forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da imate komad zemlje.....(šta bi radili?)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/04/2012 : 23:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ok, hvala za slike.
Ako su smokve (fige na slovenskom), šta su onda "dateljni" zar i to ne izgleda kao smokve....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/04/2012 : 01:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
misliš datulje?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/04/2012 : 11:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

misliš datulje?



pa vjerovatno se tako kaže kod vas, ne znam,....mi ih zovemo dateljnima,....pogledao sam na googlu i jako sam fulao ti dateljni rastu na nekim palmama znaci nikako nisu srodni smokvama osim možda po izgledu ili obliku,...ima toliko razlicitog voca da je teško sve to pratiti....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/04/2012 : 22:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
datulje i jesu plod neke vrste palme. mislin da ih u ovde uvoze najviše iz Tunisa

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17753 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/04/2012 : 23:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja živim na 3300 kvadrata
upotrebljivo je recomo 2000

što ciniti?
mene vuku pilici i sitna stoka :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2012 : 21:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ja živim na 3300 kvadrata
upotrebljivo je recomo 2000

što ciniti?
mene vuku pilici i sitna stoka :D



farma pilica
iskopaš neki kredit za male poduzetnike .

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2012 : 21:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ima li ko iskustva sa sadnjom duvana?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 19/04/2012 : 21:53:58  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by zeljko


što ciniti?
mene vuku pilici i sitna stoka :D


A reci mi kad si to primjetio prvi put?

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/04/2012 : 22:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ima li ko iskustva sa sadnjom duvana?

onog smesnog ?

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/04/2012 : 23:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by zeljko


što ciniti?
mene vuku pilici i sitna stoka :D


A reci mi kad si to primjetio prvi put?




Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/04/2012 : 23:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ima li ko iskustva sa sadnjom duvana?



da, to i mene zanima....ali ne onaj "smiješni" nego pravi duvan, za cigare recimo, ne cigarete, nego baš cigare ili cigarilose,....nekakav "home made limited edition", pac cigara za mene i moje prijatelje, ne treb ada se prodava,....kakvi uslovi trebaju da ovaj duvan uopšte "rodi"?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2012 : 01:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by masni

quote:
Originally posted by lwood

ima li ko iskustva sa sadnjom duvana?

onog smesnog ?



najobicniji

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2012 : 07:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
Šta se to isplati raditi sa takvom zemljom. Šta kod nas uopšte uspijeva od usjeva? Šta se može saditi i slicno?
Ne radi se o nekoj vecoj površini ili nekakvoj proizvodnji, za kasniju zaradu,...nego onako kao hobi, ono za vlastito veselje i potrošnju...
Šta bi vi radili sa nekim komadicem zemlje?


Imam (ili bolje reci dijelim s bratom) nešto zemlje u blizini Zagreba, nekih 300 hvati. Vinograd i vocnjak i malu vikendicu. Vina i voca imamo ne u preobilju, ali za vlastite skromne potrebe, traje cijelu godinu. Prije sam mrzio bilo kakve radove na zemlji, ali što sam stariji to me više privlaci i sve radije idem raditi nešto na zemlji, više mi dode kao rekreacija. Dobro je to. Ali ima tu puno posla i obaveza...
Ima mladih ljudi koji npr.naslijede nešto i onda to brzopleto prodaju jer im se ne da zajebavati s time (izgovori su uvijek tobožnji nedostatak vremena, glavno da se ima vremena za kojekakve gluposti s kojima se mladi bave, npr. svakodnevna vucaranja po smrdljivim birtijama). Kasnije je mnogima žao što su to prodali. Htjeli bi pod starije dane imati neki komad zemlje gdje bi mogli otici preko vikenda i malo raditi na njoj, rekreirati se ili naci malo mira od gradske gužve, buke i sl. Tako su mi neki stariji ljudi pricali kako su pogriješili što su to brzopleto prodavali. Zato ja necu ponoviti njihovu grešku.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2012 : 07:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

A od maka si odustao ?



sjebala me konkurencija iz Afganistana....


Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2012 : 07:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ja se aktivno bavin samo maslinama ,iman i nešto smokava ali slabije se razumin u njih.



Imam 2 smokve ali još su premlade, nedaju puno plodova.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2012 : 12:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by 1Euro
Šta se to isplati raditi sa takvom zemljom. Šta kod nas uopšte uspijeva od usjeva? Šta se može saditi i slicno?
Ne radi se o nekoj vecoj površini ili nekakvoj proizvodnji, za kasniju zaradu,...nego onako kao hobi, ono za vlastito veselje i potrošnju...
Šta bi vi radili sa nekim komadicem zemlje?


Imam (ili bolje reci dijelim s bratom) nešto zemlje u blizini Zagreba, nekih 300 hvati. Vinograd i vocnjak i malu vikendicu. Vina i voca imamo ne u preobilju, ali za vlastite skromne potrebe, traje cijelu godinu. Prije sam mrzio bilo kakve radove na zemlji, ali što sam stariji to me više privlaci i sve radije idem raditi nešto na zemlji, više mi dode kao rekreacija. Dobro je to. Ali ima tu puno posla i obaveza...
Ima mladih ljudi koji npr.naslijede nešto i onda to brzopleto prodaju jer im se ne da zajebavati s time (izgovori su uvijek tobožnji nedostatak vremena, glavno da se ima vremena za kojekakve gluposti s kojima se mladi bave, npr. svakodnevna vucaranja po smrdljivim birtijama). Kasnije je mnogima žao što su to prodali. Htjeli bi pod starije dane imati neki komad zemlje gdje bi mogli otici preko vikenda i malo raditi na njoj, rekreirati se ili naci malo mira od gradske gužve, buke i sl. Tako su mi neki stariji ljudi pricali kako su pogriješili što su to brzopleto prodavali. Zato ja necu ponoviti njihovu grešku.



potpisujen.odlican post

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2012 : 12:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

ja se aktivno bavin samo maslinama ,iman i nešto smokava ali slabije se razumin u njih.



Imam 2 smokve ali još su premlade, nedaju puno plodova.



to kod ZG-a?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2012 : 12:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

ja se aktivno bavin samo maslinama ,iman i nešto smokava ali slabije se razumin u njih.



Imam 2 smokve ali još su premlade, nedaju puno plodova.



to kod ZG-a?


Da.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2012 : 12:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
...inace te smokve dao nam je jedan susjed Dalmatinac koji ima 2 velika stabla na brijegu blizu naše zemlje. Naš vinograd je na oko 5 km zracne linije sjeverno od Zagreba.
Go to Top of Page

Del10Piero
Average Member



Croatia
818 Posts

Member since 09/11/2007

Posted - 20/04/2012 : 13:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Del10Piero's Homepage  Send Del10Piero a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

pa dobro je procitati sve vaše komentare i vidim da imate zanimljive prijedloge....A Nivox je pravi majstor za gradnju objekata.
Pa za sada nisam kupio još ništa, ali razmišljam ako jednom na nešto naletim onako "usput" i da je jeftino....pa da imam neku ideju, viziju,....Životinje bi mi vjerovatno uginule haha a i to je puno posla a i smrdi....tako da životinje su vjerovatno out,...iako ako ih imaš u ogradi one same šecu i jedu i to....vjerovatno nije neki problem....
Ali mi se svidaju ovi neki prijedlozi šta se sve može posaditi i praviti onda iz tih "kultura". Prvi put cujem za crveni kivi....
Šta mislite na jagode?
Ili breskve?
Kivi?
Možda i Lješnjaci nisu loša ideja....
Ali da ja posadim samo za sebe onda bi posadio svako voce po jedan ili dva drveta pa da vidim kako rodi.
Ali ako bi se bacio u nekako pravljenje pica, sušenje voca, uzgajanjem neke kulture,....onda bi se trebao specializirati i baviti se samo jednom kulturom....
A da se uzgaja cvijece?
Ili da se ima pcele i pravi med?
Mislim imati zemlju znaci imati puno mogucnosti.....




imam 1000 ljeski na njivi i 20 kosnica pcela, a ostalog voca i povrca za svoje potrebe...
pcele su super samo ako ih imas puno traze dosta pozornosti i rada u najgorim uvjetima sto se vrucine tice, a moras bit obucen dok radis s njima i polagano da ih ne uznemiris :) ako ces samo par kosnica imat, to je laganini uzivancija i imas kvalitetan med.
S ljeskama ako ih neces puno imat nema posla skoro nista...

“ I had nothing to offer anybody except my own confusion. ”
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/04/2012 : 14:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
posadio bi plantažu agruma
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/04/2012 : 14:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

A od maka si odustao ?



sjebala me konkurencija iz Afganistana....







Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 20/04/2012 : 14:13:02  Show Profile Show Extended Profile
Ja bi otvorio privatno smetlište a možda cak i spalionicu smeca.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/04/2012 : 14:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

posadio bi plantažu agruma


Pa zar ti vec nemaš zemlju na nekom otoku...Šolti??
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/04/2012 : 15:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Imam, ali tamo su uglavnom masline i samo 8 agruma. ja bi htio posaditi 200 do 300 limuna, samo trebam doc do pocetnih sredstava.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000