braneci se rukama i prirucnim torbama. Bio je to zaista nesvakidašnji prizor solidarnosti vrana s ugroženim pripadnikom vlastite pticje vrste, a ljude su valjda poistovjetile s barbarima iz macjih redova.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/05/2010 : 10:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
koja šora...buksa im ne gine ;)

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/05/2010 : 11:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch


A macka nije privedena, ima lovu i ne moze joj niko nista..



nema lovu, nego joj je tata macak faca na visokoj poziciji
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/05/2010 : 12:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

evo jedan komentar iz vecernjeg koji me stvarno dirnuo.
Vrana je strahovito odvažna i inteligentna beštija. Jednom sam, u krugu Vinogradske bolnice, prisustvovao sceni napada dviju vrana na macku koja je šcepala neopreznog goluba. Kad je macka konacno pustila ranjenog goluba, koji je lepršao ne uspjevši više poletjeti i spasila se šmugnuvši u obližnje grmlje, vrane su se okomile na ljude koji su promatrali taj nevjerojatni prizor. Svi su se brže bolje razbježali, braneci se rukama i prirucnim torbama. Bio je to zaista nesvakidašnji prizor solidarnosti vrana s ugroženim pripadnikom vlastite pticje vrste, a ljude su valjda poistovjetile s barbarima iz macjih redova.



nisam znao da je golub pripadnik ugrožene pticje vrste....
istina je kada kažu da se svaki dan nešto naucimo!

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/05/2010 : 12:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
inace nije, ali ovaj pojedini pripadnik je bio ugrožen.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000