forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Uci, sine, da ne bi radio...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

nemanja93
Senior Member



Serbia
2436 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/09/2010 : 15:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
Uci, sine, da ne bi radio! Ova recenica i dalje izlazi iz usta neupucenih i neukih roditelja koji su se u tvojim godinama zajebavali sve da pršti, a tebi uvaljuju pricu kako treba da sediš i sticeš dioptriju da bi te komšije i šira rodbina cenili kad budeš u njihovim godinama, odnosno kad ti se više ne bude diz’o ili... kako to vec ide kod onog drugog pola. Ti se dvoumiš da li da upišeš vožnju za C kategoriju ili fakultet, na životnoj si raskrsnici i zato razmisli dobro! Nacini jedini pravi izbor i dovati se volana, jer od indeksa se niko nije 'leba najeo! Ali... Ako su te matorci baš smorili, ili si baš toliko ocajan da ne znaš šta ceš sa sobom i s predsobljem, pa si navro baš na fakultet, eto, mi mislimo i na tebe...

Ekonomski fakultet.

Strateški na najboljem mestu, takoreci u krugu Picinog parka. U blizini se nalaze dva vida štajgi, ona za vozove, širim narodnim masama poznatija kao železnicka, i ona druga, buska. Idealno za studente iz provincije. Kafane je suvišno i spominjati; od bifea na BAS-u do Meka na Zelenjaku... I soba se da jeftino naci, u Gavrila Principa, bez klime, ali s kolekcijom venericnih bolesti na posteljini. I Sava je blizu, ako padneš ispit, pa se deprimiraš, moš da ripiš u nju.
Sve u svemu, visokoškolska ustanova s naglašenim potencijalima. Iako u ovoj zemlji, cija je ekonomija milenijumima u kurcu, na birou came šleperi nezaposlenih ekonomista, svake godine buljuci brucoša pohrle baš na ovaj faks. Medu tim studentima je znatan broj studentkinja što može biti i najveca preporuka da se upišeš na ekonomiju.
Nije baš neko smaranje završiti ga, cak znam nekolicinu polupismenih pijanaca koji su ovaj fakultet upisali da ne bi išli u vojsku, al’ su vec na prvoj godini doživljavali katarzu da je jedan cak i magistrir’o (poginuo na Ibarskoj magistrali... ali mu je u gepeku stvarno bila magistarska teza)!
Cime ceš se baviti kad završiš... Koga je to briga.

Pravni!!!

Moraš da se cimaš do Bulevara, al’ jebo ga ti, moraš se potruditi da bi upisao faks. I to kakav. Koleginica pravnica ima bataljona kako bi rekao eminentni umetnik Ekrem Jevric i ako ne kresneš nešto do kraja prvog semestra... Zreo si za ETF!
Kvantitet je svakako propracen kvalitetom za one zadrte izbirljivce. O kafanama i kaficima, restoranima i slicnim ugostiteljskim objektima ne treba posebno razglabati jer ih duž bulevara, okren'o ti gore ili dole, ima saso mange, od onih gde poziraš šmrcuci neku šatro kafu u fildžanu velicine naprstka, do onih gde se u opuštenoj atmosferi možeš nacefleisati pivom il’ žestinom, prepirati se oko fudbala i politike i, kako dolikuje valjanom Srbinu, zapodenuti poštenu kavgu.
Ima tu u okolini i mogucnosti da zaradiš neki dinar, ono kao u americkim filmovima, studiraš i zaraduješ, pa posle svojim klincima serendaš kako si se sam izdržav’o za vreme studija. Ne, ništa preko omladinske ili studentskih organizacija, Skoja i to... Mislio sam na kladionice... i kazino.
Prevoz je do jaja, mož stici gde ’oceš odatle, a uz malo srece postoji mogucnost da se uvališ u neku pristojnu gajbu za sitan novac (300 do 400 jura), sa sve cimerkama oko šipke. Doduše, ni studentski domovi nisu preko sveta, ima jedan cak na frtalj cuke peškeom od faksa. A šta ceš raditi kad ga završiš... Eee, sine, prvo da ga završiš, što rek’o tvoj cale, a posle cemo lako. Možeš, recimo, da položiš i pravosudni, pa otvoriš advokatsku praksu i nastaviš da se družiš sa ekipom iz kraja zastupajuci ih u specijalnom sudu. Znaci, spojiš lepo i korisno.


ETF!

Da razjasnimo šta znaci skracenica: Ekstremno Težak Fakultet iliti E Trebo sam Fon. Ako li se nekim neobjašnjivim porivom odluciš za ovu ustanovu, nici ce ti treci testis na potiljku i na njemu ceš dobiti kilu od ucenja, vežbi i predavanja. Dalje te necu ohrabrivati da upišeš ovaj faks. I on je stacioniran u Bulevaru u istoj zgradi s nekolicinom drugih fakulteta na kojima ima cak i žena. Ako ti treba potvrda da poseduješ mozak i da umeš svrsishodno da ga upotrebljavaš, onda je ovo pravo mesto za tebe, ali pored navedenog treceg testisa navuci ceš i dioptriju, tikove... e, venericne bolesti neceš. Šta ceš raditi kad ga završiš? Ideš u inostranstvo! Tamo ETF, kažu, listom priznaju, a i nisi se valjda školovao da ostaneš ovde?

Arhitektura.

Nem pojma, kao nešto se crta, praviš neke makete, ko na Oto-u u osnovnoj i tako to, a kažu da je teško. U istoj je zgradi gde je i prethodni otegljivac testisa od fakulteta. Kažu ljudi da su Turci pobili sve kreativne srpske arhitekte, pa od Studenice na ovamo niko nije napravio lepu gradevinu. Ako želiš da to promeniš, a ti upiši ovaj faks. Inace, studenti ove visokoškolske ustanove se poznaju po bazukama na ledima koje nesmetano nose po javnom prevozu i njima terorišu ostale putnike, ništa manje nego babe guznjace ili ponocni onanicari.
Kad ga završiš... ono, možda i nadeš posao, ali kome trebaju arhitetke u Srbiji, zemlji gde je posle košarke i vaterpola najpopularniji sport ko ce napraviti vecu, ružniju i nesvrsishodniju kucu! Bakin arhitetka! Ljubi ga baka, ti ceš njoj kucu da sazidaš zajedno s drugim koji je upisao...

Gradevina!

Iznenadio si se što za gradevinu treba faks?! A cale ti stalno pric'o kako ceš završiti na gradevini! Znaci fakultet ti ne gine. I ova ustanova se nalazi na adresi prethodne dve, pa se možeš družiti s buducim arhitektama i inženjerima... suuuper! Ovde ceš postati bakin inžinjer, pa onda ceš diplomirati, pa ceš biti gradevinski inženjer vaistinu, voljen i štovan, al' se neš ovde oženiti. Na ovom, kao i na prethodna dva fakulteta, kažu skocila školarina jer su im napravili prozore koji gledaju na Pravni... Fora, a? U svakom slucaju, nije sve tako crno, u podrumu je KST!
S druge strane je Mašinac. Mislim, ne znam šta ti to treba. U stvari, možda je i dobar izbor. Tu uvek ostane slobodnih mesta, pa ne moraš da kriziraš oko rezultata prijemnog i slicno. Ako ti je neko od starijih jarana drobio o nekim ribama... produži dalje niz Ruzveltovu i probaj na Teološkom, šanse su ti slicne.

Teološki.

Ako si baš karakter i znaš šta hoceš u životu, ili pak navijaš za OFK Beograd. Dunav je blizu, al nije hrišcanski sebi oduzimati život, zato kad padneš ispit... Srbin si, snadi se.
Kažu ljudi da nije jednostavno završiti ovu visokoškolsku ustanovu, al' kad ga završiš, još sa desetkom iz crkvenog pojanja, Bog da te vidi! Svadbica, sa'ranica, krštenje, pleckica... A ako ništa od toga, stadion je tu.


PMF.

Prava Misterija Fakultet... to sam sad izmislio. U stvari, još Deniken je izneo teoriju, a Foks Molder potvrdio da ova skracenica znaci: Picke Mnogo Fale, ali mi smo mišljenja da je realnije, a uz to i manje vulgarno: Pa Mogo sam FON. Ako je za prethodnu akademsku ustanovu kljucna rec parohija, ovde je to dioptrija. Nije mnogo težak... samo treba biti uporan, jer dužina studiranja je ogranicena preostalim godinama života i još ako te potera šara na kraju možeš dobiti 3C, što je u ovoj ustanovi bitnije od diplome. Kako šta je 3C? Caknut, corav, celav!

Medecina, ako 'oceš da aperišeš ljude...

Dakle, medicina. Ako si kao mali pilicima kido glave, samoinicijativno seciro žabe i detaljno pregledao devojcice iz komšiluka ono kao: doktore, boli me grlo! Hmmm, da, da... skinite gacice...
Ova visokoškolska sado-mazo ustanova je više nego adekvatna za razvoj tvojih manijakalnih poriva. Sado-mazo, zašto? Evo odgovora: prvo, moraš biti debeo mazohista da upišeš nešto ovoga tipa, gde ceš minimum šest najboljih godina provesti samo slušajuci i štrebajuci materiju koja nikog živog ne interesuje, a da je pri tom cist!
Zatim, treba ti još minimum godinu dana da ispolažeš ispite do kraja, pa onda šest meseci staža koji niko nece da ti plati, pa onda još godinu-dve traženja posla, pa nekoliko godina da sakupiš staž, e onda tek nastupa spektakl pod nazivom specijalizacija, i to ukoliko se potrefi da baš u tom domu zdravlja ili pak bolnici fali... specijalista opšte prakse!!! A ti hteo da budeš ginekolog!!! I to traje nekoliko godinica i eto! Kvalifikovao si se da od mazohiste postaneš ono za šta si se i školovao: sadista! Još ako si srecne ruke pa specijaliziraš hirurgiju, ortopediju, ginekologiju... vaaaau! Uglavnom, dobro ceš proci, naši ljudi mnogo vole lekare koje još i nazivaju doktorima, pa im donose rakiju, beli mrs, razne vrste pecenja, ono jagnjece i prasece, ali i pecenje pri mokrenju i ostale vidove mita i korupcije. Ako baš nisi siguran kako ce ti ležati ovo zanimanje, probaj da se obuceš u beli mantil ili zelenu bluzu razdrljenih grudi, obuj klompe i meti stetoskop oko vrata, ako izgledaš ko nadrkani kreten... zreo si za medicinu! I naravno, kad te baka pita šta ceš da studiraš, a ti joj kažeš medicinu, njenoj sreci nema kraj. Nanin doktor, joj... on ce nanu da aperiše. A kud ceš, nesrecnice, kad specijaliziraš ginekologiju, kud ceš onda s babom? Šta što sam zapeo s ginekologijom? Pa svi koji upišu medicinu, krajnji cilj im je ginekologija. Ostale grane medicine su kolateralna šteta.

Stomatologija!

Slicno ko medicina, samo precica do uzimanja para. Privatna praksa je konza, narocito u zemlji gde se zubi peru o Ðurdevdanu i Svetom Nikoli (u prvom slucaju pre slave, tad ti pada redovni servis usta, a u drugom slucaju da se ne osecaš na ribu), i gde je obicaj pobiti se oko najbanalnije nesinhronizacije argumenata (tu stradaju kecevi i dvojke gore, kao i vilica), ali i otvarati pivo zubima (dvojka i trojka dole desno, okuzalno).
Kao i na medicini, postoji verovatnoca da ti niknu treci zubi dok završiš faks. Ali, u svakoj nesreci postoji tracak svetlosti: zamisli koleginice u belim mantilima... mmmmmmmmm... Ja zamislio!

Veterina!

Još smo na polju medicine. Isto što važi za prethodna dva belomantilaška udruženja, više-manje se može primeniti i na ovo. Jedino što ovde pacijent ne može da ti kaže: doktore, boli me grlo (osim nekih vrsta papagaja, bez rime, molicu), ali je takode besmisleno da im ti kažeš: skinite gacice!
Utoliko je ovaj vid medicine teži. Ali, ciniceš mnoga dobra dela i mnogim životinjama ceš priciniti zadovoljstvo, narocito onim kravama koje osemeniš. Kao i medicina i stomatologija, sve je to tu negde od Autokomande pa ka Slaviji, još nije utvrdeno gde sve. U glavnom, ima kafana, kafica, cuvenih restorana, ali oni nisu za studente, kao i veliki broj nadvožnjaka na obližnjem autoputu sa kojih se moš komotno strmeknuti na kolovoz pod Skaniju koju vozi neko ko nije mnogo eksperimentisao u životu! Nanin marveni lekar.

Farmacija!

Mnogo žena, još više hemikalija. Za pojedine ljude raj na zemlji! Ako si muško, a tako se i osecaš, upiši ovo, pa taman ga i ne završio, a to je teško jer su bate ovde zašticene k'o beli medvedi jer su deficitarna roba. U muvanju lako možeš da racunaš na sažaljenje, to je baš kul.
Studiraceš ga trista godine, taman kad ga završiš biceš u godinama kada se postaje direktor farmaceutske kuce, pa ce ti to i biti poziv sve do penzije, koju ceš provesti vodeci sopstvenu farmaceutsku kompaniju... Keve mi.
Ako si slucajno žena, suprotnog pola... završiceš faks i radiceš k'o trgovac, samo u belom mantilu, valjaceš tampone, uloške, kurtone, klompe i preparate protiv seboreje i peruti, ukoliko ne smisliš mast protiv smrti! Što se samog studiranja tice, nije lako, al' je ispunjeno sporadicnim lepotama tipa: vežbe iz organske hemije, negde pred kraj, oko devet-deset, uvece, a ti i tvoja koleginica u crvenim cipelicama na štiklu i kratkom belom mantilicu, mirišete etar... Inace, zgrada fakulteta se nalazi u tri lepe materine, negde pod Avalom i lici na one klinike u planinama gde se kradu organi, kao u filmovima s kraja sedamdesetih.
U komšiluku se nalaze ustanove u kojima se eksperimentiše na životinjama, skladište opasne materije, a ima i jedan dobar automehanicar... i to je to. Ideš dvajespeticom do kraja, a onda dva dana jahanja odmornim konjem, uzbrdo i tu si! Nanina apotekarica il' u tvom slucaju apotekar...

Saobracajni fakultet.

Preko puta studentskog doma, što mu je i jedina dobra fora. Mada možeš spojiti lepo i korisno, završiti recimo drumski saobracaj, a onda to sinhronizovati sa c kategorijom koju poseduješ i kurciti se medu kolegama kamiondžijama da si najškolovaniji. Možeš i diplomu da okaciš u kabinu umesto Džene Džejmison, da se Tito Ortiz ne ljuti! U svakom slucaju, fakultet nije baš lagan, ali ima dobra pekara u blizini (odlican 'lebac, još bolje pogace). Ima cak i žena na fakultetu, provereno! A cak i da nema, farmacija je blizu, na svega cetvrt svetlosne godine odatle, za one koji studiraju avio-saobracaj, to je hmhm dim.
Postavlja se pitanje, šta da kažeš babi kad te pita: šta ceš biti kad završiš? Jebiga, baba, zaposlicu se u muriji, pa kad bude privatizacija, kupim raskrsnicu i šljakam privatno! Ne pominji PTT smer, tražice da joj ti licno donosiš penziju na gajbu.

FON!

Fakultet ozbiljnog foliranja... Šalim se. Fakultet opuštenih nauka. Na mnogo finom mestu, u mnogo lepom kraju, tamo je kvadrat i po dve hiljade jura!!! Al' to nije tema današnjeg razgovora. Istina je da se zgrada nalazi na strateški veoma znacajnom mestu, toj cinjenici u prilog govori i podatak da se u sklopu ovog fakulteta našao i nemacki bunker iz drugog svetskog rata odakle su ovi nadgledali saobracaj na avalskom drumu! Ima tu i pumpa i stovarište i neke brvnare, barake... kad ono kafici!
U jednom trenutku okolina FON-a je pretila da postane nova silikonska dolina, u ovom slucaju silikonsko brdo. U blizini ima i privatnih studentskih domova za nobles studente, mada, baš te zabole, jer s FON-a moš stici i uteci gde god da ti se cefne za po cuke, MAXIMum. Hocu reci, dobro je povezan kojekakvim autobuskim, a o tramvajskim linijama da ne pricamo. Jedini je problem odluciti se oceš li u bulevar na bas ili u Vojvode stepe na trambelaj. Tokom ove filozofske dvojbe svratiš u kafic da razmisliš i... odeš uvece kuci taksijem mrtav pijan i od ucenja ništa! A studiranje? Pa... Ima nekoliko bitnih stavki koje covek ne sme da zaobide opisujuci ovu... pa hajdemo reci visokoškolsku ustanovu. Prvo, kada su koleginice u pitanju, što je i najbitnije, razlikujemo dve vrste studentkinja FON-a. Fonfoncice i fonulje. Razliku je suvišno predocavati. Al' aj sad... jedne oce, druge nece, il' su dobile. Drugo, postoje tri kljucna pitanja koje studenti FON-a postavljaju jedni drugima: 1) Koja si godina? 2) Koji put? i kljucno pitanje 3) S kog si se faksa prebacio? Kad te nana upita šta si upisao, a ti kažeš FON, ona ce nonšalantno: ma boli te kurac!

FPN!

FON-ovcima ova skracenica znaci Fakultet Preko puta Našeg, ali ce mnogi u ovoj zlokobnoj skracenici videti sledece: Fakultet Propalih Nauka. Kad ga upišeš, misliš da ceš postati diplomirani politikolog, a kad daš zadnji ispit i uz obilno prejedanje i nalivanje kojekakvim alkoholnim napicima odbraniš diplomski, shvatiš da si postao deprimirani politikolog. Neko je negde napisao da tamo idu nafrakane štreberke koje su u gimnaziji imale prosek 5,1 i tripuju se da ce postati novinarke, a da im se studiranje svodi na ispijanje kafe sa šlagom koji im placa neki kolega pacenik.
Ne znam kakvih je frustrirajucih iskustava imao pisac takvih kleveta, jer da nije politickih nauka, mnoge intelektualne gromade naše prestonice bi ostale uskracene za nicim izazvano i neopravdano seksualno iskustvo. A i ne idu tu samo nadrndane novinarke po znanje, ima tu i politikološko-udbaški smer, pa smer za socijalne slucajeve, pa medunarodni odnosi, što bi prost narod rek'o diplomatija... ovi poslednji završe hapseci ortake po ulici s kojima su doskoro pili i duvali po parkovima.
Oni koji uspeju u životu pišu za Maksim! Jer da su hteli stvarno da se bave medunarodnim odnosima, upisali bi biologiju. Prosek studiranja je lakše izraziti u klingonskom racunanju vremena, ali ima tu i lepih stvari. Naime, ova ustanova je nekada mogla da se pohvali sa cetiri kafane unutar svojih zidina, a u bar jednoj su se mogli slušati narodnjaci!
Kad upišeš ovaj fakultet, a baka te pita, pa šta ceš da budeš kad ostariš i završiš ga, ti joj kažeš: Novinar, bako. Ona samo slegne ramenima i kaže: Ako sine, samo gledaj da ti trafika bude blizu kuce!

DIF.

Neutvrdeno znacenje skracenice, ali to ti je ko da studiraš fizicko! U stvari, upuceni vele da ovo znaci Da Imam Fakultet. Znaš vec ono, trce dva difovca na adi, tek ce ti jedan; E brate, ajmo na pice, dosta smo ucili. A jednom je pisac ovih redova igrao basket sa dvojicom difovaca koji su jedan od drugoga tražili loptu na sledeci nacin: Baci mi skriptu! Možda su to ista dvojica! Aj cik kaži babi da studiraš DIF!

Poljoprivredni fakultet!

Jedino što bi ti mi preporucili! Nauciceš svašta za šta te je ranije baš boleo lakat, pa ceš sa ortacima u kraju da uzgajaš vinovu lozu, sadiš šljive, a moci ceš da poseješ ektar i dvajes ari gandže i da inspektoru sa FPN serviraš pricu kako ti je to diplomski rad, a da ce posle toga zajedno sve da popušite.
Saznaceš i kako se pcele razmnožavaju, jabuke orezuju, zaliva konoplja, uzgaja mak, i zbog cega je biljka koke lekovita. Babi kad kažeš da studiraš poljoprivredu... oterace te u tri majcine, jer sve je to ona mogla da te poduci, narocito ono oko konoplje.

Recnik pojmova:

Brucoš: Onaj što nije položio ni jedan ispit i nije kresno ništa, ni koleginicu ni kolegu, ni profesora ni profesorku. Džaba ode školarina! Neki ljudi doktoriraju kao brucoši.
Brucoškinja: Bice ženskog pola željno novih poznanstava i spoznavanja svih lepota velegrada, narocito tebe... al za malo.
Kolokvijum: Ono što imaš sutra kad treba nekog da ispališ.
Ispit: Ono što imaš prekosutra kad treba nekog da ispališ, a mnogo je dosadan!
Skripta: Skup poluinformacija kojima je prepricana knjiga iz odredenog predmeta, na veoma loš nacin, a cega se hvataš kad hoceš da zbrkaš šesticu nabrzaka. Rezultat je obicno: moša!
Apsolvent: Crnogorac od 37 ljeta.
Diplomski: Tacka na j.
Posao: Ono od cega se izdržavaju ljudi kad završe fakultet, ali u nekoj drugoj zem

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 22/09/2010 : 15:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Da sam bar ovo vidio prije nego sam birao fax........:):):):):):):):):):):):):):):):):)

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 22/09/2010 : 15:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message

Ja,srecom,nisam dobacio do te visoke ckole...
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 22/09/2010 : 15:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message
Kamo filozofski(moj) fax? E to je prica za sebe... To je "Uci sine kol'ko 'oces,svejedno neces imati gde da radis." :-)

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/09/2010 : 16:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by azra x.

Kamo filozofski(moj) fax? E to je prica za sebe... To je "Uci sine kol'ko 'oces,svejedno neces imati gde da radis." :-)




http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/09/2010 : 16:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
DIF.
Neutvrdeno znacenje skracenice, ali to ti je ko da studiraš fizicko

DIF je ili "Debili imaju fizicko" ili "Debili igraju fudbal"

quote:
Kamo filozofski(moj) fax? E to je prica za sebe... To je "Uci sine kol'ko 'oces,svejedno neces imati gde da radis." :-)

'em sto nista ne naucis, em sto nemas gde da se zaposlis.


quote:
ETF!

Da razjasnimo šta znaci skracenica: Ekstremno Težak Fakultet iliti E Trebo sam Fon. Ako li se nekim neobjašnjivim porivom odluciš za ovu ustanovu, nici ce ti treci testis na potiljku i na njemu ceš dobiti kilu od ucenja, vežbi i predavanja.


E bre, nije istina. Evo, ja sam na ETFu, upravo sinoc zavrsih projekat iz Operativnih Sistema posle jedva mesec dana kucanja, i nije mi nist1000110010100111000010100011110


(inace, vec video ovo ranije)

Edited by - Grujah. on 22/09/2010 16:35:58
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/09/2010 : 16:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
DIF.
Neutvrdeno znacenje skracenice, ali to ti je ko da studiraš fizicko

DIF je ili "Debili imaju fizicko" ili "Debili igraju fudbal"



...ili "D' imam fakultet"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/09/2010 : 16:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
s teološkin nemoš falit

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/09/2010 : 16:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

s teološkin nemoš falit



Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 22/09/2010 : 19:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
ETF-Telekomunikacije ftw:D bogami ima i žeMskinja:D
Go to Top of Page

Hamzinho
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
13 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/09/2010 : 20:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Hamzinho a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

ETF-Telekomunikacije ftw:D bogami ima i žeMskinja:D



ETF-ovci TK svuda...




Pa naopako, j..o ga ti, ova vamo, ova vamo. To ti je lijeva. Tako je brate, ova drzavna u sredinu, partijska desno, republicka ovamo lijevo, molim te. Nije to, to ti je desno, j...m te u glavu. Vamo dodji. A vidi mahnita momka. Obrnuto, hajvanu jedan, koja ti je desna, znas li? A hajvana Boze dragi, sta je ovo?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/09/2010 : 21:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja sam poslusao savjet
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/09/2010 : 21:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
uci sine da ne bi radio - upiši fakultet, studiraj jedno tridesetak godina tako da ništa ne radiš i onda u penziju:))

Ovo su osnove programa "S faksa u penziju"

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16328 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 22/09/2010 : 21:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by azra x.

Kamo filozofski(moj) fax? E to je prica za sebe... To je "Uci sine kol'ko 'oces,svejedno neces imati gde da radis." :-)



Pozdrav koleginice, uvericu se i ja uskoro u to.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 22/09/2010 21:37:36
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2436 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/09/2010 : 21:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

ja sam poslusao savjet



Koji?

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 22/09/2010 : 21:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message
quote:

Pozdrav koleginice, uvericu se i ja uskoro u to.



Dobrodosao,kolega! ma dobar je to izbor,ja znam da necu zazaliti sto sam ga upisala cak i kad ne budem imala 'leba da jedem. A ovo sto neko rece da nista ne naucis... ko nece da uci,ni na Oksfodu i Harvardu se nece dovoljno obrazovati.

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2436 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/09/2010 : 21:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.


E bre, nije istina. Evo, ja sam na ETFu, upravo sinoc zavrsih projekat iz Operativnih Sistema posle jedva mesec dana kucanja, i nije mi nist1000110010100111000010100011110







Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2436 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/09/2010 : 21:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
quote:
Originally posted by azra x.

quote:

Pozdrav koleginice, uvericu se i ja uskoro u to.



Dobrodosao,kolega! ma dobar je to izbor,ja znam da necu zazaliti sto sam ga upisala cak i kad ne budem imala 'leba da jedem. A ovo sto neko rece da nista ne naucis... ko nece da uci,ni na Oksfodu i Harvardu se nece dovoljno obrazovati.



Svete reci,oduvek bilo
I sta posle ovoga da treba da upise neki srednjoskolac?Teologija mi zvuci primamljivo

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16328 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 22/09/2010 : 22:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
azra x.,

hvala
Slazem se sa ovim sto si napisala.
Konacno sam upisao ono sto volim (istoriju), nadam se da ce mi ici, trudicu se koliko mogu. Dosta je lakse kada te zanima ono sto ucis, tako da, videcu kako ce sve to izgledati.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 22/09/2010 22:01:20
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16785 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/09/2010 : 22:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by azra x.

quote:

Pozdrav koleginice, uvericu se i ja uskoro u to.



Dobrodosao,kolega! ma dobar je to izbor,ja znam da necu zazaliti sto sam ga upisala cak i kad ne budem imala 'leba da jedem. A ovo sto neko rece da nista ne naucis... ko nece da uci,ni na Oksfodu i Harvardu se nece dovoljno obrazovati.


Pa jeste cinjenica da mnogi ništa ne nauce, ali slažem se s tim da ne bi naucili ni bilo gdje drugo. Samo mislim da ni bilo gdje drugo s takvim znanjem ne bi završili fakultet.

A što se tice posla, pa danas možda samo ko završi matematiku i fiziku može da se nada sigurnom zaposlenju.
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 23/09/2010 : 01:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb

azra x.,

hvala
Slazem se sa ovim sto si napisala.
Konacno sam upisao ono sto volim (istoriju), nadam se da ce mi ici, trudicu se koliko mogu. Dosta je lakse kada te zanima ono sto ucis, tako da, videcu kako ce sve to izgledati.




Upravo tako,bitno je da volis i da te zanima ono sto ucis. Ja ni pri upisu u srednju(umetnicka,slikarski smer) ni na fax(filozofski,istorija umetnosti)nisam razmisljala o materijalnoj perspektivi i interesu,jer znam da cu uzivati radeci bilo koji posao u toj struci,nebitno koliko malo je placen.Nema para da to zamene...

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11375 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/09/2010 : 02:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Calebe, ne zezaj da si upisao istoriju? Bravo, kolega! Upao si u klub (cini mi se da ima bar 5-6 ljudi koji su studirali i studiraju istoriju).

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16328 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/09/2010 : 10:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
Jesam, hvala. Ima na forumu dosta istoricara

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 23/09/2010 : 11:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by Hamzinho

quote:
Originally posted by jasa

ETF-Telekomunikacije ftw:D bogami ima i žeMskinja:D



ETF-ovci TK svuda...





Mora malo:D
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 25/09/2010 : 20:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message
Obicno kažu prve tri godine faksa su najteže...A onda upišeš drugu...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16785 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/09/2010 : 21:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
I onda si na konju

To je nekad moglo.

Pa koliko ja znam, kod nas je vec neko vrijeme na snazi zakon da možeš ukupno dva puta obnavljati godinu (ukupno, ne jednu te istu), onda gubiš pravo na školovanje. Trebalo je to da uvedu i u Srbiji.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000