forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 paypal otvaranje racuna-help
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 07/03/2012 : 20:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
jel mi moze tko malo objasniti sta sve treba za otvaranje paypal account-a? imam ziro racun kunski ( karticu sa onim brojevima, istice mi u desetom mjesecu ove godine).

Mrzim mrznju!

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/03/2012 : 20:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
ako mislis primat novce, napravi si tekuci-devizni (cisto zato da ti banka i paypal ne bi radili konverziju valuta vise puta nego sto je potrebno)

e sad....odi na PayPal->sign-up i slijedi daljnje upute na stranici

kad uneses karticu u PayPalov sustav PayPal ce ti naplatit dva dolara za verifikaciju iste i trazit ce da im posaljes sifru.

Ta sifra je nekolikoznamenkasti broj (cini mi se 4 znamenke, zaboravio sam) koji mozes vidit na mjesecnom ispisu uplata i isplata na racun...bit ce napisana pored ove transkacije od 2 dolara.

ako ne zelis cekat mjesecni ispis, mozes otic u banku i pitat njih tamo da ti kazu tu sifru ili ako imas e-banking pogledat i sam.

Edit: e da....jednom kad im posaljes sifru, vratit ce ti ta dva dolara (na available balance)

To je vise-manje to.

Available balance ne mozes koristit ni za sta osim da iznos s njega povuces na racun....svakog prvog u mjesecu to se automatski odvija bez naknade, ako hoces ranije onda kosta 5 dolara.

Eventualne uplate na tvoj PayPal racun bit ce ti u pocetku zamrznute (tj. neces moc ni na koji nacin pristupit tim novcima) na 21-30 dana.

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 07/03/2012 20:35:08
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/03/2012 : 23:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message
Ja imam PayPal account preko Mastercard kreditne karice. Ne znam sa kojim oni sve karticama rade. Pogledaj na njihovm sajtu da li primaju karticu žiro racuna koju imaš.
Sve ovo što ti je Mali Mate napisao stoji.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/03/2012 : 09:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
tnks obojici. paypal ce mi sluziti najvise za slanje love.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/03/2012 : 16:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Može li se i slati novac s takvog racuna (imam Visa u $). Dakle kupovati sa raznih belosvjetskih sajtova? Koliko se provizije? Ide li mjesecno ili po transakciji neki postotak?
Cemu ustvari paypal služi? Koliko sam shvatio pitanje je sigurnosti tj. da ne daješ podatke svima vec samo paypalu kojemu moraš vjerovati? Da li sam dobro shvatio?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/03/2012 : 17:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
meni ce i sluziti samo za slanje novca ( ebay kupovina) ali i taj koji prima novac mora imati paypal racun. mislim da samo onaj koji dobija novac placa nekakvu naknadu.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 09/03/2012 : 00:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Može li se i slati novac s takvog racuna (imam Visa u $). Dakle kupovati sa raznih belosvjetskih sajtova? Koliko se provizije? Ide li mjesecno ili po transakciji neki postotak?
Cemu ustvari paypal služi? Koliko sam shvatio pitanje je sigurnosti tj. da ne daješ podatke svima vec samo paypalu kojemu moraš vjerovati? Da li sam dobro shvatio?


Novac se može slati rodbini i prijateljima i onda nitko ne placa nikakvu proviziju a ako je neka kupoprodaja u pitanju onda onaj koji prima novac placa 2 posto...postotak se naplacuje za svaku transakciju zbrojeno svakog prvog u mjesecu...osnovna svrha Paypala je da ne dozvoli direktnu financijsku komunikaciju i moguce zloupotrebe...sistemi zaštite su daleko najsofisticiraniji a Paypal pokriva sve nastale gubitke ili štete prilikom transakcija,...svrha blokiranja raspolaganja vlastitim sredstvima u trajanju od 30 dana je povrat novca oštecenoj strani u slucaju da ova prijavi neispravnost...npr. krivo uplaceni iznos,prevara,neadekvatno opisani predmeti u prodaji itd. jednom rjecju-potpuna sigurnost-a to košta 2%
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 09/03/2012 : 09:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
da bi otvorio paypal moras imati kartice sa nekakvim brojkama iza - neki ziro racuni i devizni racuni. pazi da slucajno ne otvoris racun preko ziro racuna jer svaka uplata na to je oporeziva u hrvatskoj.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 09/03/2012 : 09:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

meni ce i sluziti samo za slanje novca ( ebay kupovina) ali i taj koji prima novac mora imati paypal racun. mislim da samo onaj koji dobija novac placa nekakvu naknadu.




I ja koristim Paypal za Ebay kupovinu. Prije oko 2 godine kada sam prvi puta kupovao preko ebaya prve transakcije sam obavio direktno preko kreditne kartice jer sam mislio da je tako sigurnije. Kad sam prvi puta naišao na robu koju želim kupiti na ebayu a nije postojala mogucnost kupovine direktno preko kreditne kartice vec samo preko PayPala, tada sam se bojao registrirati na PayPal smatrajuci da je sigurnije svaki puta kod kupnje upisivati broj kreditne nego dati broj kreditne PayPal banci.
Naravno da nisam bio u pravu. Kad sam se jednom registrirao na PayPalu kupovina mi je jednostavnija i brža. Nema upisivanja broja kartice svaki put. Zapravo nema uopce upisivanja broja kreditne karice. Kad se jednomm broj kartice upiše i registrira na PayPalu-to je to. Kupuješ koliko hoceš (tj. koliko imaš novaca ) brzo i jednostavno. I pretpostavljam sigurno.

Nikad nisam primao novac preko PayPala tako da taj dio ne znam.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 09/03/2012 : 14:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
koliko treba proci od uplate do toga da novac sjedne na paypal od prodavaca. uplatio sam jucer lovu preko paypala od frenda i lova jos nije sjela covjeku u madjarskoj.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/03/2012 : 16:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by rednazgul

quote:
Originally posted by Obi-wan

Može li se i slati novac s takvog racuna (imam Visa u $). Dakle kupovati sa raznih belosvjetskih sajtova? Koliko se provizije? Ide li mjesecno ili po transakciji neki postotak?
Cemu ustvari paypal služi? Koliko sam shvatio pitanje je sigurnosti tj. da ne daješ podatke svima vec samo paypalu kojemu moraš vjerovati? Da li sam dobro shvatio?


Novac se može slati rodbini i prijateljima i onda nitko ne placa nikakvu proviziju a ako je neka kupoprodaja u pitanju onda onaj koji prima novac placa 2 posto...postotak se naplacuje za svaku transakciju zbrojeno svakog prvog u mjesecu...osnovna svrha Paypala je da ne dozvoli direktnu financijsku komunikaciju i moguce zloupotrebe...sistemi zaštite su daleko najsofisticiraniji a Paypal pokriva sve nastale gubitke ili štete prilikom transakcija,...svrha blokiranja raspolaganja vlastitim sredstvima u trajanju od 30 dana je povrat novca oštecenoj strani u slucaju da ova prijavi neispravnost...npr. krivo uplaceni iznos,prevara,neadekvatno opisani predmeti u prodaji itd. jednom rjecju-potpuna sigurnost-a to košta 2%


Znaci, ako se registriram ne placam ništa i ako samo kupujem opet ne placam ništa?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 09/03/2012 : 16:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

koliko treba proci od uplate do toga da novac sjedne na paypal od prodavaca. uplatio sam jucer lovu preko paypala od frenda i lova jos nije sjela covjeku u madjarskoj.



hm....teoretski odmah....doduse, on sa svoje strane treba odobrit transakciju tako da ako to nije ucinio onda novci vise u zraku i cekaju

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 09/03/2012 : 17:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by rednazgul

quote:
Originally posted by Obi-wan

Može li se i slati novac s takvog racuna (imam Visa u $). Dakle kupovati sa raznih belosvjetskih sajtova? Koliko se provizije? Ide li mjesecno ili po transakciji neki postotak?
Cemu ustvari paypal služi? Koliko sam shvatio pitanje je sigurnosti tj. da ne daješ podatke svima vec samo paypalu kojemu moraš vjerovati? Da li sam dobro shvatio?


Novac se može slati rodbini i prijateljima i onda nitko ne placa nikakvu proviziju a ako je neka kupoprodaja u pitanju onda onaj koji prima novac placa 2 posto...postotak se naplacuje za svaku transakciju zbrojeno svakog prvog u mjesecu...osnovna svrha Paypala je da ne dozvoli direktnu financijsku komunikaciju i moguce zloupotrebe...sistemi zaštite su daleko najsofisticiraniji a Paypal pokriva sve nastale gubitke ili štete prilikom transakcija,...svrha blokiranja raspolaganja vlastitim sredstvima u trajanju od 30 dana je povrat novca oštecenoj strani u slucaju da ova prijavi neispravnost...npr. krivo uplaceni iznos,prevara,neadekvatno opisani predmeti u prodaji itd. jednom rjecju-potpuna sigurnost-a to košta 2%


Znaci, ako se registriram ne placam ništa i ako samo kupujem opet ne placam ništa?


tako je...registracija ne košta ništa,kupovina ne košta ništa kao ni provizija ako šalješ lovu nekom svom...npr...koliko bi koštao bankovni transfer na Novi Zeland i kad bi to stiglo?par dana?
preko Paypala par sekundi i ne košta ništa,samo kao što Nivox kaže,
primalac mora potvrditi odnosno prihvatiti uplatu i novac mu je momentalno na racunu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/03/2012 : 17:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Hvala.
Odoh odma kupiti nešto iz Kine...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 09/03/2012 : 23:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
super sam se sjebao:( uplatio sam lovu na nepostojeci racun. opozvao sam transakciju i sada je ta lova na paypalu. da li je mogu odmah uplatiti na pravu adresu? tj bez da mi vuce lovu sa kartice vec ovu lovu sa paypala?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 10/03/2012 : 13:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

super sam se sjebao:( uplatio sam lovu na nepostojeci racun. opozvao sam transakciju i sada je ta lova na paypalu. da li je mogu odmah uplatiti na pravu adresu? tj bez da mi vuce lovu sa kartice vec ovu lovu sa paypala?


Jebiga, žao mi je al ne znam. Nisam imao takav slucaj.
Da li možeš nekako kontaktirati PayPal - mailom ili nekako ?

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 10/03/2012 : 17:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
vratili su lovu tako da cu u ponedjeljak ponovo pokusati.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 10/03/2012 : 22:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Ima li provizije ili nema?

Meni je prijatelj preko ebay-a narucija bateriju za laptop i platija je nešto manje od 10kn provizije.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 10/03/2012 : 22:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message
quote:
Originally posted by split85

Ima li provizije ili nema?

Meni je prijatelj preko ebay-a narucija bateriju za laptop i platija je nešto manje od 10kn provizije.


Provizija za šta?

Ja narucujem iz cijelog svijeta razne stvari preko e baya i nikad nisam platio proviziju. Uvijek platim proizvod i poštarinu. Narucivao sam tenisice, hlace, igracke, stripove, ženske gluposti, odjecu... svašta. Jednom sam iz njemacke narucio djembe bubanj. Kutija je bila velika i teška-650kn bubanj + oko 200 kn poštarina i tada su mi prvi i jedini puta naplatili carinu 240 kn. Tako da me bubanj koštao 1090kn -što je još uvijek tada bilo jeftinije nego u Zagrebu. Koliko znam nikakvu proviziju nisam nikad platio.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 10/03/2012 : 22:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
http://www.ebay.com/itm/Battery-HP-Compaq-550-HSTNN-IB62-451085-141-451086-121-451086-161-451568-001-/330632452957?pt=Laptop_Batteries&hash=item4cfb3adb5d&fb_source=message

Placeno paypalom, provizija oko 10kn.

Par dana prije s racuna na racun isto paypalom 40kn provizije za uplatu od 100 eura. Ovaj put stripovi.

Obojici koji su mi ucinili uslugu nemam razloga da im ne virujem kad se o tome radi. Logika mi govori da se mora uzet provizija za trasakciju.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 10/03/2012 : 22:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message
Evo išao sam provjeriti sve izvatke od kreditne unazad godinu dana i ima nekoliko ebay/paypal transakcija ali provizija nije nikad naplacena.

Ne kažem da ne može biti-kažem da se nisam susreo sa time.

Ne znam u kojem slucaju se placa provizija, ali vjerojatno se u nekim slucajevima placa...nemam pojma...

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/03/2012 : 15:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
proviziju placa onaj koji dobija novac a ne onaj koji ga salje.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 12/03/2012 : 03:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message
ako pošiljatelj naznaci da novac šalje rodbini ili prijateljima(postoji ta opcija)proviziju ne placa NITKO...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 12/03/2012 : 15:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
to postoji, ali onda ne mozes traziti povrat novca ako te zezne prodavac na ebay-u. bolje je slati normalno, ionako prodavac placa proviziju.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/11/2012 : 15:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
koliku proviziju se placa paypalu?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/11/2012 : 15:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by rednazgul

quote:
Originally posted by Obi-wan

Može li se i slati novac s takvog racuna (imam Visa u $). Dakle kupovati sa raznih belosvjetskih sajtova? Koliko se provizije? Ide li mjesecno ili po transakciji neki postotak?
Cemu ustvari paypal služi? Koliko sam shvatio pitanje je sigurnosti tj. da ne daješ podatke svima vec samo paypalu kojemu moraš vjerovati? Da li sam dobro shvatio?


Novac se može slati rodbini i prijateljima i onda nitko ne placa nikakvu proviziju a ako je neka kupoprodaja u pitanju onda onaj koji prima novac placa 2 posto...postotak se naplacuje za svaku transakciju zbrojeno svakog prvog u mjesecu...osnovna svrha Paypala je da ne dozvoli direktnu financijsku komunikaciju i moguce zloupotrebe...sistemi zaštite su daleko najsofisticiraniji a Paypal pokriva sve nastale gubitke ili štete prilikom transakcija,...svrha blokiranja raspolaganja vlastitim sredstvima u trajanju od 30 dana je povrat novca oštecenoj strani u slucaju da ova prijavi neispravnost...npr. krivo uplaceni iznos,prevara,neadekvatno opisani predmeti u prodaji itd. jednom rjecju-potpuna sigurnost-a to košta 2%



zna li netko više o ovome podebljanome?
ja bih trebao poslati novce u BiH, a nije u pitanju kupovina/prodaja
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000