forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Znam da netko baš to pamti ...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/09/2011 : 09:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Koliko je 1976. koštala cokoladica Životinjskoga carstva?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 28/09/2011 : 10:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
2 dinara

tri cokoladice = jedan Zagor(mozda recimo bas Opasne vode koji je izasao potkraj te godine...pa ga Olivera Markovic cita dok ceka ljubavnika da ga puste iz zatvora u seriji Babino unuce(snimana od juna 1976/emitovana od februara 1977)...

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/09/2011 : 11:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Hvala!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8438 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/09/2011 : 14:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Ja mislim da je trik pitanje...moj odgovor je
1976. još nije postojalo Životinjsko carstvo

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20787 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2011 : 18:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by kosmajac

2 dinara

tri cokoladice = jedan Zagor(mozda recimo bas Opasne vode koji je izasao potkraj te godine...pa ga Olivera Markovic cita dok ceka ljubavnika da ga puste iz zatvora u seriji Babino unuce(snimana od juna 1976/emitovana od februara 1977)...


jebote kakav post!!
Jedan od najlucidnijih ikad! Citao sam ga deset puta - skroz Trondhajmovski!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 28/09/2011 : 20:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Cena je uvek bila na nivou,Gospodjica Zivotinjsko Carstvo mali ukusni skupi zalogaj.
I najbitnija slicica.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46675 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/09/2011 : 20:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by kosmajac

2 dinara

tri cokoladice = jedan Zagor(mozda recimo bas Opasne vode koji je izasao potkraj te godine...pa ga Olivera Markovic cita dok ceka ljubavnika da ga puste iz zatvora u seriji Babino unuce(snimana od juna 1976/emitovana od februara 1977)...





brale svaka cast na memoriji! ja se jedva sican šta san marenda jutros

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/09/2011 : 23:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
s obzirom da su se cijene mjenjale, jer je bila velika inflacija, tesko je odgovoriti na to pitanje

bolje bi bilo pitati koliko se te godine cijena mjenjala
Go to Top of Page

idado
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4057 Posts

Member since 30/11/2004

Posted - 28/09/2011 : 23:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit idado's Homepage  Send idado a Private Message
Opasne vode je izašao 15.11.1975.
Tada nije bilo znacajne inflacije (prakticno je nije ni bilo), cijena stripova od 6 dinara se zadržala okruglo 2 godine,
od proljeca 1974 do proljeca 1976, kada su skocili na 8 dinara.
Ta cijena se održala godinu dana, a onda je pocetkom 1977 došlo do poskupljenja na 10 dinara, što se održalo sve do kraja 1979, dakle, skoro tri godine.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7936 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 29/09/2011 : 00:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by idado

Opasne vode je izašao 15.11.1975.
Tada nije bilo znacajne inflacije (prakticno je nije ni bilo), cijena stripova od 6 dinara se zadržala okruglo 2 godine,
od proljeca 1974 do proljeca 1976, kada su skocili na 8 dinara.
Ta cijena se održala godinu dana, a onda je pocetkom 1977 došlo do poskupljenja na 10 dinara, što se održalo sve do kraja 1979, dakle, skoro tri godine.


10 dinara je najduže trajalo, jer je za trajanja te cijene došlo do smanjivanja broja stranica - prvi 'tanki' strip je bio miki i smuk u obrucu (ZS), a za LMS se ne sjecam

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

idado
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4057 Posts

Member since 30/11/2004

Posted - 29/09/2011 : 00:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit idado's Homepage  Send idado a Private Message
Smanjenje je nastupilo oko broja 300 LMS i oko broja 400 ZS (smanjenje sa 142 na 128), kasnije je došlo do ovoga o kome govoriš, kada je sa 128 redukcija bila na 96. Pozz! :)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/09/2011 : 08:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Buduci da je na pitanje s cokoladicom odgovoreno, recite mi kolika je bila ondašnja vrijednost tih 6-8-10 dinara odnosno koliko su si ljudi (djeca tocnije) mogli priuštiti strip poput Zagora? Sjecam se svojih bratica koji su kupovali sve, a koliko vidim familije su im financijski bile neki prosjek...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

J.C.Debs
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 29/09/2011 : 09:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send J.C.Debs a Yahoo! Message  Send J.C.Debs a Private Message
Tja,u prvom i drugom osnovne stripove sam kupovao kovanicom od 10 din.,e sad ne sjecam se cijena
ostalih proizvoda,osim kaugume u Duhanu,50 para kom.Medutim ak je bila kovanica nje moglo biti tak
skupo.Starija ekipa se kune u konja,iliti 100 din,vele da si s tim mogao kaj si htio vikendom.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29984 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/09/2011 : 14:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Buduci da je na pitanje s cokoladicom odgovoreno, recite mi kolika je bila ondašnja vrijednost tih 6-8-10 dinara odnosno koliko su si ljudi (djeca tocnije) mogli priuštiti strip poput Zagora? Sjecam se svojih bratica koji su kupovali sve, a koliko vidim familije su im financijski bile neki prosjek...



Prakticki sva tadašnja djeca su si sigurno mogla priuštiti stripove, danas je sigurno situacija lošija!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7936 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 29/09/2011 : 14:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by DeeCay

Buduci da je na pitanje s cokoladicom odgovoreno, recite mi kolika je bila ondašnja vrijednost tih 6-8-10 dinara odnosno koliko su si ljudi (djeca tocnije) mogli priuštiti strip poput Zagora? Sjecam se svojih bratica koji su kupovali sve, a koliko vidim familije su im financijski bile neki prosjek...



Prakticki sva tadašnja djeca su si sigurno mogla priuštiti stripove, danas je sigurno situacija lošija!



nije baš da se slažem s ovime
ja sam uvjeren da današnji roditelji (u prosjeku) troše na svoju djecu 20x više nego kada smo mi bili djeca, ali isto tako na stripove troše 20x manje nego prije

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

kucni duh
Advanced Member



Croatia
3943 Posts

Member since 21/03/2007

Posted - 29/09/2011 : 20:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kucni duh a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by DeeCay

Buduci da je na pitanje s cokoladicom odgovoreno, recite mi kolika je bila ondašnja vrijednost tih 6-8-10 dinara odnosno koliko su si ljudi (djeca tocnije) mogli priuštiti strip poput Zagora? Sjecam se svojih bratica koji su kupovali sve, a koliko vidim familije su im financijski bile neki prosjek...



Prakticki sva tadašnja djeca su si sigurno mogla priuštiti stripove, danas je sigurno situacija lošija!



nije baš da se slažem s ovime
ja sam uvjeren da današnji roditelji (u prosjeku) troše na svoju djecu 20x više nego kada smo mi bili djeca, ali isto tako na stripove troše 20x manje nego prije




U neka moja djecja vremena roditelji su placali moje 2 zanimacije kino i stripove.
U Splitu smo imali 7 kina (od kojih je jedno bilo kinoteka, jedno je bilo rezervirano za repertoar Bruce Leeja+hopa cupa franšize, u jednom su prikazivani klasici i crtani) i sva su uvijek bila puna -tapkaroši su bila redovita slika i dubokopoštovano zanimanje.
A stripovi su bili obvezna literatura - utorkom ujutro se cekala Stripoteka, petkom Politikin Zabavnik,... i citali su se bezbroj puta, do iduceg tjedna i novog broja, a nisu se kupovali da bi se cuvali u plasticnim vrecicama. Stripovski zapleti i dijalozi su se prepricavali i odavno su se ukomponirali u našu svakodnevicu (na pr. Alo Bing)

Nažalost, danas se moramo pomirit sa tim da stripovi više ne zanimaju djecu - jednostavno su staromodni, ljubav prema stripovima izumrla je kao i ona prema knjigama. Danas djecu privlace skupe tehnološke napravice- mobiteli, ipodi,...svepodi - što noviji model to si veca faca, a medusobna komunikacija je prerasla na lajkanje na facebooku.




Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/09/2011 : 20:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by kucni duh

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by tex2

quote:
Originally posted by DeeCay

Buduci da je na pitanje s cokoladicom odgovoreno, recite mi kolika je bila ondašnja vrijednost tih 6-8-10 dinara odnosno koliko su si ljudi (djeca tocnije) mogli priuštiti strip poput Zagora? Sjecam se svojih bratica koji su kupovali sve, a koliko vidim familije su im financijski bile neki prosjek...



Prakticki sva tadašnja djeca su si sigurno mogla priuštiti stripove, danas je sigurno situacija lošija!



nije baš da se slažem s ovime
ja sam uvjeren da današnji roditelji (u prosjeku) troše na svoju djecu 20x više nego kada smo mi bili djeca, ali isto tako na stripove troše 20x manje nego prije




U neka moja djecja vremena roditelji su placali moje 2 zanimacije kino i stripove.
U Splitu smo imali 7 kina (od kojih je jedno bilo kinoteka, jedno je bilo rezervirano za repertoar Bruce Leeja+hopa cupa franšize, u jednom su prikazivani klasici i crtani) i sva su uvijek bila puna -tapkaroši su bila redovita slika i dubokopoštovano zanimanje.
A stripovi su bili obvezna literatura - utorkom ujutro se cekala Stripoteka, petkom Politikin Zabavnik,... i citali su se bezbroj puta, do iduceg tjedna i novog broja, a nisu se kupovali da bi se cuvali u plasticnim vrecicama. Stripovski zapleti i dijalozi su se prepricavali i odavno su se ukomponirali u našu svakodnevicu (na pr. Alo Bing)

Nažalost, danas se moramo pomirit sa tim da stripovi više ne zanimaju djecu - jednostavno su staromodni, ljubav prema stripovima izumrla je kao i ona prema knjigama. Danas djecu privlace skupe tehnološke napravice- mobiteli, ipodi,...svepodi - što noviji model to si veca faca, a medusobna komunikacija je prerasla na lajkanje na facebooku.








Lajkam gore napisano

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 29/09/2011 : 22:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message
svaka cast!!!

nemam potpis!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000