forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Antikvariati,starinarnice,....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/09/2011 : 18:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto, oduvijek sam voljeo starine, i historiju i sve oko toga. Vidim da imamo na ovom forumu clanove kao što je Marenovic, Risar,...to su sve ljudi upoznati sa starinama i slicno, pa bi volio da cujem gdje se nabavljaju starine, ima li neka pijaca negdje, neki susreti ovih starinara i to, ali da je na nivoju, jer cesto puta ljudi zamjenjivaju starine za neke polomljene uništene stvari. Recimo buvljaki su takva mijesta gdje ljudi prodavaju neke cilindre, neke stare fenove za kosu i ovakve stvari,...n ezanima m eto nego prave kvalitetne starine:
-oružje
-slike
-numizmatika
-filatelija
-mape i zemljevidi
-knjige
-ukrasni predmeti

Jel ima neka starinarnica negdje u Hvrvatskoj,Crni Gori,Srbiji,Sloveniji,Makedoniji,Bih,...ali ono na nivoju da prodavac zna sve o svemu kada ga se nešto pita a da nije unutra neki student koji nema pojma....

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/09/2011 : 18:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
preširok ti je spektar.al imaš starinarnicu na Galusovem nabrežju v Ljubljani. ima još jedna blizu kongresnog trga.bar je bila nekad.

U Splitu je bila jedna kraj Peristila ali vrlo loš izbor.
za druge ne znam ,možda ima još koja

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
271 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 12/09/2011 : 21:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message
U Beogradu, svaki drugi vikend u hotelu slavija takozvani sajam antikviteta ima svega i svacega...


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/09/2011 : 22:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ako imate rodbine negdje u Crnoj Gori, provjerite da li imaju zlatnik 100 PERPERA, ovakav zlatnik vrijedi od 13000 - 20000 eura!!!!!!
Ova Crna Gora je po mom mišljenju veoma zanimljiva za sakupljace starina, ipak su oni bili Kraljevina,mala zemlja,....sve je nekako rijetko, jer imaju malo stanovnika pa se sve radilo u mali broj (recimo oružje,uniforme,...) tamo po mom mišljenju bi se moglo pronaci dosta zanimljivih stvari....isto tako je tamo bilo gusara,turaka,...trgovali su sa Venecijom, Austrougarska je bila blizu....
Nešto slicno je vjerovatno sa Dubrovnikom, jer Dubrovnik je bio (možda još uvijek je) vrlo bogat Grad, postojala je Dubrovniška Republika, trgovali su sa Turcima,sa Venecijom, bilo je i tamo gusara,...
Pitanje je šta je sa Albanijom?
Da li je Albanija zanimljiva za sakupljace starina ili ne?
Zato jer oni su se oduvijek nekako plašili mora, živjeli po brdima i sumnjam da su tamo prošli neki trgovacki putevi i to,...ali ako ima, možda se može jeftino kupiti jer možda oni ne znaju šta imaju....
Isto tako ne znam, šta je sa Makedonijom, koliko sam pratio neku emisiju, Makedonija je dosta bogata zemlja (imaju jedino nalazište Rubina u Europi), prav eneke pokrivace za popove u nekom samostanu, arheologija kod njih je tek na pocetku i kažu svi strucnjaci da cijela makedonij aleži na nekim arheološkim nalazištima pa je dovoljno uvuci ašov u zemlju haha...
Možda bi se pronašlo na nekim pijacama,lokalnima starinarnama nešto zanimljivo,....
Mene osobne najviše zanima razdoblje Kraljevine SHS i Kraljevine Jugoslavije....Toliko malo znam o tom razdoblju. Baš mi je danas baka pricala, kako su u školi dok je ona bila mala pjevali neku pjesmu u cast kraljevom (Kralj Aleksandar) sinu Petru (haha).
Pa me zanima jel ta Kraljevina Jugoslavija,prije njih SHS,...da li su oni imali neke tvornice, da li su oni proizvajali nešto, recimo satove ili bilo šta pa da bi pisalo made in Kraljevina SHS npr...osim filatelije i numizmatike gdje je tako nešto pisalo. Zanima me koji su recimo slikari bili u tom razdoblju, koje tvornice, koji književnici i slicno,...
Isto tako bi volio posjetiti neki muzej pa da vidim kakvu krunu su nosili ovi kraljevi, kakve su bile uniforme vojnika,...ovakve stvari, to je dio neke naše zajednicke istorije....znaci obdobje prije Jugoslavije.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/09/2011 : 23:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
eto ovo je jedan takav primjerak sablje koja je napravljena u Kraljevini Jugoslaviji. Tamo gdje sam je pronašao je pisalo da je napravljena u Kraljevini Jugoslaviji, da se vidi grb, da je iz materiala nikelj i cijena 600 eura...



Bilo bi lijepo vidjeti i neke druge stvari iz tog obdobja i naravno iz bilo kojeg obdobja da se pokažu neke zanimljive starine, najbolj eako ste posetili neku starinarnicu pa slikali mobitelom pa možete pokazati ovdje pa možemo diskutirati oko tih predmeta
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 13/09/2011 : 02:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Evo, da spojim i ovu stariju temu http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38163
Tu so slike iz Ljubljanskog sajma starijih stvari.
Imaš zanimljiv knjižni antikvariat u Radovljici. Dobri su i u Austriji i Italiji, kao i buvljaki. A najinteresantniju ideju imaju holandžani, svaku nedelju stave pred kucu štandove i iznose sve što ne trebaju, tako i stare stvari i prodaju, najbolje je da dodješ vec rano, kao i na svaki buvljak. Dobiješ naravno i stare antikvitetske stvari.
Žao mi je, da nisam posetio antikvariata, kad sam bio u Sarajevu. Na Ohridu ga nisam pronašao, Beograd ima zanimljive knjižne antikvariate, najbolje mi je u secanju ostao jedan pored glavne ulice kod trgovine Crvene zvezde, skreneš u stransku, ne znam kako se zove.
I u Zagrebu mi nije uspelo naci, drugi put cu ici i tom namjerom, da ih posetim. U Ljubljani imam navezu sa skoro svima antikvarnicama i knjižnim antikv., zbog albuma sa slicicama, kad nešto dobiju, pozove me, stvarno odlicno.
Nedostaje mi više druženja sa sakupljacima raznih stvari, da se onda upoznaje, mijenja i slicno.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 13/09/2011 02:28:17
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/09/2011 : 11:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
da, to u Nizozemskoj se zove Kraljicin Rodendan, slavi se mislim da 30.4. i tada se ne placa porez i ljudi prodavaju puno stvari ispred kuca ono u stilu "garage sale",....to bi bilo super posjetiti!!!
Oko Božica ima puno i tih nekih božicnih sajmova....možda bi skoknuo u Budimpeštu ili Bratislavu da vidim imaju li tamo nešto,....
Ali najprije mislim da bi trebao odrediti šta me zanima, nekako se specializirati za nešto...recimo Risar ti imaš albume sa slicicama i to je super, ti znaš šta tražiš i to uzimaš,...a ja bi se izgubio oko svih tih starina (satovi,filatelija,numizmatika,oružje,...) trebao bi nekako odluciti šta sakupljati i onda sakupljati samo ono, znaš ono uska specializacija,....možda ne bi bilo loše sakupljati stare žepne satove ili tako nešto....
Šta drugi sakupljate?
Jel to neki period ili više neka tematika?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 18/09/2011 : 23:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

nego prave kvalitetne starine:
-oružje
-slike
-numizmatika
-filatelija
-mape i zemljevidi
-knjige
-ukrasni predmeti

Jel ima neka starinarnica negdje u Hvrvatskoj,Crni Gori,Srbiji,Sloveniji,Makedoniji,Bih,...ali ono na nivoju da prodavac zna sve o svemu kada ga se nešto pita a da nije unutra neki student koji nema pojma....




Taj tip antikvarijata koji trazis sa svim nabrojanim nalazi se u Zadru, na pocetku Kalelarge, preko puta kafica "Atrij".
Unutra su standovi iza kojih su osobno(vjerujem)kolekcionari tih predmeta, knjiga .. nema sta nema, i ljubomorno cuvaju to, toliko da ne dozvoljavaju niti fotografiranje unutrasnjosti antikvarijata.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/09/2011 : 01:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by 1Euro

nego prave kvalitetne starine:
-oružje
-slike
-numizmatika
-filatelija
-mape i zemljevidi
-knjige
-ukrasni predmeti

Jel ima neka starinarnica negdje u Hvrvatskoj,Crni Gori,Srbiji,Sloveniji,Makedoniji,Bih,...ali ono na nivoju da prodavac zna sve o svemu kada ga se nešto pita a da nije unutra neki student koji nema pojma....




Taj tip antikvarijata koji trazis sa svim nabrojanim nalazi se u Zadru, na pocetku Kalelarge, preko puta kafica "Atrij".
Unutra su standovi iza kojih su osobno(vjerujem)kolekcionari tih predmeta, knjiga .. nema sta nema, i ljubomorno cuvaju to, toliko da ne dozvoljavaju niti fotografiranje unutrasnjosti antikvarijata.




hvala za info!
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 19/09/2011 : 09:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Jesi gledao kad pawn stars na history? Odlicna stvar, mozes puno nauciti o antikvitetima i o svemu sto te zanima. Obavezno gledanje za sve koji se barem malo osjecaju kao kolekcionari:)

http://www.youtube.com/watch?v=Yf3h8I7v_NI
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/09/2011 : 14:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

Jesi gledao kad pawn stars na history? Odlicna stvar, mozes puno nauciti o antikvitetima i o svemu sto te zanima. Obavezno gledanje za sve koji se barem malo osjecaju kao kolekcionari:)

http://www.youtube.com/watch?v=Yf3h8I7v_NI



nisam nikada to gledao jer nemam History Chanel.....ali izgleda super!!!!!!! Pokušacu pogledati neke epizode putem you tuba ako bude moguce, Hvala za link!!!
Definitivno izgleda zanimljivo i ja bi to sigurno pratio da imam History Chanel............
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 19/09/2011 : 22:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Ma mozes to skinuti sa piratebay-a, ili mislim da ima cak i na nasem partisu. Obavezno gledaj, jebena serija :)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/09/2011 : 21:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Svaki cetvrtak na HTV2 u 20.00.h je ova emisija o kojoj je ordell pricao. Svaki cetvrtak po dva dijela ove emisije. Poceli su danas!!!!!!!
Bit ce 70 dijelova (no još 68).
SUPER EMISIJA!!!!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000