forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 |
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gand
Advanced Member



Croatia
3026 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 17/07/2010 : 11:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message
|

Edited by - Gand on 17/07/2010 11:52:25

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 17/07/2010 : 12:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Moze ici i na majcinsko mleko, ali je ruzan do zla boga.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 17/07/2010 : 12:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
možda kad bi vlada stala iza tog projekta i potakla proizvodnju i kupnju , ali nijednoj vladi u svitu nije u
ineteresu ovaj projekt dokle god ima nafte

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/07/2010 : 12:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Autic sam kao autic po meni kratkorocno gledano ne bi bio isplativ jer bi mu prodajna cijena u serijskoj proizvodnji bila cini mi se 30.000 EUR (možda i manja, ali realno da bi bio konkurentan cijena bi mu morala biti oko 10000-15000 EUR.
Ali svejedno gledajuci dugorocno, ovo je mogla biti povijesna prilika za Hrvatsku da se krene u novom smjeru. Da se ulaže u ovu tehnologiju i onda da se stvori jedan isplativi elektricni motor koji bi se primjenjivao osim u autima i na malim brodicama, jahtama, strojevima, motorima i sl. potencijal i mogucnosti su ogromne. Angažirati i Koncar i Ðuro Ðakovic i neko brodogradilište i stvoriti nešto po cemu bi bili prepoznatljivi u svijetu i onda ne bi ovisili o cijeni nafte koje ionako nemamo.
Ali naravno politicari se brinu samo za svoje dupe, nemaju nikakve vizije i jedini cilj im je ostati što više na vlasti. Da se ukine 100 saborskih mjesta, reduciraju veleposlanstva, razni uredi i sl. taman bi bilo dovoljno novca za ovaj projekt koji bi po mom mišljenju dugorocno gledano donjeo milijarde eura i stotine radnih mjesta.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 17/07/2010 : 12:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
suze dodu na oci kad vidiš šta ljudi sve naprave i koliko je to dobro i korisno , ali to sve padne u vodu
zbog nemara seronja na vlasti, ponekad se pitaš imaju il oni uopce mozga i mašte

ako krene u serijsku proizvodnju sigurno cemo ga vidit na ulicama vrlo skoro

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 17/07/2010 : 13:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by split85

možda kad bi vlada stala iza tog projekta i potakla proizvodnju i kupnju , ali nijednoj vladi u svitu nije u
ineteresu ovaj projekt dokle god ima nafte




Mislim da u ovom slucaju nisu problem naftni nego autoindustrijski lobi.
Ne vidim zasto bi neka auto kuca izgradjivala automobil koji nakon kupnje ima minimalan trosak servisa, dakle na njemu se nista ne kvari... Kod mehanickog motora zarada je na odrzavanju, redovnom servisu, djelovima.... Tu s ene kvari nista... osim kocnica!

Zato mislim da velike auto kuce nece ici na ovaj projekt, sto opet mozda otvara mogucnost investitorima u zemlji poput HR koja bi mogla s ovim pokrenuti vlasittu auto industriju, no jasno.... to je ipak HR, pa sam nesto skeptican.



Dobro je! Dokle god kamioni idu na fosilno gorivo, pucat ce turbine, glave, košuljice cilindara, klipnjace probijat blokove, a samim time i meni je kruh osiguran
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 17/07/2010 : 13:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Informacije iz povjerljivih izvora: ovaj auto nema nikakve šanse. To vam je kao kada su se Hrvatska i Bosna zajedno kandidirali da budu domacini europskog prvenstva u nogometu... Ono, tu ste medu ostalima, ali vas nitko ne shvaca ozbiljno jer nemate nikakve šanse.
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 17/07/2010 : 14:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
Trenuno možda ima 1 posto sansi zbog tecaja kuna-euro sada se sve isplati uvoziti, pa onda imaš nepovoljne kredite (ako uopce dobiješ...) ako racunamo da Dok-ing nema dovoljno svoga kapitala za masovnu proizvodnju, što HBOR može uciniti ne znam, ii Hrvati nevole industriju više su esteticari, vole lijepe hotele!
Kad devalvira kuna imati ce malo veci postotak.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/07/2010 : 17:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by Deki86

Informacije iz povjerljivih izvora: ovaj auto nema nikakve šanse. To vam je kao kada su se Hrvatska i Bosna zajedno kandidirali da budu domacini europskog prvenstva u nogometu... Ono, tu ste medu ostalima, ali vas nitko ne shvaca ozbiljno jer nemate nikakve šanse.

Mislim da je Engleska s njenim titulama prvaka svijeta i Europe još bolja usporedba.
Samo da stvar bude puno zabavnija, oni ni ne shvacaju gdje im je mjesto niti kakve su im šanse da se to dogodi.


Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

kraljica hrvatske
Starting Member



4 Posts

Member since 17/07/2010

Posted - 17/07/2010 : 19:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kraljica hrvatske a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by split85

možda kad bi vlada stala iza tog projekta i potakla proizvodnju i kupnju , ali nijednoj vladi u svitu nije u
ineteresu ovaj projekt dokle god ima nafte




Mislim da u ovom slucaju nisu problem naftni nego autoindustrijski lobi.
Ne vidim zasto bi neka auto kuca izgradjivala automobil koji nakon kupnje ima minimalan trosak servisa, dakle na njemu se nista ne kvari... Kod mehanickog motora zarada je na odrzavanju, redovnom servisu, djelovima.... Tu s ene kvari nista... osim kocnica!



To je to! Sama srž problema. Human, ekonomican, ekološki prihvatljiv projekt nema mjesta u današnjem kapitalistickom svijetu. Pa cak se i u vecinu mobitela danas ugraduju brzo kvarljive baterije, bez obzira što postoje i tehnološki efikasnije i dugotrajnije, samo zato da ljudi cešce mijenjaju i kupuju mobitele.

Ponosna, hrabra i odlucna Hrvatica!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/07/2010 : 20:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980
Dobro je! Dokle god kamioni idu na fosilno gorivo, pucat ce turbine, glave, košuljice cilindara, klipnjace probijat blokove, a samim time i meni je kruh osiguran



Vidim, osim autoidustrijskog lobija, postoji i ovaj automehanicarski!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/07/2010 : 20:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ovaj patent ce otic u USA,GER ili JAP i oni ce od toga napravit dobar biznis.
End of story


mozda za 100-200 godina
zaboravljate na naftu i ogromnu lovu koju donosi
da su htjeli, elektricna auta bi vec odavno okupirala ulice, ali ima ono ali...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26483 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/07/2010 : 20:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
patente za nova tehnološka otkrica pokupuju stari monopolisti i bunkeriraju sve dok ne iscrpe zadnju lipu iz postojecih tehnologija a onda se plasira nova i tako dalje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/07/2010 : 21:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

patente za nova tehnološka otkrica pokupuju stari monopolisti i bunkeriraju sve dok ne iscrpe zadnju lipu iz postojecih tehnologija a onda se plasira nova i tako dalje.



upravo
koliko samo takvih patenata lezi u Emiratima, eeeeh


a to za naftu....pije bas uvek vodu.

evo ove norveske kao jednog od velikog proizvodjaca nafte koja ima sopstveni elektricni automobil.

u bankama, kada trazis kredit da kupis bas taj auto, dobijes neverovatno povoljne uslove i olaksice zato sto auto nije stetan po zivotnu sredinu. drugim recima, ljudi se maltene ohrabruju da kupuju taj automobil.

evo jos jednog primera, na mom fakultetu je u toku projekat izrade aviona za licnu upotrebu. dakle, dvosed koji moze da sleti na vodu, sa ciljem "kuca - vikendica na obali mora". konacni cilj je da taj avion ima pogon koji nece biti na benzin. (mada, koliko je to realno, sad....) ako se ne varam, i drzava ima nekog ucesca finansijski.

svasta nesto....kako gde.
meni je ideja elektricnog automobila veoma interesantna. al jebes sve kada su ruzni nevidjeno

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 19/07/2010 : 01:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Pa sta ako su ruzni?
Ja sam moju Dyane 6 http://www.citroenet.org.uk/foreign/jugoslavija/cimos.html
voleo bas zato sto je bila najgadniji auto pod kapom nebeskom.
Dobro, Ami 6 http://www.flickriver.com/photos/34107011@N08/3318304257/ je bio gadniji, ali u vreme Dijane se nije vise proizvodio.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 19/07/2010 : 13:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Pa sta ako su ruzni?
Ja sam moju Dyane 6
voleo bas zato sto je bila najgadniji auto pod kapom nebeskom.



jel to bio ovaj?
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/07/2010 : 14:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
fijuu...
http://www.citroenet.org.uk/foreign/jugoslavija/cimos.html
...ja još uvijek sanjam da ga nabavim, ali skoro niko ko ga još ima ne prodaje, kao i ova kola

Suzuki Samuraj, svakog kad ga sretnem pitam da li prodaje, nee.
Tražio i ova kola Charlestona, više je kutijast-bolji je to su legende.


Izvinite malo skrenuo sa teme, ali me nostalgija svladala na koljena.


A na pitanje, ima li ovo buducnost, nova kola...pa odgovor je možda ovdje, baš sam pre par dana kad je bila vrucina u sjeni na hladnoci pogledao ovo-vec je izpred dve godine, ali svejedno, ako imate malo vremena... http://www.youtube.com/watch?v=e8yPJGWaXQU
--

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/07/2010 14:03:42
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 19/07/2010 : 14:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
pravo zensko auto :) bezobrazluk

feka
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 19/07/2010 : 14:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Pa sta ako su ruzni?
Ja sam moju Dyane 6 http://www.citroenet.org.uk/foreign/jugoslavija/cimos.html
voleo bas zato sto je bila najgadniji auto pod kapom nebeskom.
Dobro, Ami 6 http://www.flickriver.com/photos/34107011@N08/3318304257/ je bio gadniji, ali u vreme Dijane se nije vise proizvodio.



Jer je ruzno sa namerom, da se odmah prepozna da je hibrid ili slicno, da onaj koji ga vozi moze drugima lakse da nabija na nos kako on mari za okolinu i slicno.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/07/2010 : 14:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by feka82

pravo zensko auto :) bezobrazluk



Pa naravno, ako je daš na svojesedište i voooooziš, tu mislim na Charelstona ili spaceka
Baš mi je došao na oci prizor iz jednog starog yu filma, kako tip je.e jednu djevojku i vozi Spaceka

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/07/2010 14:36:50
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000