forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Otmice, sekte i crni kombi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 28/10/2011 : 13:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Ne ulazite u crni kombi, poruka je koja se danas govori svoj djeci u Hrvatskoj.

Serija pokušaja otmica djece diljem Hrvatske uzbunila je narod. Citiram.

"Jucer je u medije procurila vijest o tome kako se u ponedjeljak u Bedenici dogodio pokušaj otmice djevojcice u dobi od 12 godina koja je pješacila na putu do škole. Oko 13 sati pokraj nje se zaustavio crni kombi iz kojeg joj se obratio stariji muškarac. Zvao je djevojcicu da ude u kombi, no ona je to srecom odbila. Sve je ispricala ravnatelju u školi koji je obavijestio policiju.

Slican pokušaj otmice dogodio se i prije otprilike mjesec dana kada su u mjestu Vojnici nepoznati muškarac i žena pokušali pred školom u automobil namamiti 6-godišnju djevojcicu. Curicu je spasio 12-godišnji brat koji ju je pozvao da se vrati.

U vecernjim se satima vezano za dojave o pokušajima otmica na podrucju Zagrebacke županije oglasila i policija. Unatrag desetak dana, kako navode, na podrucju PU zagrebacke zabilježeno je sedam dojava o pokušajima otmice djece. Po dvije dojave zabilježene su na podrucju Dugog Sela, Vrbovca, i Svetog Ivana Zeline, a jedna dojava zabilježena je na podrucju Crnomerca.

Nakon zaprimljenih dojava policijski su službenici poduzeli sve mjere i radnje te su obavljeni razgovori i pregledani video nadzori dostupni na navedenim podrucjima kako bi se utvrdila utemeljenost dojava, medutim u cetiri slucaja utemeljenost navedenih dojava nije utvrdena, dok su tri dojave zaprimljene tijekom današnjeg dana i po njima se još uvijek postupa, priopcila je policija.

"Prvu dojavu je policija zaprimila na podrucju Vrbovca od pedagoginje jedne škole kojoj su se obratila djeca. Utvrdeno je da je jednu od ucenica vecer prije zaustavila starija žena koja joj je htjela gatati. Kako djevojcica to nije htjela pocela se udaljavati od žene, a prema izjavi djevojcice žena joj je uzviknula da ce 'doci crni kombi i odvest ju'. Djevojcica je to ispricala prijateljima koji su dalje prepricali djeci u školi. Postupajuci po tome policija je zamolila ravnatelje škola susjednih opcina da na diskretan nacin upozore djecu o komuniciranju s nepoznatim osobama. No, u jednoj osnovnoj školi obavijest djeci je prenijeta putem knjige obavijesti o navedenom dogadaju u Vrbovcu. Nakon toga na podrucju Dugog Sela zaprimljene su dvije dojave, a radilo se o ucenicima koji pohadaju upravo školu u kojoj je citana obavijest. U oba slucaja policija je obavila razgovore s djecom, roditeljima i gradanima koji žive ili su se zatekli na lokacijama koje su djeca navela kao lokacije gdje su im prišle nepoznate osobe s vozilom. No, navodi djece nisu potvrdeni.

Nakon što su neki mediji objavili pricu o pokušajima otmice djece, zaprimljene su još cetiri dojave. U slucaju dojave na podrucju Sv. Ivana Zeline takoder nije utvrdena utemeljenost. Obavljeni su razgovori, provjerena su prikupljena saznanja te je pregledan i video nadzor koji pokriva dio lokacije za koju je dijete navelo da su ga upravo na tom mjestu osobe vrbovale da ude u njihovo vozilo, no takvo vozilo nije zamijeceno na snimci. U slucajevima u kojima smo uspjeli od djece dobiti osobni opis osoba koje su se nalazile u vozilu, nismo utvrdili zajednicke karakteristike kao ni u opisu vozila. Kako se ne bi širila nepotrebna uznemirenost javnosti, apeliramo da putem svog medija na objektivan nacin tretirate ovu temu uzimajuci u obzir specificnost dobi u kojoj se djeca dojavitelji nalaze", stoji u priopcenju policije."

Moram reci da je kod mene (u Virovitici) takoder viden crni kombi. Otmicari su pokušali oteti djevojcicu u Kauflandu koja je kasnije nadena u wc-u ošišana na celavo i obucena u djecaka.

Ovo što se u zadnje vrijeme dogada, to nije normalno. Diljem Hrvatske otimaju djecu.

Kako Index kaže, sve neobicno podsjeca na slucaj iz osamdesetih, na sektu Crne ruže. Jedan se djecak u mome gradu ubio zbog njih...



Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 28/10/2011 : 17:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Ova prica s virovitickim ogrankom Crne ruže mi je poznata, sjecam se toga. Spominjalo se i neko groblje.
Ipak, cini mi se da je ovdje ipak veca vjerojatnost da se radi o klasicnim pokušajima otmica djece radi prodaje u roblje. Pedofili su ipak suptilniji i lukaviji pa nece voziti kombije. Mada je opci porast bolesnika u društvu sve primjetniji.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 29/10/2011 : 01:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Ahh,stari dobri noz u dzepu.Uvek daje sigurnost.Klince treba naoruzati ponekim oruzijem ili sprejom.Pa ko se usudi da nekog napadne sam snosi krivicu zbog toga.
I sto jednom rece Josip Broz....Tudje necu svoje nedam.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 29/10/2011 : 11:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Crna Ruža još postoji. Nije aktivna kao u kasnim osamdesetima ali ih još ima. Znam i gdje su radili obrede i takve stvari. Bilo je govorkanja o tome.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 29/10/2011 : 16:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor12

Crna Ruža još postoji. Nije aktivna kao u kasnim osamdesetima ali ih još ima. Znam i gdje su radili obrede i takve stvari. Bilo je govorkanja o tome.


Bas zanimljiva interesovanja imas za jednog cetrnaestogodisnjaka.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 29/10/2011 : 16:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Zagor12

Crna Ruža još postoji. Nije aktivna kao u kasnim osamdesetima ali ih još ima. Znam i gdje su radili obrede i takve stvari. Bilo je govorkanja o tome.


Bas zanimljiva interesovanja imas za jednog cetrnaestogodisnjaka.



Previše piljenja u monitor i surfanja po raznim forumima...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/10/2011 : 23:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Zagor12

Crna Ruža još postoji. Nije aktivna kao u kasnim osamdesetima ali ih još ima. Znam i gdje su radili obrede i takve stvari. Bilo je govorkanja o tome.


Bas zanimljiva interesovanja imas za jednog cetrnaestogodisnjaka.



a možda je clan
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/10/2011 : 10:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Ma kakav clan, Bože sacuvaj, samo pišem što sam cuo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/10/2011 : 10:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
U Virovitici...ne postoje, pri-tis-ci...i zive mirno svi, kao hipici, u Viroviiiiitiiciiiii...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/10/2011 : 12:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

U Virovitici...ne postoje, pri-tis-ci...i zive mirno svi, kao hipici, u Viroviiiiitiiciiiii...


Pa to je i istina.
Nema mirnijeg i dosadnijeg grada u Hrvatskoj.
Ajde, u veljaci nam se otvara pravi šoping-centar, onda ce biti malo zanimljivije.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/10/2011 : 12:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Mairosu

U Virovitici...ne postoje, pri-tis-ci...i zive mirno svi, kao hipici, u Viroviiiiitiiciiiii...


Pa to je i istina.
Nema mirnijeg i dosadnijeg grada u Hrvatskoj.
Ajde, u veljaci nam se otvara pravi šoping-centar, onda ce biti malo zanimljivije.


Pretpostavljam da nisi cuo pesmu ? Djordje Balasevic - Virovitica tj.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/10/2011 : 13:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Naravno da sam cuo pjesmu... Nisam bio u Americi, jer bi me nešto za 2-3 dolara, nisam bio u Sovjetskom Savezu blablabla....

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/10/2011 : 13:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
http://www.index.hr/vijesti/clanak/tesko-ubojstvo-kod-virovitice-sin-udario-oca-sjekirom-i-na-mjestu-ga-usmrtio/580122.aspx
Evo.

Baš kad kažem da je grad miran.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/10/2011 : 13:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Dobro je dok je Torghal ne stavi u svoj strip, eto trenutno su spomenuti Vinkovci...

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 30/10/2011 : 14:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
Tarot: Witch of the Black Rose #41
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 31/10/2011 : 21:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
@Zagor12, jesu li još po Virovitici aktivni Škvaric brothers?
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/11/2011 : 13:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

@Zagor12, jesu li još po Virovitici aktivni Škvaric brothers?


Zašto pitaš?

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 01/11/2011 : 15:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Pa eto, bili su dosta 'popularni' u svoje vrijeme. Nevezano za kombije
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 04/11/2011 : 09:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Zagor12

Crna Ruža još postoji. Nije aktivna kao u kasnim osamdesetima ali ih još ima. Znam i gdje su radili obrede i takve stvari. Bilo je govorkanja o tome.


Bas zanimljiva interesovanja imas za jednog cetrnaestogodisnjaka.

a možda je clan


Možda vozi kombi?

Potpis.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 04/11/2011 : 11:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Znam voziti samo traktor.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/11/2011 : 11:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Ko što rece Ajvud, ovo mi je u rangu urbanih legendi. Crna limuzina, kocije, vranac... :D A ipak, zastrašujuca slika.

Sigurno ima stvarnih slucajeva, ali ovo je klasicna histerija neodgovornog društva koje se, odstaknuto pojedinim incidentima, nakratko probudi iz svoje mirne kome, ispije kaficu (kao što je ja sad pijem i pametujem na internetu :)), kaže "bože, kakav je svijet danas" i zakljuce da je sve, eto, tek tako i bez njihove odgovornosti, postalo "izokrenuto" i "nenormalno".

Mi smo u Crnoj Gori skoro imali jedan zaista drastican slucaj, u kome je jedan desetogodišnji ucenik iz Danilovgrada završio u bolnici, buduci da se predozirao, ako me pamcenje ne vara, LSD-om.

Sad, odmah se podigla prava društvena histerija: aa, šta nam se dešava sa decom, dileri po dvorištima škola, kada pocinju da konzumiraju droge, ko ih nagovara, pa onda samo par koraka do alkohola i cigara i "porocne omladine".

Normalno, odredeni problemi postoje, te sam i ja cesto zacuden ponašanjem onih mladih od mene (ja sam 1994 godište). I mada ih ne srecem toliko cesto, u tim prilikama se jako zacudim, jer, kao da smo - dva razlicita svijeta! Dalje možemo širiti teoriju: društvena kriza se prenosi na maloljetnicki plan, raspad sistema vrijednosti i svi ostali, nažalost tacni i bolni ponavljani, izrazi kojima nas filuju foteljski teoreticari pokušavajuci da nam pametno objasne šta nije u redu sa nama, kako bismo mi uvidjeli njihovu uzvišenost i mudrost, te upucenost u moderne svetske trendove (mislim - niko da zasuce rukave, jelte).

ALI, poenta je u "mirnodskopskim" uslovima niko ni dva posto ne zarezuje klince i nas lude tinejdžere, osim onih kojima je to baš u opisu posla (a i tu mnogi otaljavaju). Normalno, ljudi se brinu za posao, racune itd., što je razumljivo, ali zašto onda moraju da ovako osjetljivu temu obasipaju salvom svojih usko ogranicenih, neargumentovanih i potpuno nezasluženo samouvjerenih mišljenja?! Što je još gore, pritisak javnosti cesto ucini ono što sva strucnost i dobra volja ne može, ali cesto ide i u smjeru kratkorocnih, manjkavih ili potpuno pogrešnih rješenja. Ako ceš da budeš u nekoj "prici", to jest u borbi, budi u prvim borbenim redovima i stekni sliku van samo-hipnoze izazvane novinskim naslovima, slikama i mišljenjima. Zbog toga ja rijetko kad pricam o stvarima koje me ne interesuju ili u koje nisam upucen.

Narkomanijom se bave jedino NVO organizacije, sumnjivog kvaliteta, namjera i entuzijazma. Da ne opanjkavam ljude, ima ih koji rade stvarno dobar posao, ali su zamraceni slikom koju ostavlja devedeset posto en-ve-aša: gomila teoreticara koji su jaki samo na rijecima i zapravo cine ono što (ne!) cine da bi stekli odredeni ugled, afirmisanost, položaj, stvorili odredenu medijsku sliku ili indoktrinirali mase, te, bogami, stekli i nešto para...

P.S. Naravno, ništa od gore napisanog ne važi za najjacu NVO organizaciju svih vremena: strip knjižaru "Mister No"!

Edited by - Mhejl on 04/11/2011 11:45:07
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 04/11/2011 : 11:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
Luka,uvjeravam te da u Danilovgradu u dvorištu škole bukvalno možeš nabaviti opijat koji ti je milo,što je zabrinjavajuce.Moj rodeni brat je isti razred kao to jadno dijete.
A ova prica za crne kombije je klasicna glupost koja je i kod nas bila aktuelna prije desetak godina.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/11/2011 : 11:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Slicno je bilo i u mojoj osnovnoj, mada u manjoj mjeri kao kod vas, sudeci po ovome što kažeš.

Poenta moje poruke je da društvo skoro nikada ne reaguje na vrijeme, vec samo kad neko (svakog puta je sve mladi i mladi uzrast u pitanju - granice se definitivno spuštaju) završi u bolnici ili, daleko bilo, umre.

A ko davola traži, taj ce ga i naci. Cuo sam da su sad uveli "dežurnog policajca" u osnovne škole. Možda to barem malo pomogne, ko zna.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 04/11/2011 : 12:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Bach'te drogu, djavli je popili ! :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 04/11/2011 : 13:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Bach'te drogu, djavli je popili ! :D


TBOK
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 04/11/2011 : 13:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Slicno je bilo i u mojoj osnovnoj, mada u manjoj mjeri kao kod vas, sudeci po ovome što kažeš.

Poenta moje poruke je da društvo skoro nikada ne reaguje na vrijeme, vec samo kad neko (svakog puta je sve mladi i mladi uzrast u pitanju - granice se definitivno spuštaju) završi u bolnici ili, daleko bilo, umre.

A ko davola traži, taj ce ga i naci. Cuo sam da su sad uveli "dežurnog policajca" u osnovne škole. Možda to barem malo pomogne, ko zna.


Bio je policajac i dok sam ja bio u osnovnoj,nego nije bilo vajde od njega.Stalno smo ga maltretirali petardama.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000