forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Porodicno stablo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 23/06/2011 : 00:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
U pravu si,drugar!Šta je 200.godina prema vecnosti...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7892 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 23/06/2011 : 01:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
prica se da ce moja malenkost biti izbrisana iz por.stabla.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/06/2011 : 09:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
@Lwood
Sam nesto slagao?
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 10:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
@sawitch

Sale, ne znam iz koje knjige si izvuko tu informaciju, al ispada da si lagao. Naime, to je isto ko da si izjavio da je cijela Srbija bila katolicka do prije 200 godina. Pošto mi se neda sad izlagat gomilu povijesnih cinjenica okacit cu samo slikicu na kojoj možeš vidjet smjerove iz kojih je kršcanstvo dolazilo na podrucje Hrvatske. Znaci Salzburg, Akvileja i Rim. Istina je da je kralj Stjepan Držislav primio kraljevske insignije od Carigrada, al to je više bilo zbog medudinastickih borbi koje su harale u to vrijeme. Osim toga, forumaš pravedni je povjesnicar pa ti on može ispricat cijelu pricu, samo možda bolje preko pm-a, da ovaj odlican topik ne postane tempirana bomba


There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/06/2011 : 10:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Raspravljanje o istoriji ne moze biti tempirana bomba.. Ako sam ja slagan lazem i vas (dobro se secam sta je profesor istorije u srednjoj skoli rekao u vezi toga), ali eto, bas bih voleo znati da li nisam u pravu od nekog istoricara...

Uopste mi nije namera da podjebavam nekog, spreman sam sve da saslusam, da naucim nesto sto ne znam ili ispravim ono sto sam pogresno naucio...

Eto ti Okijeve familije kao primer..
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/06/2011 : 10:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch


Eto ti Okijeve familije kao primer..



Ne diraj mi Okija zemljaka!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 10:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Inace, Paro je cisto talijansko prezime. Moji su došli u 15. stoljecu nakon što je izgraden novi grad Pag u Hrvatsku. Rijec je o benediktincima koji su poveli svoje sestre i bracu. U Pagu tako danas ima cini mi se 5 ili 6 ogranaka familije Paro i svaka ima svoj nadimak koji vuce vec nekoliko stoljeca. Ja spadam u Paro- Stanjarice (trstika), jer su svi u obitelji bili visoki i mršavi.
Cini mi se da se cak jedan lik koji je igrao za Juventus prezivao Paro.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 10:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
joooj, našo sam ga...
Matteo Paro
ajme tulipana


There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/06/2011 : 11:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pa jel ti rodak?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/06/2011 : 11:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Ko ce ga znati, nikad se ne zna, ma briga me za porodicno stablo. Znam ko mi je bio cukundeda, pradeda, deda i cale, ostalo me ne zanima, samo uža rodbina. Znam jedino da sam ja ostao jedini muški potomak(sve se radala posle mene ženska deca) i na meni je ostalo da sacuvam prezime i eto sa tri sina sam to uspeo.


to legendo majstore triling :D

samo jesi ispitao :D hm :D kontaš?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/06/2011 : 11:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by srdjandj

Ko ce ga znati, nikad se ne zna, ma briga me za porodicno stablo. Znam ko mi je bio cukundeda, pradeda, deda i cale, ostalo me ne zanima, samo uža rodbina. Znam jedino da sam ja ostao jedini muški potomak(sve se radala posle mene ženska deca) i na meni je ostalo da sacuvam prezime i eto sa tri sina sam to uspeo.


to legendo majstore triling :D

samo jesi ispitao :D hm :D kontaš?



Kontam, nema veze, bitno je da su ženini i da nose moje prezime!

Ma vidi, prica je ovakva, moj deda Slavko je imao 6 sinova, dva su poginula za vreme II Svetskog rata na Sremskom frontu. Deda je imao brata Aleksandra koji nije imao dece. Otali su moj otac kao najstariji i još tri strica. Ja sam se prvi rodio, jer se otac prvi oženio, kasnije sam dobio i sestru. Prvi stric po redu nije imao dece, a drugi i treci imaju po dve kceri, tako da sam tada ja jedini muški nosio prezime i lozu familije. Eto, sad moja tri sina mogu da nastave lozu i nadam se da ce biti neki muški potomak!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 23/06/2011 11:30:06
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 11:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Ma vidi, prica je ovakva, moj deda Slavko je imao 6 sinova, dva su poginula za vreme II Svetskog rata na Sremskom frontu. Deda je imao brata Aleksandra koji nije imao dece. Otali su moj otac kao najstariji i još tri strica. Ja sam se prvi rodio, jer se otac prvi oženio, kasnije sam dobio i sestru. Prvi stric po redu nije imao dece, a drugi i treci imaju po dve kceri, tako da sam tada ja jedini muški nosio prezime i lozu familije. Eto, sad moja tri sina mogu da nastave lozu i nadam se da ce biti neki muški potomak!






There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24679 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/06/2011 : 15:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by paro

@sawitch

Sale, ne znam iz koje knjige si izvuko tu informaciju, al ispada da si lagao. Naime, to je isto ko da si izjavio da je cijela Srbija bila katolicka do prije 200 godina. Pošto mi se neda sad izlagat gomilu povijesnih cinjenica okacit cu samo slikicu na kojoj možeš vidjet smjerove iz kojih je kršcanstvo dolazilo na podrucje Hrvatske. Znaci Salzburg, Akvileja i Rim. Istina je da je kralj Stjepan Držislav primio kraljevske insignije od Carigrada, al to je više bilo zbog medudinastickih borbi koje su harale u to vrijeme. Osim toga, forumaš pravedni je povjesnicar pa ti on može ispricat cijelu pricu, samo možda bolje preko pm-a, da ovaj odlican topik ne postane tempirana bomba






Ma Sale je malcice pobrkao stvari. Dalmacija (to jest, jedan deo jadranskog Primorja) je bila vecinski pravoslavna do pre nekih 500 godina. I to najviše deo od Makarske pa do Dubrovnika(i dalje preko Crne Gore do Draca). Sam grad Makarska je dobio svoj današnji status od nekog od tadašnjih vladara. Mada, to vec ide u period Zahumlja i Duklje, a to je isuviše dalek period da bismo se njime zamarali.

A i daje isuviše materijala za rasprave koje bi mogle da odu u neželjenom smeru.
Zato je bolje da se vratimo na temu topica.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/06/2011 : 15:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
I malo kasnije i malo "vise" ali dobro... Nema veze.. Ako se ne izjasni Pravedni, necemo se vise toga doticati...
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/06/2011 : 15:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
Celo jadaransko primorje je bilo pod uticajem rimokatolicke crkve. Jos za vreme Nemanjica, a i pre njih, vecina stanovnistva u Dukji (Zeti) je bila katolicke veroispovesti, iako je ona bila u sastavu srpske drzave. Vremenom su formirane pravoslavne episkopije koje su trebale da budu protivteza katolicizmu. Dubrovnik nikada nije bio u sastavu srpske drzave, ali je priznavao njenu vlast (ne uvek, ali periodicno jeste). Ne znam tacno. ali je sugirno bilo i jednih i drugih hriscana na tom prostorima u kasnijem periodu, ali bolje neka nesto o tome napise Pravedni.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 23/06/2011 15:35:06
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/06/2011 : 15:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by dessa
Mislim da u Vojvodini može da se nade poreklo unazad nekih 5 vekova u crkvenim knjigama. U ostatku Srbije postoje popisi u crkvenim knjigama od trenutka kada su Turci proterani, a pre toga su oni vodili popis.



Caletovi su dosli iz Bosne jos ranije u Banat.. Tacnije u mesto Hetin.. Tamo je doslo nekoliko velikih familija a medju njima i moja.. E sad, covek je radio jednu knjigu, isao po crkvama itd.. I dosao do saznanja da je moja i jos neke familije poreklom sa Kosova (uostalom kao i vecina) i da su sa Kosova pod najezdom Turaka emigrirali u Bosnu.. To sam samo cuo ovako usputno, knjigu nisam procitao, ali hocu sigurno... E sad, sto se KRASa tice, nemoj da te cudi sto su tvoji poreklom iz Srbije, pa na primer, cela Dalmacija je bila pravoslavna do pre 200 godina... Samo sto je ogroman broj ljudi pokatolicen.. Neki su odrzavali svoju veru u tajnosti, cuvali i svoje prezime, takodje u tajnosti ali vec sledeca ili druga generacija ne i to se pogubilo... Ja sam misljenja da svako treba da zna poreklo svoje loze, korene... Da je toga bilo ranije, mnooogo manje sranja bi bilo na ovim prostorima.. Ali da ne zalazimo u to... Uglavnom, eto, ja sam se iznenadio kada sam cuo da mi familija potice sa Kosova... Uostalom, i prezime moze da vara.. Kod nas Srba je tacnije gledati po slavi koju nosimo... Iskreno, meni je ovo mnogo zanimljiva tema...


Ima jos jedna stvar, nisu svi koji imaju isto prezime istih korijena. Cesto su prezimena nastajala u toku vremena na razlicitim mjestima, tako da ti MOZDA nemas zajednicke pretke sa Duletom ili Tanjom Savic. Pogotovo kod rasprostranjenih prezimena je to tesko utvrditi lokaciju korijena. Savici, Petrovici, Markovici itd., vjerovatno svi imaju taj isti problem.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 15:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
E pa da, i Mr.Bushido je povjesnicar

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/06/2011 : 15:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Nas ima malo, moze nam se pratiti put sve do 1389. godine, tj. do boja na Kosovu. Tu smo prvi put zapali za oci po hrabrosti.
Poslije bitke otisli smo u Crnu Goru i tamo se nastanili. Prezivali smo se Despotovici i nema nikakvih dokaza da imamo veze sa danasnjim Despotovicima. Neki dripci iz susjednog sela su silovali jednu nasu, tako da su se moji osvetili na taj nacin sto su istrijebili njihovo citavo selo.
Pobjegli su odatle u Bilecu, gdje nas i dan danas ima. U medjuvremenu smo uzeli prezime po ptici ždral, kazu da su nas prozvali tako jer smo bili visoki i ponosni.
Tokom vremena su neki otisli za Sarajevo.
Jedan od mojih predaka je bio bogat i kupio tamo dosta zemlje.
Jedan od njegovih nasljednika je bio baksuz(moj prandzed) i podijelio je zemlju ravnopravno na sinove i sluge koje je imao. Ti sto su nam bili sluge i dan danas su nam komsije, cak nas zbog toga nazivaju rodjacima, mada to krvno nismo.
I tako, familija junaka i zajebanih ljudi, a onda, na scenu stupam ja, covjek koji cita stripove i piskara po forumu. Hebem ti zivot, mora da su mi se svi preci okrenuli u grobu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/06/2011 : 15:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Raspravljanje o istoriji ne moze biti tempirana bomba.. Ako sam ja slagan lazem i vas (dobro se secam sta je profesor istorije u srednjoj skoli rekao u vezi toga), ali eto, bas bih voleo znati da li nisam u pravu od nekog istoricara...

Uopste mi nije namera da podjebavam nekog, spreman sam sve da saslusam, da naucim nesto sto ne znam ili ispravim ono sto sam pogresno naucio...

Eto ti Okijeve familije kao primer..



šta ti je reka taj famozni profesor?

a šta se tice okija to nije cudno.to je sjeverna Dalmacija i tamo ima masu srpskih sela.vecinom doselili nakon turske okupacije .znaci od 1522.
iako ih je bilo i prije po nekim naseljima.u citavoj Dalmaciji pravoslavci nikad nisu bili vecina.
maximum in je bia oko 20 %
s tim da to nisu ni bili svi Srbi ako na to misliš nego Morlacchi iliti popularnije zvani Vlahi.
dio ih se kasnije pocea smatrat Srbima a dio koji je preša na katolicizam Hrvatima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 16:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Sjeverozapad Italije, Pijemont...
Još samo reci da si mi u rodu i onda cu se objesit

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2282 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 23/06/2011 : 17:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Moje obiteljsko stablo je više manje ne zanimljivo i sasvim obicno,osim jednog dijela,naime moj pokojni djed je išao istraživati svoje podrijetlo,s obzirom da je njegov otac,moj pradjed Leopold podrijetlom iz Austrije.I uspio je saznati da smo zaista dalji rodaci Richarda Wagnera,poznatog Austrijskog kompozitora.Stvar je još bila i u velikoj fizickoj slicnosti njega i mog pokojnog djeda,kao i to da su mnogi u tom djelu obitelji umjetnicki talentirani.A ja sam jedino talentiran za spavanje,i gubljenje vremena,i baš me briga pa da mi je i alien u rodu....
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 17:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3
A ja sam jedino talentiran za spavanje,i gubljenje vremena,i baš me briga pa da mi je i alien u rodu....



Legendo

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/06/2011 : 17:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by bvagner3
A ja sam jedino talentiran za spavanje,i gubljenje vremena,i baš me briga pa da mi je i alien u rodu....



Legendo



izgleda da ima istine u onome kada kazu u filmovima da smo mi stripofili luzeri
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/06/2011 : 17:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by bvagner3
A ja sam jedino talentiran za spavanje,i gubljenje vremena,i baš me briga pa da mi je i alien u rodu....



Legendo



izgleda da ima istine u onome kada kazu u filmovima da smo mi stripofili luzeri



vucibatine

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8393 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/06/2011 : 17:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
inace vecina talijana je došla ovde uglavnom iz 3 regije:
Puglia,Marche i Veneto.

ti tvoji piemontesi su vjerovatno bili neciji špijuni



Ma ja uopce ne pušim price o benediktincima ili franjevcima.
To sve bili neki kriminalci koji su bježali na divlji Istok.
A da se okladit da si ti Mlecanin...
Da, da, tipicni Mlecanin

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000