forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Bajram šerif mubarek olsun
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 19/08/2012 : 14:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
Ja sam ljudima lepo cestitao, a nisam mogao da odolim da ne napisem na sta me asociraju reci, posto takve reci nisam imao prilike da cujem u svakodnevnom govoru niti da ih procitam.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/08/2012 : 14:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ako nisi zna što taj izraz znaci, moga si jednostavno pitat. Siguran san da bi ti ljudi lipo odgovorili.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/08/2012 : 14:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Sretan praznik svima koji slave.
a za onoga gore me sram sto je ateist:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 19/08/2012 : 16:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37801 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/08/2012 : 16:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Allah Razi Olsun!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/08/2012 : 17:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
starudije imas google pa malo guglaj jer svojim neznanjem mozes nekoga uvrediti.
Sretan praznik ljudi. Ne znam kako se to slavi , ali mogo bi neko da me zove u goste :)

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 19/08/2012 : 17:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
quote:

a moram da dodam da me te reci asociraju na coveka sa bombom oko pojasa koji se zalece na Amerikance u Avganistanu ili Iraku.



i mene isto kad mi neko pominje kahvu, sutljac, baklavu, tufahije i nargilu. baš zbog toga ove godine proveli smo dopust putem bosne i hercegovine da sretnem nekog pakistanca bez dva prsta
(kak butl lega...jzsmarija pa buhpumagi )

Eid Mubarak. i puno uživanja za i posle Eid al Fitr.

Edited by - trolodtroje on 19/08/2012 17:37:37
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 19/08/2012 : 22:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Srecan praznik svim pripadnicima muslimanske veroispovesti

Bajram Šerif Mubarek Olsun

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/08/2012 : 23:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by all_ba

Svim vjernicima islamske vjeroispovjesti Bajram Šerif Mubarek Olsun!!!


Lepo provedite praznik i srecan vam bio, a moram da dodam da me te reci asociraju na coveka sa bombom oko pojasa koji se zalece na Amerikance u Avganistanu ili Iraku.
I pre nego sto pocnete sa nagadjanjima da odmah kazem, niti sam hriscanin niti ista drugo, totalni ateista koji u Boga veruje isto kao i u Deda Mraza.




Kako te nije sram?
I ja sam ateista, pa poštujem svakoga tko je vjernik i ovakav post je izraz krajnjeg neukusa i nekulture. Ako ne možeš reci nešto lijepo i pozitivno ljudima kojima je ovaj dan iznimno bitan, onda je bolje da ne kažeš ništa.

Sramota.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/08/2012 : 23:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Ja sam ljudima lepo cestitao, a nisam mogao da odolim da ne napisem na sta me asociraju reci, posto takve reci nisam imao prilike da cujem u svakodnevnom govoru niti da ih procitam.



Prije nego što nekoga uvrijediš, probaj se malo obrazovati o temi o kojoj pricaš.
Barem je danas to lako.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/08/2012 : 23:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Bajram Šerif Mubarek Olsun

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2012 : 23:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Sretno vam praznovanje,ponekad mi žao da sam ateista...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 20/08/2012 : 00:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Drage moje kolege forumaši zahvaljujem se u ime svih naših kolega koji slave ovaj praznik (blagdan), od Cuvam Staruduje sam jako iznenaden njegovim primitivnim ispadom, ali njemu na cast. Za one koji ne znaju što znaci Bajram šerif mubarek olsun (i ja sam malo googlao, da bih bio siguran:))

Rijec Bayram (perzijskog porijekla op. Ankara) na turskom znaci praznik/blagdan.

Rijec Serif (arapskog porijekla op. Iks) na turskom znaci cestit

Rijec mubarek (arapskog porijekla op. Iks) na turskom znaci blagoslovljen.

Rijec olsun na turskom znaci neka bude.

pa prijevod bi bio

Znaci, cestitka:
Bajram Serif Mubarek Olsun
:znaci
- "Neka ti je blagoslovljen cestit praznik/blagdan".

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 20/08/2012 00:41:42
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 20/08/2012 : 00:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Zahvalio bih se ovom prilikom Mladji što je reagirao na vrijeme i banovao Cuvam starudije i na taj nacin i mene zaštito od adekvatnog odgovora doticnom. Hvala i Pari što se brinuo da ne reagiram na prvu. Sreca je što sam skoro cijeli dan bio odsutan od mreže i racunara. Ko zna, da nisam možda bih i ja bio banovan jer sigurno ne bih ostao dužan Starudijama na provokaciji. Znam da ce ovo doticni citati dok je na prinudnom odmoru, pa da ne bih cekao septembar kad se vrati, da mu samo kažem dvije tri.
Ja za razliku od tebe poštujem sve religije svijeta i u mojoj se kuci slavi i katolicki Božic, a kod moje punice i pravoslavni. Ja jesam tipicni bosanski (sarajevski) musliman, dakle, svoj na svome, islamske vjeroipovijesti i s tim se ponosim, a kao takvom otvorena su mi uvijek vrata i rado sam viden gost i u Ljubjani, Zagrebu, Beogradu, Podgorici, Skoplju, Prištini i Novom Sadu, te Rijeci, Zadru i Splitu, kao i u Banja Luci i svim mjestima bivše nam zajednicke domovine, što vjerovatno ti nisi.S takvim primitivnim razmišljanjem ne možeš dalje od mjesta ili zemlje u kojoj živiš. U svakom slucaju si osoba za žaljenje.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/08/2012 : 01:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Neka je Mubarek Bajram svima koji vjeruju u sudbinu sto je svakom od nas propisano od Stvoritelja Univerzuma.Nitko od Nas nije stvoren bez razloga i svi imamo svoje mjesto na ovom i onom svijetu.
Danas sam bio u mislima sa zeljom za zdravlje svih dobrih ljudi, a posebno nasoj obiteljskoj prijateljici gdji.Mariji iz Zagreba koja je katolkinja i trenutno je na lijecenju od zlocudne bolesti, ali hvala Bogu ona obavlja svoje dnevne obaveze sa osmijehom i danas je mojoj babi(nani,neni ili baki) cestitala praznik sto cini uvijek dvaput svake godine kao i baba njoj obrnuto svaki Bozic i Uskrs.
To cini ekumenu bogatijom.

Vjera spaja ljude, religije i dogme ih razdvajaju.
"Stvorio sam vas razlicite da biste se medjusobno upoznavali"


Inace "Allah razi olsun!" je sa turskog prijevod "Bog vas cuo!"
Mi govornici slavenskih jezika kazemo "Sretan Ti/Vam.." jednostavnije za one koji ne znaju izreci pojedine rijeci.
Arapi kazu "Mabrook Eed al-Fitr" "Sretan praznik hrane ili objeda" ( prekid posta i slobodno redovno uzimanje hrane i napitaka) drugi praznik je Hadzi ( hodocasnicki) ili Kurban praznik tj. Al-Adha praznik "zrtve" (ovan ili janje) Abrahamovska tradicija.Dan u kojem se zavrsava obilazak mjesta u kojem su zivjeli Abraham,Hagara,Ismail i kasnije Muhammad bozji mir s njima.


Hvala forumasima na cestitkama !
Inace danas su baklave sa pistacijama.....



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/08/2012 : 09:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by emirem
Vjera spaja ljude, religije i dogme ih razdvajaju.
"Stvorio sam vas razlicite da biste se medjusobno upoznavali"



Cestitke svim pripadnicima islamske vjeroispovjesti. Bajram Šerif Mubarek Olsun!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 20/08/2012 : 22:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Sve najbolje za Bajram ,da se lijepo provedete,druzite,da se popunjavaju kolekcije i da jedete ukusne baklave kao ja i senad7.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/08/2012 : 23:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Želim vam sve najbolje povodom vašeg praznika Bajrama!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 20/08/2012 : 23:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Po ovim postovima mi se cini da je najviše ateista na forumu. Da otvorimo jedan poll o religijskim opredjeljenjima, cisto da znamo statistiku?

Svima koji slave sretan praznik!!

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/08/2012 : 00:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Svim vernicima srecan eid-ul-fitr tj. seker bajram, zivi mi i zdravi svi bili. Kad se setim kolega turaka u belgiji, koji su za bajram donosili slatkise na posao i delili svima :)

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 21/08/2012 : 11:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
Malo kasnim ali svima Bajram Šerif Mubarek Olsun! ;)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 21/08/2012 : 15:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
svima koji slave-sve naj...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/08/2012 : 20:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba

Drage moje kolege forumaši zahvaljujem se u ime svih naših kolega koji slave ovaj praznik (blagdan), od Cuvam Staruduje sam jako iznenaden njegovim primitivnim ispadom, ali njemu na cast. Za one koji ne znaju što znaci Bajram šerif mubarek olsun (i ja sam malo googlao, da bih bio siguran:))

Rijec Bayram (perzijskog porijekla op. Ankara) na turskom znaci praznik/blagdan.

Rijec Serif (arapskog porijekla op. Iks) na turskom znaci cestit

Rijec mubarek (arapskog porijekla op. Iks) na turskom znaci blagoslovljen.

Rijec olsun na turskom znaci neka bude.

pa prijevod bi bio

Znaci, cestitka:
Bajram Serif Mubarek Olsun
:znaci
- "Neka ti je blagoslovljen cestit praznik/blagdan".


pa onda fino da ti ( i svima drugima koji slave) cestitam na bosanskom
Neka ti je blagoslovljen cestit praznik
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/08/2012 : 21:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message
sretan i blagosloven ti praznik, prijatelju.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/08/2012 : 21:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Zahvaljujem se King Warrioru i PijanomPatku na cestitkama kao i svim ostalim kolegama.:) Lijepo je to cuti, uljepšali ste mi praznik!:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000