forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 PS3 igre iz USA na europskim konzolama?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/10/2011 : 23:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Zanima me da li tko zna da li se kupljene PS3 igre kupljene preko US siteova (amazon itd) mogu igrati na konzolama proizvedene za Europu...ne bih htio da se uskoro zeznem i kupim bezveze..ostaje ipak engleski amazon..
Hvala na odgovoru!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/10/2011 : 23:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Da.

EDIT : Postoji neki mizerni broj cini mi se onih koje su lockovane na regiju ali 99.99% nisu. Licno isprobano, imam americke Uncharted, Assassin's Creed i MLB The Show 08 i 09.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 19/10/2011 23:32:29
Go to Top of Page

torgalgames
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 05/08/2010

Posted - 20/10/2011 : 00:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit torgalgames's Homepage  Send torgalgames a Private Message
Ne samo ako izricito pise region free ili regija 2 ,ali americka izdanja su regija 1
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/10/2011 : 09:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by torgalgames

Ne samo ako izricito pise region free ili regija 2 ,ali americka izdanja su regija 1



Ehhh, ne. DVDovi su region coded na 1-7, pri cemu je 1 USA a 2 Evropa. PS3 igre nisu kodirane (sem ako nije izricito naznaceno), jedina naznaka je sto na rikni umesto BCES xxxx pise BCUS xxxx. BR filmovi su kodirani na A,B i C regione i njih ne mozes citati sem ako nisu region free. Playstation igre, ponavljam, NISU region coded, samo su u NTSC formatu, ali to nije problem jer svi noviji evropski televizori uspesno konvertuju NTSC.

http://en.wikipedia.org/wiki/Regional_lockout

The PlayStation 3 is region-free for PS3 games[2][3]. There's only region locking for backwards compatible PS2 and PS1 games, as well as DVD and Blu-ray Disc movies. Additionally, some games separate online players per region, such as Metal Gear Solid 4 Online. A PSN store only contains content for its own country, for example the UK store will not supply usable map packs for an imported US copy of Call of Duty 4. The PS3 actually supports hardware region locking for PS3 games as well, based on Blu-ray regions,[4] but as of current it is unused and all current region lockouts and separations are about online services. The PS3 also restricts the access to PlayStation Network by region, such as the online store, news and upcoming releases.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/10/2011 : 18:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message
Ja narucujem s ove stranice, i super je.

http://www.base.com/

Nedavno sam narucio GOW3 za 155.7 kuna (18.28 GBP, od cega je poštarina samo 1.29 GBP), što je po meni dobra cijena.

Neznam jesu li amerikanci jeftiniji, ali ovo je i povoljno i sigurno.


Inace, možeš pogledati gameplay forum, gdje ljudi prodaju rabljene, no u odlicnom stanju.
Istina da je tu malo veci rizik (kao i na aukcijama, recimo), no u vecini slucajeva, ako kažu da su kolekcionarski ocuvane, ne lažu.


Ja se s amerikancima ne bih zezao. Istina da ih možeš igrat, no onda ima nekakvih problema oko DLC-a i slicno. Takoder, multiplayer može biti region-locked (no ne znam je li to stvar igre ili PSN accounta.).


Pa ti vidi što ti je najisplativije.

Edited by - Windwalker on 20/10/2011 18:18:00
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/10/2011 : 21:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Windwalker

Istina da ih možeš igrat, no onda ima nekakvih problema oko DLC-a i slicno. Takoder, multiplayer može biti region-locked (no ne znam je li to stvar igre ili PSN accounta.).

Nisam imao ovih problema sa MLB 09 The Show.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/10/2011 : 08:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Windwalker

Ja narucujem s ove stranice, i super je.

http://www.base.com/

Nedavno sam narucio GOW3 za 155.7 kuna (18.28 GBP, od cega je poštarina samo 1.29 GBP), što je po meni dobra cijena.

Neznam jesu li amerikanci jeftiniji, ali ovo je i povoljno i sigurno.


Inace, možeš pogledati gameplay forum, gdje ljudi prodaju rabljene, no u odlicnom stanju.
Istina da je tu malo veci rizik (kao i na aukcijama, recimo), no u vecini slucajeva, ako kažu da su kolekcionarski ocuvane, ne lažu.


oko DLC-a i slicno.multiplayer može biti region-locked (no ne znam je li to stvar igre ili PSN accounta.).


Pa ti vidi što ti je najisplativije.



Hvala iako neznam sta je DLC,a multi ionako ne bih igrao ,to me ne zanima a potporu mojoj zelji mi je dala afera sa provalama kodova i racuna Sonyijevih korisnika na netu..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 22/10/2011 08:57:47
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 22/10/2011 : 23:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message
DLC znaci downloadable content, tj. neke nove stvari za igru, koje se gotovo uvijek naplacuju (kao novi auti ili staze za trke, novi skinovi za multiplayer igre, itd.).

Neke igre, kao Red Dead Redemption i GTA4 imaju odlicne DLC-e, koji su više kao potpuna ekspanzija.
No, njih možeš kupiti i u kutiji, tako da nema brige.


Jedino cemu DLC služi je da, ako voliš neku igru tako puno, moraš imati sve ikad stvoreno za nju.
A za to se mora platit.
No, to je loš nusproizvod modernog svijeta.

Nekad su se proizvodile ekspanzije koje su bile velicine polovice originalne igre. Danas se jedino Rockstar toga drži.
Svi ostali izbace po jedan nivo koji se prode u sat vremena.



Što se tice provale sigurnosti, ne brini.
Možeš kupovat igre preko mreže (koje ne postoje u box izdanju).
Poslije samo obriši podatke o kartici, i to je to.
Kod slijedece kupovine opet upišeš broj kartice, kupiš, i potom je obrišeš.
Iako, zbog one provale nitko nije bio oštecen. Samo se puno strke diglo.

Edited by - Windwalker on 22/10/2011 23:46:27
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/10/2011 : 18:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Da,nitko nije bio ostecen,samo da degradiraju Sony..
Njih ne moze ni tsunami uzdrmati..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000