forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 King/manhunter, pošto Švicarska?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2011 : 13:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by paro

Buraz mi je živio 18 godina u Švici. Kao prvo što se tice cijena, samo prebaci u franke. Koliko neka sitnica košta kod nas u kunama, toliko je tamo u francima. Skupo ko sam vrag.
Ako imaš vremena i novaca, posjeti grad Lugano (kanton Ticino), pokraj Zuricha imaš Altdorf, otamo legenda o Wilhemu Tellu (tamo mi je buraz živio par godina). Basel je takoder ok za posjetit, Ženeva, živa dosada. Eto, ukratko...


Vidiš Altdorf mi je baš usput, kao i Lugano, tu cemo zastati sigurno. Izbjegavat cu vece gradove jer kad uopce udeš u njih i snadeš se, valjda ti ode cijeli dan! Nadam se da si skoknuo koji put do njega (ja sam siguran da bih!)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/05/2011 : 14:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
preporucio bih ti da odes i u Gruyères.
To je srednjovjekovna tvrdjava na vrhu jednog brda.
Auto se ostavi u dolini i moras da dodjes pjeske do naselja.
Gore je raj.
Sve je u znaku Gigera, tvorca filmskog Aliena.
Imas priliku da vidis u njegovom muzeju i originalnog Oskara kojeg je dobio, kao i Aliena iz filma, njegove slike i skulpture.










Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2011 : 14:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
30€ ti je vinjeta, i to je to.
Ja bih ti preporucio da odmah sa granice svratite u Lugano,Locarno ili Bellinzonu, predivni su gradovi, a svi su ti usput.


Tu su ta jezera i planine, jelda? To mi je i izgledalo privlacno u samom pocetku...

quote:

Hoteli u Švajcarskoj, kao i sve uopšte, su strašno skupi. Ja bih ti preporucio da vec u Hrvatskoj uzmete odredenu svotu franaka, ako budete placali u evrima gotovi ste. Prenocište je mislim nekih 75fr minimum, nešto jeftinije neceš naci, samo skuplje.


Odlicni savjeti, super! Gledao sam malo hostele i može se naci po 230kn nocenje u 7 mjesecu u Luzernu npr. tu su najpovoljnije cijene koliko sam vidio. Doduše, u Interlakenu su za 20% jeftinije no to mi je izvan rute. Malo cu još pogledati gdje bi mi bilo najbolje prenociti.

quote:

Posle italijanskog dela Švajcarske cete proci kroz Gotthard tunel, koji je dugacak 17km. Postoji i opcija da uzmete istoimeni prevoj istog imena. Nikada nisam išao preko njega, svi kažu da je predivno.

Da, vidim da mi je na ruti Gotthard tunel... Ovo na slici je prijevoj ili je to spuštanje nakon tunela?

quote:

Nekih 100km dalje vam nailazi region Luzern sa jezerom koje se zove Vierwaldstättersee, i sa koga ti je ova tvoja fotografija mislim. Luzern je lep gradic, rekao bih tipican švajcarski alpski moderan grad. Tu biste isto mogli da svratite, isplati se. Imate dosta mogucnosti za šetnju po prirodi, brodice koji voze po jezeru i slicno.


E u Luzernu cemo sigurno stati, vjerojatno cu tu i prespavati u nekom od hostela uz jezero. Zurich cu najvjerojatnije samo zaobici jer bih tu izgubio previše vremena, ipak je to veci grad.

quote:

Po meni, nalepši deo Švajcarske cete zaobici, a to je francuski deo, pored Ženevskog jezera. Montreux, Lozana, Ženeva i sva mala selašca i gradici po obali su predivini. Takode i priroda.

Mislim da bih trebao barem dva tjedna i neograniceni budžet da obidem sve interesantno. Ja bih vrlo rado!

quote:
Ovo bi ti bila ona središnja ruta. Do Luzerna su ti planine, prolazite kroz srce Alpa i priroda je stvarno lepa. Posle prema Nemackoj, ulazite u švajcarsku "ravnicu", koja je, kao i svaka ravnica, dosadna.


Ta središnja ruta je i najbrža i najjeftinija, a ima se i što za vidjeti. Razmislit cu dal da uzmem dan ili možda dva za nocenje. Moram malo prouciti što me ceka na putu. Na viamichelinu mi je izracunao put od talijanske do njemacke granice za 3 i pol sata! Jel to moguce?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/05/2011 : 14:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
a bilo bi dobro da kao stripofil skoknes do Grandvaux i slikas se sa statuom Corta Maltesea.



Go to Top of Page

Patrix
Junior Member

Croatia
411 Posts

Member since 17/12/2010

Posted - 10/05/2011 : 14:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Patrix a Private Message
Švicarska je,vidim,vrlo stripovski osviještena zemlja
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8556 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 10/05/2011 : 14:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Bio sam dva puta u Švici. Obišao sam Altdorf, Zurich, Basel i Lugano (tamo mi je necak roden ).

Altdorf







Lugano





U Zurichu sam bio u katedrali koja me se baš i nije previše dojmila, kao ni kunstmuzej, rade to vrijeme potroši na nešto pametnije
Zurich




Uglavnom bio sam tamo u zimu i proljece. Altdorf je više nekako zimski dir (okružen si onim bijelim planinetinama), dok je Lugano više za proljece. Možeš i ženicu castit vožnjom po jezeru. I naravno, najbolji suvenir iz Švicarske je naravno...cokolada. Mislim da sam vecinu love spiskao upravo na cokolade.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2011 : 14:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

dodao bih jos zanimljivosti u Zürichu.Troskovi su od 30 fr za pušing i lizing, pa nagore. Securitas ljudi bi ti mogli srediti da dobijes sve inkluzivno za 50 franaka, inace je 80-100 fr.


Hvala King, ovo je ona vrsta infoa koje je poželjno znati kad dolaziš u stranu zemlju. Znaci, kod vas ovi iz zaštitarstva (securitas?) se osim svoje primarne djelatnosti bave i svodništvom... hehe!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2011 : 14:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

preporucio bih ti da odes i u Gruyères.
To je srednjovjekovna tvrdjava na vrhu jednog brda.
Auto se ostavi u dolini i moras da dodjes pjeske do naselja.
Gore je raj.Sve je u znaku Gigera, tvorca filmskog Aliena.
Imas priliku da vidis u njegovom muzeju i originalnog Oskara kojeg je dobio, kao i Aliena iz filma, njegove slike i skulpture.


Opa, ovo izgleda fantasticno! Kao iz bajke je ovo seoce u planinama. Samo, to je prema Ženevskom jezeru, još dalje od Berna. To bih morao skrenuti dosta s planirane rute, odnosno trebao bi još jedan dodatni dan!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/05/2011 : 14:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay



Hvala King, ovo je ona vrsta infoa koje je poželjno znati kad dolaziš u stranu zemlju. Znaci, kod vas ovi iz zaštitarstva (securitas?) se osim svoje primarne djelatnosti bave i svodništvom... hehe!


Naravno da ne.
Ali vidi, svaku sam noc tamo, one su jedine sa kojima covjek progovori koju u toku noci. S vremenom se zblizis, htjeo to ili ne.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2011 : 14:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by paro

Bio sam dva puta u Švici. Obišao sam Altdorf, Zurich, Basel i Lugano (tamo mi je necak roden ). U Zurichu sam bio u katedrali koja me se baš i nije previše dojmila, kao ni kunstmuzej, rade to vrijeme potroši na nešto pametnije

Izbjegavam zurich. check!
Ili možda da ostavim ženu nek spava u Luzernu dok ja skoknem do Zuricha provjeriti Kingove male i kakvo je stanje na ulicama Langstrasse i Sihlquai.

quote:

Uglavnom bio sam tamo u zimu i proljece. Altdorf je više nekako zimski dir (okružen si onim bijelim planinetinama), dok je Lugano više za proljece. Možeš i ženicu castit vožnjom po jezeru. I naravno, najbolji suvenir iz Švicarske je naravno...cokolada. Mislim da sam vecinu love spiskao upravo na cokolade.


Planine, jezerca i cokolada! Check!
Mislim da bih ja morao produžiti svoj boravak u Švicarskoj...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8556 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 10/05/2011 : 14:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Dee, oceš svratit do kinga i huntera??
Ili ceš poštedit bolju polovicu tog užasa?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/05/2011 : 14:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2011 : 15:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by paro

Dee, oceš svratit do kinga i huntera??


Zašto, trebam ti pokupiti neke stripove od njih? manhunter je recimo dosta daleko, a koliko cujem King operira po ciriškim ulicama. hm...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 10/05/2011 15:03:53
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8556 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 10/05/2011 : 15:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by paro

Dee, oceš svratit do kinga i huntera??


Zašto, trebam ti pokupiti neke stripove od njih?



Ne hvala, ne citam slikovnice (citaj: Zagora)...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25146 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/05/2011 : 15:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ja sam hteo da ti predložim Gruyere, Interlaken i Montreux, kao i dvorac Chillon još, ali sam mislio da ne želiš da skreceš sa rute.

Lugano i Locarno su na onim jezerima okruženim planinama. Predivan predeo i priroda.
Mada nisu to ona tipicna alpska jezera, pa ako vec skreceš sa rute onda poseti obavezno Brienz i Interlaken. A od njih nastaviš dalje prema Gruyereu, i posetiš cika Gigera. Ja sam par puta bio, i izgleda fenomenalno! A kad si vec na toj ruti, svratiš i do mene, pa vas vodim u muzej cokolade koji je tu u blizini.

Od italijanske do nemacke granice imaš 3.5 sata samo ako uzmeš onu desu rutu, preko Chura. Ovom srednjom preko Luzerna bih ja racunao nekih 5. Imaš velikih gužvi na autoputevima kod velikih gradova, samo zbog toga.

Ako hoceš ove Kingove kurave, onda idi u Cirih, inace neceš puno da propustiš.

Ono na slici je prevoj Gotthard. Inace, autoput kroz Alpe nema nekih velikih uspona ili krivina. Priroda je predivna, pa daj ženi da vozi, a ti uživaj.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/05/2011 : 15:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Dok sam imao satelitsku u starom stanu, svako vece bih pre spavanja gledao SwissView u HDu.

I uvek sam mislio u sebi, majku im jebem, kakva im je zemlja...

Ja cuo za Biel zbog hokeja, inace ne znam da li bih :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25146 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/05/2011 : 15:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Ja cuo za Biel zbog hokeja, inace ne znam da li bih :D




Hajde da si rekao Lions ili SCB. Ali Biel u hokeju...
Mislim, imali su dobru sezonu, ali nije da su od onih najpoznatijih švajcarskih timova.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2011 : 15:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam hteo da ti predložim Gruyere, Interlaken i Montreux, kao i dvorac Chillon još, ali sam mislio da ne želiš da skreceš sa rute.Lugano i Locarno su na onim jezerima okruženim planinama. Predivan predeo i priroda.
Mada nisu to ona tipicna alpska jezera, pa ako vec skreceš sa rute onda poseti obavezno Brienz i Interlaken. A od njih nastaviš dalje prema Gruyereu, i posetiš cika Gigera. Ja sam par puta bio, i izgleda fenomenalno! A kad si vec na toj ruti, svratiš i do mene, pa vas vodim u muzej cokolade koji je tu u blizini.



Prema ovim lokacijama i ljepotama dolazim u napast da ja to sve to malo pomnije posjetim i pregledam... Uvijek se javi pustolovno duh kad vidim i cujem ovakve stvari. Ako možeš srediti neko pravo jeftino prenocište možda bih i mogao skrenuti pa obici i tu rutu, a i skoknuti do tebe u Bienne.

quote:

Od italijanske do nemacke granice imaš 3.5 sata samo ako uzmeš onu desu rutu, preko Chura. Ovom srednjom preko Luzerna bih ja racunao nekih 5. Imaš velikih gužvi na autoputevima kod velikih gradova, samo zbog toga.


Radnim danom oko radnih sati ili vikendom kad vrvi turistima?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/05/2011 : 15:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Mairosu

Ja cuo za Biel zbog hokeja, inace ne znam da li bih :D




Hajde da si rekao Lions ili SCB. Ali Biel u hokeju...
Mislim, imali su dobru sezonu, ali nije da su od onih najpoznatijih švajcarskih timova.


Cuo ja i za Biel, i za Rapperswiel/Jonu, i za Kloten... :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25146 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/05/2011 : 16:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Deecay, evo da ti pomognem u odluci.


Bern








Interlaken







Montreux/Chateau Chillon





Lausanne



I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4092 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 10/05/2011 : 20:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by manhunter

[quote]Originally posted by Mairosu

Ja cuo za Biel zbog hokeja, inace ne znam da li bih :D




Hajde da si rekao Lions ili SCB. Ali Biel u hokeju...
Mislim, imali su dobru sezonu, ali nije da su od onih najpoznatijih švajcarskih timova.


Cuo ja i za Biel, i za Rapperswiel/Jonu, i za Kloten... Vaduz
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/05/2011 : 17:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Lijepe slicice, samo što je za njih potrebno izajmiti helikopter. Iz pticje perspektive ne vidi se bogznašto.
Interlaken i grueyeres bi svakako išle u "prošireni plan" (ako se odlucim), to bi svakako dostajalao za dnevni plan, a Montreux i Lausanne nek drugi put. Pa onda kraj Basela na njem. granicu...

Kakva je situacija s jezicima? Službeni je njemacki i njega svi znaju, jel tako? Plus engleski koji moraš znati za turiste. manhunter, ti prica njem ili franc?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/05/2011 : 18:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by kra-kra

Preporucujem Zug, mali grad i kanton ali jedan najbogatijih. Ako me sjecanje ne vara pola muzeja bilo je besplatnih...
ofišl pejd: http://www.zug.ch/foreign-languages/hrvatski

Zivim u Zug-u i samo ti to mogu potvrditi.
ako hoces DeeCay , mogu te i ugostiti kada svratis .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/05/2011 : 18:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Lijepe slicice, samo što je za njih potrebno izajmiti helikopter. Iz pticje perspektive ne vidi se bogznašto.
Interlaken i grueyeres bi svakako išle u "prošireni plan" (ako se odlucim), to bi svakako dostajalao za dnevni plan, a Montreux i Lausanne nek drugi put. Pa onda kraj Basela na njem. granicu...

Kakva je situacija s jezicima? Službeni je njemacki i njega svi znaju, jel tako? Plus engleski koji moraš znati za turiste. manhunter, ti prica njem ili franc?

Engleski prolazi svudje..nemas frke .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/05/2011 : 18:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by kra-kra

Preporucujem Zug, mali grad i kanton ali jedan najbogatijih. Ako me sjecanje ne vara pola muzeja bilo je besplatnih...
ofišl pejd: http://www.zug.ch/foreign-languages/hrvatski

Zivim u Zug-u i samo ti to mogu potvrditi.
ako hoces DeeCay , mogu te i ugostiti kada svratis .



A i ti si murdoc iz Švice? Pa ima vas ljudi tamo...
Pa i mogli bi nešto dogovoriti, to mi je u biti i usput. Da vidim kako dišu stripaši van domovine.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.35 seconds. Snitz Forums 2000