forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 PayPal jos malo pa kod nas
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 01/07/2011 : 16:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message
Nzn dal ovde da postujem, al ak nije dobro, nacice svoje mesto

Nego, da predjemo na temu, izgleda da cemo jos malo placati i preko najpoznatijeg servisa, PayPal-a
Malo sam surfao i gledao kako ja kao maloletnik od 17 god mogu kupiti nesto sa neta, pa sam naleteo na ovaj artikal

http://www.vesti.rs/tema/Paypal-Srbija/

Nije mnogo receno, al prvi korak je prvi korak...
Sad me zanima, vasa ocekivanja i sta mislite o ovome
Iskreno ja mislim da cemo cekati jos bar 1 god dok ovo ne dodje do nas...


Yes Osifer

Edited by - King Warrior on 01/07/2011 17:40:49

perque
Average Member



Serbia
724 Posts

Member since 28/09/2009

Posted - 01/07/2011 : 18:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send perque a Private Message
Unazad tri godine vec pricaju kako Pay pal treba da dodje u Srbiju i zavrsi se... upm, ostaje kao i mnoge stvari mrtvo slovo na papiru.
Ocigledno da nekome u Srbiji neodgovara da pay pal dodje u Srbiju...
Go to Top of Page

Stripor
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 09/03/2011

Posted - 01/07/2011 : 18:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripor's Homepage  Send Stripor a Private Message
Pitanje je koliko ce ti to zaživjeti na našim prostorima. Razgovarao sam sa nekim ljudima koji se vec više od 10 god bave izradom weba i radili su oveci broj weshopova u HR. Izgleda da paypal ima jako puno strogih pravila što se tice prodavaca koji rade preko njih i bilokakav prekršaj strogo penaliziraju novcanim iznosima i povecanjima provizija. Koliko sam shvatio tkogod misli raditi sa vecim iznosima, mora i pustiti depozit kod njih. Mislim da ce se naši shopovi ipak držati jednostavnijih (za njih) payment gateway sustava i nece tako skoro na Paypal!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/07/2011 : 18:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Mene nešto zanima u vezi Paypala u Hrvatskoj.
Dugo sam cita po forumima o toj temi, al nigdi nisam naša konkretan odgovor... Uglavnom, uzmimo da ja imam otvoren racun u PBZ banci i tribam primiti novce iz neke strane države putem Paypala. U svim clancima na tu temu piše da novce mogu skinuti sa racuna jedino vlasnici visa kartica i oni koji imaju otvorene racune u nekim americkim bankama. Sad, mene zanima jel se to "skidanje" novaca odnosi na to da se novci prebacuju sa paypal accounta na racun PBZ banke u kojoj ja imam otvoren racun? Je li moguce primiti novce, ali ih NE prebaciti na vlastiti PBZ racun kako bi ih mogli podignuti u banci, vec ih samo zadržati na Paypal accountu i koristiti ih za placanje na npr. eBayu?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Stripor
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 09/03/2011

Posted - 01/07/2011 : 18:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripor's Homepage  Send Stripor a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Mene nešto zanima u vezi Paypala u Hrvatskoj.
Dugo sam cita po forumima o toj temi, al nigdi nisam naša konkretan odgovor... Uglavnom, uzmimo da ja imam otvoren racun u PBZ banci i tribam primiti novce iz neke strane države putem Paypala. U svim clancima na tu temu piše da novce mogu skinuti sa racuna jedino vlasnici visa kartica i oni koji imaju otvorene racune u nekim americkim bankama. Sad, mene zanima jel se to "skidanje" novaca odnosi na to da se novci prebacuju sa paypal accounta na racun PBZ banke u kojoj ja imam otvoren racun? Je li moguce primiti novce, ali ih NE prebaciti na vlastiti PBZ racun kako bi ih mogli podignuti u banci, vec ih samo zadržati na Paypal accountu i koristiti ih za placanje na npr. eBayu?



To ti je kod nas bila jedina opcija. Mogao si primiti pare, ali oni bi ti ostali na paypalu da ih dalje koristiš. Moj jedan frend koji je prodavao svoje neke flash uratke preko neta je govorio da mu je to online novcanik. Mogao si ih koristiti, ali ne ih i skinuti na racun kod nas. Postojala je opcija i sa skidanjem na racun ali jedina opcija je bila da u austriji otvoriš racun i skidaš novce tamo. Ponavljam, neznam koliko su se stvari promjenila...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/07/2011 : 18:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Tenks na informaciji
Nisam bio upucen u to primanje novaca previše, al sad je došlo do situacije da mi je to potribno... Znaci pretpostavljan da uplaceni novci idalje mogu koristiti na taj nacin, tj za placanje priko neta. Odlicno, hvala još jednom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 01/07/2011 : 19:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message
quote:
Originally posted by perque

Unazad tri godine vec pricaju kako Pay pal treba da dodje u Srbiju i zavrsi se... upm, ostaje kao i mnoge stvari mrtvo slovo na papiru.
Ocigledno da nekome u Srbiji neodgovara da pay pal dodje u Srbiju...




Sta ces... Jedino nam ostaje da se nadamo.. Al rekli su do kraja 2011 imamo sigurno.. a ovde je nesigurno dal ces imati za leba sutra, a ne pp servise
O.o


Yes Osifer
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 01/07/2011 : 19:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Stripor

quote:
Originally posted by Paka01

Mene nešto zanima u vezi Paypala u Hrvatskoj.
Dugo sam cita po forumima o toj temi, al nigdi nisam naša konkretan odgovor... Uglavnom, uzmimo da ja imam otvoren racun u PBZ banci i tribam primiti novce iz neke strane države putem Paypala. U svim clancima na tu temu piše da novce mogu skinuti sa racuna jedino vlasnici visa kartica i oni koji imaju otvorene racune u nekim americkim bankama. Sad, mene zanima jel se to "skidanje" novaca odnosi na to da se novci prebacuju sa paypal accounta na racun PBZ banke u kojoj ja imam otvoren racun? Je li moguce primiti novce, ali ih NE prebaciti na vlastiti PBZ racun kako bi ih mogli podignuti u banci, vec ih samo zadržati na Paypal accountu i koristiti ih za placanje na npr. eBayu?




To ti je kod nas bila jedina opcija. Mogao si primiti pare, ali oni bi ti ostali na paypalu da ih dalje koristiš. Moj jedan frend koji je prodavao svoje neke flash uratke preko neta je govorio da mu je to online novcanik. Mogao si ih koristiti, ali ne ih i skinuti na racun kod nas. Postojala je opcija i sa skidanjem na racun ali jedina opcija je bila da u austriji otvoriš racun i skidaš novce tamo. Ponavljam, neznam koliko su se stvari promjenila...



povrat novca u slucaju zajeba išao je normalno - dobio bi novac na karticu - a sad vec neko vrijeme može se i primati novac u hr pa bi trebalo biti normalno ali kako uglavnom kupujem ovo nisam probao

Edited by - rommel on 01/07/2011 19:56:51
Go to Top of Page

perque
Average Member



Serbia
724 Posts

Member since 28/09/2009

Posted - 01/07/2011 : 20:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send perque a Private Message
U Srbiji ljudima na vlasti i njihovim financijerima ne odgovara razvoj e-trgovine jer bi time izgubili monopol koji imaju u Srbiji. Ko bi se tek tako odrekao bezobrazno velikih marži na svu robu u maloprodaji? Ne samo da je uvozna roba neshvatljivo skuplja u odnosu na cijenu u ostalim europskim državama, vec je i naša roba skuplja u Srbiji nego kada se izveze u inozemstvo. Nije velika znanost ukapirati zašto Pay Pal ne može uci u Srbiju, zašto naša država naplacuje visoke carine, troškove i špediciju kao da prevoze uvezenu robu Ferrarijem do destinacije. Vidjecemo šta ce od ovoga biti...
Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 01/07/2011 : 20:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message
Lajk :)

Al ja mislim da ce toliko insistirati da ce ovi nasi dopustiti, al ce se i tamo nakrasti sa 30% poreza na dolazece i odlazece sume novca i 100000% poreza po mesecu koriscenja..
Al nemas se kome zaliti, neko knjigu pod vuglu i uci,pa bezi sto pre... :/

Yes Osifer
Go to Top of Page

perque
Average Member



Serbia
724 Posts

Member since 28/09/2009

Posted - 01/07/2011 : 20:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send perque a Private Message
Pay Pal postoji u 190 zemalja tj sem Srbije u svakoj zemlji na svetu ,postoji cak i u zemljama poput Somalije,Ruande , Ugande,Malija.. a u Srbiji o tome se prica kao sto neko rece letu na mesec. E Srbijo otisla si u pm...
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 01/07/2011 : 20:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message
Ne lipši magarce do zelene trave.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 01/07/2011 : 20:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message
ahahhahahaha
sta da kazem do jbg >.<


Al,pazi, dobro je da pricaju da ce nesto biti, nego da cute i da se prave ludi.. tak da mozda i ima sanse za nas

Yes Osifer

Edited by - itachi1uchiha on 01/07/2011 20:29:39
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 01/07/2011 : 20:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by Stripor

quote:
Originally posted by Paka01

Mene nešto zanima u vezi Paypala u Hrvatskoj.
Dugo sam cita po forumima o toj temi, al nigdi nisam naša konkretan odgovor... Uglavnom, uzmimo da ja imam otvoren racun u PBZ banci i tribam primiti novce iz neke strane države putem Paypala. U svim clancima na tu temu piše da novce mogu skinuti sa racuna jedino vlasnici visa kartica i oni koji imaju otvorene racune u nekim americkim bankama. Sad, mene zanima jel se to "skidanje" novaca odnosi na to da se novci prebacuju sa paypal accounta na racun PBZ banke u kojoj ja imam otvoren racun? Je li moguce primiti novce, ali ih NE prebaciti na vlastiti PBZ racun kako bi ih mogli podignuti u banci, vec ih samo zadržati na Paypal accountu i koristiti ih za placanje na npr. eBayu?



To ti je kod nas bila jedina opcija. Mogao si primiti pare, ali oni bi ti ostali na paypalu da ih dalje koristiš. Moj jedan frend koji je prodavao svoje neke flash uratke preko neta je govorio da mu je to online novcanik. Mogao si ih koristiti, ali ne ih i skinuti na racun kod nas. Postojala je opcija i sa skidanjem na racun ali jedina opcija je bila da u austriji otvoriš racun i skidaš novce tamo. Ponavljam, neznam koliko su se stvari promjenila...



Promijenilo se...sad ih mozes skinut s PayPala na racun (povezan s karticom pomocu koje si se logirao na PayPal)....jednom kad zatrazis skidanje novaca trebas cekat 5-7 dana da ti eksueli sjednu....PayPal sam radi konverziju valuta, po kojem tecaju nemam pojma....

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 02/07/2011 : 09:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Za Hr,

mozeš placati, možeš primati uplate,
kad meni uplate cekam mjesec dana do prebacivanja na visa karticu.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 02/07/2011 : 09:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
>>>>PayPal sam radi konverziju valuta, po kojem tecaju nemam pojma....

Po tecaju "zajebi neprijatelja"
1$ zna bit i 4.9KN

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 02/07/2011 : 11:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

>>>>PayPal sam radi konverziju valuta, po kojem tecaju nemam pojma....

Po tecaju "zajebi neprijatelja"
1$ zna bit i 4.9KN



heh...naucit cemo mi njih kako se to radi jednom kad udjemo u Evropu

ja sam se doduse bio zajebao...bio pitat u banci koja mi kartica/racun treba za PayPal i oni rekli devizni racun...meni se to cinilo logicno jer nisam ocekivao od PayPala da ce konvertirat valute....tako da je najprije PayPal kovertirao po svom tecaju Euro u kunu, a onda banka te kune u Euro....racunajuci PayPal troskove na kraju cifra izašla cca 10ak eura manja nego što je bila uplacena...

al neš drugi put ne

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/05/2012 : 14:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Ima li neko ko zivi u Zagrebu, a ko ima i Pay Pal mogucnost uplate? Ovo pitam zato sto namjeravam da ubuduce kupujem odredjene Libellus knjige, a naj jeftiniji nacin da se pare posalju iz Amerike u Hrvatsku je Pay Pal (Money Gram i Western Union su dosta skuplji). Ako neko ima, molim vas javite se na PM.

Unaprijed hvala.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 23/05/2012 : 16:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message
quote:
Originally posted by perque

U Srbiji ljudima na vlasti i njihovim financijerima ne odgovara razvoj e-trgovine jer bi time izgubili monopol koji imaju u Srbiji. Ko bi se tek tako odrekao bezobrazno velikih marži na svu robu u maloprodaji? Ne samo da je uvozna roba neshvatljivo skuplja u odnosu na cijenu u ostalim europskim državama, vec je i naša roba skuplja u Srbiji nego kada se izveze u inozemstvo. Nije velika znanost ukapirati zašto Pay Pal ne može uci u Srbiju, zašto naša država naplacuje visoke carine, troškove i špediciju kao da prevoze uvezenu robu Ferrarijem do destinacije. Vidjecemo šta ce od ovoga biti...



Mislim da ce glavonje o kojima govoriš ipak teško moci sprijeciti bilo što po tom pitanju. e-trgovina se u regiji razvija konstantno, bas sam nesto proucavao statistike, ispada da je, po postoku stanovništva koje kupuje online, razlika medu državama oko 3-4 godine:
slovenija je na oko 30% koliki je bio prosjek EU 2008.,
hrvatska je na oko 18% koliko je slovenija imala 2008., a srbija je na oko 9% koliko je hrvatska imala 2009... znaci bas se jasno moze pratit razvoj - svako za svakim zaostaje 3-4 godine

http://typotecture.net / http://www.klada.hr
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 25/05/2012 : 07:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by perque

Pay Pal postoji u 190 zemalja tj sem Srbije u svakoj zemlji na svetu ,postoji cak i u zemljama poput Somalije,Ruande , Ugande,Malija.. a u Srbiji o tome se prica kao sto neko rece letu na mesec. E Srbijo otisla si u pm...



a dotle u Srbiji moze da se koristi skrill (ex. moneybookers) isti q drugo pakovanje, s tim sto ljudi po belom svetu imaju vise poverenja u original umesto u kopiju.
kako je uopste i ovaj moneybookers poceo da radi u Srbiji, uzimajuci u obzir gore navedene zastite monopola i sl., to mi nije jasno.
Ja sam jednom pitao sluzbenicu u rfb, zna li nesto o paypal-u, kad ce to doci na dnevni red, zena me gledala otprilike ko da sam je pitao koje su joj boje gace. Nikad cula.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000