forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Foto Galerija-Prodavaonica fotografija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/07/2010 : 21:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Pošto je ovdje dosta ljudi iz razlicitih zemalja, zanima me jel u vašim zemljama postoji neka Foto Galerija ili Prodavaonica fotografija.Pa me zanima jel mi možete dati neki link ili malo opisati kako ili na koji princip radi ta trgovina.

Jer ja sam razmišljao da otvorim jednu takvu prodavaonicu fotografija.
Nije to isto ko foto studio gdje se npr prodaje oprema za fotoaparate ili gdje se možete ici slikati z alicnu kartu,pasoš,...toga ima i kod nas ali zanima me samo trgovina ili galerija ovih starih fotografija a i novih.
Naravno snimano analognim (na film) aparatima a ne ovi digitalni iz kompjutera i to.

Recimo razmišljao sam kako ljudi ulepšaju svoje stijene kod kuce tako da stavljaju neke umjetnicke slike,postere,puzzle,kalendare,....a zašto ne bi i neke originalne fotografije,možda neke stare crno bijele,ili neke novije,barvne ali naravno ovdje se ne radi o fotografijama kako vaš sin jede tortu za 5 roden dan ili kako baka slavi 70 godina,....jer to su osobne fotografije koje nekim drugim kupcima ništa ne znace ali neke druge fotografije gdje ima neka lijepa priroda,možda neka situacija,....može biti zanimljiva nekom pa da se to kupi kao dar nekome ili da se kupi z akucu pa se stavi na stijenu.Ipak je i to umjetnost,radi se o originalu,naravno takva fotografija bi bila malo povecana recimo bar na 20x30 cm ili 40x60 ili neka druga mjera,lijepo stavljena u neki okvir ili izza stakla,....pa da se lijepo onda okaci na zid ili na neki sto(miza),....
Naravno da bi tu mogli i ljudi,posetioci prodati svoje fotografije ili staviti ih u ponudu pa ako se prodaju oni time dobivaju zadovoljstvo što je netko pokazao interes u njihov rad i potvrdu da su stvarno snimili neku fantasticnu fotografiju koju je onda netko kupio i oni naravno dobili novac za tu neku njihovu fotografiju ako bi se prodala.
Naravno imale bi se i neke stare,crno bijele fotografije možda nekih indijanaca,ili poznatih licnosti recimo koje se mogu i inace kupiti na nekim licitacijama kao što je fotografija Marilyn Monroe,Elvis Presleya,....


Jel ima kod vas tamo gdje vi živite u vašoj zemlji nešto slicno ovome šta sam ja zamislio i jel mi možete reci kako sve to funkcionira pa da vidim šta j edobro kod njih pa da ja onda to upotrijebim u svojoj trgovini ako naravno budem se poceo baviti time.

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 07/07/2010 : 21:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
Prodavaonice fotografija se lako mogu usporediti sa gusarskim najezdama; ili ih furiozno ima, ili ih ni za lecka.

Ako razmišljaš, pišeš kilometarske postove, bolje onda otvori to što hoceš.

Daklem photo burza, to bi ti;) samo napred. Tamo di ja živim, fotke ne postoju.

Gravure i dagerotipija eventualno, ako ih otkopamo na vreme.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 07/07/2010 : 22:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Kao ideja je dobra stvar (evo, moj stari je pokupovao fotografije havanskih old-timera i havane na kilo za kafic) ali sumnjam da je radnja koja prodaje SAMO fotografije ispativa tj kolko yu moze dnevne prodaje da bude.

Edited by - Grujah. on 07/07/2010 22:02:06
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000