forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 bolivijsko-paragvajski rat?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/12/2011 : 10:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

Antikomunisticki diktator Alfred Stroessner se borio u tom ratu. taj rat mu je bio odskocna daska za napredak u krvavoj karijeri. Znate li da je jedina komunisticka zemlja koja je imala diplomatske odnose sa njim Jugoslavija. Tito nije imao predrasuda prema vladarima drukcijih svjetonazora.


Izgleda da su se dobro razumjeli kolege diktatori.
Inace, znao sam za te neke ratove izmedu južnoamerickih zemalja u drugoj polovici 19. st. (npr. tzv. Pacificki rat), ali za ovaj izmedu Paragvaja i Bolivije koji se vodio 30-ih godina 20.st. sad prvi put cujem.
Taj Tin Tin me sve više zanima, dosad nisam citao taj strip. U kojoj to epizodi se radi o tom ratu?
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 11:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1
Taj Tin Tin me sve više zanima, dosad nisam citao taj strip. U kojoj to epizodi se radi o tom ratu?



Slomljeno uho
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tintin-tin-alg-3-slomljeno-uho-crni-otok-zezlo-kralja-otokara/30541/0/

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 11:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

Antikomunisticki diktator Alfred Stroessner se borio u tom ratu. taj rat mu je bio odskocna daska za napredak u krvavoj karijeri. Znate li da je jedina komunisticka zemlja koja je imala diplomatske odnose sa njim Jugoslavija. Tito nije imao predrasuda prema vladarima drukcijih svjetonazora.



Je, Alfred i Joža, prijatelja dva, ne znaš cija je vlast više pobila. Pitaj danas Paragvajce za Alfreda, baš me zanima šta bi ti rekli. Kolko ih je pobjeglo, muceno i ubijeno ne znaju ni dan-danas. Veliki neki voda

@mamlaz
evo vidiš kako to lijepo adriano zakuha u dvije recenice, a ne ti amateru, a pretpostavljam da je i mamuran od sinoc. Da je skroz svoj vec bi ovdje bio lokot

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/12/2011 : 11:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by dsormaz1
Taj Tin Tin me sve više zanima, dosad nisam citao taj strip. U kojoj to epizodi se radi o tom ratu?



Slomljeno uho
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tintin-tin-alg-3-slomljeno-uho-crni-otok-zezlo-kralja-otokara/30541/0/


Odlicno, hvala na informaciji.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 11:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

pa i nemaju toliko loše mišljenje o Stroessneru .



nego kakvo je mišljenje??...stari ekonomski genij i spasitelj paragvajskog monetarnog sustava??
ma naravno, diljem Paragvaja su podignuti kolosalni broncani kipovi njemu u cast jer je covjek je bio leptiric na cvijetu..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/12/2011 : 11:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

pa i nemaju toliko loše mišljenje o Stroessneru .



nego kakvo je mišljenje??...stari ekonomski genij i spasitelj paragvajskog monetarnog sustava??
ma naravno, diljem Paragvaja su podignuti kolosalni broncani kipovi njemu u cast jer je covjek je bio leptiric na cvijetu..




mišljenja su uglavnom podiljena.
valjda je predugo bia na vlasti pa je uspia i nešto napravit.
da ga nisi pobrka s Balaguerom?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 11:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

mišljenja su uglavnom podiljena.
valjda je predugo bia na vlasti pa je uspia i nešto napravit.
da ga nisi pobrka s Balaguerom?



Pa podijeljena su i oko Jože (vidiš kako je mamurni adriano lijepo srušio tvoju teoriju da nije nužno da završi na Balkanu), a to što gerijatrija posjecuje Kumrovec svake godine, meni apsolutno ništa ne znaci..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 11:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
odem na spavanje i kad se probudim vi ste vec zakuhali. ajd svi na spavanje.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7227 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/12/2011 : 12:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
Meni je s ovog aspekta zanimljiviji tzv. paragvajski rat iz 19 stoljeca. Tada je Paragvaj imao još jaceg bisera od diktatora Lopeza. Covjek je regrutirao gotovo cijelu državu, svaki deseti Paragvajac je bio vojnik i onda su napali Brazil. Brazil su udružio s Argentinom i Urugvajom i u šestogodišnjem ratu pobili 60% stanovništva Paragvaja i oduzeli im dio teritorija.

Paragvajci su bili fanaticni za svog diktatora i borili se do zadnjeg covjeka. Od tog ostatka stanovništva 90% su bile žene.

E sad kako su Paragvajci popravili svoju demografsku sliku države? Pretpostavljam da na jednog muškarca nije išla samo jedna žena. :)

Edited by - Jerry Krause on 07/12/2011 12:04:44
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 12:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

mislin i na mladu ekipu.
al kad gledaš da su in prakticki sve vlade od njega pod optužbama za korupciju nije ni cudno
aj sad otvori topic o baby docu



o kome sad pricamo? o paragvajcima ili??

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 12:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
lwood jos cu na kraju ja dokazati svoju teoriju da ne treba o politici pricati:) kako je krenulo uskoro ce banovi i lokiranje:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/12/2011 : 12:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

mislin i na mladu ekipu.
al kad gledaš da su in prakticki sve vlade od njega pod optužbama za korupciju nije ni cudno
aj sad otvori topic o baby docu



o kome sad pricamo? o paragvajcima ili??



o Paragvaju.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 12:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Meni je s ovog aspekta zanimljiviji tzv. paragvajski rat iz 19 stoljeca. Tada je Paragvaj imao još jaceg bisera od diktatora Lopeza. Covjek je regrutirao gotovo cijelu državu, svaki deseti Paragvajac je bio vojnik i onda su napali Brazil.



E sad nas Jerry vraca na pravi put
Ufff, Lopez, južnoamericki napoleoncic cijom su zaslugom paragvajci skoro izbrisani iz postojanja. Bože kretencine

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 12:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
On je s Paragvajcima krenuo kontra Brazila, Argentine i Urugvaja
Navodno je nakon tog rata na svijetu postojalo manje od 30 tisuca muških (zrelih) Paragvajaca, a tadašnji papa je odobrio poligamiju kako bi se stanovnistvo ''demografski obnovilo''. Paragvajac nakon tog rata mogao je biti izbirljiv i birati koju hoce Paragvajku/ke.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/12/2011 : 12:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/12/2011 : 12:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
bila je prije par godina na tv Miliceva epizoda o Paragvaju u sklopu turneje po J. Americi, pa je intervjuirao ljude na ulici u Asuncionu. bilo je svakakvih mišljenja. prevladava stav da je sredio ekonomiju, ali usput pobio i ljevicu. Sijecam se još da su makli sve njegove spomenike po gradu.
Slicno je i sa Pinochetom u Cileu.
Tito se s njima ne može usporedivati, jer su ovi došli na vlast vojnim pucom, a ne u borbi protiv okupatora. Osim toga cijeli svijet ima o toj dvojici negativno mišljenje. Cak je i Papa podržao 89. lijeve disidente u Paragvaju u borbi protiv Alfreda.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 13:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by adriano
Tito se s njima ne može usporedivati, jer su ovi došli na vlast vojnim pucom, a ne u borbi protiv okupatora. Osim toga cijeli svijet ima o toj dvojici negativno mišljenje. Cak je i Papa podržao 89. lijeve disidente u Paragvaju u borbi protiv Alfreda.



ma to majstore,
pa naš Joža je za razliku od njih dvojice bio nasmijana buba mara koja je sjedila na rubu latice, veselo pjevušila i mahala nogicama.
Nadasve veliki humanista koji je dao sve od sebe da nikome ne padne ni dlaka s glave
...dok su ovi zlocesti striceki ubijali za vlast.




@mamlaz
evo ugledaj se na adriana, njemu to odlicno ide. bez previše price, samo trebaš izabrat prave rijeci

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 07/12/2011 13:13:22
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 13:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
gledam i zavidim mu:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/12/2011 : 13:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:


ma to majstore,
pa naš Joža je za razliku od njih dvojice bio nasmijana buba mara koja je sjedila na rubu latice, veselo pjevušila i mahala nogicama.
Nadasve veliki humanista koji je dao sve od sebe da nikome ne padne ni dlaka s glave
...dok su ovi zlocesti striceki ubijali za vlast.




i nikada onanista...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/12/2011 : 21:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
"Naš Joža" (moj nikad nije bio) je možda pobio višestruko više ljudi nego ona dvojica navedenih. Naime, Pinochetu se pripisuje 3.000 žrtava (uglavnom marksista koji su u Cile došli izvana, kako bi tamo mutili), a "našem Joži" stotine tisuca. Ne znam koliko je Stroessner pobio, ali sam siguran da je za "našeg Jožu" bio tek puki amater.
Pinochet je bez sumnje bio diktator i ubojica, ali zanimljivo je koliko se on demonizira u usporedbi sa argentinskom huntom koja je od 1976.-83. pobila oko 30 tisuca ljudi, dakle 10 puta više od Pinocheta, što nitko ne spominje, niti se zna tko je bio na celu te hunte.
Zanimljivo je takoder kako mediji komunistickim diktatorima vole tepati, pri tom koristeci rijeci poput "predsjednik", "voda" i sl.(npr. za kubanskog diktatora Castra), umjesto da ih nazivaju pravim imenom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/12/2011 : 21:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Slijedecega koji bude pricao o temama koje nisu dozvoljene, biti cu prisiljen udaljiti sa foruma. A ako daljnji tok rasprave nikako ne bude mogao ici u zacrtanom smjeru biti cu prisiljen zatvoriti topic.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8555 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 22:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Eto mamlaze, dobio si odgovor na pitanje i ocigledno srušio lwoodovu teoriju kako je moguce izbjeci Balkan. Topik si zapoceo u dalekom Paragvaju i opet smo završili na Balkanu.
You proved your point..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/12/2011 : 22:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
ajd molim moderatore da se ovo zakljuca. pocelo mi se povracati od ovih sranja. a mislio sam da ce topik zazivjeti malo duze. zao mi je lwood, ali vidis i sam da se o politici ne moze razgovarati na ovom forumu. hvala dsormaze:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 07/12/2011 : 23:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

"Naš Joža" (moj nikad nije bio) je možda pobio višestruko više ljudi nego ona dvojica navedenih. Naime, Pinochetu se pripisuje 3.000 žrtava (uglavnom marksista koji su u Cile došli izvana, kako bi tamo mutili), a "našem Joži" stotine tisuca. Ne znam koliko je Stroessner pobio, ali sam siguran da je za "našeg Jožu" bio tek puki amater.
Pinochet je bez sumnje bio diktator i ubojica, ali zanimljivo je koliko se on demonizira u usporedbi sa argentinskom huntom koja je od 1976.-83. pobila oko 30 tisuca ljudi, dakle 10 puta više od Pinocheta, što nitko ne spominje, niti se zna tko je bio na celu te hunte.
Zanimljivo je takoder kako mediji komunistickim diktatorima vole tepati, pri tom koristeci rijeci poput "predsjednik", "voda" i sl.(npr. za kubanskog diktatora Castra), umjesto da ih nazivaju pravim imenom.







Wtf?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/12/2011 : 23:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by paro

Eto mamlaze, dobio si odgovor na pitanje i ocigledno srušio lwoodovu teoriju kako je moguce izbjeci Balkan. Topik si zapoceo u dalekom Paragvaju i opet smo završili na Balkanu.
You proved your point..



po cemu je narušia? pa normalno da može svak sjebat topic ako moderatori dopuste.
mogu ja u topicu o miki mausu pocet pisat pizdarije.
najbolje da ukinemo forum onda?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000