forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Poraz bh. visokog obrazovanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 11/06/2010 : 00:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Kada najstariji univerzitet u državi uradi ovakvu jednu pizdariju, onda svakome treba biti jasno koliko je sati: http://url.ba/y4sm
I onda me ljudi pitaju zašto si otišao raditi magistarski u Zagreb...

Edited by - Emir Pasanovic on 11/06/2010 00:47:22

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/06/2010 : 11:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
neizravvno vezano uz temu:

http://danas.net.hr/svijet/page/2010/06/09/0577006.html
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/06/2010 : 11:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Izmedu službene znanosti i Osmanagica biram potonjeg.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 11/06/2010 : 12:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Lako mi je za tebe, jaki, tebe ne drži u džepu, ti se prirodno ne daš pokoriti znanstvenim cinjenicama i podacima te slijepo pratiš idiotizme paranoicnih prevaranata svjetskog glasa. Poražavajuce je što je svima jasno KAKO je kupio taj doktorat i što je gore, da to ide do vrha univerziteta.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/06/2010 : 12:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
ja sam mislio da je taj Osmanagic vec imao neke "doktorate", odavno sam citao neke njegove textove pod naslovom "doktorska disertacija"
mada....mozda je to bilo na nekom (kvazi)univerzitetu van BiH.


od svega onoga sto sam procitao kada su mi sve te teorije zavere bile zanimljive, mogao bih samo da kazem da je gospodin Osmanagic doktor za Martina Misteriju. Bolje da se prikljucio ovom sajtu, nego sto maze narodu oci

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/06/2010 : 12:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Ja to gledam ovako - covjek gleda dalje od horizonta, ako je ono unutar njega spoznaja i istina. To izvan toga može biti istina, ali i ne mora. Ali da bi se došlo do te istine treba kopati. Osmanagic kopa piramidu - ako je u pravu super, ako nije - kopa sebi rupu.

P.S. nikako da odem u Visoko, ali imam prijateljicu koja se tamo rodila i živjela do rata. Ona tvrdi da izgleda ko piramida.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 11/06/2010 : 12:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Proces istraživanja:
Kreni grlom u jagode kroz Bosnu.
Izaberi kanton./Izaberi opštinu.
Izaberi brdo.
Reci da izgleda kao piramida (62% posto brda u Bosni i Hercegovini izgleda kao piramida. Matere mi. Dopunio sam podatke, najsvježije, prije par mjeseci kad sam išao kroz zapadnu Hercegovinu. Onih 200 ljudi koji žive tamo dole na potezu Livno - Duvno mogu da se obogate koliko piramida imaju u svom komšiluku, samo trebaju da se povežu u globalnu mrežu piramidiota i pocnu kopati.)
Reci opštini da si našao 'piramidu nebeskih zmajeva sunca' i da ti daju pare, da ce im se isplatiti. Nema veze što je na tom lokalitetu (propao i uništen nemarom) stolni grad kralja Tvrtka I Kotromanica, 'piramida' je starija pa se onda može uništiti i ono malo kulturnog naslijeda srednjevjekovne bosanske države.
Reci im da je to bolje od Cabe, i još vece. Mogu izmisliti piramidske cevape i pizzu pa prodavati drugim piramidiotima.
Zavali se i naredi sekretarici da napiše šta god joj padne na pamet, samo da mora ukljuciti jednu od izumrlih civilizacija ili rijec Atlantida najmanje na svakoj drugoj stranici.
Prijavi doktorat, sa svim onim parama koje si dobio od opština, entiteta i država kupi taj doktorat, da možeš ici negdje drugo, zaraditi još više para na istim jebenim idiotima koji u slobodno vrijeme ne znaju šta ce sa sebe nego vjeruju, jal u svog nacionalnog vodu ili ovakve idiotluke.

Alene, dragi, na tim brdima rastu šume od prošlog ledenog doba. Kopaju (kreteni, nema boljeg izraza) 5 metara duboke rupe da dodu do stijene koja je položena zadnjim kretanjem glecera prema Panonskom moru i pokrivena sedimentima istog tog mora i rijeka prije nego što su ljudi znali beknuti više od tri sloga zajedno. Na kojoj nema ni trunke dokaza da je u meduvremenu dotaknuta, a kamoli postavljena ljudskom rukom jer se nalazi na jebenih 5 metara dubine ispod zemlje! I što je najgore, ta stijena nije uopšte kompaktna cjelina pa da posumnjaš da ako nisu ljudi, onda su vanzemaljci. Ne, to su najobicnije stijene, izdrobljene i donesene tu glecerima, ostavljene hiljadama godina na miru da se slažu kako im padne na pamet, nisu one jadne krive što je piramidalni oblik PRIRODNA FORMACIJA koja se ponavlja širom svijeta!
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 11/06/2010 : 14:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
A što je najgore od svega, ''zahvaljujuci'' potrazi za tim ''piramidama'' uništeni su lokaliteti stecaka što se nalaze oko Visokog. Pa ljudi, ako vec prekapate u potrazi za necim nepostojecim, zar se onda moraju uništavati ostala arheolška nalazišta
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/06/2010 : 17:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

tako su asfaltirali neke ostatke Salone kad su radili brzu cestu za Split


Cemu ? Zar je to nešto cime se treba ponositi?

A ovo što su napravili sa steccima kod Visokog je prava sramota.

Ljudi moji, lijepo je maštati i citati dogodovštine kvaziznanstvenika Martina Mysterea, ali je pravo sranje kad si nekakav takav kvaziznanstvenik u stvarnosti utuvi u glavu i krene zbog nekih svojih ludih ideja uništavati višestoljetnu kulturnu baštinu i prirodni okoliš.

Jaki i Alene, ne budite tako zadrti. Zar su silni arheolozi, povjesnicari i paleontolozi koji su napisali hrpu djela o ovome prostoru bili budale? Jedan lik koji si je zamislio da je Indiana Jones (cak ima isti šešir!) i koji je možda tijekom života procitao dvije strucne knjige i hrpu Sai-Babinih prirucnika je vrijedniji od hrpe obrazovanih znanstvenika koji su se potrudili na logican nacin protumaciti višestoljetni povijesni, geo-ekološki i kulturni razvoj ovoga prostora? Nemojte se šaliti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/06/2010 : 18:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by lwood

tako su asfaltirali neke ostatke Salone kad su radili brzu cestu za Split


Cemu ? Zar je to nešto cime se treba ponositi?

A ovo što su napravili sa steccima kod Visokog je prava sramota.

Ljudi moji, lijepo je maštati i citati dogodovštine kvaziznanstvenika Martina Mysterea, ali je pravo sranje kad si nekakav takav kvaziznanstvenik u stvarnosti utuvi u glavu i krene zbog nekih svojih ludih ideja uništavati višestoljetnu kulturnu baštinu i prirodni okoliš.

Jaki i Alene, ne budite tako zadrti. Zar su silni arheolozi, povjesnicari i paleontolozi koji su napisali hrpu djela o ovome prostoru bili budale? Jedan lik koji si je zamislio da je Indiana Jones (cak ima isti šešir!) i koji je možda tijekom života procitao dvije strucne knjige i hrpu Sai-Babinih prirucnika je vrijedniji od hrpe obrazovanih znanstvenika koji su se potrudili na logican nacin protumaciti višestoljetni povijesni, geo-ekološki i kulturni razvoj ovoga prostora? Nemojte se šaliti.



ne razumin kako si izvea ovaj zakljucak?
normalno da je u kurcu asfaltirat arheološki nalaz


Pa zašto si onda stavio taj smajli?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/06/2010 : 18:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

zato šta uvik stavljan smajlije.
to mi je zaštitni znak


U redu, ali baš taj smajli je ostavio dojam da ti odobravaš to što je napravljeno. Jer, taj smajli predstavlja upravo to, odobravanje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 11/06/2010 : 19:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by lwood

zato šta uvik stavljan smajlije.
to mi je zaštitni znak


U redu, ali baš taj smajli je ostavio dojam da ti odobravaš to što je napravljeno. Jer, taj smajli predstavlja upravo to, odobravanje.



Ja sam taj njegov smajlic protumacio kao sarkazam. Kao da je umjesto napisao "bravo".

.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 13/06/2010 : 15:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Kada najstariji univerzitet u državi uradi ovakvu jednu pizdariju, onda svakome treba biti jasno koliko je sati: http://url.ba/y4sm
I onda me ljudi pitaju zašto si otišao raditi magistarski u Zagreb...

Sranje kroz gusto granje.Chovjek je pospjeshio turizam,barem na kratko pa mi support i nije toliko neshvatljiv.

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 14/06/2010 : 00:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Ako je pospješio turizam, privredu ili šta vec, onda neka dobije priznanje opcine ili države, doktorat je akademski naziv za akademska dostignuca.

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 14/06/2010 : 07:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
valjda ima ljudi koji ne vole piramide, pa mu zamjeraju.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/06/2010 : 11:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa, nije prvi primjer da se izmedu profita, odnosno možebitne velike zarade od turizma (plus svjetska slava nekog kvaziznanstvenika na polju arheologije, ili bilo kojeg drugog podrucja), i stvarnih cinjenica odabere ono prvo. Egipcani održavaju svoje spomenike iz razloga jer donose novac, ne iz ljubavi prema svojoj povijesti. Da nije Europe, sve ti to još bilo duboko pod pijeskom, a od piramida bi se gradile kuce u blizini...

Kakav je sadašnji status ovih piramida? Što kažu nepristrane svjetske organizacije o Osmanagicevom otkricu?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 14/06/2010 11:47:20
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 14/06/2010 : 12:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
Mijesanje znanosti i pseudoznanosti trenutno vidim kao jedan od vecih problema na ovim prostorima. Ne znam kako je na zapadu, pretpostavljam da je od tamo krenulo, ali je poražavajuce koliko ljudi kod nas ( a recimo da se ja ipak krecem medju ljudima mrvicu skolovanijim od prosjeka) vjeruje u razne sarlatanske i apsurdne teorije.

U potpunosti razumijem ogorcenost naspram politike, drzavnih sluzbi i nekih sveucilista i fakulteta, i sam sam ogorcen njihovim radom i svaki dan se pitam moze li nize.

Kad netko istakne "službenu znanost" kao nesto u sto nema povjerenja, pitam se postoji li neka druga znanost? Postoji li nešto drugo što koristi znanstvene metode (nisam naisao na nesto cime bi na konzistentniji, tocniji nacin pokusalo opisati svijet oko nas). I odakle uopce ta frustracija sluzbenom znanosti. Slazem se da neke stvari koje je omogucila znanost ljudima nisu drage, npr. gmo. Ali za vecinu negativnih stvari vezanih uz gmo nisu krivi znanstvenici, vec velike korporacije, poslodavci, politicari. Pada mi na pamet put na mjesec, tu bi se recimo slozio oko namjestaljke da su mi jedina referenca politicari, i taj projekt je bio bas to, najvise politika. Ali da su sve te hrpe znanstvenika prevarene ili natjerane, potplacene da lazu i da je sve to jedna velika namjestaljka, nemoguce. Ista stvar s ovim piramidama u Bosni, zar ne misli netko da je tu pronadjeno 1% onoga sto tvrde ti koji se time bave da bi to bilo toliko revolucionarno da bi se svi vodeci geolozi, arheolozi itd. sjatili u bosnu dok si reko keks, itd. itd. Ili nisu zato jer oni ne zele da Bosna ima piramide? Na kraju mi se cini da se ljudi svjesni da ih politicari i velike korporacije lazu, pa u isti lonac trpaju i znanost jer ona neumitno umrezena s njima.

Ovaj clanak je stepenica vise od onoga s cime sam poceo. Ovdje se radi o visokoj akademskoj tituli za covjeka koji prodaje maglu i dugorocno nanosi ogromnu stetu akademskoj zajednici koja mu je to dodijelila. Svaku zajednicu cine ljudi, a ako su u ovoj istaknuti pojedinci ovakvi tipovi, onda ajme kuku lele.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 14/06/2010 : 20:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Kada najstariji univerzitet u državi uradi ovakvu jednu pizdariju, onda svakome treba biti jasno koliko je sati: http://url.ba/y4sm
I onda me ljudi pitaju zašto si otišao raditi magistarski u Zagreb...



a jesi se usrecio s izborom sveucilišta na kojem ceš magistrirati...
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 15/06/2010 : 18:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

Ako je pospješio turizam, privredu ili šta vec, onda neka dobije priznanje opcine ili države, doktorat je akademski naziv za akademska dostignuca.

Slazhem se,samo mi je s obzirom na poznavanje nasheg sistema to normalno da urade..

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 15/06/2010 : 18:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa, nije prvi primjer da se izmedu profita, odnosno možebitne velike zarade od turizma (plus svjetska slava nekog kvaziznanstvenika na polju arheologije, ili bilo kojeg drugog podrucja), i stvarnih cinjenica odabere ono prvo. Egipcani održavaju svoje spomenike iz razloga jer donose novac, ne iz ljubavi prema svojoj povijesti. Da nije Europe, sve ti to još bilo duboko pod pijeskom, a od piramida bi se gradile kuce u blizini...

Kakav je sadašnji status ovih piramida? Što kažu nepristrane svjetske organizacije o Osmanagicevom otkricu?

Status ''piramida'' je takav da im neodgovara da ozvaniche bilo kakvu informaciju,da drzhe status quo,te primamljuju poosjete turista,pogotovo shto nam lijepo ljeto ide...

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000