forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Slike gradova,sela,prirodnih lepota bivse S.F.R.J
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 19/07/2010 : 01:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
Ne znam gde je ali prelepo izgleda:




Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 19/07/2010 : 13:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
golubacki grad
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/07/2010 : 14:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
grad Snežnik


Ptujski grad


Velika planina


Kranjska gora

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/07/2010 14:24:25
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/07/2010 : 14:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Špilja Vjetrenica... Bio sam, tko pati od klaustrofobije, nije preporucljivo... Može se uci pola kilometra unutra, inace je puno dublja, ali toliko je uredeno za posjetitelje...

Špilja se zove Vjetrenica jer na ulazu uvijek puše osvježavajuci vjetar... Kad sam bio tamo, vani +40 a pred špiljom ugodno... Ne trebam ni govoriti kakva je muka bila izaci na to sunce :)









Evo, ovo je ulaz u špilju i to je jedino mjesto na kojem se osjecaš ugodno :) Vani je vruce, a unutra je - pa, zatvoreno :)


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 19/07/2010 : 15:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Evo i par mojih mjestašca , nisu baš toliko grandiozna kao ostala , ali...



Otok Krk - Malinska


Brac - Bol


Primošten


Murter-Jezera


Kolocep

Go kneel and weep
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 20/07/2010 : 17:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Bihac,Una i planina Pljesevica


Bihac iz zraka(inace uzi centar)


Pogled na Unski kanjon,Bihac i u pozadini jedan dio planine Pljesevice(slikano sa Brekovice-u bivsoj Yu cini mi se treca najnaseljenija mjesna zajednica)



Iz istog smjera pogled na Unski kanjon(inace donji dio Une,na ljepsem vremenu slika)




Slika sve kaziva



Pogled na Unski kanjon i na stari grad Ostrozac



Nocu-kristalna Una ,gradski most i stara katedrala



Stara katolicka katedrala,(pojedinosti neznam)inace simbol grada



Gornji tok rijeke Une



Slapovi na Strbackom buku( Una je jedintvena)



Za pocetak,bice slika jos

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/07/2010 : 05:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ledinacko jezero u blizini Novog Sada.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/07/2010 : 08:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Cisti vestak. Zar u njemu nije zabranjeno kupanje?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/07/2010 : 09:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Cisti vestak. Zar u njemu nije zabranjeno kupanje?


Ja sam bio nekoliko puta prije 10 godina i bilo je dozvoljeno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 22/07/2010 : 09:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
Ljepote Yu sum nekad bile stvarno impresivne, ali sad je to sve banana , ne znam za ostale ali jadran je to što znam,
sve to na slikama izgleda super , dok ne dodete blizu i pogledate vlastitim ocima, koma, sve je zmazano , nas svakom koraku smece, a o cistoci mora da i ne govorim ,
Stalno se hvalimo cistim morem a ono je zagadeno do bola, inace kad odem na more volim malo zaroniti, a cega svega ima dolje , ljudi to je koma , smetlište u malom, ko kad gledate one divlje deponije po Zagrebu isto vam je na dnu mora,
Ne znam kaj rade cijelu zimu da se ne mogu organizirati i pocistiti,uvesti visoke kazne za svakog koga uhvate da baci , makar limenku piva u more, a kamoli gumu od auta,
Sve je to jedna ljenost ljudi dolje, ne svih ali velike vecine domacih, samo sobe apartmani, 80-100eura na dan , ma dajte a nudi se šljunjacana , nasipana plaža , zmazano more,i smece na svakom koraku, cast iznimkama , Makarska plaža je jedna od uredenijih i vidim da se ljudi fakat trude a, ali ova mala mjestašca koma,
prije 15tak godina mogao si vidjet puno organizama koji su živjeli u plicacima sada saamo krastavce smetlare, nema školjki, nema zvijezda, love svi i svako, niko ne razmišlja o buducnosti,.
Pola obale nam je zbetonirano, bendovi na sve strane
Ne nije to onaj jadran iz bivše juge.....

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/07/2010 : 09:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Evo ovde ima mala reportaža iz 2008 godine. Ledinacko jezero je sad plac majke božje pošto su se kriminalci umešali u bizmis.
http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php?topic=950.0

Edited by - cat claw on 22/07/2010 10:02:16
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/07/2010 : 10:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
@Guffy

Zar je bas tako strasno? Bio sam u Makarskoj, meni je tamo OK, sve cisto. Cak suvise cisto.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/07/2010 : 10:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Bio sam na Durmitoru pre trideset godina. Na Google images ima milion slika i prosto nisam znao koju da stavim. A da je Crno jezero prelepo, jeste.

http://www.google.com/images?hl=en&gbv=2&tbs=isch:1&q=durmitor&revid=1147400473&sa=X&ei=HPtHTO6ELIGUjAeDjcmnDg&ved=0CCMQ1QIoAA&biw=1680&bih=929

I kad ste vec tamo, produzite malo do kanjona Tare, po velicini drugog na svetu, odmah iza Velikog kanjona Kolorada.

Edited by - cat claw on 22/07/2010 10:32:53
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 22/07/2010 : 11:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

@Guffy

Zar je bas tako strasno? Bio sam u Makarskoj, meni je tamo OK, sve cisto. Cak suvise cisto.



Makarska je , pa to sam i napisao, izvana cisto ok.
More je koma, karnisteri, gume, peci, rame od bicikala.
da ne pricam više, a ako odeš od Markarske prema jugu, mala mjesta e tamo da vidiš

Niko se ne probudi u 5 ujutro i pocisti plažu, ali su zato apartmani 80-100eura,

da svaki od iznajmljivaca da samo jedan dan iznajmljivanja da osobama koje bi cistile sve bi bilo cakum pakum , ali ne samo se u ta tri mjeseca treba zaraditi barem dvogodišnja placa , ulaganje u neko cišcenje je utopija, da ne govorim o napuštenim kucama, koje imaju po desetak i više vlasnika kojima se izgubio trag po raznim svjetskim destinacijama Cile, Paragvaj i slicno, a trava raste , u centru Drvenika imaš kucu koja samo da ne padne na ulicu, trava izvire sa svih strana , raste vec iz zidova ,
pa nemoj o ljepotama jadrana

Doduše ima toga i u kontinentalnom dijelu Hrvatske , ali mi nemamo turizam , a ni more.
Da bi seljak posadio pšenicu treba , muke i muke, a ribar baci mrežu izvuce tonu ribe a nije uložio ni kune u ocuvanje mora

Svake godine citaš po novinama, 24 sata uglavnom , kako su uvatili pasa u mrežu, i slicno.
pribaj ovdje uc u šumu i uvatit jelena pa da vidiš kazne a tamo nikome ništa , anarhija pod paskom turizma, a od turizma ova zemlja ne može živjeti ...


http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/07/2010 : 11:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

U sustini, dvorac Fantast kod Beceja je kicerica predratnog bogatasa, ali svejedno, lepo izgleda. Danas je to trecerazredni hotel u propadanju sa neresenim statusom vlasnistva u kome ni postenu kafu ne mozete dobiti. Ipak, sjaj i lepota samog objekta ne mogu da se naruse takvim sitnicama.
http://www.banaterra.eu/srpski/D/dvorac%20fantast%20becej/index.htm
ono zuto u pozadini su ostaci nekada prelepih stala.




U sustini,dvorac nije "kicerica"kako nas Bane zbori. Ja sam iz Beceja i mnogo puta sam boravio u tom prijatnom ambijentu. Dundjerskom je ideja za ovaj gradjevinski poduhvat sinula kada je odmah posle Prvog svetskog rata posetio Francusku i video kraljevske dvorce u dolini Loare. Jedan mu se toliko dopao da je izmolio gradjevinski plan i u backoj ravnici napravio kopiju tog zdanja.
Medjutim,nije dvorac "Fantast"(koji je dobio ime po konju,predratnom sampionu)jedino sto se tamo moze videti. Paznju privlaci i kapela u kojoj je veleposednik i sahranjen (a prethodno balsamovan). Radjena je u srpsko-vizantijskom stilu,po projektu zemunskog arhitekte Krausa. U kapeli se nalaze i nadgrobni medaljoni samog Dundjerskog i naseg velikog slikara,Urosa Predica. I Predic je tu trebao da ima vecno pocivaliste,ali posleratne vlasti mu to nisu dopustile. Kapelaa je oslikana majstorskim ikonama naseg velikog slikara.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/07/2010 : 15:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Da je Fantast prijatan ambijent, svakako jeste. Park za setnju je predivan. Mogao bi biti i mnogo prijatniji da se malo ulozi u njega (bazen je u groznom stanju). Kako sam cuo, ispravi me ako gresim, ima sporova oko vlasnistva, tj. ne zna se jos cije ce na kraju biti pa se svako ulaganje odlaze...
Zgrada je svakako lepa i ono kicerica se ne odnosi na samu arhitekturu nego na zabu koja je videla da se konj potkiva.
Ne sporim da je Dundjerski imao najbolje namere (poznat je kao filantrop), ali svaka gradnja samo zarad statusa meni ne mirise na nesto sto je prihvatljivo. Dobro, da nije takvih, bili bismo sada bez mnogo kojecega, ali u X slucajeva smo imali samo primere razbacivanja.
Bilo kako bilo, onaj ko prolazi kroz Becej, taj mora OBAVEZNO da svrati u Fantast. Makar samo zato da se popne na kulu i da uziva u kilometrima panonske nizije.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 22/07/2010 : 19:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Da je Fantast prijatan ambijent, svakako jeste. Park za setnju je predivan. Mogao bi biti i mnogo prijatniji da se malo ulozi u njega (bazen je u groznom stanju). Kako sam cuo, ispravi me ako gresim, ima sporova oko vlasnistva, tj. ne zna se jos cije ce na kraju biti pa se svako ulaganje odlaze...
Zgrada je svakako lepa i ono kicerica se ne odnosi na samu arhitekturu nego na zabu koja je videla da se konj potkiva.
Ne sporim da je Dundjerski imao najbolje namere (poznat je kao filantrop), ali svaka gradnja samo zarad statusa meni ne mirise na nesto sto je prihvatljivo. Dobro, da nije takvih, bili bismo sada bez mnogo kojecega, ali u X slucajeva smo imali samo primere razbacivanja.
Bilo kako bilo, onaj ko prolazi kroz Becej, taj mora OBAVEZNO da svrati u Fantast. Makar samo zato da se popne na kulu i da uziva u kilometrima panonske nizije.


Tako je,Bane! Inace,tacno se zna šta je Dundjerski kome ostavio - njegov originalni testament se cuva kod nas,u Istorijskom arhivu u Beceju- Vecinu svog bogatstva - zemlju,zgrade i novcane priloge ostavio je Matici Srpskoj,pošto nije imao zakonitih naslednika...
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 25/07/2010 : 22:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ledinacko jezero u blizini Novog Sada.





Ledinacko jezero je isušeno , na žalost , prošle godine . Navodno ce , kroz 5 godina , kada prestanu sa eksploatacijom kamena urediti jezero . Inace , pre par godina sam imao prilike da se okupam u njemu , mogu reci da je bilo sjajno , cista ,bistra voda.

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/07/2010 : 22:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ledinacko jezero u blizini Novog Sada.





Ledinacko jezero je isušeno , na žalost , prošle godine . Navodno ce , kroz 5 godina , kada prestanu sa eksploatacijom kamena urediti jezero . Inace , pre par godina sam imao prilike da se okupam u njemu , mogu reci da je bilo sjajno , cista ,bistra voda.


Gde se preciznije nalazi ovo jezero,,mozes li mi reci,,,

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/07/2010 : 23:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

1.Jel to ti o komunjarama il o sdepenjarama? i jedni i drugi vole palit i popalit..
Poslije rata je bila teška neimaština i Juga se tu ništa slabije nije ponašala nego recimo Francuska, i tamo su se seljaci u alkohol odavali i sa komšijama klali... Samo što je to kod eskaliralo a njih se kreditima zaštitilo...
Trebali biti bit uzori po pitanju displine i kako se cuva zemlja u teškim vremenima i nerasprodaje vec gradi.
Pa kako bi inace proizveli tolike vagone žita, da nije pendrek i zatvor proradio... seljak se brine samo zasebe tako naucio, a tu je armija, policija, omladina, partija sve to treba hranit...

Sad što su i radnici bili neradnici al se ih moralo držat. ev primjer, leži na lageru 100 kubika rezane gradi a on baci opušak i kaže, jebe mi se svakako je državno... I šta sanjim nit ga otjerat, jer nisu djeca kriva što im je caca budala i pijanac, nit ga prebit jer je zašticen...

2. U SSSR pod vodstoom Staljina je bila na dobrom putu na oslobodenju proletarijata. U SSSR Nema podjele na umne i fizicke radnike. Na aktiviste i pacifiste. Na zidare i filozofe.
Ta podjela slabi državu i vodi u biroktatizam, stvara nove klase koje uništavaju socijalizam. Filozof koji nije zidar je državni neprijatelj, a zidar koji nije filozof je saboter i izdajnik domovine.
Staljin je otvorio vrata svemira.



zamisli, ostade nam draga i mila truloslavija
nema interneta za obican puk ( kruha, kave i praska za ves ponekad )
ZS bi dosao do negde broja 3 978
mobiteli nepozeljni zbog trovanja zapadnjackim protudrzavnim elementima
mi bi stripofili vjerojatno ipak bili sretni, vjerojatno bi imali svoj forum u nekom casopisu gdje bi postove slali putem pisma, a replay bi trajao danima, no ni moderatorima ne bi bilo lako kad bi htjeli izviditi sitituaciju medju stripasima, izgubio bi puno vrmema dok dojase ponny expresom
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 26/07/2010 : 15:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message
quote:
Originally posted by radulovic marko

quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ledinacko jezero u blizini Novog Sada.





Ledinacko jezero je isušeno , na žalost , prošle godine . Navodno ce , kroz 5 godina , kada prestanu sa eksploatacijom kamena urediti jezero . Inace , pre par godina sam imao prilike da se okupam u njemu , mogu reci da je bilo sjajno , cista ,bistra voda.


Gde se preciznije nalazi ovo jezero,,mozes li mi reci,,,



Ideš od NS prema Beocinu i skreneš u Ledince i put te vodi pravo ka jezeru , ali ponavljam , trenutno ne postoji. Na Google Earthu ga možeš pronaci pošto je snimak od pre tri godine

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 26/07/2010 : 16:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/07/2010 : 00:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Kako Guffy kaže, da je danas sve zasmeceno-zagadjeno, šta ti misliš Cat Claw, kako je bilo pre 30 godina, mislim ima li razlike.
Npr.primer za more: meni je pre 30 godina u Plavoj laguni u Porecu bilo bolje nego danas, zašto? Bili smo u malim kucicama, a putici su bili napravljeni od kamena, wcji u stilu starog rima, a danas na tom mestu stoji hotel. ono staro iako je bilo možda bolje nego danas, umaklo se novom.
Na primer u Malinskoj na Krku bio sam 1994 god. na kraju uz obalu u vikendu od drugarice, sve divlja obala, danas sve pozidano, nisam prepoznao, tako je i u Sloveniji, za Dalmaciju i Crnu goru,kako je bilo nekad i kako danas, ne znam jer sam išao samo do Šibenika, na žalost.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 27/07/2010 00:13:57
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2010 : 01:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Svakako da ima razlike, ali ne kako sad svi ocekuju da kazem, da je pre bilo bolje.
Letovao sam 10 godina u Kastelima od '61 do '71 i sa Kozjaka gledao avione odgore.
Bilo je pravih WCa sa kotlicima u privatnom smestaju. Jeli smo pravi paradajz, lubenice i rucno spravljan sladoled. I kupali se u fiskulturnim crvenim gacama.
''Jugoplastika'' je vec tada zagadjivala ceo zaliv, tako da je cisto more oko Jerolima kraj Hvara za mene bilo pravo otkrovenje. I kafic ALOHA, i disko klub u hotelu Amfora. I Svabice u piceriji kod Matka .
I cistoca Rovinja je bila za primer. I divlja neuredjenost Vrsara, a i ostavljanje svih stvari preko noci na plazi u Monseni.
Ali nije bilo kapucina i Sprajta, interneta i ozvucenja od 1000W (jbs hevi metal na RIZ-ovom gramofonu), nije bilo domindzosa i tangi i nije bilo autoputa koji te tamo ovede za 10 sati, nego vozom do Splita sa dva sata stajanja u Perkovicu ili serpentinama sirokim tri metra od Sucuraja do Hvara.
Ali je zato bilo neljubaznih konobara i pice stare 40 dana u Budvi, nezamislivo prljave plaze u Becicima i kosmarne turbofolk ulice kod Slovenske plaze.
E, da, i smokve su bile drugacije. Slatke i ko uvaljane u med. Ove danas su kojesta.
Svako vreme ima svojih prednosti i mana. Mojim sinovima je danas smesno kako smo moje drustvo i ja provodili veceri na moru (uz gitaru i domaci prosek), a meni je opet besmisleno ovo njihovo lomatanje od kafica do kafica u kojima slusas nesto sto ne volis i ujutro lazes sam sebe kako si se dobro proveo.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2010 : 01:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:
[i]Originally posted by Bob Rok
ipak je Makarska, kao grad, nesto sasvim posebno.



Meni se svidja sto Makarska pruza izbor. Ako ti je do savremenog partijanja ides u kafice kod plaze, ako ti je do druzenja i zezanja ides u Book kafe, a ako ti je do klasicnog provodjenja veceri - prepustis se majstorima u Kalelargi
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000