forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystere MAXI
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 12/07/2010 : 19:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
moguce... htio sam se uvjeriti, mislio sam da možda greškom nisu stavili na web naslovnice (SBE).. Pokrenuli su DD Color fest i još neka izdanja, ocito profitabilna cim COLOR Fest sad ide 2x godišnje..
no šteta za MM, jer kada je i crtež slabiji, price su uglavnom dobre
_______________________________________________________________________________________________________________________
41 godina Alan Forda u HR
zajebali stotku, nije u coloru

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

MladenT
New Member

Croatia
259 Posts

Member since 16/10/2007

Posted - 17/07/2010 : 18:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit MladenT's Homepage  Send MladenT a Private Message
Jel ovo izaslo? Vidim na naslovnici sitea da je ali nema ga na kioscima ni Stripovi2. Jel to tko kupio?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/07/2010 : 19:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by MladenT

Jel ovo izaslo? Vidim na naslovnici sitea da je ali nema ga na kioscima ni Stripovi2. Jel to tko kupio?



Ako ga nisi našao u striparnici, onda valjda još nije izašao?! Mislim da uvijek prvo dode u SnaKvadrat pa onda dalje. Mislim sam ici ga tražiti, no ako ti veliš da ga još nema...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/07/2010 : 19:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message
Jutros kupljeno na kioscima
Go to Top of Page

MladenT
New Member

Croatia
259 Posts

Member since 16/10/2007

Posted - 17/07/2010 : 22:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit MladenT's Homepage  Send MladenT a Private Message
Hmm. Cudno kod mene u centru grada ga danas nije bilo a rekli su mi u striparnici da stize iduci tjedan. No super probat cu sutra.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 18/07/2010 : 01:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by MladenT

Jel ovo izaslo? Vidim na naslovnici sitea da je ali nema ga na kioscima ni Stripovi2. Jel to tko kupio?


Ja sam jucer (dakle u subotu) bio u SNK, malo prije nego su zatvorili, i još im nije bio stigao. Trebao bi za par dana. Tako su rekli.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 18/07/2010 : 07:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message
Cudno,bar u Zadru na svakom kiosku možeš naci i MM Maxi i MNO maxi
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/07/2010 : 17:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
I ja ga kupio danas na kiosku, i kaže mi da su ga jucer dobili... Eto!

Procitao ga odmah... Mislim, zašto ne, na nastavak ove price cekalo se ni manje ni više nego 26 godina!

Referira se na više epizoda:
MM LMS #4 "Prokleto pleme"/LIB #3
MM SD "Decameron"
Te povlaci neka pitanja iz epizoda:
MM LIB #2 "Osveta boga Ra"
MM LIB 11# "Grad prozirnih sjenki"
MM G2 "Xanadu"
Beverly smo zadnji put vidjeli u Viettijevom Maxiju #2 "Ljudi gmazovi", i nekako se ignorira cinjenica da je u toj epizodi Beverly bila više "negativac" nego Martinov sidekick.

Ukratko, nema nekih revolucionarnih otkrica, nego više integralno povezivanje sveg dosad ispricanog u jednu pricu na 240 stranica. Ovaj put jako rano Mystere ulazi u akciju i zapravo se radnja dešava u središtu samog glavnog motiva price, što u starim Castellijevim vremenima nije bilo tako. Istraživalo se do samoga kraja, i u jednom kracem trenutku dobili smo objašnjenje i Atlantidska baza je eksplodirala, ostavljajuci više pitanja nego odgovora. No, sad kad je prica drugacije plasirana, uvišestrucena je doza akcije (što je opet izgledalo nekako usiljeno).

Vacu i Tarchies nekako su mi marginalizirani, osjecao sam da je prava prica trebala biti izmedu njih dvoje, da imaju svoj identitet i pricu za ispricati. Beverlyn lik je obicna lutka, nema kemije izmedu Martina i nje, a nedostaje i humora i obicnih ljudskih situacija. Drago mi je zbog odgovorenih pitanja, ideja je super, no na scenariju se moglo malo poraditi. Ongaro nije previše pomognuo oživiti likove.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 19/07/2010 : 16:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
Shit nemili. Bas me upilalo, nikako procitati do kraja... Citam i zujim uokolo, cak sam se digla obrisati prasinu na tvu usred citanja... Pa opet malo sjela, citala te se zabuljila u fuge od plocica. Zadnji puta mi je bilo toliko dosadno kada sam ucila o vrstama transportnih traka i o tracnom transportu opcenito... Sad sam na 197. str. Oko 5 ipo idem na plazu i nadam se da cu ga uspiti procitati do kraja... Kada se vratim sa plaze dobit ce te izvjestaj.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/07/2010 : 22:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
True... I ja sam povremeno gledao brojeve stranica. A kad to gledam, e onda znaci da mi nije baš toliko zanimljivo.

Ali ipak! Neke zapocete narativne linije su ovime zakljucene, tako da to možemo ostaviti postrani.

Mislio sam staviti recku kasnije, pa eto da si rezerviram ovdje.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 20/07/2010 : 00:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
Samo naprijed. Što se tice Martija biraj kojeg hoceš mirne duše, volim ga citati ali nemam želju recenzirati ga.
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 20/07/2010 : 13:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
U Splitu nema maxija u dvi trafike od Slobodne, nema ga ni u trafici od Tiska na glavnoj cesti di uvik nadem svaki strip. Jedna prodavacica iz kioska Slobodne mi je cak rekla "mi to ne dobijamo".
To be continued......

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 20/07/2010 : 14:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message
Fuj! FUJ!!!

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 21/07/2010 : 17:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
quote:
Originally posted by Škrky

Fuj! FUJ!!!


Jeli bila crna ili zelena mušica u tanjuru juhe?

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7742 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/07/2010 : 19:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jel to ne valja ovaj maxi? onaj kratki sadržaj me baš privukao...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 23/07/2010 : 15:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message
quote:
Originally posted by dnevni boravak

quote:
Originally posted by Škrky

Fuj! FUJ!!!


Jeli bila crna ili zelena mušica u tanjuru juhe?



Šalu na stranu, dugo sam ocekivao nastavak "Prokletog plemena", "Decamerona" takoder, no ovo što smo dobili je grozno.

Dogada se da na deset kupljenih Martija (ako ne brojimo Libellusove reprinte), dobijemo jednu dobru pricu. Stvarno ubija volju za pracenjem omiljenog junaka.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 23/07/2010 : 16:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Pa, ova je prica meni bila od svega pomalo samo ne tipicno dosadna za MM-serijal.
Naime, što hocu reci, nema previše filozofiranja nego je više poluakcija, ali pricu cini lošom upravo to što smo takve
price vec imali prilike citati samo što su te naravno bile mnogo bolje od ove.
Ako nište drugo, Castelli je onako, dobro povezao etrušcansku povijest sa atlantidskom.
Ongaro je malo dobar-više loš. Ima par stranica gdje je kvalitetno crtao i to uglavnom ondje gdje je su lica likova zauzimali 90% vinjete.Sve u svemu slabo u uporedbi sa onim zlatnim epizodama.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/08/2010 : 22:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Pa nije ovo toliko ni loše, ocekivao sam više, ali ima zanimljivih dijelova.

Tamara Pliško je zaista ... Opake sjenke su dosad najveca glupost.

Edited by - delboj on 08/08/2010 22:52:59
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 09/08/2010 : 08:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
Dobro je ovo sklepano, nema logickih rupa a to cijenim. Vidili smo napokon Orlofa povezali kockice mozaika i zatvorili Etrušcansku crticu u serijalu. Nije ni blizu trecem Maxiju ali je iza njega.
quote:
Originally posted by drogsy

Pa, ova je prica meni bila od svega pomalo samo ne tipicno dosadna za MM-serijal.
Naime, što hocu reci, nema previše filozofiranja nego je više poluakcija, ali pricu cini lošom upravo to što smo takve
price vec imali prilike citati samo što su te naravno bile mnogo bolje od ove.
...


Kad je Tuhulka krenuo da topi vrata iza kojih su Martin i društvo iskreno sam se uplašio za njihovu kožu!

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/08/2010 : 17:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Pa nije ovo toliko ni loše, ocekivao sam više, ali ima zanimljivih dijelova.

Tamara Pliško je zaista ... Opake sjenke su dosad najveca glupost.




ali kao sto vidis, svi pocinju govoriti etruscani. to je daleko veca steta, zemlja je progutala!
najlosija prevoditeljica u svemiru, bez dvojbe.
a ono lijevo-desno s pisanjem, hahaha!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/08/2010 : 18:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Da, u pravu si. Ne znam šta je falilo obliku Etrurci.
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 10/08/2010 : 13:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
Termin "Etrušcani" se koristi (skoro) oduvjek od pojedinaca koji procavaju povijest malo više od Curnira. To je opceprihvacena rijec, zašto bi Pliško kovala novu.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/08/2010 : 20:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Curunir malo vise proucava i povijest od tih, a jezik pogotovo. da o Tamari koja pojma o pojmu nema ne govorim.
Etrurija - Etrurci, etrurski. a ne Etruscia, kao u talijanskom!!

mozda ti govoris i pises Fraans, Dojcland,... samo naprijed, ne bi me cudilo. ili Roma, Hellas...?????????
vjerojatno su ti i Turcani, je li? a Srbi naravno od Španija kažu Špancani, dakako...

ocito si iznimno potkovan i jezicno i povijesno kad ovakvu glupost mozes izvaliti. pravilan oblik nazivas novom rijecju, iako ju je koristio cak i Dnevnik u Mr Nou! Etrušcani je samo kopiran talijanski po izgovoru, nista vise. nepostojeca rijec u hrvatskom, srpskom, bosanskom... za sve i svakoga osim traljava Anica koji dopusta svaku mogucu tudjicu i nebulozu (pa cak i on navodi samo kao sekundarnu opciju)...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/08/2010 : 20:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
a sto se tice povijesti, curuniru je to drugi veliki hobi vec jedno 20 godina, pored jezika i astronomije...
99% strucnjaka moze se sakriti u wc pred njim... primat ovdje dopustam samo rommelu, a i to samo za 2 svjetska rata, jer je valjda jedina osoba koja poimenice zna sve sudionike

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/08/2010 : 20:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
i kad vec povlacis za jezik, tvoja draga tamara prica o kolonijalnim previranjima nakon drugog svj. rata i pored marokanaca, senegalaca,... nabraja i INDIJANCE!! toliko o povijesti!
prava pravcata tuka nad tukama! prevodi automatski, a mozak iskljucen posve, jer valjda je u talijanskom indiano i indijanac i indijac. mos mislit sto ce ona kovati rijeci.
u tekstualnom dodatku ispustila je cijele djelove recenica, pogledaj objasnjenja kod ljevaka i desnjaka. ali da, nisi ni ubrao, naravno. budala pa pitam...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000