forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ORIGINALNI projekt (možete i vi sudjelovati)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/05/2010 : 23:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Zašto originalni,pa zato jer mislim da se nitko nije sjetio tako nešto prije mene.

Ja imam nekoliko hobija a jedan od tih hobija je i filatelija.
Došao sam na originalnu ideju,pa bi mi dobro došla i vaša pomoc.
Naime o cemu se radi?

Odlucio sam da cu uzeti bijeli list papira,otici na poštu i kupiti marku,zalijepiti je na taj bijeli list papira i zamoliti onu ženu za šalterom da stavi poštanski žig na tu marku.
Onda cu taj list staviti u kuverat i poslati ga u neku drugu Evropsku državu,recimo u Austriju.Tamo ce recimo netko od mojih rodaka uraditi isto(uzet ce taj list papira na kojemje vec slovenska marka i on ce kupiti austrijsku marku,zalijepiti je pored slovenske marke,zatražiti da se i ova austrijska marka žigosa i onda ce polsati taj list dalje,recimo u Njemacku,....itd

Znaci cilj svega toga je da taj list papira preputuje sve europske zemlje,da se u svakoj zemlji kupi marka njihove zemlje,da se traži i žig na toj marki i pošalje u neku drugu zemlju,koja još nije na tom listu.
Da ne bi bilo problema,ja cu uz taj list staviti i spisak svih zemalja i adresa kamo se taj list može poslati.
Znaci kada list iz Slovenije stigne u Austriju npr,onda onaj ide na poštu i sve to uradi kako je gore spomenuto i prekriži svoju adresu sa tog lista i pošalje nekome drugome koji je na toj listi,naravno da stavi i taj list sa naslovima unutra,....onaj koji bude poslednji na toj listi,taj treba meni nazad poslati ovaj list sa markama i žigovima.
Jer taj list ce otici iz Slovenije,i preputovat ce citavu Europu i treba da se vrati nazad u Sloveniju,meni jer sam ga ja poslao.
E sad,gdje možete vi pomoci?

Ovdje ima puno ljudi sa citave Europe,pa svatko tko bi bio spreman sudjelovati u tome može se ovdje javiti ili na moj email ili PM.
-Treba mi iz svake zemlje samo po jedan
-trebaju mi pouzdane osobe,koje ce stvarno kupiti tu jednu marku i zalijepiti je i tražiti žig i poslati dalje
-tako da ako ste vi npr iz Srbije a imate i nekoga kome vjerujete(prijatelji,rodbina,...) npr u Norveškoj molim da mi javite i to pa cemo staviti i njih na listu,.....
-toliko koliko ima država u Europi toliko mi treba naslova


eto,ako ste spremni pomoci možete se javiti pa da zajedno pokrenemo ovaj originalni projekat.
Ali trebaju mi stvarno pouzdani ljudi da se ne prekine ovaj lanac,negdje na pola puta.


Zamislite kakav fantastican rezultat može na kraju slijediti,kada držite u ruci papir na kojemu su svi žigovi i marke iz svake zemlje u Europi,da držite taj list koji je preputovao citavu Europu i vratio se nazad odakle je bio poslan.

Marka može biti ona naj jeftinija u vašoj zemlji uopšte nema veze samo mora biti aktualna znaci ona koja se i inace služi u poštnom prometu vaše zemlje u to vreme.

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/05/2010 : 23:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
a ti to kao slucajno Norvesku spominjes

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 31/05/2010 : 23:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

....onaj koji bude poslednji na toj listi, taj treba meni nazad poslati ovaj list sa markama i žigovima...




Prijavljujem se da budem poslednji na listi



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2010 : 23:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Zašto originalni,pa zato jer mislim da se nitko nije sjetio tako nešto prije mene.

Ja imam nekoliko hobija a jedan od tih hobija je i filatelija.
Došao sam na originalnu ideju,pa bi mi dobro došla i vaša pomoc.
Naime o cemu se radi?

Odlucio sam da cu uzeti bijeli list papira,otici na poštu i kupiti marku,zalijepiti je na taj bijeli list papira i zamoliti onu ženu za šalterom da stavi poštanski žig na tu marku.
Onda cu taj list staviti u kuverat i poslati ga u neku drugu Evropsku državu,recimo u Austriju.Tamo ce recimo netko od mojih rodaka uraditi isto(uzet ce taj list papira na kojemje vec slovenska marka i on ce kupiti austrijsku marku,zalijepiti je pored slovenske marke,zatražiti da se i ova austrijska marka žigosa i onda ce polsati taj list dalje,recimo u Njemacku,....itd

Znaci cilj svega toga je da taj list papira preputuje sve europske zemlje,da se u svakoj zemlji kupi marka njihove zemlje,da se traži i žig na toj marki i pošalje u neku drugu zemlju,koja još nije na tom listu.
Da ne bi bilo problema,ja cu uz taj list staviti i spisak svih zemalja i adresa kamo se taj list može poslati.
Znaci kada list iz Slovenije stigne u Austriju npr,onda onaj ide na poštu i sve to uradi kako je gore spomenuto i prekriži svoju adresu sa tog lista i pošalje nekome drugome koji je na toj listi,naravno da stavi i taj list sa naslovima unutra,....onaj koji bude poslednji na toj listi,taj treba meni nazad poslati ovaj list sa markama i žigovima.
Jer taj list ce otici iz Slovenije,i preputovat ce citavu Europu i treba da se vrati nazad u Sloveniju,meni jer sam ga ja poslao.
E sad,gdje možete vi pomoci?

Ovdje ima puno ljudi sa citave Europe,pa svatko tko bi bio spreman sudjelovati u tome može se ovdje javiti ili na moj email ili PM.
-Treba mi iz svake zemlje samo po jedan
-trebaju mi pouzdane osobe,koje ce stvarno kupiti tu jednu marku i zalijepiti je i tražiti žig i poslati dalje
-tako da ako ste vi npr iz Srbije a imate i nekoga kome vjerujete(prijatelji,rodbina,...) npr u Norveškoj molim da mi javite i to pa cemo staviti i njih na listu,.....
-toliko koliko ima država u Europi toliko mi treba naslova


eto,ako ste spremni pomoci možete se javiti pa da zajedno pokrenemo ovaj originalni projekat.
Ali trebaju mi stvarno pouzdani ljudi da se ne prekine ovaj lanac,negdje na pola puta.


Zamislite kakav fantastican rezultat može na kraju slijediti,kada držite u ruci papir na kojemu su svi žigovi i marke iz svake zemlje u Europi,da držite taj list koji je preputovao citavu Europu i vratio se nazad odakle je bio poslan.

Marka može biti ona naj jeftinija u vašoj zemlji uopšte nema veze samo mora biti aktualna znaci ona koja se i inace služi u poštnom prometu vaše zemlje u to vreme.




ono je najvažnije jer zamisli da prode 20 država pa je neko zadrži

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/05/2010 : 23:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

a ti to kao slucajno Norvesku spominjes



pa znao sam ja da si ti iz Norveške ali nisam htio da ti nametnem da moraš ti to uciniti.
Ako si zainteresiran sa najvecim zadovoljstvom cu te staviti n alist prejemnika ovog lista i ti ceš moci biti dio ovog projekta "onaj koji je zastupao Norvešku" npr,...ali ako te ne zanima nema panike,pronaci cemo nekoga drugoga.
U biti trebaju mi ljudi dobre volje,koji u svemu tome nece vidjeti problem ili muku nego stvarno neku ideju i intuziazam svih onih koji su ili hoce sudjelovati oko nje pa da i možda sami postanu dio toga.
Ipak ce uz taj list sa markama ici i list sa adresama pa ce onda ovaj uspjeh ako stvarno budu svi poslali i ako stvarno pronademo pouzdane osobe iz SVIH zemalja Europe onda ce to biti i njihov uspjeh.

Inace to mi je plan B,a imao sami i plan A,samo sam onda mislio kako ce taj plan A biti još više zakompliciran pa sam se na kraju odlucio za plan B.

Ako vas zanima kakav je bio plan A?

U biti sve isto ko kod plana B samo da bi tamo svaki tko je dobio taj list i koji je sudjelovao u tom projektu npr Lord Vader89 iz Norveške,da bi on sve to uradio(kupio marku,zalijepio,tražio žig i poslao dalje) ali da bi onda on još nešto na kratko rekao o sebi npr koliko mu je godina,cime se bavi,odakle je,... i tih nekoliko redaka priložio uz pismo i poslao dalje.Svatko bi to isto tako trebao napraviti pa bi nakraju ja kao književnik mogao onda napisati i izdati knjigu koju bi u biti svi vi napisali.Znaci u toj knjigi bi onda bil eslike ovih maraka,i tekstovi ljudi koji su sudjelovali u tom projektu pa bi se onda i vi zapisali u tu knjigu i bili bi dio svega toga.I kada bi knjiga bila izdata dobili bi besplatno svoj primjerak.
Samo sam onda mislio kako ljudi nece imati vremena napisati nešto,kako ce im to biti prekomplicirano itd,...pa sam onda odlucio za plan B gdje ce svakome uzeti samo 5 minuta i gdje ne treba pisati ništa i nece biti nikakve knjige oko toga samo taj jedan list papira za uspomenu na vreme,na jedan trenutak koji je ujedinio sve ljude,nacije u tom jednom listu papira....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2010 : 23:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ma pusti te gluposti i uvati se planova utvrdenja

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/05/2010 : 23:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by 1Euro

....onaj koji bude poslednji na toj listi, taj treba meni nazad poslati ovaj list sa markama i žigovima...




Prijavljujem se da budem poslednji na listi






pa i meni bi bilo drago da si baš ti poslednji jer ti vjerujem pa znam da neceš zadržati list za sebe
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2010 : 23:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by 1Euro

....onaj koji bude poslednji na toj listi, taj treba meni nazad poslati ovaj list sa markama i žigovima...




Prijavljujem se da budem poslednji na listi






pa i meni bi bilo drago da si baš ti poslednji jer ti vjerujem pa znam da neceš zadržati list za sebe




nece ga on zadržat nego ce ga stavit na aukcije

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/05/2010 : 23:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

Zašto originalni,pa zato jer mislim da se nitko nije sjetio tako nešto prije mene.

Ja imam nekoliko hobija a jedan od tih hobija je i filatelija.
Došao sam na originalnu ideju,pa bi mi dobro došla i vaša pomoc.
Naime o cemu se radi?

Odlucio sam da cu uzeti bijeli list papira,otici na poštu i kupiti marku,zalijepiti je na taj bijeli list papira i zamoliti onu ženu za šalterom da stavi poštanski žig na tu marku.
Onda cu taj list staviti u kuverat i poslati ga u neku drugu Evropsku državu,recimo u Austriju.Tamo ce recimo netko od mojih rodaka uraditi isto(uzet ce taj list papira na kojemje vec slovenska marka i on ce kupiti austrijsku marku,zalijepiti je pored slovenske marke,zatražiti da se i ova austrijska marka žigosa i onda ce polsati taj list dalje,recimo u Njemacku,....itd

Znaci cilj svega toga je da taj list papira preputuje sve europske zemlje,da se u svakoj zemlji kupi marka njihove zemlje,da se traži i žig na toj marki i pošalje u neku drugu zemlju,koja još nije na tom listu.
Da ne bi bilo problema,ja cu uz taj list staviti i spisak svih zemalja i adresa kamo se taj list može poslati.
Znaci kada list iz Slovenije stigne u Austriju npr,onda onaj ide na poštu i sve to uradi kako je gore spomenuto i prekriži svoju adresu sa tog lista i pošalje nekome drugome koji je na toj listi,naravno da stavi i taj list sa naslovima unutra,....onaj koji bude poslednji na toj listi,taj treba meni nazad poslati ovaj list sa markama i žigovima.
Jer taj list ce otici iz Slovenije,i preputovat ce citavu Europu i treba da se vrati nazad u Sloveniju,meni jer sam ga ja poslao.
E sad,gdje možete vi pomoci?

Ovdje ima puno ljudi sa citave Europe,pa svatko tko bi bio spreman sudjelovati u tome može se ovdje javiti ili na moj email ili PM.
-Treba mi iz svake zemlje samo po jedan
-trebaju mi pouzdane osobe,koje ce stvarno kupiti tu jednu marku i zalijepiti je i tražiti žig i poslati dalje
-tako da ako ste vi npr iz Srbije a imate i nekoga kome vjerujete(prijatelji,rodbina,...) npr u Norveškoj molim da mi javite i to pa cemo staviti i njih na listu,.....
-toliko koliko ima država u Europi toliko mi treba naslova


eto,ako ste spremni pomoci možete se javiti pa da zajedno pokrenemo ovaj originalni projekat.
Ali trebaju mi stvarno pouzdani ljudi da se ne prekine ovaj lanac,negdje na pola puta.


Zamislite kakav fantastican rezultat može na kraju slijediti,kada držite u ruci papir na kojemu su svi žigovi i marke iz svake zemlje u Europi,da držite taj list koji je preputovao citavu Europu i vratio se nazad odakle je bio poslan.

Marka može biti ona naj jeftinija u vašoj zemlji uopšte nema veze samo mora biti aktualna znaci ona koja se i inace služi u poštnom prometu vaše zemlje u to vreme.




ono je najvažnije jer zamisli da prode 20 država pa je neko zadrži



pa što se mene tice ne bi bila nikakva katastrofa,jer ja ne bi ništa izgubio osim nekoliko centa za marku,koverat,...
Ali bi dobio odgovor kako ne možeš vjerovati ljudima,što bi bila veca katastrofa od tih nekoliko cenata.
Inace taj spisak koji bi išao uz taj koverat na njemu bi bile adrese pa bi se tako lako moglo vidjeti gdje se je zalomilo ,odnosno tko nije poslao dalje.Jer bilo bi super da svaki od ovih koji su na listi da imaju mobitel ili email pa bi se tako brzo vidjelo tko je poslednji poslao.
Jer recimo da je onaj 20 na listi slao onome 21 a 22 drugi sa liste kaže kako nije dobio ,znaci da je taj 21 zadržao list....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2010 : 00:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by 1Euro

....onaj koji bude poslednji na toj listi, taj treba meni nazad poslati ovaj list sa markama i žigovima...




Prijavljujem se da budem poslednji na listi






pa i meni bi bilo drago da si baš ti poslednji jer ti vjerujem pa znam da neceš zadržati list za sebe




nece ga on zadržat nego ce ga stavit na aukcije



e to je taj cuveni lwood humor koji svi vrlo cjenimo!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2010 : 00:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ma pusti te gluposti i uvati se planova utvrdenja




bit ce i to valjda jednom.....
Možda ne u obliku kojem sam ja najprije mislio nego ce biti više komercializiran.

Ja sam najprije mislio kako ce ta utvrda biti mesto za opuštanje,zabave,pijanke,a mislio sam i napraviti neki rendžerski red po uzoru ovih tabornika i taborniških organizacija,ili lovackog društva,...mislim ima dosta varijanta.


ali


su ljudi iz foruma sve to ismijali pa eto to vjerovatno ne bi prošlo,ali pošto jke ideja fantasticna moglo bi se uraditi ovo utvrdenje u restoran u "saloon" gdje bi svatko tko je obucen u kauboja placa samo polovicnu cjenu što bi ljude natjeralo da se oblace u kauboje i davaju još više wild west štimung za sve one posetioce koji dodu normalno obuceni a placaju punu cjenu pa bi se onda pilo pivo sa onih velikih krigli,jelo odrezke debele dva prsta sa brdom krompirica sa strane,sedjelo na onim poluogruglim stolicama,igralo texas hold em poker,imali bi i barske plesacice,country muziku,jahanje onog elektrickog bika,....ma moglo bi se napraviti cuda sa ovom idejom....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2010 : 00:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ali u ovom topicu se radi o poštanskim markama koje bi trebale obkružiti Europu pa vas sve molim da se držite teme topica i da se jave oni koji bi htjeli u tome i sudjelovati
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 01/06/2010 : 00:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

ma pusti te gluposti i uvati se planova utvrdenja




bit ce i to valjda jednom.....
Možda ne u obliku kojem sam ja najprije mislio nego ce biti više komercializiran.

Ja sam najprije mislio kako ce ta utvrda biti mesto za opuštanje,zabave,pijanke,a mislio sam i napraviti neki rendžerski red po uzoru ovih tabornika i taborniških organizacija,ili lovackog društva,...mislim ima dosta varijanta.


ali


su ljudi iz foruma sve to ismijali pa eto to vjerovatno ne bi prošlo,ali pošto jke ideja fantasticna moglo bi se uraditi ovo utvrdenje u restoran u "saloon" gdje bi svatko tko je obucen u kauboja placa samo polovicnu cjenu što bi ljude natjeralo da se oblace u kauboje i davaju još više wild west štimung za sve one posetioce koji dodu normalno obuceni a placaju punu cjenu pa bi se onda pilo pivo sa onih velikih krigli,jelo odrezke debele dva prsta sa brdom krompirica sa strane,sedjelo na onim poluogruglim stolicama,igralo texas hold em poker,imali bi i barske plesacice,country muziku,jahanje onog elektrickog bika,....ma moglo bi se napraviti cuda sa ovom idejom....



Evo, ja cu doci obucen kao Krokodil Dundee i reci konobarici, thats a knife, ako bude bila dobra.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 01/06/2010 00:20:53
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2010 : 16:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
zar nitko ne želi sudjelovati?
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 01/06/2010 : 16:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

zar nitko ne želi sudjelovati?

Stvarno ne znam šta sa svojim životom, pa mi je jedino preostalo da sudelujem u tvojim idejama. Podsecaš me na Ikarovo pero, Digining Bila i slicne...malo i na Trampija
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2010 : 17:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by 1Euro

zar nitko ne želi sudjelovati?

Stvarno ne znam šta sa svojim životom, pa mi je jedino preostalo da sudelujem u tvojim idejama. Podsecaš me na Ikarovo pero, Digining Bila i slicne...malo i na Trampija



hvala hvala.....
Svi ovi likovi koje si nabrojao su meni vrlo simpaticni a najviše Frenky Beleven.
Inace hvala na ponudi ali vjerovatno nisi sve procitao (znam da je dosta za citati pa ti je to naporno....) ali da si procitao ti bi vidjeo da ja tražim pouzdanu osobu za pomoc,tako da hvala svejedno ali trebat cu pronaci nekoga drugoga iz Srbije da mi žigosa tu marku.

On topic,ovo je stvarno ozbiljna akcija pa ako ima netko pet minuta vremena i da je spreman pomoci neka se slobodno javi,može i na pm
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000