forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Obecanje ludom radovanje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/12/2011 : 17:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Po naslovu se vidi šta sam mislio reci ovim topicom.Vec godinama nas kljukaju raznim predizbornim obecanjima,gurajuci pod nos projekte nemoguce za realizaciju.
Stadion HNK Rijeke:Obecavan prije svakih lokalnih izbora od 1992 na ovamo,obecavan kao stadion za mediteranske igre,obecavan kao stadion za Euro 2012.Stadion kapaciteta oko 30 000 gledatelja iako Rijeku gleda u prosjeku oko 2000 ljudi.Inace,trenutni stadion Kantrida proglašen trecim najposebnijim stadionom u svijetu.

Stadion HNK Osijek,obecavan prije svakih izbora,obecavan za Euro 2012 koji smo poduvali kao što ce vjerovatno biti poduvan i ovaj stadion u nekoj bliskoj buducnosti od jedno 200 godina.

Stadion Maksimir,GNK Dinamo Zagreb,U postojeci stadion vec ulupano toliko miliona eura da se za te novce vec moglo napraviti novi novcati stadion poput Wolsburgovog ili novog stadiona Hoffenheima.Sada su u opticaju dvije mogucnosti,obnova Maksimira ili preseljenje stadiona na Kajzericu.

Stadion "Plavi vulkan",GNK Dinamo Zagreb

Stadion FK Partizan,Beograd,Koliki je rivalitet izmedu Zvezde i Partizana toliko je valjda i natjecanje tko ce izmedu ova dva kluba napraviti više projekata novih stadiona.

Stadion Crvene Zvezde,Beograd

Stadion Cair,Radnicki iz Niš,Stadion koji se isto optimisticno najavljuje makar klub niti da prismrdi prvoj ligi,a najavljeni kapacitet deseterostruko premašuje trenutnu gledanost Radnickog.

Stadion Borca Banja Luka,Ovdje Dodik i kompanija opet skupljaju politicke bodove obecavajuci ovaj fantastican projekat makar je situacija u BiH,pa i u RS više nego poražavajuca.

stadion Grbavica FK Željeznicar,Stadion po uzoru na Ljubljanske Stožice,projektiran od istih investitora,zamišljen kao spoj vec videni spoj trgovackog centra,hrpe poslovnih prostora,restorana i nogometa.Makar,trenutni stadion Grbavica je u toliko ocajnom stanju da bi se pod hitno trebalo raditi novo zdanje.

Stadion Slavonski Brod, HNK Marsonija,Za kraj necija predizborna nebuloza za gradnjom novog stadiona u Slavonskom Brodu ciji klub Marsonija šece izmedu druge i trece lige

Od Vardara pa do Triglava ima samo nekoliko svijetlih primjera poput Stadiona Stožice u Ljubljani,Stadiona u Mariboru,Stadiona Filip II u Skopju,makar iskreno mislim da stadion kapaciteta 35 000 gledatelja nije potreban Skopju i Stadion Aldo Drosina u Puli kapaciteta 10 000 gledatelja,kao i fantastican stadion u Dugopolju kapaciteta 3500 gledatelja.



brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/12/2011 : 18:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat


Inace,trenutni stadion Kantrida proglašen trecim najposebnijim stadionom u svijetu.



ispravak..najcudniji..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/12/2011 : 18:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Što nije Gospin dolac na najludem mistu?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/12/2011 : 18:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Ma dobro,ovisno o prijevodu....Najcudniji,najposebniji....
Istina,niti ja nisam vjerovao dok nisam vidio lokaciju na kojoj se nalazi taj stadion u Imotskom,ali je to valjda promaklo ekipi sa CNN-a :P

Inace,ako se ne vidi dobro na slici,stadion je izgraden tik uz litice koje se spuštaju u ponor na cijem dnu se nalazi jezero.Predivan prizor.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/12/2011 : 18:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Zamisli kad ju neki orijaš stoper šišne u aut
Garant imaju dežurne sa barkom što kupe lopte

Trljam ruke.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/12/2011 : 18:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Ovdje barem nije teško zadržavati vrijeme :P
Šutneš loptu i dok se sakupljac lopti vrati vec se završilo i slijedece kolo :P
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/12/2011 : 18:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovdje barem nije teško zadržavati vrijeme :P
Šutneš loptu i dok se sakupljac lopti vrati vec se završilo i slijedece kolo :P


Trljam ruke.
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
145 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 20/12/2011 : 20:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message
Nekako na mala vrata cu ovdje ubaciti stadion kluba koji se nekad zvao Varteks.

Krajem osamdesetih godina u Varaždinu su se za univerzijadu zidala dva stadiona. Manje poznati NK Sloboda je dobio multifunkcionalni stadion za atletiku (i posredno nogomet) skoro u centru grada. Varteksov stadion je tada preureden , iz klasicnog ovala nastao je u to vrijeme jedan od najljepših stadiona na ovim prostorima. Zanimljivo je napomenuti kako su u godini izgradnje ona kluba igrali u Hrvatskoj ligi sjever , koja je tada bila cetvrti stupanj natjecanja bivše države.

Nakon toga Sloboda tavori po nižim ligama , a Varteks je bio što je bio i sad je što jeste... Ali stadioni su u meduvremenu forsiranim neulaganjem i ignoriranjem postali ruine koje prokišnjavaju itd... Na Slobodi je situacija donekle poboljšana ulaganjima prilikom vatrogasne olimpijade prije par godina , dok se stadion Varteksa sve više pretvara u ruglo (ma koliko mediji šutjeli o tome...).

Zakljucak? Ne treba nam neznamkakav svemirski stadion. Sve su to gluposti. Lako je zazidati svemirske brodove , teško ih je održavati.

Nikad necu zaboraviti doživljaj stadiona DVSC Debrecena. Klub osvaja madarska prvenstva , razbio Varteksa i Hajduka , a stadion mu je više nego smiješan. Montažne tribine , max 10000 ljudi , nema parkiralište itd . Ništa bolji nije ni u Pecuhu. Videoton igra na komunistickoj ruini od stadiona kao i ZTE Zalaegerszeg (no dobro, njihov baš i nije ruina...) pa su ipak postali prvaci. Po mom su skromnom mišljenju tu naši sjeverni susjedi puno pametniji...

Svijetli primjer je i Ljudski vrt u Mariboru. Stadioncina u centru grada.

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/12/2011 : 21:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
ispravka za Marsu........ona je vec par godina sudionik 1. zupanijske lige i postoji samo iz razloga kaj se Draganu Maricu jos treba isplatiti na racun Marse dio Olicevog transfera...
Marsa 1909. koja trenutno igra drugu ligu je ustvari MV Croatia s novim imenom od ove sezone! Prije par godina drugoligaš je trebala postati Croatia Stari Perkovci, ali je lokalne HDZ-ovce posetil USKOK pa se klub ugasil, a koliko cujem manji stadion koji je tad izgraden za potrebe kluba polako se pretvara u livadu (:
Inace, stadion Marse na Savi je bojim se zauvijek izgubljen i samo se ceka konacno rušenje i gradnja nekog turistickog objekta (pozicija na samoj Savi je vrlo atraktivna pa se ceka konacni rasplet borbe za tu nekretninu), a sam stadion se polako dograduje na jednoj drugoj lokaciji izvan središta grada!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/12/2011 : 21:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Iskreno mi je žao te Marsonije.Imala je uvjek veliki interes publike i prave navijace.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/12/2011 : 21:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Sirotinja i sta ti vredi.. Mazanje ociju... Ja bih voleo da Partizan ispadne u trecu ligu ali da narednih 5 godina sve pare idu u novi stadion... Kojeg sponzora ces ti da privuces u supu... Ja sam Maksimir video negde 85-e prvi put kada sam bio dete i onda pre 2 godine kada sam bio u Zagrebu.. Pa ono je strasno.. Kakav je to krs od stadiona nemam reci... Isto kao i JNA i marakana... Hajduk jos i ima prelep stadion za ove uslove.. Ali ovi ostali.. Jeza da te uhvati...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/12/2011 : 09:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
Poljud, lijepo izgleda na slici, a u stvarnosti nema ni sanitarni cvor....bio lani na tekmi i ostal neugodno iznenaden s cinjenicom u kakvom je stanju Poljud (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 21/12/2011 09:44:36
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 21/12/2011 : 10:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message
Izgradnja novog stadiona zahteva izradu urbanistickog plana za taj potez ili taj blok u kome bi se gradio novi. Ako bi bio na mestu starog ista prica. Nakon toga je potrebno izraditi odgovarajucu projektnu dokumentaciju, Glavni projekat, sa svim neophodnim uslovima i saglasnostima. Projektom je potrebno predvideti odgovarajuci broj parking mesta, prilaz stadionu, parterno uredjenje, zastitu od pozara, to bi verovatno zahtevalo automatski sistem dojave pozara, staticki proracun mora biti bez greske, bezbednost iznad svega. Izvodjacka firma mora imati masineriju iza sebe, i u pogledu ljudstva, tehnologije i finansija. Utvrditi rokove izgradnje. Sve to kosta minimum 150-200 miliona evra. Naravno u zavisnosti od velicine stadiona i pratece infrastrukture. Neki stadioni koji bi zadovoljavali klubove kao sto je bivsa "velika cetvorka" bi kostali izmedju 250 i 300 miliona evra. Da ne pricam o tome sto se u svim tim klubovima kao i na zemljistu gde se nalaze sportski objekti, ne zna na koga se sve vodi zemljiste, da li je moguce vrsiti novu gradnju i rusenje postojecih dotrajalih objekata...Prava zavrzlama! Pre nekog vremena FK u mom gradu se upustio u jedan slican projekat, naravno daleko manjih razmera, i verujte, samo da se covek zapita sta mu sve to treba. Bez privatizacije i jasnog titularstva klubova i njihove imovine, nema ni novih stadiona...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/12/2011 : 14:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Sve ovo stoji,makar se može izgraditi i sasvim pristojan stadion i za manje para.Recimo do 100 miliona eura.Ali mi je smiješno kada se zna sve ovo što si ti naveo da neki ljudi tako olako daju obecanja o novim stadionima kao da obecavaju kupnju novih lopti za trening
Go to Top of Page

andjusticeforall
Advanced Member



Croatia
3005 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 21/12/2011 : 14:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message
@sumohrvat

Mali ispravak, NK Osijek, HNK su, cini mi se, Hajduk i Cibalia, a Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku je sasvim lijepo uredeno i ne treba graditi novo.


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/12/2011 : 14:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Hajduk,Cibalija,Rijeka i Šibenik iz prve lige su HNK.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26496 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2011 : 16:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by red cloud
Neki stadioni koji bi zadovoljavali klubove kao sto je bivsa "velika cetvorka" bi kostali izmedju 250 i 300 miliona evra.


Kad je Lech/Poznan/Poljaci mogli renovirati staro ruglo u ovo za 180 milijuna onda mogu i naši.
http://www.google.hr/search?q=stadium+poznan&hl=hr&sa=X&site=webhp&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=8_XxTtSVGMjSsgblo534Dw&ved=0CEEQsAQ&biw=1920&bih=947

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 21/12/2011 16:09:09
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/12/2011 : 16:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Koliko smo se mi u Pg nagledali projekata za gradski stadion. Evo 30 godina nisu sposobni da ga završe. Svako malo eto novog projekta, svecane prezentacije, kokteli, a sve macku o rep.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26496 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2011 : 16:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Poljud je prekrasan izvana/izdaleka/iz zraka ali je kršina žešca kad to vidiš uživo.
Svakako je loša kvaliteta stadiona tj.neudobnost jedan od glavnih razloga loše posjete naših nogometnih utakmica(uz kvalitetu nogometa i ne/poštenje u ligi).
Neudobne stolice,premale za normalnog covjeka,šporke i mokre kad pada kiša(jer krov na nekim mjestima prokišnjava),katastrofe od wc-a,postojanja atletske staze,nepostojanja dodatnih usluga tipa hrane i pica(ima nešto ali malo),lošeg razglasa,straja na derbijima da cu se morati tuci za svoje pretplatnicko mjesto,nemogucnost gledanja utakmice kad se debili natiskaju na stepenice a redari ih ne micu(nisu oni krivi-premalo su placeni),hladnoce zimi,vrucine ljeti....
I uz sve to Hajduk je ove godine skupija 5-6 tisuca pretplatnika.
A šta bi tek bilo da je sve normalno i uredeno i da imamo dobar nogomet?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 21/12/2011 : 16:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Poljud je prekrasan izvana/izdaleka/iz zraka ali je kršina žešca kad to vidiš uživo.
Svakako je loša kvaliteta stadiona tj.neudobnost jedan od glavnih razloga loše posjete naših nogometnih utakmica(uz kvalitetu nogometa i ne/poštenje u ligi).
Neudobne stolice,premale za normalnog covjeka,šporke i mokre kad pada kiša(jer krov na nekim mjestima prokišnjava),katastrofe od wc-a,postojanja atletske staze,nepostojanja dodatnih usluga tipa hrane i pica(ima nešto ali malo),lošeg razglasa,straja na derbijima da cu se morati tuci za svoje pretplatnicko mjesto,nemogucnost gledanja utakmice kad se debili natiskaju na stepenice a redari ih ne micu(nisu oni krivi-premalo su placeni),hladnoce zimi,vrucine ljeti....
I uz sve to Hajduk je ove godine skupija 5-6 tisuca pretplatnika.
A šta bi tek bilo da je sve normalno i uredeno i da imamo dobar nogomet?



ja idem iskjljucivo na sjever tako da mi ovo sta si nabroja ne smeta..ali ko zna..mozda kad dodem u neke godine buem slicno razmislja..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/12/2011 : 16:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Od svih stadiona na kojima sam bio mislim da je najviši stupanj neudobnosti na Grbavici.Kantrida ubija sa onim svojim izlazom kada bi se nekoliko tisuca ljudi moralo provlaciti kroz vrata poput ulaznih u stan,a ne na stadion.Na stadionu Partizana me zasmetalo što je blagajna udaljena dvije autobusne stanice od stadiona :P
Mislim,nije me zasmetalo nego mi bilo nelogicno.Ili smo mi coravi pa nismo vidjeli neku bližu blagajnu.Koševo je pokrpan stadion,Maksimir žešci raspad,sada samo malo ušminkan.Što bi se reklo,fasada drži,a temelji klize.Poljud,kao što ljudi kažu,izgleda lijepo na slikama ali se raspada.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 12/02/2012 : 15:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
http://sportske.jutarnji.hr/volpi--ne-razumijem-se-u-nogomet--ali-ako-mi-lokalne-vlasti-dopuste--sagradio-bi-rijeci-novi-stadion-/1006109/

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13431 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 12/02/2012 : 15:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Secam se kad sam krenuo u srednju, tamo 98e, da se pricalo o novom stadionu, a mi klinci se ložili ko majmuni..

Da mi je da doživim da Partizan ima normalna stadion, ali bojim se da nema ništa od toga..
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 12/02/2012 : 16:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Pogledajte ovaj snimak pa ce vam biti jasnije zasto Partizan i Zvezda nemaju nove stadion.
http://www.youtube.com/watch?v=XXfjFCLOVKc&list=UUNlIFrcADIqYBgM7WeGcGhA&index=1&feature=plcp

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13431 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 12/02/2012 : 16:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Jao bre Oki, dosta s tom propagandom za tog Bogicevica
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 12/02/2012 : 16:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

Jao bre Oki, dosta s tom propagandom za tog Bogicevica

Ajde objasni kakve ovo ima veze sa Bogicevicem?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000