forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Koljete li?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/12/2011 : 16:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ja volim "police" sa ledenom slaninicom.. Uf... Ne znam kako ko zove to, ali kod mojih licana su police... Krompir na pola i u rernu na suvo.. Samo se posoli... I onda slaninica...

To ti moja zena obozava, ona je Licanka

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39996 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 16:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kras, to je to...

@Mr Murdoc
Jel' pravi zena basu?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 16:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
jednom je moj stric klao krmka
fino su ga zaklali i poceli da ga polijevaju vrucom vodom i skidaju dlake sa nekim predmetom...zaboravio sam kako se zove. Odjednom krmak, oanko fino zaklan od oha do uha, skoci na noge i podje da juri po dvoristu. eh, kad tad nisam infarkt dobio...
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 10/12/2011 : 17:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
nije ni klanje za svakoga...



Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
ne znam sta da kazem...prije dok sam zivio u Sarajevu to klanje za posjek mi je bilo normalno, od kada zivim u Svici uzasavam se na takve stvari. Ja licno tako nesto ne bih mogao da uradim....znam, znam, i ja sam punokrvni mesojed i na neki nacin se mora doci do mesa, ali jebiga.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/12/2011 : 17:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

jednom je moj stric klao krmka
fino su ga zaklali i poceli da ga polijevaju vrucom vodom i skidaju dlake sa nekim predmetom...zaboravio sam kako se zove. Odjednom krmak, oanko fino zaklan od oha do uha, skoci na noge i podje da juri po dvoristu. eh, kad tad nisam infarkt dobio...



To se zove šurenje, a alatke sa kojima se skida dlaka se zovu "struške"...Dešavalo se to da se svinja ne zakolje dobro i kad pocnu da je šure, iskoci iz korita.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 10/12/2011 17:07:22
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 10/12/2011 : 17:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
Za struske cujem rvi put..moji to zovu "zvono" za surenje :D

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 10/12/2011 : 17:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

ne znam sta da kazem...prije dok sam zivio u Sarajevu to klanje za posjek mi je bilo normalno, od kada zivim u Svici uzasavam se na takve stvari. Ja licno tako nesto ne bih mogao da uradim....znam, znam, i ja sam punokrvni mesojed i na neki nacin se mora doci do mesa, ali jebiga.



hm, a kako onda u svici dolazite do mesa ? mislim, na koji nacin tu kolju krmad ? nije valjda da ga upucaju, pa je to jel humanije...?

prase je životinja, bez duše, nema svjesti... pravi majstor, nece nikad dozvolit da se ajvan pati, prikolje prase za dvi sekunde...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/12/2011 : 17:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nemanja93

Za struske cujem rvi put..moji to zovu "zvono" za surenje :D



Sve to zavisi od kraja u kojem živiš, svako ima svoj lokalni naziv za pojedine stvari, a još si mlad, tako da ceš još svašta cuti i nauciti u životu.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS


hm, a kako onda u svici dolazite do mesa ? mislim, na koji nacin tu kolju krmad ? nije valjda da ga upucaju, pa je to jel humanije...?

prase je životinja, bez duše, nema svjesti... pravi majstor, nece nikad dozvolit da se ajvan pati, prikolje prase za dvi sekunde...


pa to ovdje rade u klaonicama, a vjerovatno i seljaci po Alpama.
Narod koji zivi u naseljima niti drzi stoku niti ih kolje. Nije to kao kod nas gdje je normalno da se drze svinje i co. Zbog toga je to narodu ovdje nesto brutalno kada vide cak i na TV.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by nemanja93

Za struske cujem rvi put..moji to zovu "zvono" za surenje :D


Tacno, zvono
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39996 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kod nas se koristi brener i lopata za surenje, onda se dobro naprzi i opere ribacom cetkom i mlakom vodom.. Bude kao bebina guza... Mrzim to da radim.. Po ovoj zimi se ukoce ruke...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
hihihih, brener :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39996 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Za zuljanje dobro dodju i dzakovi od krompira..

A ranije se to radilo slamom... Zatrpa se svinjce u slamu i onda se zapali....

Sto se tice ubijanja svinje.. Humano ne postoji... Zaklao je nozem, ubio pistoljem na struju, trovao plinom svakako je ubistvo... A nisi ubio kuce iz pakosti ili sadizma vec da bi se prehranio, kao i svoju porodicu... Klao sam ja svinjcad kao nista... Jedino jare nikad nisam mogao ni da gledam... Place kao dete... A i jagnje ne mogu... Tu trebas imati celicnu psihu...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
(mislim da upucuju na to da se ne izivljavas nad prasetom, vec da ga ubijes "momentalno")

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39996 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 17:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Pa svakako ga ubijes momentalno... Niko ga ne gadja pikadom i dere kozu na zivo...
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 10/12/2011 : 18:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
pogrešno vam je to za ubijanje, jebla vas EU

kod nas nikad seljak nije reko da ide ubit prase... jer prase je životnija i nema u sebi " BITI " pa ga stoga i nemožeš ubiti...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/12/2011 : 18:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Pa svakako ga ubijes momentalno... Niko ga ne gadja pikadom i dere kozu na zivo...



reci to King warrioru i njegovom prasetu koje skakuce

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39996 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 18:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ma King mi deluje kao prekaljeni majstor...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/12/2011 : 18:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Kras, to je to...

@Mr Murdoc
Jel' pravi zena basu?

Naravno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 18:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ma King mi deluje kao prekaljeni majstor...


ma kakvi. Ja sam jednom kao mali pogodio kokos kamenom i od toga je umrla poslije nekoliko sati. Jos dan danas imam traume od toga...ali ljude sam gazio, sto jest-jest (p.s.ne mislim na ubijanje, vec na mlacenje ljudske stoke)
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/12/2011 : 18:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Moj stari je bio majstor kolinja koga su svi zvali, tako da ni meni to nije strano niti sokantno.
Nije da to volim, ali hladno i efikasno to mogu obaviti.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/12/2011 : 18:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Kak volite cvarke? Cipsaste ili onako slabo stisnute- gumene?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39996 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/12/2011 : 18:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior
ma kakvi. Ja sam jednom kao mali pogodio kokos kamenom i od toga je umrla poslije nekoliko sati. Jos dan danas imam traume od toga...ali ljude sam gazio, sto jest-jest (p.s.ne mislim na ubijanje, vec na mlacenje ljudske stoke)



Kao neka mis da daje pokajnicke izjave...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/12/2011 : 18:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Moj stari je bio majstor kolinja koga su svi zvali, tako da ni meni to nije strano niti sokantno.
Nije da to volim, ali hladno i efikasno to mogu obaviti.


Moj stari je mesopreradivac po struci.
No, vrlo rano je bilo jasno da od mene nece biti ništa slicno. Taj citav doživljaj: svinje skice, hladno je, tope se cvarci, prave se kobasice, nikada mi nije legao. Nisam ni vegetarijanac ni ljubitelj životinja, no to klanje nije moj cup of tea.
Tako da sam bio totalno razocaravajuc pomocnik pri svemu tome. Jedino što sam razvio dobar ukus za kobasice pa uvijek mene pitaju, valja li, da li je slano i ljuto kako treba.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000