forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan 27, 30, 39 & 48 - prevedeni na SH ;)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 12/09/2010 : 01:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by kasper

Prevod je bitniji od naslovnice jer citam strip, ne naslovnicu. Dodatci su jako bitni jer retki ljudi koji imaju sta da kazu pametno o DD sednu i to napisu. Stoga DD KI je kompletno uzivanje. Samo kolecionarstvo me ne interesuje. Interesuje me esencija DD.
Auh, koje ce uzivanje biti DD KI 11 .



Istina, ali realisticno je da kao kupci sazluzujemo obe stvari - dobar prevod & naslovnicu u boji

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/09/2010 : 06:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke

Istina, ali realisticno je da kao kupci sazluzujemo obe stvari - dobar prevod & naslovnicu u boji



Yap.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2312 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 12/09/2010 : 21:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke


quote:
Sa ovim se potpuno slažem,najbezbolnije bi bilo jedno maxi izdanje sa ova 4 preskocena broja(u slucaju Ludensa),ili neka takvo izdanje napravi Libellus,u sklopu superbooka,(to onda nema neke razlike od KIDD Veselog Cetvrka,zar ne?),ako nesmije na kioske zbog autorskih prava ili cega vec,ja imam sva cetri Dnevnikova izdanja,i bez obzira što su dobro ocuvani,ipak je to cisto s..nje,što se tice kvalitete,najlošije bi rješenje bilo piratska izdanja,ali ako nema druge i ja bih podržao tu opciju.
@bvagner3:

Problem u ovom je to da Libellus nema nikavih prava da objavljuje Dylana; u nasim prostorima, samo SC, VC, i Ludens imaju ta prava ;)

No Libellus je ipak najavio Dylan Dog & Martin Mystere Team up,kao i Dylan Dog Kolorfest,znaci da ipak imaju neka prava na Dylana,ok kužim da nemaju prava za redovna izdanja,no mislim da im ne bi bio neki problem naci prava za ona 4 broja,šteta što više nisu prisutni ovdje na forumu pa da nam daju direktan odgovor,što se tice Ludensa,ako su uspjeli od redovnog Mr No-a sastaviti maxija,to mogu i od ona cetri Dylana,osim ako stvarno ne postoji zabrana koja se odnosi samo na kiosk izdanja,zbog onog spora oko autorskih prava,slican slucaj je bio i sa stripom Spawn,isto spor oko autorskih prava,pa je broj 10 izbacen iz ponovnog objavljivanja,a kasnije i još neki brojevi,no oni nisu na našim prostorima mogli biti objavljeni cak niti kao knjige,pa su izbaceni iz ona dva HC-a,ako ona 4 Dylana na kraju nitko nikada više ponovno ne objavi piratsko izdanje je nažalost jedino rješenje,no opet mi jedna stvar nije jasna,pa ti sporovi oko autorskih prava nemogu trajati u nedogled,ili ipak mogu...

#!??
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 12/09/2010 : 23:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3

No Libellus je ipak najavio Dylan Dog & Martin Mystere Team up,kao i Dylan Dog Kolorfest,znaci da ipak imaju neka prava na Dylana,ok kužim da nemaju prava za redovna izdanja,no mislim da im ne bi bio neki problem naci prava za ona 4 broja,šteta što više nisu prisutni ovdje na forumu pa da nam daju direktan odgovor,što se tice Ludensa,ako su uspjeli od redovnog Mr No-a sastaviti maxija,to mogu i od ona cetri Dylana,osim ako stvarno ne postoji zabrana koja se odnosi samo na kiosk izdanja,zbog onog spora oko autorskih prava,slican slucaj je bio i sa stripom Spawn,isto spor oko autorskih prava,pa je broj 10 izbacen iz ponovnog objavljivanja,a kasnije i još neki brojevi,no oni nisu na našim prostorima mogli biti objavljeni cak niti kao knjige,pa su izbaceni iz ona dva HC-a,ako ona 4 Dylana na kraju nitko nikada više ponovno ne objavi piratsko izdanje je nažalost jedino rješenje,no opet mi jedna stvar nije jasna,pa ti sporovi oko autorskih prava nemogu trajati u nedogled,ili ipak mogu...
[/quote]

Ne vjerujem da Ludens stampa Mr. No Maxija - to radi Stip Agent

Sto se tice ti autorskih sporova, izgleda da je moguce da ce trajat puno vise nego sto smo mi ocekivali.
Ako Libellus ima sansu da objavi ova 4 broja, to bi bilo super, njihova izdanja su mi fenomenalna. Mozemo se makar nadati

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/09/2010 : 09:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
nemogu cetri dilana staviti u maksi..shvatite da te epizode se nemogu objaviti nikako sem kupiti prava na grande ristampu i tako ih objaviti kao i veseli cetvrtak sto radi..tu se kupuju prava na grande ristampu a ne na pojedinacni broj...tako su ih jedino mogli objaviti....sve ostalo...su pojedinacni brojevi koje izdavac bira kako ce izdati...napraviti maksi od dilanovih epizoda moguce je ali ne i za te 4 epizode jer bi prava bila kupljemna za pojedinacne brojeve pa sve to stavljeno u maksi ili slicno...nemoze za ta 4 tako..jedino grande ristampa....dakle...nemojte mastati o necem sto je nemoguce trenutno...a mozda i zauvek ko zna...ostaje vam..nabaviti dnevnikova ta 4 broja...ja ih imam u pravo u dnevnikovom izdanju...nabaviti originalna ta 4 broja...ili nabaviti od veselog cetvrtka kolekcionarsko izdanje....i za manje probirljive ostaje im skenirano izdanje..eto toliko o te 4 epizode...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/09/2010 : 15:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by dzoni

nemogu cetri dilana staviti u maksi..shvatite da te epizode se nemogu objaviti nikako sem kupiti prava na grande ristampu i tako ih objaviti kao i veseli cetvrtak sto radi..tu se kupuju prava na grande ristampu a ne na pojedinacni broj...tako su ih jedino mogli objaviti....


Ok, pa zar maxi izdavanje ta 4 broja ne bi bila neka vrsta ristampe? Ako ne, onda nema velike nade da ce ikad izaci pojedinacno :(

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/09/2010 : 20:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Au ace, pa što si to uradio?! Svaka cast koliko imaš volje...

Nisi mogao isprintati sve stranice ZS brojeva i jednostavno odnijeti možda na uvezivanje? A ne lijepiti samo tekst?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/09/2010 : 20:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Au ace, pa što si to uradio?! Svaka cast koliko imaš volje...

Nisi mogao isprintati sve stranice ZS brojeva i jednostavno odnijeti možda na uvezivanje? A ne lijepiti samo tekst?



Mogo sam, ali htjeo sam da ovo probam prvo. Nije lose ovako, ali u pravu si, puno bolje bi bilo isprintat i ukoricit. To cu upravo uskoro i da uradim

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2312 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 14/09/2010 : 00:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke




Ne vjerujem da Ludens stampa Mr. No Maxija - to radi Stip Agent

Sto se tice ti autorskih sporova, izgleda da je moguce da ce trajat puno vise nego sto smo mi ocekivali.
Ako Libellus ima sansu da objavi ova 4 broja, to bi bilo super, njihova izdanja su mi fenomenalna. Mozemo se makar nadati

Ok,to sam malo brzopleto rekao,Mr No maxi izdaje Strip Agent,ali je gazda (urednik) i njega i Ludensa Bernard,(na to sam mislio),a da Libellus objavi ta 4 izdanja,u luksuznom HC-u,sa dizajnom i kvalitetom u njihovu stilu bi i po meni bilo najbolje rješenje,a i da podjeliš cijenu na 4 (onu cijenu koja bi mogla biti) opet bi bilo jeftinije od starog ofucanog Dnevnikovog primjerka cija cijena na aukcijama uglavnom prelazi 50 kn,a nerjetko i preko 100.

#!??

Edited by - bvagner3 on 14/09/2010 00:11:48
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 14/09/2010 : 00:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3


Ok,to sam malo brzopleto rekao,Mr No maxi izdaje Strip Agent,ali je gazda (urednik) i njega i Ludensa Bernard,(na to sam mislio),a da Libellus objavi ta 4 izdanja,u luksuznom HC-u,sa dizajnom i kvalitetom u njihovu stilu bi i po meni bilo najbolje rješenje,a i da podjeliš cijenu na 4 (onu cijenu koja bi mogla biti) opet bi bilo jeftinije od starog ofucanog Dnevnikovog primjerka cija cijena na aukcijama uglavnom prelazi 50 kn,a nerjetko i preko 100.
[/quote]

Pa ako Libellus sve to izda, ja bi bio sretan, ali nisam cuo za nikakve planove da ce oni to uradit. Sto se mene tice, nemam vise strpljenja - ne cekam vise, zato sto i ne vjerujem da ce ih iko drugi objavit pojedinacno ... kupujem ih u piratskom izdanju, i to je to

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000