forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Brojnost navijackih skupina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 21/03/2011 : 19:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

nisam procital baš sve jer je otišao topic u drugom smjeru, al mogu rec za sebe, bilo bi apsolutno svejedno hoce li mi dijete navijat za Hajduk ili Dinamo! Nit cu ga ja ucit da navija za koga, nek sam vidi što je najpametnje, ako bude kcer tu je vec situacija drugacija, jer teško da ce je nogomet zanimat, a kakva je HR liga ne bi bilo cudo da djecu to uopce ne bi ni zanimalo


ja sam žigosan cim sam se rodio...a rodno mjesto je staro splitsko rodilište iza sjevernog gola starog placa...otac me otrovao hajdukom,i hvala mu na tome,a to je tada i bilo normalno...moja kcer je odavno žigosana...ljubavlju prema hajduku,a ne mržnji prema dinamu ili nekom drugom...e sad,oce li ona ili nece ici na utakmice,to je na njoj...skužit ce kad naraste tko je hajduk...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16345 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/03/2011 : 19:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Caleb
Kod mene u osnovnoj je bilo 3 Partizanovca i 27 Zvezdasa, u srednjoj 7 na prema 20-ak u korist Zvezde.



Klasican odnos navijaca u Srpskim školama osamdesetih i devedesetih

Verujem da je sada slicna situacija, mozda je 10-ak navijaca Partizana, 15-20 Zvezde.
Ali polako, stici cemo vas, isto kao sto cemo vas stici po broju pobeda u derbijima. Za jedno 50 godina, mozda.







Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 21/03/2011 19:37:30
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/03/2011 : 19:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by masni

Kod mene u selu su svi navijali za Partizan i nijedan klub nije postojao .... Kad nam je lokalni klub bio Partizan isto crno beli.... Tako da smo u vecini 80% navijali i za beogradske crno bele


U selu tri kuce...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/03/2011 : 19:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb

Tata (Partizanovac) me je da kazem ucio da navijam za Zvezdu, jer u to vreme kada je trebalo da krenem u skolu, Zvezda je bila prvak Evrope i sveta, a on je verovatno vodjen tom logikom pokusao da me "natera da postanem Zvezdas".

Zvezda sigurno ima vise navijaca, u to nema sumnje, ali je u pslednjih desetak godina ta razlika smanjena.




Pa što nisi poslušao oca? Moj pokojni otac je takode bio partizanovac i zbog njega mi jedan sin navija za pfc.

Naravno da Zvezda ima više navijaca, a broj onih koji navijaju za Zvezdu može samo da se poveca, nikako da se smanji, jer logicno je da roditelji prisiljavaju svoju decu(narocito sinove) da navijaju za isti klub kao i oni. Znaci, više oceva koji navijaju za Zvezdu, više i njihovih sinova navijaca Zvezde!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 21/03/2011 19:45:53
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30710 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/03/2011 : 19:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by tex2

nisam procital baš sve jer je otišao topic u drugom smjeru, al mogu rec za sebe, bilo bi apsolutno svejedno hoce li mi dijete navijat za Hajduk ili Dinamo! Nit cu ga ja ucit da navija za koga, nek sam vidi što je najpametnje, ako bude kcer tu je vec situacija drugacija, jer teško da ce je nogomet zanimat, a kakva je HR liga ne bi bilo cudo da djecu to uopce ne bi ni zanimalo


ja sam žigosan cim sam se rodio...a rodno mjesto je staro splitsko rodilište iza sjevernog gola starog placa...otac me otrovao hajdukom,i hvala mu na tome,a to je tada i bilo normalno...moja kcer je odavno žigosana...ljubavlju prema hajduku,a ne mržnji prema dinamu ili nekom drugom...e sad,oce li ona ili nece ici na utakmice,to je na njoj...skužit ce kad naraste tko je hajduk...


ja sam se rodio u Petrovoj bolnici, kilometar od stadiona, i stari prvo na stadion i bio sam prije clan Dinama, nego bilo kaj drugo, slažem se da je to tad bilo normalno, danas nisam clan nicega, nit bi bio, a nogomeet nekad i danas to su dvije razlicite stvari, ali velim svakom njegovo veselje, sam nek je veselo, ali treba se znati i prioritete u životu, a meni to sigurno nije ljubav prema nekom klubu, volim Dinamo kao i vecina rodenih Zagrepcana, ali ima i važnijih stvari u životu pogotovo danas!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13432 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/03/2011 : 19:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Imrahil

Koliko ja znam, 50% za Zvezdu, 32% za Partizan.


Realno


Al' gde nadje 32%?



procitao negde a stavili su taj podatak i na wikipedia-i verovatno jedno od gomile anketa, ispitivanja na tu temu
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13432 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/03/2011 : 20:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb
Verujem da je sada slicna situacija, mozda je 10-ak navijaca Partizana, 15-20 Zvezde.
Ali polako, stici cemo vas, isto kao sto cemo vas stici po broju pobeda u derbijima. Za jedno 50 godina, mozda.




15 godina kejlebe, 15
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/03/2011 : 20:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo
ja sam žigosan cim sam se rodio...



Ti si babici ispao na plocice cim si se rodio.. Zato si i tako polunormalan...

Inace kako drugacije mozes navijati za Hajduk.. To ti je kao u Srbiji za Zvezdu... Od Partizanove guzice ne vide napred... Ali uvek su tu negde...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16345 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/03/2011 : 20:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by Caleb
Verujem da je sada slicna situacija, mozda je 10-ak navijaca Partizana, 15-20 Zvezde.
Ali polako, stici cemo vas, isto kao sto cemo vas stici po broju pobeda u derbijima. Za jedno 50 godina, mozda.




15 godina kejlebe, 15




Da se ne lazemo, tesko da cemo ih nekada stici, barem ne u nase vreme.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 21/03/2011 20:15:36
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13432 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/03/2011 : 20:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
pazi, realno, 29 pobeda razlike je zaista mnogo, ali pošto se nadam da cu živeti još 40-50 godina, to se može promeniti plus, ko zna, možda se ponovo uvede po 4 derbija godišnje

naravno, možda se i poveca razlika, sve je moguce
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/03/2011 : 20:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Bas povecanje razlike i tesko..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/03/2011 : 20:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Kako sam pre nekoliko godina igrao PES6 sa Iranian League OF,te poceo da obracam paznju na njihove klubove,mogu da kazem da FC Persepolis Tehran vazi za najpopularniji klub u Aziji sa oko 30 miliona fanova,za razliku od,u derbijima nesto uspesnijeg,gradskog rivala FC Esteghlal Tehran koji ima prosecnu posetu od 25 tisuca gledalaca iako stadion prima 100 tisuca.Samo prilikom derbija stadion primi i vise navijaca nego sto mu je kapacitet.



Gledao sam Perspolis tj. "Piroozi" u ACL protiv nekih Arapa pre dve nedelje. Bilo jedno 4-5 iljada na stadionu plafon. Mada, vidim da za domacu ligu uredno pune stadion...valjda ih zabole za Aziju tj. "Evropu" sto bi rekli nasi. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 21/03/2011 : 20:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Sredinom devedesetih je uradjena anketa koju je tada objavio i "Tempo" da u Srbiji ima 48% navijaca Zvezde,38% navijaca Partizana,ostalo navija za druge klubove ili nije opredeljeno.To je jedina anketa i eksplicitni podatak koji sam ikada video na tu temu.
Mislim da danas i jedni i drugi imaju manje navijaca jer od kad je taj navijacki kult i svet ojacao mnogi lokalni klubovi dobijaju sve vise pristalica.Ubedjen sam da u Novom Sadu ima danas najvise navijaca Vojvodine a to nije bilo ranije ili u Kragujevcu Radnickog.Mada je to cesto dvojno navijanje(lokalni + PA ili CZ) ali ipak se oseca kako sve manje ljudi navija za BG klubove kada igraju sa lokalnim i mislim da je to trend.TV i internet su takodje napravili cudo i mnogi klinci se danas vise pale na Celzi ili Mancester nego na domace klubove.
Sve u svemu u Srbiji vise navijaca Zvezde,mada se i meni cini ne toliko vise kao pre ali u principu manje i jednih i drugih.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/03/2011 : 20:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by masni

Kod mene u selu su svi navijali za Partizan i nijedan klub nije postojao .... Kad nam je lokalni klub bio Partizan isto crno beli.... Tako da smo u vecini 80% navijali i za beogradske crno bele


U selu tri kuce...


Ovo nisi znao , ali ovo je navijacka pesma moga sela.
Oj Rajucu selo podnu brda
****** onom ko se stobom sprda

Za selo od 1800 stanovnika smo bili velesila u rukometu. Koje su se plasili i mnogo poznatiji klubovi, pogotovo zenske ekipe. Trebali smo igrati Prvu ligu SFRJ , ali nismo imali halu sportova , pa nam nije bilo dozvoljeno ucesce.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 21/03/2011 20:49:58
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/03/2011 : 21:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Caleb
Kod mene u osnovnoj je bilo 3 Partizanovca i 27 Zvezdasa, u srednjoj 7 na prema 20-ak u korist Zvezde.



Klasican odnos navijaca u Srpskim školama osamdesetih i devedesetih





Ma kakvi,nije bas takva razlika bila.Kod mene u razredu u osnovnoj je cak bilo 2-3 vise partizanovca a u srednjoj otprilike jednako.Tako je bilo i u drugim razredima u osnovnoj,otprilike jednako.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/03/2011 : 21:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kod mene samo 2 cigana u osnovnoj a ni jedan u srednjoj..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/03/2011 : 21:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Caleb

Tata (Partizanovac) me je da kazem ucio da navijam za Zvezdu, jer u to vreme kada je trebalo da krenem u skolu, Zvezda je bila prvak Evrope i sveta, a on je verovatno vodjen tom logikom pokusao da me "natera da postanem Zvezdas".

Zvezda sigurno ima vise navijaca, u to nema sumnje, ali je u pslednjih desetak godina ta razlika smanjena.




Pa što nisi poslušao oca? Moj pokojni otac je takode bio partizanovac i zbog njega mi jedan sin navija za pfc.

Naravno da Zvezda ima više navijaca, a broj onih koji navijaju za Zvezdu može samo da se poveca, nikako da se smanji, jer logicno je da roditelji prisiljavaju svoju decu(narocito sinove) da navijaju za isti klub kao i oni. Znaci, više oceva koji navijaju za Zvezdu, više i njihovih sinova navijaca Zvezde!


I nije ti bas neko logicno objasnjenje.Evo u tvojoj porodici to nije slucaj.Tvoj cale partizanovac-ti zvezdas.Pa i ti imas sina partizanovca.Plus sto u danasnje vreme vecina starijih ni ne prati sport i nije ih bas briga ni za zvezdu ni partizan.Nije to kao nekad,danas ljudi imaju mnogo problema i nemaju vremena toliko da se posvete tim stvarima.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8235 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 21/03/2011 : 21:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Godinama me bilo stam priznati, zapravo osjecao sam se kao izopcenik. Ta bol u grudima , kad shvatiš da si drukciji od drugih i ovom prilikom javno priznajem da navijam za Splita

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25149 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/03/2011 : 21:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Kod mene samo 2 cigana u osnovnoj a ni jedan u srednjoj..




Pa normalno, kad si išao u školu za medicinsku sestru.
Šta one znaju šta je fudbal?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/03/2011 : 21:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Isao gimnaziju i tehnicki fakultet... Sve muskarcine!!!

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25149 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/03/2011 : 21:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Sve muskarcine!!!




Jel ti bilo lepo?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 21/03/2011 : 21:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/03/2011 : 21:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Caleb

Tata (Partizanovac) me je da kazem ucio da navijam za Zvezdu, jer u to vreme kada je trebalo da krenem u skolu, Zvezda je bila prvak Evrope i sveta, a on je verovatno vodjen tom logikom pokusao da me "natera da postanem Zvezdas".

Zvezda sigurno ima vise navijaca, u to nema sumnje, ali je u pslednjih desetak godina ta razlika smanjena.




Pa što nisi poslušao oca? Moj pokojni otac je takode bio partizanovac i zbog njega mi jedan sin navija za pfc.

Naravno da Zvezda ima više navijaca, a broj onih koji navijaju za Zvezdu može samo da se poveca, nikako da se smanji, jer logicno je da roditelji prisiljavaju svoju decu(narocito sinove) da navijaju za isti klub kao i oni. Znaci, više oceva koji navijaju za Zvezdu, više i njihovih sinova navijaca Zvezde!


I nije ti bas neko logicno objasnjenje.Evo u tvojoj porodici to nije slucaj.Tvoj cale partizanovac-ti zvezdas.Pa i ti imas sina partizanovca.Plus sto u danasnje vreme vecina starijih ni ne prati sport i nije ih bas briga ni za zvezdu ni partizan.Nije to kao nekad,danas ljudi imaju mnogo problema i nemaju vremena toliko da se posvete tim stvarima.



Slažem se 100% sa tobom da u današnje vreme ljudi imaju problema, kao prvo finansijskih i nije ih briga puno za pracenje sportskih dogadanja. A što se tice navijanja, u mojoj porodici niko nikad nije vršio pritisak na nekoga za koga ce da navija i meni je to sasvim nebitno, cak i volim što mi jedan od sinova navija za pfc. I uopše je glupo ovo poredenje ko ima koliko navijaca, još te glupe ankete, stvarno ima puno bitnijih stvari u životu, ne treba se opterecivati time. Recimo, meni je bilo juce puno bitnije da juniorska ekipa stonoteniskog kluba "Vršac", u Zrenjaninu, na ekipnom prvenstvu Srbije osvoji prvo mesto, nego pobeda Zvezde protiv BSK-a. Na žalost izgubili su finale sa 3:2 i nisu uspeli, iako su tu istu ekipu pobedili prošle nedelje u finalu prvenstva Vojvodine, a sve to zbog toga što moj sin nastupa za STK "Vršac".

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/03/2011 : 21:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by sawitch

Sve muskarcine!!!




Jel ti bilo lepo?




Ja sam se druzio sa devojcicama..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25149 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/03/2011 : 21:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch



Ja sam se druzio sa devojcicama..




Jel ste igrali lastiš?
Ok, sad mi je jasno zašto si kasnije tražio školu gde su sve muškarcine...



I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000