forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Umire li strip?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 14/11/2002 : 22:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
definitivno silazna putanja

Go to Top of Page

sAdam
Junior Member



Croatia
346 Posts

Member since 29/06/2002

Posted - 14/11/2002 : 23:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sAdam an ICQ Message  Send sAdam a Private Message
ko sto je witchblade rekao sad bismo svi mogli pocet stancati djecu ko na tekucoj vrpci pa obucavati jednu novu generaciju comicjungena ko je za nek digne dva prsta

Go to Top of Page

Asterix
Senior Member

Croatia
1042 Posts

Member since 14/11/2002

Posted - 15/11/2002 : 07:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Asterix a Yahoo! Message  Send Asterix a Private Message
Vidite, ja sam novi. Mislim novi i na forumu i kao fan za stripove. Ali, nisam novi što se tice citanja. Ne bih se složio da ce generacija '70-'80 biti granica koja ce još njegovati tradiciju. Problema ima puno. Ne samo da ne izlazi ništa (ili vrlo malo), problem je što se ne omogucava mladima da citaju stripove. Sve što se još može eventualno i kupiti spada u kolekcionarstvo (trebalo bi reprintati puno toga - nije vrijednost za sakupljace, ali je vrijednost za kulturu stripa). Na taj bi nacin mladi upoznali "prave" stripove i naucili se pracenju epizoda uz cekanje. Stariji, sjetite se da smo nekada jedva cekali 7 ili 14 ili .... dana za novu epizodu. Ako to danas pali s BUG-om, Nogometom i sl., zašto ne bi sa stripom. Zato mislim da je pravi potez na izdavacima da ga ucine. Ako nejde drugacije, onda barem na nacin na koji je to ucinio scanturion - mladi ce se možda "prilijepiti" i za PC (scan). Scanturione, što je slijedece???

Go to Top of Page

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 15/11/2002 : 15:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
al sve to nebi bilo tako crno da se stripovi malo reklamiraju.nema reklama za stripove pa kako bi onda danasnji klinci znat uopce za nekog junaka?kad bi se stavila koja reklama na tv ispred neke djecje emisije ili cak ispred neke serije,prodaja bi sigurno porasla.
recimo djeca gledaju one debile od telettubiesa ili kako god se pise,a ono odjednom prije i poslije njih reklama za mr.noa ili zagora to je reklama

Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/11/2002 : 00:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ma strip je mrtav i to je tuzna istina! Kako bi inace objasnili da fantasticni stripovi kao sto je Conan ili Spiderman prestanu izlazit? Spidermana narocito necu nikad svarit, pogotovo iz razloga sto posljednju epizodu iz onog serijala nisu objavili. Za poludit. Zahuktavalo se je kojih 10-tak epizoda (u prijevodu oko godinu dana) i onda ne objave zadnju Slabo ljudi kupuju stripove. To je jad i nevolja. Slabije stripomane na kraju uniste zene sa svojim osjecajem za to sta je red, a sta nered u kuci, pa stripovi zavrse ili na prodaji, a redovitije u smecu ili negdje gdje se navlaze, pa ih mozes ionako bacit. Sve u svemu, stripova je sve manje- do njih je sve teze doci, a mladi nemaju tu naviku citanja. Prije se je znalo po filmovima vidjet kako neka faca kupi sebi strip (kao Gere u Do posljednjeg daha) ili kako nekakav otac kupi sinu, ali sad... Sad otac kupi Playstation i hrpu igara, pa ti citaj. Ljudi, kompletirajte sve kolekcije sto prije, jer ce nestat stripova, a pocet ce se (neki vec jesu) prodavat za boli glava cifre.

Hiljadu mu epruveta moga dede apotekara, tvorica, bubnjeva Darkwooda, Crvenih Mundira i vampira!
Go to Top of Page

cartman
New Member

Slovenia
165 Posts

Member since 12/08/2002

Posted - 16/11/2002 : 12:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cartman a Private Message
Sto se tice Spidermana imamo u Sloveniji izuzetnu srecu, jer izlazi Ultimate Spiderman (Od prve epizode dalje) u coloru i super kvalitetu, isto vazi za X-man-e.
A sto se tice Conana ... na zalost ne

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/11/2002 : 12:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Koliko je do sada tih Spideyia izaslo Cartmane?

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

cartman
New Member

Slovenia
165 Posts

Member since 12/08/2002

Posted - 16/11/2002 : 13:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cartman a Private Message
Do sada je izaslo:
- Marvel Ultimate Spiderman 1 (Prosiren broj = Spiderman na 46 stranica)
- Marvel Ultimate Spiderman 2 (Prosireni broj = Spiderman na 46 stranica)
- Ultimate X-Men 1 (Prosireni broj = X-men na 46 stranica)
- Ultimate X-men 2 (Prosireni broj = X-men na 46 stranica)
**************************************
Onda je poceo izlaziti Ultimate koji u svakom broju ima jedan Americki broj Spidermana i jedan broj X-mena (oko 22 stranica za Spidermana i 22 stranica za X-man)
- Ultimate 3 (Spiderman broj 3 i X-men broj 3)
- Ultimate 4 (Spiderman broj 4 i X-men broj 4)
- Ultimate 5 (Spiderman broj 5 i X-men broj 5)
- Ultimate 6 (Spiderman broj 6 i X-men broj 6)
********************************************
U ovom mjesecu bi trebao izaci Ultimate broj 7. Od X-men-a je bila vec citava epizoda Ljudje za jutri (The Tomorrow People), tako da trenutacno od broja Ultimate 6 X-mana izlazi epizoda Povratak oruzju X.

A da ne zaboravim izasao je i izvanredni broj Spidermana:
- Spiderman koji je napravljen po filmu Spiderman (na 46 stranica)

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/11/2002 : 13:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Thx.

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Asterix
Senior Member

Croatia
1042 Posts

Member since 14/11/2002

Posted - 16/11/2002 : 20:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Asterix a Yahoo! Message  Send Asterix a Private Message
A što se dešava u HR?
Reko' sam vam da sam se ponovo zagrijao za stripove. Odoh na kiosk i ono pravo s.....
Ne mogu vjerovati da je kod nas stvarno tako loše. Vidi li netko svjetliju buducnost?

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 16/11/2002 : 20:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Naravno da vidimo svjetliju buducnost (u pogledu stripa) Samo treba uciti TALIJANSKI i svisu problemi rijeseni..Toje jedini nacin da ostanemo u CUDESNOM SVIJETU STRIPA..
Stose tice domacih prilika odakle se nadamo dabi nas mogla obasjati kakva svjetlost..
Nema bogami nista, od toga..Nemase niti za tri redovna obroka a kamoli za strip..
A stanje se sve vise pokazuje dabi prije mogla da nas obasja kakva svjetlost iz
MIGOVA,FANTOMA, i novim ratno huskackim avanturama.I opet ce strip prezivjeti, jer nema takvih strip fanova u Europi nego stosmo bili mi, a vjerujem i ostali takvima..


Sretno ti bilo i imala svega u dvorcu od zlata
a ja kao prosjak zivot proklinjao ispred tvoih vrata...
Go to Top of Page

Asterix
Senior Member

Croatia
1042 Posts

Member since 14/11/2002

Posted - 17/11/2002 : 10:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Asterix a Yahoo! Message  Send Asterix a Private Message
iz tvojih usta u božje uši Kolekcionaru

Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 19/11/2002 : 16:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
Ja vec od malih nogu citam i skupljam stripove,a u posljednje vreme sam postao pravi strip-manijak!Neznam kako je u HR,ali ovde u Madji na primer strip je odavno mrtav.Jos nisam sreo nijednog kolekcionara ovde.Medjutim druga stvar je u Francuskoj i Italiji.Tamo od 7 do 77 godina svako cita stripove.

Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/11/2002 : 17:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Dok mi postojimo, strip na ovim prostorima nece umrijeti.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 19/11/2002 : 17:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
quote:

Naravno da vidimo svjetliju buducnost (u pogledu stripa) Samo treba uciti TALIJANSKI i svisu problemi rijeseni..Toje jedini nacin da ostanemo u CUDESNOM SVIJETU STRIPA..
Stose tice domacih prilika odakle se nadamo dabi nas mogla obasjati kakva svjetlost..
Nema bogami nista, od toga..Nemase niti za tri redovna obroka a kamoli za strip..
A stanje se sve vise pokazuje dabi prije mogla da nas obasja kakva svjetlost iz
MIGOVA,FANTOMA, i novim ratno huskackim avanturama.I opet ce strip prezivjeti, jer nema takvih strip fanova u Europi nego stosmo bili mi, a vjerujem i ostali takvima..


Sretno ti bilo i imala svega u dvorcu od zlata
a ja kao prosjak zivot proklinjao ispred tvoih vrata...




Naravno da se situacija kod nas i u Italiji ne moze usporediti, ali ni u Italiji ne cvjetaju ruze sto se tice stripa. Stavise, ako ne porade na totalno drugacijem pristupu mladim citateljima, moja je skromna procjena da za 15 godina takozvanog "popularnog stripa" vise nece biti...

I'm not here, this isn't happening
Go to Top of Page

pot
Average Member



Croatia
818 Posts

Member since 27/10/2002

Posted - 19/11/2002 : 18:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send pot a Private Message
neka samo zagor extra izlazi barem do broja 150, neka se pojavi tex extra i neka reizdaju prvih 75 a. fordova sa origigi naslovnicama. i sta se mene tice sve je obijavljeno, samo treba traziti i kopati

mh
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/11/2002 : 09:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ljubomoran sam na Slovence!

Hiljadu mu epruveta moga dede apotekara, tvorica, bubnjeva Darkwooda, Crvenih Mundira i vampira!
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 20/11/2002 : 11:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
Sto se tice buducnosti:kako se mijenja generacija citatelja tak se mijenja i generacija crtaca i autora stripa.A nova generacija autora nije uopce losa.Vjerujem da ce oni odrzati strip u zivotu.

Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 20/11/2002 : 11:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
quote:

Dok mi postojimo, strip na ovim prostorima nece umrijeti.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



Gaston je u pravu.
Samo ce smak svijeta donijeti kraj stripu.

Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 20/11/2002 : 11:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message


Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 20/11/2002 : 13:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message
[/quote]

Gaston je u pravu.
Samo ce smak svijeta donijeti kraj stripu.

[/quote]

Tako je dok smo zivi nedamo se "back to '70 again" ...

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000