forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 SAKUPLJAM UPALJACE!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 19/09/2011 : 13:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by kreso_stanic

1euro zašto nemaš neki blog gdje bi objavljivao sve svoje ideje?????
imao bi dobru posjecenost...
evo ja bi ga sigurno citao svaki dan



a blog bi se zvao "od jednog eura do milliona - ili negdje izmedu"

Pa nije tako loša ideja, samo ne znam napraviti blog......



ma to ti je skroz jednostavno, imaš sve upute korak po korak

https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=blogger<mpl=start&hl=hr&passive=86400&continue=http://www.blogger.com/home#s01


http://typotecture.net / http://www.klada.hr
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/09/2011 : 14:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

Euro, taman sam danas išao produžiti hrvatsku putovnicu, pa su mi staru poništili... Eto, ako te zanima, možemo se dogovoriti da ti je pošaljem.



Da li me zanima!!???? Pa naravno!!!!!!!!!!!!!!
To se traži majstore!!!!!!!!!!
Poslat cu ti PM!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/09/2011 : 11:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
eto još uvijek tražim rabljene pasoše ako netko ima i želi zamijeniti za nešto neka mi se javi.
Ako i sami razmišljate da pocnete sa ovim hobijem ili želite saznati nešto više o ovom hobiju možete posjetiti ovu stranicu da vdite da je to ozbiljan hobi:

http://www.passportland.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/09/2011 : 14:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
imam ti ja dvije svoje rvacke putovnoce...jedna je prva rvacka iz 92.godine...nikad korištena,glanc...išao jednom u švicarsku sa klubom na turnir i nakon toga stoji u ladici 20 godina...druga ispecatirana svjetski :P
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/09/2011 : 14:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
vjerujem da imam i nekih djedovih iz shs ...vojnih,partijskih....
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/09/2011 : 14:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
i ne tražim niš.bit ce mi zadovoljstvo pomoci
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/09/2011 : 15:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
sumohrvat!!!! TI SI CAR!!!!!



ps

poslao sam ti PM

Edited by - 1Euro on 21/09/2011 15:16:30
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/09/2011 : 16:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Imam djedovu partijsku knjižicu sa upisanim ratnim putom od Knina pa sve do konacne pobjede u Trstu, ali ti to ne dam.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/09/2011 : 16:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

Imam djedovu partijsku knjižicu sa upisanim ratnim putom od Knina pa sve do konacne pobjede u Trstu, ali ti to ne dam.



pa ne trebaš.
Lijepo da cuvaš ovakvu uspomenu na djeda. Inace ako mogu da ti prijedložim, bolje nego da samo držiš to u ormaru i da se skuplja prašina, ti imaš nekoliko mogucnosti, šta dalje:
-možeš poceti malo istraživati, recimo gdje sve je vodio takav put, možda pronadeš još neke druge artikle vezane za taj istorijski dogadaj,....pa ceš tako još više obilježiti uspomenu na tvog dedu i njegov put
-možeš pozajmiti nekom muzeju, pa da oni istraživaju ili da mogu i drugi ljudi da vide gdje sve je ovakav put išao (kažeš da imaš upisan ratni put)
-ili pocneš sam sakupljati putovnice, to je dosta rijedak hobi pa se teško dobije putovnice ali kada ih dobiješ od nekoga znaš ih cijeniti više nego neke marke,stripove,...kojih su štampali na tisuce jer je svaka putovnica "one of a kind"

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/09/2011 : 18:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Znam ja u detalje njegov ratni put, a i sumnjam da bi se muzeji zainteresirali za njegov ratni put. Takvih kao on je bilo na tisuce. Prvo bi trebao nac svoj pasos, jer sam ga negdje zagubio.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/09/2011 : 19:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

Znam ja u detalje njegov ratni put, a i sumnjam da bi se muzeji zainteresirali za njegov ratni put. Takvih kao on je bilo na tisuce. Prvo bi trebao nac svoj pasos, jer sam ga negdje zagubio.



pa vjerovatno je tvoj deda bio u nekom bataljonu, a to je vec interesantno jer ne radi se samo o tvom dedi, nego o tom bataljonu, gdje su sve išli (oslobadali) koje su se bitke vodile i tako,...ali dobro to j etvoja stvar.
Nego sad si me podsjetio na mog dedu koji je bio ratni zarobljenik. Njega su na silu novacili u Njemackoj (jer je tamo radio) i uvukli ga u Njemacku vojsku i poslali u Rusiju na frontu gdje su ga Rusi zarobili pa vukli po tim logorima, taborištima,...i premještali g aiz jednog logora u drugi, tako da je prošao i Ukrajinu,Madžarsku,rumunjsku,....sad sumnjam da su mu davali neke žigove ali vjerovatno je imao nekakvu knjižicu ali ne znam gdje bi je mogao pronaci (ako je uopšte imao nešto) jer mog dede nema više od 10 godina....
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/09/2011 : 09:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
bio je u jednoj dalmatinskoj diviziji, koja je poslije postala dio 4. armije. Slucaj tvog djede me podsjetio na prijateljevog djeda, koji je isto bio u Njemackoj na prisilnom radu. kraj rata je docekao u Odessi u Ukrajini, odakle se pješke vratio u POdravinu.
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by adriano

Znam ja u detalje njegov ratni put, a i sumnjam da bi se muzeji zainteresirali za njegov ratni put. Takvih kao on je bilo na tisuce. Prvo bi trebao nac svoj pasos, jer sam ga negdje zagubio.



pa vjerovatno je tvoj deda bio u nekom bataljonu, a to je vec interesantno jer ne radi se samo o tvom dedi, nego o tom bataljonu, gdje su sve išli (oslobadali) koje su se bitke vodile i tako,...ali dobro to j etvoja stvar.
Nego sad si me podsjetio na mog dedu koji je bio ratni zarobljenik. Njega su na silu novacili u Njemackoj (jer je tamo radio) i uvukli ga u Njemacku vojsku i poslali u Rusiju na frontu gdje su ga Rusi zarobili pa vukli po tim logorima, taborištima,...i premještali g aiz jednog logora u drugi, tako da je prošao i Ukrajinu,Madžarsku,rumunjsku,....sad sumnjam da su mu davali neke žigove ali vjerovatno je imao nekakvu knjižicu ali ne znam gdje bi je mogao pronaci (ako je uopšte imao nešto) jer mog dede nema više od 10 godina....

Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/09/2011 : 10:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
@1Euro

Jutros poslano, javi kad stigne.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/09/2011 : 11:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by split85

@1Euro

Jutros poslano, javi kad stigne.



Hocu, hvala prijatelju!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/09/2011 : 11:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto, danas mi je stigao pasoš Kraljevine SHS iz 1927 godine. To je grupni pasoš fudbalskog kluba A.S.K. DUŠAN SILNI iz Vršca. Unutar pasoša ima viza i sve šta treba da bude ali po onome cemu je zanimljiv i poseban je spisak igraca koji su išli u Rumuniju da odigraju neke utakmice. Pa cu vam napisati koji su to igraci i šta piše na tom spisku:


SPISAK

Clanova A.S.K. "DUSANA SILNOG" iz Vrsca koji putuju u RESICU, TEMISVAR i ARAD na nogometne utakmice sa vodjom SAVOM VLADISAVLJEVICEM koji poseduje kolektivan pasos.-

1.) DRAGOMIR ZURAVICA
2.) EMILIJA ZURAVICA
3.) STEVA MILOSAVLJEVIC
4.) BOGOLJUB DJURIC
5.) MITA STEFANOVIC
6.) SVETISLAV STEFANOVIC
7.) ILIJA GRASAR
8.) ERNEST TIGERMAN
9.) DRAGOMIR CVEJIC
10.) NIKOLA BRKIC
11.) ALEKSANDER NADJ
12.) IVAN JORGOVIC
13.) VLADA FILIPOVIC
14.) BOGDAN STOJANOVIC
15.) DUSAN RADAK
16.) ACA MILOSEVIC
17.) DR. MILIVOJ PUTNIK
18.) PERA JOVANOVIC
19.) DUSAN PETROVIC
20.) MIHAJLO JOANOVIC


predsednik: Jovan Djuric
I.sekretar (ne znam procitati podpis)

Od strane gradske policijske kapetanije ovim se zvanicno potvrdjuje, da su u gornjem spisku navedena lica clanovi ovd. A.S.K. "DUSAN SILNI", koji putuju u inostranstvo radi nogometne utakmice.-

V r s a c, 26. Maj 1927 god.



V.d.gr. vel. kapetana:
( ne znam procitati podpis )





Eto, to je to, sada cekam da dobijem knjigu i potražim lica ovih igraca, da saznam tko su bili ti ljudi i tako dalje.
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 22/09/2011 : 12:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

Imam djedovu partijsku knjižicu sa upisanim ratnim putom od Knina pa sve do konacne pobjede u Trstu, ali ti to ne dam.



stršljen spašen
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16339 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/09/2011 : 10:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro


Od strane gradske policijske kapetanije ovim se zvanicno potvrdjuje, da su u gornjem spisku navedena lica clanovi ovd. A.S.K. "DUSAN SILNI", koji putuju u inostranstvo radi nogometne utakmice.-

V r s a c, 26.
( ne



Mene zanima da li pise u pasosu "nogometne ili fudbalske" utakmice? Je l si ovo gore citirao ili si svojim recima napisao?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/09/2011 : 12:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by 1Euro


Od strane gradske policijske kapetanije ovim se zvanicno potvrdjuje, da su u gornjem spisku navedena lica clanovi ovd. A.S.K. "DUSAN SILNI", koji putuju u inostranstvo radi nogometne utakmice.-

V r s a c, 26.
( ne



Mene zanima da li pise u pasosu "nogometne ili fudbalske" utakmice? Je l si ovo gore citirao ili si svojim recima napisao?




Piše nogometne, jer sam citirao.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/09/2011 : 12:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pogledajte ovaj pasoš (upravo sada se dogovaram sa prodavacem, da mi ga proda, ali ne znam još da li ce mi ga prodati ili ne, jer sam mu ponudio nešto u zamjenu i novac ali on mi je vec snizio cijenu a ja sam je još snizio,....pa ne znam kako ce to završiti...)

Ovaj na slici ima brkove ko Frenky Bonaventura Belleven!!! ( a to mi je i jedini razlog da bi kupio ovaj pasoš, inace me ne bi toliko interesirao...)

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16339 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/09/2011 : 15:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by 1Euro


Od strane gradske policijske kapetanije ovim se zvanicno potvrdjuje, da su u gornjem spisku navedena lica clanovi ovd. A.S.K. "DUSAN SILNI", koji putuju u inostranstvo radi nogometne utakmice.-

V r s a c, 26.
( ne



Mene zanima da li pise u pasosu "nogometne ili fudbalske" utakmice? Je l si ovo gore citirao ili si svojim recima napisao?




Piše nogometne, jer sam citirao.....



Pa to, zeleo sam potvrdu da smo i mi nekada pricali nogomet... bem ti fudbal...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/09/2011 : 15:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa jeste, haha, u tom dokumentu iz 1927 pricali ste nogomet....bar tako piše na onom spisku iz 1927
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/09/2011 : 16:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb

Pa to, zeleo sam potvrdu da smo i mi nekada pricali nogomet... bem ti fudbal...[/green]



Nisi to znao do sad???

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16339 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/09/2011 : 22:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Caleb

Pa to, zeleo sam potvrdu da smo i mi nekada pricali nogomet... bem ti fudbal...




Nisi to znao do sad???



Pa, znao sam. Secam se da smo davno ti i ja diskutovali sa nekim, cini mi se Ultrasom, kako smo nekada govorili nogomet, ali on je tvrdio nesto drugo, ako se ne varam.
Meni je krivo sto ne govorimo i danas. Ja neki put iz zebancije kazem nogomet.. ljudima smeta jer je to kao hrvatska rec, prvo to je i nasa rec koliko i njihova, ali im je Hr prva asocijacija na pomen nogometa.
Nadam se jednog dana.... [/green]

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/09/2011 : 11:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto, još jednom velika hvala forumašu Split85 - danas sam dobio pasoš!
A predsednik SO Vršac iz Srbije, mi je poslao knjigu GOL - LINIJA (monografija fudbalskog kluba "Vršac") i to HC.

yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by - 1Euro on 26/09/2011 13:43:37
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/09/2011 : 13:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Da li je ovakva trgovina uopšte dozvoljena, pitam se?

Naravno, onaj moj post je bio samo da pokrenemo topic, ne bi mi na pamet palo da se upuštam u tako nešto.




http://www.passport-collector.com/2011/09/25/promoting-passport-collecting/

http://www.passport-collector.com/2011/02/11/yes-the-world-is-flat/


http://www.passport-collector.com/2010/12/27/passports-at-thai-flea-markets/

Edited by - 1Euro on 26/09/2011 13:36:45
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000