forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Edgar Alan Po pod obavezno!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 23/12/2010 : 08:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Posto je ceo Italijanski Strip svet na kolenima i u groznici za njim ,predlazem sledece.Ubaciti ovog lika kao pomocnika svakom junaku,pod obavezno.Posle Zagora i Magicnog vetra ludi smo i izgubljeni za ovom pojavom.A jos bolje da sve ne bi licelo na Latino serije gde gledas jednu a znas sve,jos bolje resenje je napraviti strip sa njim.Tako ce bar prestati tortura zvana zacin za svaku corbu,i ovciji sindrom kako jedna ovca tako sve za njom.Neka se okusa u sopstvenom stripu kao zaseban junak,ima odlican ambijent, cista gotika, moze da resava gomilu misterija a strip autori neka skoce sa mosta od muke.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/12/2010 : 11:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
'Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before.' - Edgar Allan Poe. Everyone knows that Poe created the detective genre, but few know he was a detective himself. Enter the world of Poe and follow the famous author of darkness as he tracks a supernatural killer ravaging the streets of Baltimore!


Majstore imas na tfaw.com ali je out of stock!! I ja ga mislim kupiti, Pozz!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/12/2010 : 13:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Taj lik u zagoru je izvrsno predstavljen.
Go to Top of Page

sofronije
Starting Member



79 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 23/12/2010 : 15:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sofronije a Private Message
Da ali zar ce svaki strip junak morati da gura tog Po-a.Neoriginalno je to furati neku temu do besvesti ili dok se ne izlize.

Pojedem nekad sebi sorc.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/12/2010 : 15:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
meni je vise muka od tog poa,
u zagoru je bio deset puta, a u magicnom je u svakom broju
dok mi je u zagoru vise manje ok, u magicnom mi je nevjerojatno dosadan i naporan
nadam se da ce ga vise odnijeti taj gavran :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/12/2010 : 16:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
ma u magicnom to uopce nije Poe vec mu samo lici

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/12/2010 : 18:02:53  Show Profile Show Extended Profile
U magicnom se covek zove Vili Richards, i novinar je, a zovu ga Po, samo zbog slicnosti...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/12/2010 : 19:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

meni je vise muka od tog poa,
u zagoru je bio deset puta, a u magicnom je u svakom broju
dok mi je u zagoru vise manje ok, u magicnom mi je nevjerojatno dosadan i naporan
nadam se da ce ga vise odnijeti taj gavran :)



meni je isto muka od njega, pogotovo na koji je nacin predstavljen u Zagoru.
Moj komentar sa recke Hellingen je ziv:

Epizoda stoji totalno u sjenci "Divova dobra i zla", moglo je sve ovo bolje da ispadne.
Boselli se nije najbolje snasao, pogotovo sto izgleda nije imao dobru ideju na veliki broj stranica pa je tako reci napravio tri price u jednoj.
1. Car orlova
2. Lutkar
3. Hellingen
Mislim da bi bilo efikasnije da su ovo bile tri odvojene i nepovezane epizode.
Bosellijevo odusevljenje sa E.A.Poeom je nerviralo. Napravio je od njega nekog superiornog tipa. Trebao je njegovu ulogu izvesti na drugaciji nacin, ili ga zamijeniti nekim drugim likom. Svaki put kada se Zagor u stripu divio poznatom piscu, bilo je nekako providno i nametnuto.
Boselli je covjek koji zna da napise dobre epizode, ali nije tip koji bi mogao napisati neku epsku epizodu.
Sve u svemu, nedostojan nasljednik "Divova dobra i zla".

Edited by - King Warrior on 23/12/2010 19:14:00
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 23/12/2010 : 19:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
quote:
Boselli je covjek koji zna da napise dobre epizode, ali nije tip koji bi mogao napisati neku epsku epizodu.



možda si i nešto pametno rekao u postu, ali ova glupost tako strši da je zasjenila sve ostalo...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/12/2010 : 20:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by piquet

quote:
Boselli je covjek koji zna da napise dobre epizode, ali nije tip koji bi mogao napisati neku epsku epizodu.



možda si i nešto pametno rekao u postu, ali ova glupost tako strši da je zasjenila sve ostalo...


jer?
navedi primjer
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/12/2010 : 20:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Bosellijeve epizode Texa Sjeverozapadni teritorij i Crveni vukovi smatram "epskima"...
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/12/2010 : 20:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Edgar Alan Po je svojim raznolikim poetskim darovima bio i ostao za americku knjizevnost ono sto za renesansno i kasnije umetnicko stvaralastvo znaci visestrani genije Leonarda da Vincija. Od ciste poezije do raznovrsnih pripovedackih modulacija, u sirokom rasponu je njegova knjizevna umetnost ostavila ne samo nezaobilazan trag nego je duboko obelezila horizonte pisanja kojima se okretala svojom bogatom invencijom i fantazijom.

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/12/2010 : 20:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by culfis

Edgar Alan Po je svojim raznolikim poetskim darovima bio i ostao za americku knjizevnost ono sto za renesansno i kasnije umetnicko stvaralastvo znaci visestrani genije Leonarda da Vincija. Od ciste poezije do raznovrsnih pripovedackih modulacija, u sirokom rasponu je njegova knjizevna umetnost ostavila ne samo nezaobilazan trag nego je duboko obelezila horizonte pisanja kojima se okretala svojom bogatom invencijom i fantazijom.



Jeste, Sekspir je jos veci, ali to nije razlog da od njega naprave mjesavinu nindže i James Bonda
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/12/2010 : 20:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by docA

U magicnom se covek zove Vili Richards, i novinar je, a zovu ga Po, samo zbog slicnosti...



ma to je to, drugo ime- ista stvar
pisac-novinar
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/12/2010 : 21:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
@ king
Meni ne smeta, ne dozivljavam to na taj nacin, ipak hvala onima koji misle da je EAP `vakim scenaristickim raubovanjima `oskrnavljen`...
Preimenovati naslov topika u EAP Superstar!

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 23/12/2010 22:33:03
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 23/12/2010 : 22:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Pa ja imam knjige Edgara Alana Poa vec 20 godina.Sve je pocelo sa filmom Pad Kuce Aser,pa onda kupim Arabeske i Groteske pa Gordona Pima i tako dalje.Ali ali sada sam doziveo da mi zgade jednog pisca kojeg sam voleo jos kao dete.Sto rece neko ovde napravise od coveka Nindza Kornjacu.Samo ime Po me nervira u stripu,sta koji moj legendarni pisac krhke gradje radi sa najvecim tabadzijama Divljeg Zapada.Evo sta, trpi silovanja raznih kretena koji vise nemaju sta da pisu,plasim se da Desanka Maksimovic ne upadne u neki strip i prebije nekog.Covek vise nije siguran ni u biblioteci.A Boseli je za mene jedna ogromna o.Velika nula od pisca,moze slobodno da kaze da je strip vratio u obdaniste-jaslice.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/12/2010 : 22:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
@REJS
Zasto su ti zgadili Poa, valjda ti se zgadio Boseli?

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 23/12/2010 : 22:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Da ali,mnogi nisu citali knjige i ogadice im se kako ga svi redom provlace kao krpu.Covek je veliki pisac i odkuda pravo losim scenaristima da ga blate.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 23/12/2010 : 23:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Secate li se sta je Zagor rekao Helingenu u nihovom poslednjem susretu.Nisi se pomirio sa porazom,nisi mogao da prihvatis da si konacno izgubio,zavaravao si se da je sve o.k a svo vreme si znao da je sve zavrseno u Akronjanskoj kabini.To je kultna recenica u svakom slucaju.Divovi Dobra i Zla su u sustini poslednji Zagorov strip,strip starog dobrog coveka iz mracne sume,koji je ziveo u svetu indijanaca,razbojnika gotskih kreatura,misterioznih dolina.Posle toga Zagorov klon izbacuje prst na cesti i pici na more.Pravac Meksiko,pa malo Severni Pol,pa Afrika a cujem da sa cika Bosellijem sakuplja pare da ide u Amazoniju,a posle putuju na mesec a onda na Mars itd.A Darkwood ko jebe,e pa ko ne shvati jednom da sve ima svoj pocetak i kraj onda nista ne shvata.I uvek sam mislio da je lepse izgoreti odmah nego tiho tinjati vecno.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/12/2010 : 23:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Da se ne zalecemo malo u previse akademsko, tamo gde mu mesto nije?
Ipak je u pitanju razocarenje u novije Zagorove epizode. Da je Boseli stvorio uspesan strip, verovatno bi i utisak bio drugaciji, pa bi prosla i teza da je Boseli strip posvetio Po-u, kao jednom od svojih knjizevnih uzora, sto mu je i bila namera.

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 23/12/2010 23:25:14
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/12/2010 : 23:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Ne znam samo cemu je Po u spec. agentu zasluzio ikakvu javnu debatu.

Edited by - kasper on 23/12/2010 23:34:15
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/12/2010 : 23:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Bolje debata o Po-u, Zagoru i Boseliju, nego II stripovski rat!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/12/2010 : 23:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
quote:
Originally posted by culfis

Bolje debata o Po-u, Zagoru i Boseliju, nego II stripovski rat!



Mda, muski svet mora necim da se zaludjuje, sto je sa strane gledano potpuno bespredmetno. Istina

http://www.zagor.it/auto/scheda_speciale?collana=30&numero=13&subnum=0

Edited by - kasper on 24/12/2010 00:01:39
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 24/12/2010 : 00:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Lepo ja rekoh EAP Superstar!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/12/2010 : 00:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
A taman sam bio zaboravio tog glupog Spec. agenta, al eto....
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 24/12/2010 : 08:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Dobro nije glup,recimo da je samo dosta naivan i smesan.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000