forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 SAKUPLJAM UPALJACE!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 11:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto, dugo sam razmišljao šta da pocnem sakupljati. Sakupljao sam marke,kovance,stripove,....ali u poslednje vrijeme nisam našao neko zadovoljstvo u tome....i napokon sam odlucio da cu sakupljati PASOŠE (putni list - passport). Pošto sam na pocetku, želja mi je sakupiti što više zanimljivih pasoša.
Prije nego pocnem tražiti po aukcijama, (ebay,aukcije hr, limundo, bolha, delcampe,...) ja bi najprije pokupio sve i svašta gdje god naletim na nešto, pa eto ovdje postavljam OGLAS, da tražim pasoše, poništene naravno. Ako imate neki svoj pasoš ili od nekog susjeda, prijatelja, rodbine,...ma bilo šta, javite mi pa cu vam u zauzvrat poslati stripove, marke ili kovance.
Zanima me sve, bilo koja zemlja, nije važno. Pošto su ovdje ljudi iz dosta razlicitih zemalja bilo bi super da od svake zemlje dobijem po neki pasoš.

Isto tako me interesiraju i neke stare fotografije, ali za ovo još nisam odlucio da li pocnem sakupljati fotografije ili ne, ali ako imate neke stare fotografije možda bi me i to interesiralo pa mi možete javiti.
A za pasoše svakako pogledajte imate li nešto pa cemo se dogovoriti. Mogu biti i pasoši od vaših prijatelja, rodbine, susjeda,....ma nema veze uopšte, samo da je pasoš!

OVO JE OZBILJNO PA MOLIM BEZ OFF TOPICARENJA!

Ako znate za nekoga koji isto tako sakuplja pasoše možete mi reci, pa cu ga kontaktirati, jer ja ne znam za nikoga, da još osim mene netko to sakuplja,....


UPDATE!!!!!

Sakupljam UPALJACE!!!!!!

Edited by - 1Euro on 26/11/2011 14:40:04

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 11:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ma daj lwood postaješ dosadan, uvijek si prvi na mom topicu i pokvariš mi topik.
Ajde pobriši svoj post jer ce opet topik ici u drugom smjeru.
Ja sam odlucio da cu sakupljati pasoše i ne znam zašto bi to bilo smiješno!
Ionako tražim PONIŠTENE pasoše, koji ionako ljudima ne trebaju više...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/09/2011 : 12:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by lwood






Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/09/2011 : 12:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
@1Euro
Pošalji mi adresu na PM, pa cu ti poslat moj stari, doduše potpuno je prazan.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/09/2011 : 12:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Imam ti po jedan od SFRJ, SRJ, Srbije i tri švajcarska.
100€ komad.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 14:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by split85

@1Euro
Pošalji mi adresu na PM, pa cu ti poslat moj stari, doduše potpuno je prazan.



ALL RIGHT!!!!!!!!
Zahvaljujem!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 14:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Imam ti po jedan od SFRJ, SRJ, Srbije i tri švajcarska.
100€ komad.



ma budi realan covjece......
Na aukcijama se može kupiti pasoše od Kraljevine SHS po 15 eura...i to imaju iseljenick evize unutra i šta ti ja znam šta sve nemaju, puno žigova i cijena 15 eura...Ovi Sfrj, toga ima koliko hoceš.....negdje realna cijena za passport je oko 5 eura, ma bio on iz Urigvaja 1947 godine ili Cila 1968 ili Sfrj,....nije to neki biznis u tome ali nema veze ja sam odlucio da cu to sakupljati, za svoju dušu. Pošto sam tek poceo nemam osim nekoliko slovenskih još ništa ali ce se to ubrzo promjeniti.
Ako imaš stvarno neki pasoš mogu ti ponuditi neke stripove, imam i glancere imam i neke zagor Ludens,....i to je to, kakvih 100 eura,...pa nije da mi treba pasoš da predem preko granice haha
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 14:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by lwood










a šta ti još uvijek visiš na forumu Sawitchu???
Zar nisi išao na "honney moon" ili medjeni mijesec,....mislim kao ono mladoženja i to.....
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/09/2011 : 15:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
To je lud covik ko ti da.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 16/09/2011 : 15:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
A da pocnes uz pasose da skupljas i vojne knjizice?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/09/2011 : 15:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

A da pocnes uz pasose da skupljas i vojne knjizice?





ili još bolje,partijske knjižice.




depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 15:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

A da pocnes uz pasose da skupljas i vojne knjizice?



Ej super da si mi se javio!!!!!!!!!!
Ti si iz grada Vršac????
Ja se sada dogovaram sa covjekom da cu kupiti od njega putni list od Nogometnog Kluba Vršac iz 1927 godine!!! Gdje ima skupinski pasoš tih igraca (fudbalera), koji su išli u Rumuniju da igraju neke utakmice. Kada dobijem taj pasoš, ja ti mogu napisati spisak tih igraca (ime i prezime) pa možda prepoznaš nekoga!!!!
Da, naravno i vojnicke knjižice sakupljam isto i bilo kakve druge dokumente isto tako, ali to u manjem obsegu. Ako imaš nešto možemo razmijeniti svakako sam zainteresiran!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 15:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by srdjandj

A da pocnes uz pasose da skupljas i vojne knjizice?





ili još bolje,partijske knjižice.







Pa da i jedan ili dva primjeraka neke partijske knjižice bilo bi dobrodošlo i bilo kakav drugi dokumenat ali to sakupljam u manjem obsegu, tek toliko da imam po neki primjerak, ali da jeste i to je zanimljivo za mene!
I ona mala knjižica koju smo dobili kao djeca kada smo postali PIONIRI, jel ima netko i to????
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 15:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

To je lud covik ko ti da.



a zašto?
Šta mogu ja loše da mu naštetim sa njegovim isteklim pasošom?
Pa rekao sam da ne mora da bude pasoš baš od vas (ako se plašite iz nekog razloga) može biti od neke iks osobe.
Što se mene tice, taj covjek se je mogao pet puta vec preseliti, šta mislite da cu ja sa njegovim pasošom da napravim?
Pa tu se radi o sakupljanju pasoša, kojih inace ima po internetu puno,bacite oko na delcampe,ebay,....
Ali ja ih naravno necu prodavati, jer sam ih tek poceo sakupljati.
Milo receno, mene najviše zanimaju neki stari pasoši SHS,Kraljevina Jugoslavija, pa onda neki skupinski pasoši, kao onaj od fudbalskog kluba iz VRŠCA 0jer se tu radi o nekim posebnostima,...ali naravno htio bi sakupiti i po svaki pasoš iz svake zemlje da imam kao primjerak,samo to.
Ali naravno neki se plašite i vlastite sjene....
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 16/09/2011 : 16:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro


Ej super da si mi se javio!!!!!!!!!!
Ti si iz grada Vršac????
Ja se sada dogovaram sa covjekom da cu kupiti od njega putni list od Nogometnog Kluba Vršac iz 1927 godine!!! Gdje ima skupinski pasoš tih igraca (fudbalera), koji su išli u Rumuniju da igraju neke utakmice. Kada dobijem taj pasoš, ja ti mogu napisati spisak tih igraca (ime i prezime) pa možda prepoznaš nekoga!!!!
Da, naravno i vojnicke knjižice sakupljam isto i bilo kakve druge dokumente isto tako, ali to u manjem obsegu. Ako imaš nešto možemo razmijeniti svakako sam zainteresiran!!!



Pa sta ti mislis, koliko ja imam godina, mozda 100, pa da mogu da prepoznam nekoga ko je igrao fudbal za Vrsac 1927. godine?

Verovatno da niko od njih danas nije ziv, no dobro je da dobijes taj grupni pasos, koji se verovatno davao samo u slucaju kad je neka ekipa gostovala u inostranstvu. Inace FK "Vrsac" je osnovan 1913. godine pod imenom FK "Dusan Silni"!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 16:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Da, da, Dušan Silni!
Jako sam sretan što cu dobiti taj pasoš!!!!! Jedva cekam!!!!!!
Pa znam da ti nije 100 godina, nego mislio sam da možda nekog aznaš, recimo da ti je neki daleki rodak, možda djed, susjed,....šta ja znam, ipak je Vršac malo mesto gdje vjerovatno svaki svakoga zna....Možda je netko otac nekog tvog prijatelja i slicno....
Nego srdjandj, jel mi možeš nekako nabaviti adresu (email...) tog fudbalskog kluba Dušan Silni????
Ja bi njih voleo da kontaktiram p ada od njih možda kupim neki dres iz tog vremena ako imaju, dobijem neke informacije, možda neku staru fotografiju,....htio bi da imam više ovih stvari baš od tog kluba.....tako da ne ostanem samo sa tim pasošom nego da mogu neku pricu da napravim oko toga, što ce napraviti moju kolekciju zanimljivijom....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 16:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by srdjandj

A da pocnes uz pasose da skupljas i vojne knjizice?





ili još bolje,partijske knjižice.







Pa da i jedan ili dva primjeraka neke partijske knjižice bilo bi dobrodošlo i bilo kakav drugi dokumenat ali to sakupljam u manjem obsegu, tek toliko da imam po neki primjerak, ali da jeste i to je zanimljivo za mene!
I ona mala knjižica koju smo dobili kao djeca kada smo postali PIONIRI, jel ima netko i to????



ima san,al ne mogu je nac vec godinama



imao sam i ja....mislim da je bila plave boje ili tako nešto....i ja je isto tako ne mogu pronaci,....šteta....možda pronadem na internetu jednom,....
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/09/2011 : 16:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Imam ti po jedan od SFRJ, SRJ, Srbije i tri švajcarska.
100€ komad.

Ne bi da vride pa da može emigrirat s njima

Trljam ruke.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 16/09/2011 : 17:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro


Nego srdjandj, jel mi možeš nekako nabaviti adresu (email...) tog fudbalskog kluba Dušan Silni????
Ja bi njih voleo da kontaktiram p ada od njih možda kupim neki dres iz tog vremena ako imaju, dobijem neke informacije, možda neku staru fotografiju,....htio bi da imam više ovih stvari baš od tog kluba.....tako da ne ostanem samo sa tim pasošom nego da mogu neku pricu da napravim oko toga, što ce napraviti moju kolekciju zanimljivijom....



Ne znam, ali imas ovde u Vrscu Drustvo Slovenaca "Kula", pa njih mozes kontaktirati i oni ti mogu pomoci sigurno oko mnogih stvari. Evo ti njihov email.

www.drustvokula.org.rs

http://www.drustvokula.org.rs/index.php?limitstart=5

http://www.drustvokula.org.rs/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=35&Itemid=27


Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/09/2011 : 17:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ovo sto na ovom forumu ima to nema u svemiru!!!!

Inace, 1Euro, idem na medeni mesec u sredu... Mahacu ti sa Nou Kampa.. Gledaj utakmicu..
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 16/09/2011 : 17:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message
1euro,daj mail da ti pošaljem sken
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 18:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ovo sto na ovom forumu ima to nema u svemiru!!!!

Inace, 1Euro, idem na medeni mesec u sredu... Mahacu ti sa Nou Kampa.. Gledaj utakmicu..



Opa Barcelona! Lijep izbor!!!
Ali nemoj da visiš po stadionu citavo vrijeme pa odvedi ženu lijepo na šetnjicu uz more pa u neki klub i slicno a ne da joj pricaš o Guardolinoj formaciji....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 18:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by spiritoconlascure

1euro,daj mail da ti pošaljem sken



POSLATO!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2011 : 18:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by 1Euro


Nego srdjandj, jel mi možeš nekako nabaviti adresu (email...) tog fudbalskog kluba Dušan Silni????
Ja bi njih voleo da kontaktiram p ada od njih možda kupim neki dres iz tog vremena ako imaju, dobijem neke informacije, možda neku staru fotografiju,....htio bi da imam više ovih stvari baš od tog kluba.....tako da ne ostanem samo sa tim pasošom nego da mogu neku pricu da napravim oko toga, što ce napraviti moju kolekciju zanimljivijom....



Ne znam, ali imas ovde u Vrscu Drustvo Slovenaca "Kula", pa njih mozes kontaktirati i oni ti mogu pomoci sigurno oko mnogih stvari. Evo ti njihov email.

www.drustvokula.org.rs

http://www.drustvokula.org.rs/index.php?limitstart=5

http://www.drustvokula.org.rs/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=35&Itemid=27





Oooooooooo super, odmah cu im poslati mail!!!!
Jako je dobro krenulo!!!!!!!!!!
Sada sam na tragu još jednog zanimljivog pasoša!!!! (za dva dana ce se znati više, jesam ili nisam usvojio aukciju, nadam se da se nece cijena previše podignuti.....)
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 16/09/2011 : 18:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Nisam se u životu nasmijao koliko u ovih deset minuta citajuci postove.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/09/2011 : 19:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Inace, 1Euro, idem na medeni mesec u sredu... Mahacu ti sa Nou Kampa.. Gledaj utakmicu..




javit cu im da te izbace sa stadiona!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000