forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 EURO 2012 - Kvalifikacije
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16825 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/11/2011 : 11:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

ovo je tragedija od nogometa ,da nije bilo sudije bilo bi 10 0 za portugal,2 jedanesterca nije portugalcima svirao,bih iz zaleda gol daje,katastrofa od utakmice i sad se vidi fizicka sprema ,portugalci bolji baš kako rezultat kaže..tužno ali ...........


Pa otprilike tako. Porutgal nije toliko kvalitetniji na papiru, daleko od toga, ali po prikazanom sinoc jeste.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 16/11/2011 : 13:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
Kad je žrijeb?
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 16/11/2011 : 13:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message
02. prosinca
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2011 : 17:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by radulovic marko

Ovo sto igra Crna Gora je tragedija fudbala a atmosfera kao u pozoristu.....


Oni rezultati s pocetka kvalifikacija vjerovatno su bili plod slucajnosti. Neke stvari su se poklopile, bilo je malo euforije i onda je to naglo pocelo da pada.



Nisi ni blizu. Svaki bod koji je osvojen u kvalifikacijama je apsolutno zasluženo osvojen. Tim je igrao veoma oprezno, orjentišuci se više na cuvanje svog gola i onda preko Vucinica i Jovetica ugrožavao iz kontri protivnike. Posle izvanredne prve polovine kvalifikacija pomislili su da su bolji nego jesu i da mogu da diktiraju tempo i kroz nadigravanje dobijaju protivnike, ali to nije funkcionisalo.

Sinoc protiv Ceške su odigrali bojažljivo prvo poluvrijeme cuvajuci se da ne prime gol, ali su zato u drugom trebali 3 da im daju. Ceška bukvalno nije postojala. Ukupni rezultat je okrutan i nekome ko nije gledao utakmice 3:0 ce izgledati kao razbijanje, ali pravo stanje nije ni blizu tome. Ceška je jednostavno bila iskusnija i iskoristila naše greške, dok je njima Ceh vadio kestenje iz vatre kad god je bilo gusto.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16825 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/11/2011 : 18:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Pa na kraju si i sam rekao isto što i ja. Neke stvari su se poklopile, nekog kvaliteta tu i nema. I Estonija je igrala oprezno, ali bar je u tim njihovim pobjedama videno nekoliko predivnih golova.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2011 : 18:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Ja kažem zasluženo, ti kažeš slucajnost. Da, slažem se, isto smo rekli.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/11/2011 : 19:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor12

Mislim da ce ovakav biti ždrijeb.

A:
Poljska
Italija
Grcka
Francuska

B:
Nizozemska
Rusija
Portugal
Irska

C:
Španjolska
Engleska
Švedska
Danska

D:
Ukrajina
Njemacka
Hrvatska
Ceška

100% cemo završiti u grupi sa Njemackom, a sigurno cemo izbjeci Španjolsku.



Ti si ustvari Milan Tarot, znao sam
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/11/2011 : 19:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Pogodio sam barem da ce BIH dati gol, ko bi pomislio da ce fasovati šesticu...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16825 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/11/2011 : 19:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Beren

Ja kažem zasluženo, ti kažeš slucajnost. Da, slažem se, isto smo rekli.


Da je to tako, ne bi u drugom dijelu kvalifikacija bili onakvi rezultati.

Bilo kako bilo, nema kvaliteta. Srbija je na papiru kvalitetnija, ali pristup je sve vrijeme bio loš.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2011 : 19:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Crna Gora je igrala odlicno dok Dejo opet nije poceo da izigrava serifa.

Ti rezultati su mahom izazvani cinjenicom da je unet nesklad u igracku grupu promenom selektora i dovodjenjem Brnovica, kojeg je jedan drugi crnogorac dosta dugo drzao u reprezentaciji kumovskom vezom (a ne bi me cudilo da je i ovde urgirano slicno). Taj Brnovic, nista drugo nije mogao ni da uradi sem da se elegantno preda iskusnijim cesima.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2011 : 19:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Beren

Ja kažem zasluženo, ti kažeš slucajnost. Da, slažem se, isto smo rekli.


Da je to tako, ne bi u drugom dijelu kvalifikacija bili onakvi rezultati.

Bilo kako bilo, nema kvaliteta. Srbija je na papiru kvalitetnija, ali pristup je sve vrijeme bio loš.



U drugom dijelu su bile samo tri takmicarske utakmice i jedini pravi kiks je remi kod kuce protiv Bugara. Poraz od Velsa u gostima, koji je nakon toga zaredao sa pobjedama, i remi sa Engleskom nisu neki neuspjesi. Ali, naravno, uvijek može bolje.

Ovo "na papiru" okaci macku o rep. Teren je jedino mjerilo, a tu smo vidjeli realnu vrijednost.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 16/11/2011 20:03:40
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 16/11/2011 : 20:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Beren

E da, u drugom dijelu su bile samo tri takmicarske utakmice i jedini pravi kiks je remi kod kuce protiv Bugara. Poraz od Velsa u gostima, koji je nakon toga zaredao sa pobjedama, i remi sa Engleskom nisu neuspjesi.


Tacno tako.
Vezano za postove gore,kvalitet na papiru ne znaci ama baš ništa.Gdje ceš boljih primjera od Estonije i konduktera iz Šamroka?
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/11/2011 : 21:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ja nisam ni ocekivao da se može proci portugal, tako da nisam previše razocaran. razocaran sam bio poslije utakmice sa francuskom, to je bila šansa.

realno, najgoreg moguceg protivnika smo dobili u baražu. poslije španije, nema goreg, odnosno nezgodnijeng.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Nedo
New Member

Bosnia and Herzegovina
241 Posts

Member since 13/12/2001

Posted - 16/11/2011 : 21:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Nedo a Private Message
Portugal se mogao proci ali za to trebaju bolji igraci (fizicki jaci, brži, eksplozivniji). Kod nas imaš 5 igraca u vezi i svima radijus kretanja 30 metara. Ne mogu vjerovati da ih Danska 2 puta šalje u baraž, cak ih je i Norveška pobjedila. Nisu bauk ali jednostavno naša ekipa nema pravi nacin da iskoristi njihove slabosti kojih svakako ima.

Ni policiji nije lako...narod ima tvrda ledja.
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 17/11/2011 : 01:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Nedo je sve rekao. Fizicka nemoc je bio glavni dojam sinocnje utakmice. Nema duela, nema otkrivanja. Djelovalo je kao da Portugal ima 15, a mi 8 igraca. Da nas Stark u par navrata nije pocastio (gol Spahica iz ofsajda i nedosuden jedanaesterac nakon igranja rukom Saše Papca), mogli smo proci k'o Rusi prije par godina (7:1).

Realnost je i ta da nas je nesreca pratila u ždrijebu baraža. Izgledi da dobijemo najgoreg suparnika su bili 1:4 i to se desilo. Držim da smo po kvaliteti druga reprezentacija baraža i da bismo protiv svih ostalih suparnika (pogotovo protiv Ceške i Irske) bili favoriti. Sa Hrvatskom bi, u najgorem slucaju, izgledi bili 50:50.

Licno, najviše mi je žao Elvira Rahimica, fenomenalnog igraca i ljudinu koja ce itekako faliti u narednim ciklusima. Nadam se da njegov vjerovatni oproštaj od državnog dresa nece biti onako poguban kao što je za Hrvatsku bio oproštaj Nike Kovaca.

Što se Portugala tice, njima je po kvaliteti mjesto u nokaut-rundama Evropskog prvenstva. Slabiji su od Španije, Njemacke i Holandije, s tim da su Špance natamburali prošle godine 4:0 u prijateljskoj utakmici, a Holandiju prilicno redovno izbacuju na velikim takmicenjima (unazad desetak godina su ih mlatnuli dvaput na velikim takmicenjima - EURO 2004 i SP 2006 - i jednom u kvalifikacijama - SP 2002). Nijemci su im "crna macka". Da imaju boljeg centarfora od Postige, mogli bi pucati i na naslov prvaka. Ako takvog ne izmisle, valja im se uzdati u fantasticna krila. Šta god ko mislio o Cristianu Ronaldu, radi se o velikom, velikom igracu.

Potpis.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000