forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Treba li se Ludens više obracati svojim citaocima?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

teller
Advanced Member



Slovenia
18732 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/10/2010 : 21:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
bilo bi dobro ali nije nužno...nek samo izdavaju sve ko dosad,dodaju još Kapetana Mikija,ubrzaju Texa i to je to...
za ostalo ce se pobrinut Pheniks Expres,Darkwud,Veseli,Libellus........
cemu pricati o gradovima u oblacima pa riknuti? nek cute i rade ko dosad...
a da bi kad je potrebno(u slucaju HC Zagora)trebali nešto izustit, nije u pitanju....ali takvi su valjda oni...
Bernard cuti i radi, valjda je to recept koji daje plodove....zašto se zamarat i mijenjat navike zbog vjecitih gundala
koji ocekuju velike najave...što se mene tice, bio bi zadovoljan i da jednog dana Kapetan Miki osvane na kioscima a ja
o tome prije nisam cuo ni rijec...a pisma citatelja su prošlost, bar u današnje doba elektronskih sustava....
iz pouzdanih izvora znam da citaju forum pa tako neki kontakt i da mi zanj neznamo,postoji.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/10/2010 : 21:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
To me uvijek smetalo kod izdavaca. Slobodna Dalmacija je u pocetku pisala uvodnike (barem za Zagora), pa su ih poslije ukinuli. Vjerovatno se nikome iz redakcije nije dalo pisati, a ionako tko šljivi budale koje citaju stripove. Najgore mi je sada kada uzmem u ruke Zagor ekstra i ne samo da nema uvodnik nego nema ni onu stranicu na kojoj bi trebao biti uokviren naslov. Hladno do daske!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/10/2010 : 22:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Ajde Bernarde, nadi nekoga da nas uveseljava uvodnicima!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2010 : 22:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Opti

ih, prestali su oni marit za citaoce još od kad...


A ja sam prestao kupovati njihova izdanja.
Pa dobro svima...



pošteno

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2010 : 22:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by sawitch

Meni su ti predgovori i pogovori jedino bili zanimljivi u MM-u sa naslovima tipa "Sta je istina a sta fikcija u stripu"... Ostalo mi je totalno nepotrebno.. Bolje da daju neku lepu sliku junaka iz stripa koju necemo videti u stripovima, neku ilustraciju...



A strip citas li



samo ga uvodi zanimaju

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 04/10/2010 : 22:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Trebalo bi,definitivno mi nekad strip nije nesto dobar dok ne procitam uvodnik.Uvodnici kod VC su stvarno odlicni.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/10/2010 : 00:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Trebalo bi,definitivno mi nekad strip nije nesto dobar dok ne procitam uvodnik.Uvodnici kod VC su stvarno odlicni.



Tu se slažemo, samo što ce mi još malo trebati povecalo da bi ih mogao procitati, stari se
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 05/10/2010 : 01:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by okiboki

Trebalo bi,definitivno mi nekad strip nije nesto dobar dok ne procitam uvodnik.Uvodnici kod VC su stvarno odlicni.



Tu se slažemo, samo što ce mi još malo trebati povecalo da bi ih mogao procitati, stari se

Pa da sto vise stane

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
260 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 05/10/2010 : 09:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message
ako nikad nisu stavljali uvodnike ni ne trebaju. Meni ne nedostaju iako je Slobodna Dalmacija to cinila u pocetku. Svako izdanje je imalo uvodnik i pisma citatelja. Cak i svako orginalno Bonellijevo izdanje ima uvodnik na prvim stranicama. Zagor tutto je cak osim uvodnika imao galeriju likova na zadnjoj stranici..
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 05/10/2010 : 10:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Meni prijaju uvodnici. Nema tu mozda nekih bog zna kakvih informacija, i mozes da ih citas ako hoces, ako neces ne smetaju. Ono zasto volim uvodnike je ipak mali znak paznje prema kupcima, odnosno citaocima. Za te pare koje dajes izdavacu, on se potrudio da doda jos neku ekstra informaciju. Nama starijima mnogi uvodnici mozda izgledaju naivno, ali racunajte da neki klinac, koji nikad nije citao ZS i LMS u zivotu uzima strip u ruke. Dosta ima dobrih informacija za njega.

I na kraju, zamislite sta bi bilo da recimo VC nije u uvodniku najavio neka izdanja, odnosno usporenje nekih drugih stripova. Ovde bi bilo nagadjanja, spekulacija, pozivanja na bojkot i slicno.

Ovo je 21. vek, komuniciranje sa potrosacima je nesto najnormalnije za ovo doba. A da ne govorim o odgovaranju na mejlove i slicno. Ljudi znaju da ce na svako pitanje koje ih zanima biti odgovoreno, da njihove mejlove neko zaista cita.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

jimy1968
New Member



USA
124 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 05/10/2010 : 16:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jimy1968 a Private Message
nije da to zelim ali ako nastave ovako uskoro ce oni biti out of buisness
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/10/2010 : 16:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor12

Ovo mi je uvijek smetalo i tek sam se sada sjetio da ovo trebam napisati. Dobio sam izdanja od VC-a koja imaju uvodnike, tekstove i oni vrlo doprinose raspoloženju citatelja. Ludens to nikada nije imao, osim na pocetku.


Meni je uvijek draže kad postoji neki kontakt s citateljima. Nekako imam dojamm da tako misle na nas, s obzirom da im kupujemo izdanja. Tu za izdavaca dolaze problemi poput traženja suradnika koje nekako moraš platiti, pa onda angažman tempiranja i slaganja svega toga, dok je jednostavno izdavanje i neopterecivanje time briga manje. Originalni bonelli stripovi oduvijek imaju uvodne tekstove poštu, ili štogod.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 06/10/2010 : 02:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Volim citati uvodne tekstove,njavise sam uzivao kod Ken Parkera(Libellus / Fibra) stime da je i Ken najkvalitetniji strip od Bonellija sve se podudarilo osim kraja.
Kraj mi djeluje sadisticki(Ken u zatvoru).

Skrenuo sam steme,pitanje je bilo obracanje Ludensa ,svakako da bi bilo interesantno nesto procitati ali moze se prezivjeti i bez toga,ali me vise brinu otrcani stripovi sto izlaze od Ludensa a ko bajagi novi.
Linija na naslovnici i zadnjoj kao da je citan osam puta!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 06/10/2010 : 13:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Zagor12

Ovo mi je uvijek smetalo i tek sam se sada sjetio da ovo trebam napisati. Dobio sam izdanja od VC-a koja imaju uvodnike, tekstove i oni vrlo doprinose raspoloženju citatelja. Ludens to nikada nije imao, osim na pocetku.


Meni je uvijek draže kad postoji neki kontakt s citateljima. Nekako imam dojamm da tako misle na nas, s obzirom da im kupujemo izdanja. Tu za izdavaca dolaze problemi poput traženja suradnika koje nekako moraš platiti, pa onda angažman tempiranja i slaganja svega toga, dok je jednostavno izdavanje i neopterecivanje time briga manje. Originalni bonelli stripovi oduvijek imaju uvodne tekstove poštu, ili štogod.


Da, Bonelli ih napiše i uvijek napiše "Cari Amici" (dragi prijatelji).
Možda bi tako mogao Berni, makar samo za Zagora?

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/10/2010 : 13:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
ne bi škodilo tu i tamo pokoja rijec...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/10/2010 : 16:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor12
Da, Bonelli ih napiše i uvijek napiše "Cari Amici" (dragi prijatelji).


MOžda mi Berniju nismo dragi?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 06/10/2010 : 18:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Zagor12
Da, Bonelli ih napiše i uvijek napiše "Cari Amici" (dragi prijatelji).


MOžda mi Berniju nismo dragi?



Onda nek pocne sa: "Triperi dosadni, ne mogu da zivim od vas..."
Paznja je najvaznija, reci manje-vise.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 06/10/2010 : 18:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message
Meni uvodnici itekako pašu i jedna od svjetlijih strana VC. Do sad sam uzeo sve mrno i tex od VC i uživancija citati te uvodnike tako da kad se dode do tih brojeva bye bye Ludens da te isto kupujem, znaci vec gube kupca! Ne svida mi se iz Almanaha dodatke a i iz Zagora specijal da izbace...nimalo mi se ne svida. I u zadnje vrijeme im kvalitet tiska opada...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26455 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2010 : 20:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
sva srica pa imaju još ohoho godina ovim tempom do VC

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000